Koronacja figury Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku.

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
akros1979
Posty: 177
Rejestracja: 04 cze 2011, 18:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kielce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: akros1979 » 13 sie 2011, 21:27

Antonianum pisze:
Alkhilion pisze:nie wiesz, ale za wszelką cenę chcesz się wypowiedzieć

Po pierwsze - nie na temat, po drugie - to raczej wasza domena: poruszać tematy katolickie bez znajomości rzeczy...ŚJ mogliby się od Was uczyć..
akros1979 pisze:skąd w wyznawcach katolicyzmu tyle nienawiści, fałszu, obłudy i zakłamania?

Posługujemy się waszą bronią...nic więcej.. uprzejmie zawiadamiam, że cie nie nienawidzę :)
akros1979 pisze:nam Bracia w Wierze

nie wiedziałem, że masz za braci pozostałych heretyków wypowiadających się na tym forum? Niespotykana odszczepieńcza koinonia! boję się, że w Ogrójcu Pan nie o taką się modlił, ale z pewnością wiesz lepiej, mimo że kolega z sąsiedniego ugrupowania religijnego uzna, że jednak błądzisz "wiedząc lepiej"...
ann_in_grace pisze:Ciekawe, co "ojciec Pio" na to..

Ciekawe, co twój avatarski Rademenes V na twe odszczepieństwo (ps. kotek prawdziwy, czy to figurka któregoś z twoich bożków, którego czcisz?)
Hugenota pisze:Poszukam w Septuagincie.

nie wiedziałem, że LXX napisano po hebrajsku :) - dzięki, że mnie oświeciłeś.
Hugenota pisze:Przepraszam za kłopot.

ja też przepraszam, ale czytam o historii Twojego szczepu i od groma tu sprzeczności..zgodnie z protestancką zasadą: każdy sobie rzepkę skrobie albo 'jak se pościelesz, tak sie wyśpisz'-czytaj=jak zinterpretujesz biblię, tak se żyj i nie ważne, że kolo obok na tę samą biblię będzie miał sto innych pomysłów interpretacyjnych...a tak w ogóle: jak można służyć dwóm mamonom jednocześnie: baptyzmowi i kalwinizmowi? a teraz kwintesencja RB ...jedna z wielu..
ann_in_grace
Tobie też niezaszkodzi:)
"Baptyści, którzy akceptują pięć punktów kalwinizmu, ale niekoniecznie odwołują się, bądź wręcz odrzucają pozostałe konstytutywne elementy teologii reformowanej przyjmowane przez reformowanych baptystów, jak teologia przymierza, reformacyjne księgi symboliczne, aktualność dekalogu jako prawa moralnego, czy zasadę regulatywną nabożeństwa, określani są raczej jako baptyści suwerennej łaski. W przeciwieństwie do reformowanych baptystów nie mają oni poza reformowaną soteriologią większego związku teologicznego z kalwinizmem".
Czy ktoś to rozumie? Jak można akceptować coś, "ale niekoniecznie". Nie macie tam w waszych szeregach pana od "Róbta, co chceta"? "Ciemność widzę, widzę ciemność", a w najlepszym wypadku jakieś mgliste bajanie... co krok to prorok i nowe odszczepieństwo gotowe..winszuję!
Lash pisze:Czyż nie Panią

Nie jest dla mnie Panią tylko Najświętszą Panienką. Będziesz już wiedział? :roll:
Po grecku panie kolego po grecku

Czy Pan Jezus mówił po grecku?
Lash pisze:nie rzymski

Pardone, Rzymsko-katolicki...uściślając :)
Lash pisze:kto mianował następce piotra

Z pewnością ówcześni przodownicy wiary Chrystusowej..po burzliwych naradach :), a gdzie był wtedy twój "Frontiers"? Możesz wyjaśnić czytelnikom co to za nowa nacja?
Lash pisze:Tak Grzechu. Słow jest naszczęscie dostepne poza waszą organizaycjką

Może łatwiej będzie Ci pisać po angielsku, bo ni czorta nie rozumiem z Twej polszczyzny 8-)
Lash pisze:Rzym jest antychrystusowy

chciałbyś :lol: A może jest raczej "antyMODERATOROWOCHRYSTUSOWY"?
Hugenota pisze:Odnieś się tutaj do tego: http://forum.protestanci....p=197431#197431

Piękna sprawa...podpisuję się obiema rękami :)
Hugenota pisze:Londyńskie wyznanie wiary z 1689 roku

Zapomniałeś o r. 1644 ? Niewygodne? Trzeba szanować Tradycję :)
A gdzie był religia katolicka

W sensie 'stricte dzisiejszym' śpiewamy w Kościołach to samo wyznanie wiary [ukonstytuowane w Nicei i Konstantynopolu] co ponoć wy? Reszta - Ducha Świętego pytaj, z jakich powodów tak cudownie prowadzi swój Kościół po drogach i bezdrożach.. (...) Unam, Sanctam Catholicam et Apostolicam Ecclesiam! :idea:
Hugenota pisze:Następca Piotra, a to skąd wziąłeś?

Jeśli zostaniesz zborowym/diakonem/starszym swego zgromadzenia i kiedyś odejdziesz w siną dal lub umrzesz, czy o tym, który po Tobie nastanie nie można mówić, iż będzie twym następcą? :-| Strzałka!


Cóż Bracie Katoliku, dla mnie każdy człowiek jest Bratem w myśl Biblii. Problem Twój polega na tym, że Ty dzielisz ludzi na różnych ja nie, bo kiedy zrezygnowałem z religii propagowanej przez państwo Watykan doszedłem do wniosku, że Bóg jest dla wszystkich a każdy ma prawo do błędów. Największe herezje propagują Ci co pomnikom oddają cześć i postępują w myśl powiedzenia "Modli się pod figurą a diabła ma za skórą"
**************************
Albo może to być tak: "Za pieniądze ksiądz się modli dla pieniędzy lud się podli"


Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 13 sie 2011, 22:02

Alkhilion pisze:unikasz odpowiedzi na pytania

Uniżenie proszę o przypomnienie pytania, na które odpowiedzi miałbym unikać.
Alkhilion pisze:masz małą wiedzę nt. protestantyzmu

Tobie czy Erazmowi wpajałem całymi wersetami zgubne tezy Lutra? Jeśli jemu, miałeś szansę się zapoznać...chętnie będę kontynuował wykład nauk twórcy herezji protestanckiej.
Alkhilion pisze:obrażasz wszystkich

Szkoda, że nie razi Cie obrażanie katolików na tym forum (polemiki z katolicyzmem...), które stworzył raczej jakiś protestant. A jeśli się kogoś zaprasza do dyskusji to wypada się z nim grzecznie obnosić. A że nie potraficie, nie dziwcie się, że odpowiadamy pięknym za nadobne.
Alkhilion pisze:porównujesz ich do Świadków Jehowy

jak dobrze poszperasz, znajdziesz na tym forum porównanie katolików do ŚJ jednego z waszych..A rozumiem: co wolno wojewodzie, to nie tobie ...katoliku..
Alkhilion pisze:Zastanawia mnie jedynie- do czego dążysz?

Polemizuję, używając ostatnimi czasy twoich/waszych metod (obrona przez atak), dziwię sie zatem, że tak to Cie boli.
Alkhilion pisze:masz jakiś wyższy cel?

Muszę się dobrze zastanowić.. "Do wyższych rzeczy jestem stworzony" (św. Dominik Savio)
Hugenota pisze:Szukamy słowa dulia,

nie szukamy greckiego słowa dulia, bo już ktoś je odnalazł i zacytował (więcej uwagi przy czytaniu postów), szukamy odpowiednika hebrajskiego...już masz?
Hugenota pisze:otwieramy septuagintę, znajdujemy hebrajskie odpowiedniki słowa "dulia"

mniej gadaj, więcej rób. I pokaż mi wreszcie w Septuagincie tę dulię (po hebrajsku:)
Hugenota pisze: czcisz bałwany

a ty tego kola z obrazka/avatara?
Hugenota pisze:Nie było wtedy żadnej denominacji. Twojej religii również

było i to wiele, ale na temat herezji pierwszych wieków chrześcijaństwa na pewno lepiej wypowie się Erazm, nadworny spec od historii...
Co z tym wyznaniem wiary nicejsko-konstantynopolitańskim? Bo się migasz. Odmawiasz? A moja religia pochodzi wprost od Chrystusa poprzez Apostołów i uczniów Pańskich i trwa nieprzerwanie od 2000 lat.
Hugenota pisze: Ty nie umiesz tego przyjąć z godnością

Przyjmuję z godnością. Już ok.? znowu się migasz..co z tym 1644?
Hugenota pisze:nie uzurpuję sobie prawa do władania całym kościołem, czego nie robił też Piotr

Nie musiał sobie nic uzurpować skoro Pan Jezus samodzielnie wskazał na niego jako tego, któremu dał Klucze i na którym obiecał zbudować Kościół, a bramy piekielne do dziś dnia go nie przemogły, a cóż dopiero tutejsi wykolejeńcy :)
Hugenota pisze:Prawda

A co to jest Prawda? Zamiast się motać, powiedz mi jak rozumiesz tekst, który wkleiłem z wikipedii.
Hugenota pisze:baptyzm i kalwinizm to nauki, które wynikają z Biblii.

Jak bym był złośliwy jak niejaki Upamiętany, to bym Ci powiedział: pokaż to w Biblii, a że nie jestem to zapytam: husytyzm, zwinglianizm też wynikają z Biblii? 8-)
ann_in_grace pisze:Rynsztok blisko

Nieco dziwi mnie twoja reakcja, skoro identycznie wyraziłaś się niedawno o wizerunku na moim avatarze. Stwierdzam zatem, że najlepsza broń, to ta sama, którą posługuje się wróg:) I patrz-w dziesiątkę!
ann_in_grace pisze:dopoki bedziesz tu dyskutowal sam ze soba i ze swoimi wyobrazeniami

Nie rozumiem, dlaczego cytat ze źródła umiłowanego przez Erazma tak Ci nie podpasował i dlaczego nazywasz je moim wyobrażeniem?! Tym samym obrażasz autora wpisu z Wikipedii. Jak Ci minie żółć, to łaskawie odnieś się do zapodanego cytatu. no to do miłego:)
Lash pisze:z mezatki - panienke robić

nie musimy z Niej nikogo robić. Ona po prostu jest i pozostanie Najświętszą Panienką, zawsze Dziewicą, Niepokalanym Poczęciem, Wniebowziętą, Królową nieba i ziemi itd . Zapamiętasz? :)
ps. ."ani żenić się nie będą, ani za mąż wychodzić..." - stąd prosty wniosek, że nazywanie Matki Pana mężatką przeczy sensowi eschatologicznemu naszej egzystencji wyłuszczonej przez Chrystusa, panie znawco selektywny Biblii.
Lash pisze:Pani oznacza WŁADCZYNIĘ której sie ulega

Bardzo to słuszne i jakie katolickie! Niekiedy nazywamy ją również Hetmanką! Na ile potrafię, jestem Jej uległy!
Lash pisze:Czy Pan Jezus mówił po grecku?
Tez panie kolego też.
Po Drugie JEDYNE co mamy to ORYGINAŁ

Nie wiedziałem, że z Pana Jezusa był taki poliglota. Dziwię się zatem dlaczego Gibson w swej Pasji w usta Chrystusa włożył li tylko słowa aramejskie? Mógłbyś to wyjaśnić? Czy prości żydzi, wśród których mieszkał i nauczał mogli rozumieć grekę? Jeśli nie, to nie możesz mówić, że masz jakiś oryginał, co najwyżej kopię słów Jezusa przetłumaczonych na grecki :roll:
Lash pisze:New Frontiers był a Plananach Boga na czas stosowny

uściślę: na czas odstępstwa od wiary zapowiadanym przez Pana na czasy ostateczne i frontiersi się przydadzą ..aby kilku zbłąkanym duszom zamknąć bramy zbawienia.
Dopóki nie pojmiesz co to sukcesja apostolska i prymat Biskupa Rzymu, rozmowa z tobą o tych materiach jest gadką jak ze ślepym o kolorach.
Lash pisze:Słowa
Moderator Chrystusowy nie znaczą Moderujacy Chrystusa.

nie wiem, jak ty na to wpadłeś, bo ja nie. Udziela ci się skaza po Małgorzacie, ta też miała jakieś urojenia na temat tego, co właśnie rzekomo pomyślałem...
Ostatnio zmieniony 13 sie 2011, 22:12 przez Antonianum, łącznie zmieniany 2 razy.


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!
(Nazaret, II w. po Chrystusie)
Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 13 sie 2011, 22:04

akros1979 pisze:Cóż Bracie Katoliku

tylko miejsce zajmujesz, bracie inny, choć ewangeliczny... :lol:


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 13 sie 2011, 22:26

Antonianum pisze:Uniżenie proszę o przypomnienie pytania, na które odpowiedzi miałbym unikać.


"Co powinieneś zrobić, jeśli trafisz w miejsce, gdzie nie ma chrześcijaństwa?"

Antonianum pisze:Tobie czy Erazmowi wpajałem całymi wersetami zgubne tezy Lutra? Jeśli jemu, miałeś szansę się zapoznać...chętnie będę kontynuował wykład nauk twórcy herezji protestanckiej.


Nie wiedząc nawet, że baptyści wierzą w duszę, a kalwinizm i baptyzm nie jest ze sobą sprzeczny?

Antonianum pisze:Szkoda, że nie razi Cie obrażanie katolików na tym forum (polemiki z katolicyzmem...)


Razi, nie biorę udziału w tych dyskusjach.

Antonianum pisze:które stworzył raczej jakiś protestant. A jeśli się kogoś zaprasza do dyskusji to wypada się z nim grzecznie obnosić. A że nie potraficie, nie dziwcie się, że odpowiadamy pięknym za nadobne.


Miłość katolicka w swojej najdoskonalszej formie. Widzisz, jeśli wchodzi na forum szatańskich kacerzy i heretyków, trzeba się było uzbroić w cierpliwość, albo napić herbatki.

Antonianum pisze:jak dobrze poszperasz, znajdziesz na tym forum porównanie katolików do ŚJ jednego z waszych..A rozumiem: co wolno wojewodzie, to nie tobie ...katoliku..


To ja porównywałem, jeśli dobrze pamiętam, i podałem konkretny przykład, z którym można polemizować, zamiast rzucać półsłówkami.

Antonianum pisze:Polemizuję, używając ostatnimi czasy twoich/waszych metod (obrona przez atak), dziwię sie zatem, że tak to Cie boli.


Nie polemizujesz, Ty tylko obrażasz, co boli, o dziwo.

Antonianum pisze:Muszę się dobrze zastanowić.. "Do wyższych rzeczy jestem stworzony" (św. Dominik Savio)


To nie obrażaj.


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 14 sie 2011, 06:24

Antonianum pisze:Muszę się dobrze zastanowić.. "Do wyższych rzeczy jestem stworzony" (św. Dominik Savio)

I znowu protestant musi przypominać katolikowi, który jego guru co tam powiedział. Ech...
To nie Dominik tylko Stanisław.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... ostka.html


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 14 sie 2011, 22:49

Alkhilion pisze:"Co powinieneś zrobić, jeśli trafisz w miejsce, gdzie nie ma chrześcijaństwa?"

A miałbym komórkę? :->
Alkhilion pisze:kalwinizm i baptyzm nie jest ze sobą sprzeczny

husytyzm i zwinglianizm też? :) Co ma piernik (luter) do wiatraka (np.baptystów czy zielonych, powstałych przed wiekiem, jak się nie mylę :))?
nie zamierzam się zagłębiać w heretyckie nauki k. i b., choć może powinienem. Niechcący rzuciłem okiem na Wikipedię i oniemiałem: dwa zdania i tyle sprzeczności...ale to właściwe nacjom odszczepieńczym...
Alkhilion pisze:nie biorę udziału w tych dyskusjach

pochwalam i będę czujnie obserwował Twą deklarację..
Alkhilion pisze:szatańskich kacerzy i heretyków

miło mi, katolik 8-)
Alkhilion pisze:tylko obrażasz, co boli, o dziwo.

Powróć na Gościniec Prawdy, to przestanie boleć. ps. zrób szybki przegląd przez wpisy pani z kocicem w avatarze lub niejakiej Małgorzaty, to też Cię zaboli...
Erazm pisze:I znowu protestant musi przypominać katolikowi

sprawdzałem Twoją czujność...niezawodna :)
A to znasz?
1. Będę się często spowiadał i będę przystępował do Komunii św. za każdym razem, gdy spowiednik mi na to pozwoli.
2. Pragnę święcić dni świąteczne.
3. Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja.
4. Wolę raczej umrzeć niż zgrzeszyć.
Cytacik na do widzenia:
"Jak w wiekach średnich schizma Focjusza pociągnęła za sobą odłączenie się od Kościoła wschodniego, tak w XVI w. uderzył cios najstraszniejszy w Kościół zachodni, którego skutki trwają do dziś dnia-tj. oderwanie się milionów dusz przez tzw. "reformację". Wrogowie Kościoła już tryumfowali, że bliski jego koniec...lecz Kościół powstał z tej próby odrodzony i wzmocniony do nowych walk, które go czekały w XVIII w. ..." (S. Bartynowski, Apologetyka podręczna, W-wa 1948, s. 418)
...a walka trwa...


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 14 sie 2011, 23:02

Antonianum pisze:A miałbym komórkę?


Nie dojedzie tak szybko, a tu są potrzebujący ludzie.

Antonianum pisze:husytyzm i zwinglianizm też?


Tak.

Antonianum pisze:Co ma piernik (luter) do wiatraka (np.baptystów czy zielonych, powstałych przed wiekiem, jak się nie mylę


No właśnie o tym mówię- nie masz pojęcia, a zawzięcie dyskutujesz.

Antonianum pisze:nie zamierzam się zagłębiać w heretyckie nauki k. i b., choć może powinienem


Choćby po to, by mieć jakiekolwiek pojęcie, o czym mówisz, bo teraz nie masz żadnego pojęcia i z tym zasobem braku wiedzy ruszasz pouczać innych, efekty każdy widzi.

Antonianum pisze:Niechcący rzuciłem okiem na Wikipedię i oniemiałem: dwa zdania i tyle sprzeczności...ale to właściwe nacjom odszczepieńczym...


Znowu to robisz- rzucasz półsłówkami i nawet nie kwapisz się, by wyjaśnić, o co w ogóle chodzi. O husytyzm i zwinglianizm, baptyzm i kalwinizm, luteranizm i zielonych? Totalny chaos przez Ciebie przemawia.

Antonianum pisze:pochwalam i będę czujnie obserwował Twą deklarację..


Nie ma strachu, pilnuję się.

Antonianum pisze:miło mi, katolik


Widzisz, zachowujesz się jak kacerz i heretyk, przyswajając sobie zachowanie kacerzy i heretyków. Niedobrze, panie katoliku.

Antonianum pisze:Powróć na Gościniec Prawdy, to przestanie boleć.


Stoję na gościńcu prawdy i kiedy ktoś zaczyna mówić o czymś, o czym nie ma bladego pojęcia, np. o protestantyzmie, którego nie zna, zaczynam czuć się nieswojo, bo nie wiem, co ów ktoś chce osiągnąć przez swoje gadulstwo poza obrażaniem wszystkich wokół.

Antonianum pisze: zrób szybki przegląd przez wpisy pani z kocicem w avatarze lub niejakiej Małgorzaty, to też Cię zaboli...


Alkhilion pisze:Razi, nie biorę udziału w tych dyskusjach.


Secundo- ann i Małgorzata posiadają przynajmniej jakąś szczątkową wiedzę nt. tego, o czym mówią, przeciwieństwie do Ciebie, który wprost napisał:

Antonianum pisze:nie zamierzam się zagłębiać w heretyckie nauki


Antonianum pisze:...a walka trwa...


Nie, bo Twój papież pogłaskał heretyków po głowach i nazwał braćmi, ponadto całował Koran, więc nie jesteś na bieżąco również z własnymi naukami.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 sie 2011, 08:55

Antonianum pisze:Powróć na Gościniec Prawdy, to przestanie boleć. ps. zrób szybki przegląd przez wpisy pani z kocicem w avatarze lub niejakiej Małgorzaty, to też Cię zaboli...


Kultury osobistej to Ty nie masz za grosz. Ale to typowe dla bałwochwalców. W budynkach kościelnych wznoszą modły do Boga, a poza nim o Boga już nawet mówić nie umieją, nie mówiąc już o chrześcijańskim stylu życia.
Żal mi Ciebie, bo kroczysz za ślepymi przewodnikami prosto na rzeź.
EOT


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 15 sie 2011, 15:05

Alkhilion pisze:a tu są potrzebujący ludzie

któraś rodzi?
Alkhilion pisze:husytyzm i zwinglianizm też?


Tak.

to dlaczego nie jesteś husytą tylko Zielonym?
Alkhilion pisze:nie masz pojęcia, a zawzięcie dyskutujesz.

nawzajem. To mi rozjaśnij, jako zbłąkanej owcy:) "z cierpliwością, ilekroć nauczasz". No to kiedy Twoje ugrupowanie powstało? odp. na pyt. a nie rozwodzisz się nt. rzeczy drugorzędnych.
Alkhilion pisze:nie masz żadnego pojęcia

takie same mam pojecie o twojej sekcie, jak ty o moim katolicyzmie
ps. czy mógłbyś nie posługiwać się moimi tekstami, jak do mnie mowisz? :)
Alkhilion pisze:zachowujesz się jak kacerz i heretyk,

ty wiesz chociaż kto to kacerz?
Alkhilion pisze:papież pogłaskał heretyków po głowach i nazwał braćm

ja też Cię mogę pogłaskać, bracie? :roll:
Niech NMP Wniebowzięta wyjedna Ci powrót do Owczarni Pańskiej! :oops:
Ostatnio zmieniony 15 sie 2011, 15:17 przez Antonianum, łącznie zmieniany 1 raz.


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 15 sie 2011, 15:13

Małgorzata pisze:nie masz za grosz.

a co z twoimi 30 srebrnikami, za które zdradziłaś Chrystusa dla przelotnej mamony, której na imię "inna charyzmatyczna'"?
Będę wdzięczny za niezabierania głosu - już dawno dodałem Cię do ignorowanych, nie che mi się klikać, żeby czytać twoje potępieńcze wynurzenia 8-)


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 sie 2011, 15:56

Czytać Ci się nie chce, ale oskarżenia rzucać i owszem. Jakoś nie dziwi mnie to. Złe drzewo dobrego owocu nie urodzi.

Cały szkopuł polega na tym, że to Ty jesteś na niewłaściwej drodze, budując świątynki dla innych bogów. A swoją arogancją dajesz świadectwo o organizacji, do której przynależysz.

Pragnę jeszcze nadmienić, ze będę się wypowiadała, kiedy uznam za stosowne. To Ty tu jesteś nie u siebie. A na dodatek jesteś upierdliwy. Myślę, że błyszczeć możesz na jakimś forum katolickim i na pewno tam forumowicze aż piszczeć będą z radości, że tak "mądrze" piszesz. Więc po aplauz tam udaj się.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Mrooweq
Posty: 707
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mrooweq » 15 sie 2011, 16:09

Antonianum pisze:a co z twoimi 30 srebrnikami, za które zdradziłaś Chrystusa dla przelotnej mamony, której na imię "inna charyzmatyczna'"?


Twoje fałszywe oskarżenia są wyssane z palca. Kto tu zdradził Chrystusa? Ten kto tylko Jemu oddaje cześć czy ten kto stawia NMP niemal na równi z Chrystusem i modli się do niej chociaż nie uświadczysz w NT słowa na temat kultu maryjnego?

Co z twoimi 30 srebrnikami za które zdradziłeś Chrystusa dla innego bożka?

P.S. Faktycznie ta taktyka, że najlepszą obroną jest atak, jest dobra :D


Awatar użytkownika
Antonianum
Posty: 130
Rejestracja: 28 kwie 2011, 00:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Antonianum » 15 sie 2011, 16:15

Mrooweq

a ty co za jeden? kryptopseudokatolik? nie zapomniałeś zmienić wyznania na odszczepieńcze?
"Oto Matka twoja...i od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie..."


XE MARIA - haire Maria – zdrowaś Maryjo!

(Nazaret, II w. po Chrystusie)

Cześć Matce Bożej oddawali już pierwsi chrześcijanie. Nawet o. Luter przyznawał Maryi duże znaczenie i odpowiednią cześć!
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 sie 2011, 16:31

Antonianum, ostrzegę pisemnie tylko raz, przestań obrażać innych użytkowników forum albo się pogniewam.

Pozdrawiam,
f. (tym razem moderator)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 sie 2011, 16:34

Masz wyjątkowo dobre serce, fantomiku, dla wrogów Pana. :-/


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości