Pedofilia od zawsze plagą KRzK, czyli od 1000 lat

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 30 maja 2014, 20:54

inquisitio pisze:
Grażyna pisze:Ateista, ksiądz, pastor, piekarz czy lekarz, jak jest pedofilem,powinien dostać dożywocie w ciężkim więzieniu i pracować na swoje utrzymanie. Nie ma różnicy - zbok to zbok i jego miejsce jest w więzieniu.

I co dalej?


Jak to,co dalej? Dożywocie i ciężka praca. Zbok powinien na siebie zapracować, a nie społeczeństwo ma go utrzymywać. Kara ma odstraszać. To skandal, aby rodzice skrzywdzonego dziecka płacili podatki, z których finansuje się ochronę w więzieniach dla zboków przed innymi więźniami i życie lepsze niż ma niejeden starzec w domu opieki. A ukrywających zboków, tuszujących takie sprawy też karać więzieniem.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 31 maja 2014, 10:18

Grażyna pisze:
inquisitio pisze:
Grażyna pisze:Ateista, ksiądz, pastor, piekarz czy lekarz, jak jest pedofilem,powinien dostać dożywocie w ciężkim więzieniu i pracować na swoje utrzymanie. Nie ma różnicy - zbok to zbok i jego miejsce jest w więzieniu.

I co dalej?


Jak to,co dalej? Dożywocie i ciężka praca. Zbok powinien na siebie zapracować, a nie społeczeństwo ma go utrzymywać. Kara ma odstraszać. To skandal, aby rodzice skrzywdzonego dziecka płacili podatki, z których finansuje się ochronę w więzieniach dla zboków przed innymi więźniami i życie lepsze niż ma niejeden starzec w domu opieki. A ukrywających zboków, tuszujących takie sprawy też karać więzieniem.

To ze ,,system ''jest niewydolny to ja sie zgodze.
Chodzilo mi jrdnak o to co dalej z takim jegomosciem? Czy na karze ma sie skonczyc?
Wiem ze jest to trudne ,szczegolnie w takich sprawach,ale uwazam ze powinno sie go ratowac ( nawracac ).
Czesto w takich przypadkach nasza wiara jest wystawiona na straszliwa probe,no bo jak tu kochac ( a PAN wlasnie kazal milowac grzesznikow) takich zwyrodnialcow?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 31 maja 2014, 10:57

Pobyt w więzieniu i ciężka praca to czas również na przemyślenie. Wiem, że jest możliwość ewangelizacji w więzieniach. Czytałam ostatnio Sens mojego istnienia - świadectwa nawróceń. Były też nawrócenia więźniów. Jeden z więźniów nawrócił się, a młody chłopak, zdegenerowany, któremu ktoś kiedyś podał Biblię, prosił o umieszczenie go w celi z tym właśnie więźniem. Była możliwość korzystania ze wspólnej modlitwy. Chłopak szczerze się nawrócił, wyszedł z więzienia, założył rodzinę, do zboru chodzi, pracuje. A był narkomanem, dealerem, bił wszystkich, nadużywał alkoholu.
Jestem jak najbardziej za odwiedzinami pastorów, księży, popów w więzieniach, za wskazywaniem im alternatywy w życiu. Nie grzech, zbrodnia, a wiara w Pana Jezusa i życie zgodne z Jego nauką. Strażnicy, personel też swoją postawą mogą uczyć więźniów. Są funkcje tzw. wychowawców. Bycie surowym, respektowanie zasad obowiązujących w więzieniu nie oznacza pogardy dla tych ludzi. Ale kara musi być.
A jak więzień będzie chciał, to skorzysta w posługi księdza, czy pastora, sam o Biblię poprosi. Jak Bóg zechce, a człowiek na wezwanie odpowie, to z najgorszego łotra będzie dobry człowiek.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 31 maja 2014, 11:24

Grażyna pisze:Pobyt w więzieniu i ciężka praca to czas również na przemyślenie. Wiem, że jest możliwość ewangelizacji w więzieniach. Czytałam ostatnio Sens mojego istnienia - świadectwa nawróceń. Były też nawrócenia więźniów. Jeden z więźniów nawrócił się, a młody chłopak, zdegenerowany, któremu ktoś kiedyś podał Biblię, prosił o umieszczenie go w celi z tym właśnie więźniem. Była możliwość korzystania ze wspólnej modlitwy. Chłopak szczerze się nawrócił, wyszedł z więzienia, założył rodzinę, do zboru chodzi, pracuje. A był narkomanem, dealerem, bił wszystkich, nadużywał alkoholu.
Jestem jak najbardziej za odwiedzinami pastorów, księży, popów w więzieniach, za wskazywaniem im alternatywy w życiu. Nie grzech, zbrodnia, a wiara w Pana Jezusa i życie zgodne z Jego nauką. Strażnicy, personel też swoją postawą mogą uczyć więźniów. Są funkcje tzw. wychowawców. Bycie surowym, respektowanie zasad obowiązujących w więzieniu nie oznacza pogardy dla tych ludzi. Ale kara musi być.
A jak więzień będzie chciał, to skorzysta w posługi księdza, czy pastora, sam o Biblię poprosi. Jak Bóg zechce, a człowiek na wezwanie odpowie, to z najgorszego łotra będzie dobry człowiek.

Swiadectwo takiego nawroconego jest potezniejsze niz setki tomow rozpraw teologicznych.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pedofilia od zawsze plagą KRzK, czyli od 1000 lat

Postautor: Oberyn. » 13 wrz 2015, 14:31

Wklejac Senyszyn to szczyt :-/


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości