Pedofilia od zawsze plagą KRzK, czyli od 1000 lat

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 20 sty 2014, 22:38

MMW pisze:Teraz temat bardzo podobny - słynne betanki.


Na chwilę wejdę do Twojej piaskownicy i walnę w Ciebie foremką. To co robię, to głupota, ale w Twoim przypadku inaczej nie można.

http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/ksiad ... 78736.html

http://www.chip.pl/news/wydarzenia/praw ... -facebooka

http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 021055.htm

http://www.ekumenizm.pl/article.php?sto ... 3175239145

http://www.tokfm.pl/blogi/hiddendepths/ ... azy_wiecej

http://wpolityce.pl/wydarzenia/67431-pa ... -imprezach

Jest tu też o zaufaniu, podobnie jak u katolików.

Podkreślę, że te przykłady maja jedynie na celu pokazanie, że takie przypadki są wszędzie . Wiadomo, te nie sprzedają się tak dobrze i w naszych warunkach nie ma sensu atakowanie pewnej niszy wyznaniowej. :-|


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 20 sty 2014, 23:27

inquisitio pisze:Nie oceniaj ludzi w/g siebie.
Ty to juz nie wiesz co wypisujesz.On pisze prawde o waszej organizacji ale to jest niestrawne dla was.Najlepiej wam sie siedzi w klamstwach.Mam wrazenie ze wy sie boicie poznac prawde.Kiedys uslyszalam ze lepszy cieply smrod niz zimne swieze powietrze.Wypisz, wymaluj:katolicy w swoim smrodku ;-)


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 21 sty 2014, 01:08

"Pastor Kościoła metodystów zażywał narkotyki i uczestniczył w gejowskich imprezach."


Oj tak, szkodliwość czynu porównywalna z pedofilią. :lol-above:

Swoją drogą, czy mało było doniesień o imprezach gejowskich nawet w samym Watykanie? ;)

Tak na marginesie : abp Wesołowski też podobno lubił przyćpać. :]

"Pedofili-pastorów dwa razy więcej?"


A tym czasem w Hiszpanii katoliccy księża pedofile to aż 4,17% ogółu. Co z tego wynika? Chyba nic. Rzecz tyczy się reakcji i zapobiegania pedofilii.
"Pastor decyzją władz swojego Kościoła został skreślony z listy duchownych oraz wykluczony ze wspólnoty."


Bierzcie i uczcie się rzymscy katolicy :!: Przeniesienie na odciętą od cywilizacji wieś, gdzie nikt nie słyszał o sprawie albo na Ukrainę, czy w ostateczności suspensa to śmiechu warte pseudokary.

Szkoda, że Franciszek nie pozbawi abpa Wesołowskiego przynajmniej obywatelstwa watykańskiego, aby mogli go osądzić. :( W jego niewinność można naprawdę wątpić, bo już nawet wycięto go ze zdjęcia Episkopatu Dominikany. :D

http://wyborcza.pl/1,75248,15306156,Po_ ... ecia_.html

"Ksiądz pedofil leczył dzieci seksem"


Brzmi jak z katolickiej grupy "Pascha", która "leczy" z homoseksualizmu przytulaniem i dotykaniem się po miejscach intymnych. :D


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 21 sty 2014, 02:50

Pedofilia od zawsze plagą KRzK, czyli od 1000 lat


Hmmm ? ;-) Tradycja to podstawa :roll:


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 21 sty 2014, 07:07

DARK pisze:Podkreślę, że te przykłady maja jedynie na celu pokazanie, że takie przypadki są wszędzie . Wiadomo, te nie sprzedają się tak dobrze i w naszych warunkach nie ma sensu atakowanie pewnej niszy wyznaniowej. :-|


Ty w ogóle nie rozumiesz istoty tej dyskusji. Piszemy o systemowym ukrywaniu przestępstw pedofilii wg tego samego schematu, przez dziesiątki lat [bo wcześniejszych danych nie mamy]. KK ma bardzo podobny schemat działania: zataić, zaprzeczać, przenieść w inne miejsce. Robi to praktycznie w każdym przypadku, dopiero presja mediów i milionowe odszkodowania w sądach sprawiają, że gdy sprawa wyjdzie na jaw, niektórych wyrzucają. Pedofila Wesołowskiego, sukcesora apostolskiego :lmao: , nawet nie chcą poddać ekstradycji, żeby był sprawiedliwie osądzony w Polsce. Tam, gdzie nie są przyciśnięci do muru, będą kryć zboczeńców.

A ty dowodzisz, że pastorzy są grzeszni - zaiste, genialne odkrycie.


MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 21 sty 2014, 08:33

Może komuś umknęła wiadomość podawana już w tym wątku - warta wyróżnienia:

Po skandalu pedofilskim Kościół retuszuje zdjęcia.

Na oryginalnym zdjęciu episkopatu Dominikany arcybiskup Józef Wesołowski, papieski nuncjusz w tym kraju, stał uśmiechnięty w drugim rzędzie. Kiedy jednak wybuchł skandal pedofilski z jego udziałem, fotografię wyretuszowano - Polaka "zastąpił" emerytowany biskup Francisco José Arnáiz. Sprawę opisała lokalna gazeta "La Opinion", zauważył ją także brytyjski "Telegraph". Po publikacji tej pierwszej wyretuszowane zdjęcie momentalnie zniknęło ze strony episkopatu.


Jest to działanie zgodne ze wzorami stalinowskimi, nie chrześcijańskimi. Z tym, że kk wyprzedził o setki lat Stalina w swoich podłych metodach. Czy katolicy na tym forum są zupełnie pozbawieni wstydu, żeby bronić tej swojej organizacji? Każda sprawa pedofilska i w ogóle każda sprawa związana z niemoralnością lub przestępstwami wygląda identycznie.

Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 23 sty 2014, 12:56

mirka pisze:
inquisitio pisze:Nie oceniaj ludzi w/g siebie.
Ty to juz nie wiesz co wypisujesz.On pisze prawde o waszej organizacji ale to jest niestrawne dla was.Najlepiej wam sie siedzi w klamstwach.Mam wrazenie ze wy sie boicie poznac prawde.Kiedys uslyszalam ze lepszy cieply smrod niz zimne swieze powietrze.Wypisz, wymaluj:katolicy w swoim smrodku ;-)

Mirko,wiesz ,chodzi mi o to ze czkowiek z zasady ocenia rzeczywistos takze w/g siebie np jak nie jest w stanie zyc w czystosci to bedzie z zasady twierdzil ze czystosc to mit i jest nieosiagalna.
Poza tym faktem jest ze im ktos grzebie sie w sumieniu innych tym zadziej robi to w stosunku do siebie.

Co do klamstwa,hmmm.Wiesz ,ja nie uciekam od prawdy ani nie probuje zatajac np czarnych owiec w KK.Jak juz Dark pokazal takie niechlubne czyny mozna spotkac wszedzie.Czasami jest ich wiecej,czasami mniej,ale zawsze beda.Chwast zawsze sie zaplegnie wsrod zboza jak zapowiedzial Jezus.
Powinnismy jednak uwazac aby przypadkiem nie wyrwac przenicy w swej gorliwosci,co tez Pan nakazal.

Ps.Czy ci co z taka zajadloscia wyszukuja czarne karty w KK pragna nawrocenia ow grzesznikow,poprawy wypaczen czy tylko chca potepic?
Czy modlicie sie za np jakiegos ksiedzalub pastora ktory np dopuscil sie molestowania?


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 23 sty 2014, 19:32

Przykład prawidłowego podejścia do pewnego problemu przez biskupa z Płocka :

Oświadczenie Kurii jest odpowiedzią na doniesienia medialne o wydarzeniu z parafii Cieksyn z 12 grudnia 2013 r. Według tabloidów, proboszcz "bił i kopał" niepełnosprawnego chłopca. 11-letni chłopak miał zostać "brutalnie pobity". Ksiądz miał też "wywlec" ucznia z klasy.

Według Kurii jednak sytuacja wyglądała inaczej - instytucja dostała zgłoszenie jedynie o tym, że proboszcz miał podczas lekcji religii kopnąć ucznia, który "zachowywał się niegrzecznie".

Kuria informuje w oświadczeniu, że biskup płocki, natychmiast po otrzymaniu informacji o incydencie, w porozumieniu z dyrekcją szkoły, wycofał proboszczowi misję kanoniczną do nauczania religii. Dzień zgłoszenia zdarzenia był ostatnim dniem pracy proboszcza w szkole.

"Biskup upomniał księdza"

"Dyrekcja szkoły powiadomiła Kurię o planach zawiadomienia o zajściu prokuratury. Kuria wskazała, by dyrekcja szkoły postępowała zgodnie z procedurami. Niezwłocznie po zajściu w Cieksynie Biskup Płocki wezwał ks. proboszcza na spotkanie, udzielił mu upomnienia i poinformował o możliwych konsekwencjach tego czynu" - napisano w wydanym 23 stycznia oświadczeniu.

Ponadto rzeczniczka w imieniu władzy diecezjalnej wyraża ubolewanie, że doszło do "tak gorszącego incydentu". "Przepraszamy za nieodpowiedzialne zachowanie tego duchownego, szczególnie pokrzywdzonego ucznia i jego rodzinę" - napisano w oświadczeniu.

Na zakończenie Kuria deklaruje gotowość współpracy z instytucjami państwowymi, aby dokładnie wyjaśnić całe zdarzenie.


http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1532 ... SlotII3img

Można? Można. Trzeba tylko chcieć, a nie paranoicznie doszukiwać się fikcyjnych ataków na Kościół.


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 24 sty 2014, 21:26

inquisitio pisze:Mirko,wiesz ,chodzi mi o to ze czkowiek z zasady ocenia rzeczywistos takze w/g siebie np jak nie jest w stanie zyc w czystosci to bedzie z zasady twierdzil ze czystosc to mit i jest nieosiagalna.
Poza tym faktem jest ze im ktos grzebie sie w sumieniu innych tym zadziej robi to w stosunku do siebie.

Co do klamstwa,hmmm.Wiesz ,ja nie uciekam od prawdy ani nie probuje zatajac np czarnych owiec w KK.Jak juz Dark pokazal takie niechlubne czyny mozna spotkac wszedzie.Czasami jest ich wiecej,czasami mniej,ale zawsze beda.Chwast zawsze sie zaplegnie wsrod zboza jak zapowiedzial Jezus.
Powinnismy jednak uwazac aby przypadkiem nie wyrwac przenicy w swej gorliwosci,co tez Pan nakazal.

Ps.Czy ci co z taka zajadloscia wyszukuja czarne karty w KK pragna nawrocenia ow grzesznikow,poprawy wypaczen czy tylko chca potepic?
Czy modlicie sie za np jakiegos ksiedzalub pastora ktory np dopuscil sie molestowania?
Dyskusja z wami to strata czasu.I nie mozna traktowac powaznie kogos, kto twierdzi ze zbawienie jest tylko w kosciele katolickim.Moja Biblia mowi ze zbawienie jest w Jezusie Chrystusie.Tez kiedys bylam katoliczka i tez mialam bierzmowanie i wiesz co ci powiem:Tamto bierzmowanie nic nie znaczylo,chyba nie myslisz ze Duch Swiety na rozkaz ksiedza przyjdzie do czlowieka.Ale kiedy sie nawrocilam i zostalam ochrzona Duchem Swietym to bylo takie doswiadczenie ze do konca zycia sie pamieta,otrzymalam takze obce jezyki,Chwala Panu Bogu za to. A wy twierdzicie ze otrzymaliscie Ducha Swietego i dalej nic sie w waszym zyciu nie dzieje.
Jak mozna was traktowac powaznie jezeli wy czlowieka grzesznego na tej ziemi nazywacie Ojcem Swietym i modlicie sie do niego.Skonfiskowaliscie cala chwale Boga dla siebie i dla waszych przelozonych.Jestescie ludzmy ktorzy pozatwardzali swoje serca nie sluchajac glosu Bozego.I nie schlebiaj sobie twierdzac ze chcemy was nawracac.Wiara nie jest rzecza wszystkich.Idziecie tam gdzie chcecie i to na wlasne zyczenie.Daj juz sobie spokoj z przekonywaniem nas do swoich racji bo to sa tylko twoje racje z ktorymi Pan Bog nie ma nic wspolnego.


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 24 sty 2014, 22:27

inquisitio pisze:Nie oceniaj ludzi w/g siebie.


Nie rozumiem Twojej reakcji na wypowiedź MMW. Napisał prawdę i moim zdaniem, nie należy zamiatać śmieci pod dywan. Nie rozumiem Twojego oburzenia. Jeżeli pastor zrobi coś, co jest niezgodne z naukami Pana Jezusa, to nie mam zamiaru się oburzać i go bronić. Sama skrytykowałam pastora z naszej miejscowości, który bawił się w formalizmy i biurokrację, podczas rozmowy ze mną o Chrzcie jednocześnie pytał starszego zboru, czy wziął pieniądze z niedzielnej zbiórki, a na argument, że apostołowie takich formalności nie czynili, tylko chrzcili każdego, kto uwierzył, chciał się nawrócić i prosił o Chrzest, odpowiedział że u nas nie wszystko jest tak jak w Biblii. Zdziwiło mnie to, ale nie zniechęciło. Miałam pewność, bo Pan Jezus dał mi przeświadczenie, że wkrótce będę ochrzczona Mój mąż się zirytował, gdy opowiedziałam o tej rozmowie.. I znalazł się inny człowiek - protestancki biskup, który ochrzcił mnie następnego dnia.
W każdej wspólnocie znajdą się ludzie i ludziska. Ale nie powinno się udawać, że problemu nie ma. Czczenie już za życia papieża, stawianie mu pomników, a teraz modlenie się do niego, gdy ukrywał świństwa w KRK, to przesada.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 25 sty 2014, 01:54

inquisitio pisze:Czy modlicie sie za np jakiegos ksiedzalub pastora ktory np dopuscil sie molestowania?
Jezeli ktos upadnie w grzech to nalezy sie za nim modlic zeby Pan Bog go uratowal.Modlimy sie do Pana Boga w imieniu Jezusa Chrystusa.Bo tylko taka modlitwa moze byc wysluchana.


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 25 sty 2014, 02:18

Warto modlić się o czyjejś nawrócenie, ale osoby zboczone seksualnie należy odsuwać od posługi, aby innym nie szkodziły. Jest wielu pedofilów, którzy po odbyciu kary w więzieniu czynili zło dalej. Nie rozumiem postawy niektórych biskupów i papieży w KRK: jeżeli dzieci molestuje nauczyciel, lekarz, psycholog, to żąda się dla niego kary więzienia i zakazu wykonywania zawodu. I dobrze. Natomiast sprawę molestującego dzieci księdza tuszuje się, przenosi się go do innej miejscowości. To nie jest sprawiedliwe. Świecki czy duchowny zboczeniec czyni takie samo zło. Takie dziecko ma uraz do końca życia, więc kara powinna być taka sama, a nie jest. Moim zdaniem, powinno się karać ludzi z KRK, którzy te sprawy tuszują, bo to jest współudział w takim ohydnym postępowaniu. To tak jakby ktoś ciężko kogoś zranił, a druga osoba pomagałaby mu pozbyć się noża, zakrwawionej odzieży itp. Nie dość, ze przymyka się oko na takie ohydstwo, to jeszcze pomaga w zły sposób takiemu człowiekowi. Czyż nie sugeruje to pewnego rodzaju przyzwolenia na taką podłość. :thumbdown:


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 26 sty 2014, 08:32

Grazyna

Masz racje,zlo jest zlem i nic tego nie zmieni.
Chodzi jednak aby na podstawie jakiegos zla ktorego np dopuscil sie ksiadz jak i tych co ten czyn tuszuja nie oceniac wszystkich jedna miara i nie generalizowac co jest nagminne na tym forum.
Ja na zlo ktorego dopuscil sie np pastor nie reaguje postawa utozsamiania zla z protestantyzmem.Pastor zawinil a nie protestantyzm.Umiem rozgraniczyc nauczanie kosciolow protestanckich od grzechu ich czlonkow.Tak protestantyzm jak i katolicyzm nie naucza i nie namawia do grzechu.Jest to zawsze wina czlowieka.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 26 sty 2014, 12:34

To powiem Ci jeszcze: ja Was katolików nadal uważam za braci w Chrystusie, a w zeszłym tygodniu mój mąż zadecydował, aby przyjąć katolickiego księdza. Przyszedł młody, bardzo fajny człowiek, nie potępił nas, nawet nie przyjął pieniędzy, bo popatrzył, że jesteśmy młodym małżeństwem na dorobku. Pogadaliśmy o Biblii, a ksiądz powiedział, że we wspólnotach chrześcijańskich należy szukać Pana Jezusa. Nie nawracał mnie, gadaliśmy o wydaniach Biblii. Jako żona słucham decyzji męża i nie sprzeciwiłąm się jej, bo wiem, że była dobra. Ja zostaję chrześcijanką, która będzie chodzić do zboru, ale przede wszystkim wyznaje Pana Jezusa, kocha Go, czyta Biblie i modli się, no i ma grzechy, ale chce ich popełniać jak najmniej. Gdyby mój mąż chciał zostać katolikiem - mówię hipotetycznie, nie ma dla mnie problemu. Jesteśmy chrześcijanami. Ja odnajduję się we wspólnocie protestanckiej, mąż wychodzi z choroby, ale modli się, czyta Biblię i jest dla mnie dobry. Ja nie zieję nienawiścią do katolików. Niektóre rzeczy mi się u Was nie podobają, ale uznaję w Was braci i nie obchodzi mnie to, jak oddajecie cześć Chrystusowi. Wierzycie w Niego, wiem, że część z Was to prawi ludzie. Sasiadka jest katoliczką i była zaskoczona, że przyjeliśmy księdza. Nie widziała ponoć takiej kultury i tolerancji. A przecież dla mnie to nic nadzwyczajnego. Nie uznaje wojen między chrześcijanami. Obrzydliwością napawa mnie, jak w dawnych czasach protestanci i katolicy się wyrzynali. I jedni i drudzy mają za uszami.
Z Bogiem


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 26 sty 2014, 15:19

Milo Grazyno ze uznajesz nas za braci w Panu :)


Contemplari et contemplata aliis tradere

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości