JP II w tabernakulum?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 26 gru 2012, 00:34

W Krakowie w kościele Mariackim jest nawet ołtarz z obrazem JP II.


Awatar użytkownika
Angela
Posty: 105
Rejestracja: 11 lis 2012, 02:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Angela » 26 gru 2012, 00:51

O wow.. przesada.


Psalm 38.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 26 gru 2012, 15:45

Angela pisze:O wow.. przesada.

Na czym ta przesada ma polegać, skoro Jan Paweł II jest błogosławionym, a w Polsce jego kult jest dozwolony?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 105
Rejestracja: 11 lis 2012, 02:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Angela » 30 gru 2012, 18:28

Rembov pisze:
Angela pisze:O wow.. przesada.

Na czym ta przesada ma polegać, skoro Jan Paweł II jest błogosławionym, a w Polsce jego kult jest dozwolony?


Kult religijny – wszelkie zachowania i praktyki religijne czynione wobec istoty bądź przedmiotu kultu. Czynności kultowe mają na celu ułatwienie kontaktu oraz wyjednanie przychylności dla człowieka od Boga
______________________

Przychylność dla człowieka od Boga -> daje TYLKO Jezus,
co z resztą jest napisane w Biblii :)


Psalm 38.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 30 gru 2012, 20:55

Angela pisze:
Rembov pisze:
Angela pisze:O wow.. przesada.

Na czym ta przesada ma polegać, skoro Jan Paweł II jest błogosławionym, a w Polsce jego kult jest dozwolony?


Kult religijny – wszelkie zachowania i praktyki religijne czynione wobec istoty bądź przedmiotu kultu. Czynności kultowe mają na celu ułatwienie kontaktu oraz wyjednanie przychylności dla człowieka od Boga
______________________

Przychylność dla człowieka od Boga -> daje TYLKO Jezus,
co z resztą jest napisane w Biblii :)

A to co napisałeś nie jest odpowiedzią na pytanie, które zadałem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 105
Rejestracja: 11 lis 2012, 02:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Angela » 30 gru 2012, 21:19

Przesada ma polegać na tym, że pomimo, iż taki kult w Polsce nie jest zabroniony, to przez Jezusa jest :)

I mam nadzieję, że to pomyłka-literówka i nie myślisz, że jestem facetem :)


Psalm 38.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 30 gru 2012, 21:21

Angela pisze:Przesada ma polegać na tym, że pomimo, iż taki kult w Polsce nie jest zabroniony, to przez Jezusa jest :)

Bóg zakazał jedynie takiego kultu, który stawia czczoną osobę czy przedmiot obok albo w Jego miejscu. Na czym więc ma polegać ta przesada? Bo jakiś nie widziałem, aby ktokolwiek na przykład składał błogosławionemu Janowi Pawłowi II ofiarę Mszy Świętej, co jest aktem czci zarezerwowanym wyłącznie dla Boga.

I przepraszam za pomyłkę w płci.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 105
Rejestracja: 11 lis 2012, 02:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Angela » 30 gru 2012, 21:28

I przepraszam za pomyłkę w płci.


Nie ma sprawy :D


Psalm 38.
daniellowh
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: daniellowh » 07 sty 2013, 16:28

Rembov pisze:aby ktokolwiek na przykład składał błogosławionemu Janowi Pawłowi II ofiarę Mszy Świętej, co jest aktem czci zarezerwowanym wyłącznie dla Boga.


Herezja, herezją, herezję pogania.
Jakie ofiary ? Ostatnią ofiarą jaka została złożona dla Boga to ofiara z samego Jezusa Chrystusa. Nie trzeba jej ponawiać lub dalej kontynuować ...
"30. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: "Wykonało się!" I skłoniwszy głowę oddał ducha."
J 19, 30
Sam Jezus powiedział "Wykonało się!", czyli nic nie można z tym zrobić.


Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 07 sty 2013, 16:35

daniellowh pisze:
Rembov pisze:aby ktokolwiek na przykład składał błogosławionemu Janowi Pawłowi II ofiarę Mszy Świętej, co jest aktem czci zarezerwowanym wyłącznie dla Boga.


Herezja, herezją, herezję pogania.

O tym, co jest herezją, decyduje Kościół Chrystusa, a nie powstały w XIX wieku Kościół Chrześcijan Baptystów
. :)

Jakie ofiary ?

Zapowiedziane przez proroka Malachiasza.

Ostatnią ofiarą jaka została złożona dla Boga to ofiara z samego Jezusa Chrystusa. Nie trzeba jej ponawiać lub dalej kontynuować ...

Msza święta nie jest "ponowieniem" ofiary Chrystusa. Ona jest TĄ SAMĄ ofiarą, a nie jakąś nową.

"30. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: "Wykonało się!" I skłoniwszy głowę oddał ducha."
J 19, 30
Sam Jezus powiedział "Wykonało się!", czyli nic nie można z tym zrobić.

Z czym nie można nic zrobić?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
daniellowh
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: daniellowh » 07 sty 2013, 16:49

Rembov pisze:O tym, co jest herezją, decyduje Kościół Chrystusa, a nie powstały w XIX wieku Kościół Chrześcijan Baptystów

hmmm... jakaś aluzja ? nie widzę sensu z użytymi słowami co do KChB...
a poza tym, także takiego prawa nie ma KK ...
Przypominam Kościół to ludzie prawdziwie wierzący, nie budynki lub przynależności ...
Rembov pisze:Zapowiedziane przez proroka Malachiasza.

Jeśli możesz przytocz te fragmenty ...

Rembov pisze:Msza święta nie jest "ponowieniem" ofiary Chrystusa. Ona jest TĄ SAMĄ ofiarą, a nie jakąś nową.

Co ?!?! Jak sam to napisałeś "Ona jest TĄ SAMĄ ofiarą", czyli Jezus mówiąc "Wykonało się!" kłamał ? Przecież KK sprawuje tą samą ofiarę ... Jak to wytłumaczysz ?
Rembov pisze:Z czym nie można nic zrobić?

Nie można nic już zrobić z ofiara Jezusa, ponieważ została dokończona, wykonała się. Nie można jej już "sprawować".


Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 sty 2013, 10:03

daniellowh pisze:
Rembov pisze:O tym, co jest herezją, decyduje Kościół Chrystusa, a nie powstały w XIX wieku Kościół Chrześcijan Baptystów

hmmm... jakaś aluzja ? nie widzę sensu z użytymi słowami co do KChB...
a poza tym, także takiego prawa nie ma KK ...

Ma takie prawo. To dlatego, że jest Kościołem Chrystusa, a nie kolejną ludzką organizacją stworzoną przez człowieka, któremu ubzdurało się, że właśnie odkrył "prawdziwe nauczanie Chrystusa".

Przypominam Kościół to ludzie prawdziwie wierzący, nie budynki lub przynależności ...

Iście niebiblijna nauka.

Rembov pisze:Zapowiedziane przez proroka Malachiasza.

Jeśli możesz przytocz te fragmenty ...

Wydawało mi się, że protestanci znają Biblię "od podszewki". Ale skoro najwyraźniej księgi Malachiasza nie czytałeś, to cytuję proroctwo:

Ml 1:11
11. Albowiem od wschodu słońca aż do jego zachodu wielkie będzie imię moje między narodami, a na każdym miejscu dar kadzielny będzie składany imieniu memu i ofiara czysta. Albowiem wielkie będzie imię moje między narodami - mówi Pan Zastępów.
(BT)


Rembov pisze:Msza święta nie jest "ponowieniem" ofiary Chrystusa. Ona jest TĄ SAMĄ ofiarą, a nie jakąś nową.

Co ?!?!

Dokładnie to, co napisałem.


Jak sam to napisałeś "Ona jest TĄ SAMĄ ofiarą", czyli Jezus mówiąc "Wykonało się!" kłamał ? Przecież KK sprawuje tą samą ofiarę ... Jak to wytłumaczysz ?

Już napisałem: To jest TA SAMA ofiara, a nie "taka sama".

Rembov pisze:Z czym nie można nic zrobić?

Nie można nic już zrobić z ofiara Jezusa, ponieważ została dokończona, wykonała się. Nie można jej już "sprawować".

To co nie jest mozliwe dla Ciebie, jest możliwe dla Boga, bo to dzięki niemu Msza Święta jest uobecnieniem ofiary Chrystusa, a tym samym TĄ SAMĄ ofiarą, co Chrystusa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
daniellowh
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: daniellowh » 08 sty 2013, 10:58

Rembov pisze:
Jak sam to napisałeś "Ona jest TĄ SAMĄ ofiarą", czyli Jezus mówiąc "Wykonało się!" kłamał ? Przecież KK sprawuje tą samą ofiarę ... Jak to wytłumaczysz ?

Już napisałem: To jest TA SAMA ofiara, a nie "taka sama".


Ktoś chyba ma tu problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu, drogi Rembov.
Rembov pisze:daniellowh napisał/a:
Rembov napisał/a:
O tym, co jest herezją, decyduje Kościół Chrystusa, a nie powstały w XIX wieku Kościół Chrześcijan Baptystów

hmmm... jakaś aluzja ? nie widzę sensu z użytymi słowami co do KChB...
a poza tym, także takiego prawa nie ma KK ...

Ma takie prawo. To dlatego, że jest Kościołem Chrystusa, a nie kolejną ludzką organizacją stworzoną przez człowieka, któremu ubzdurało się, że właśnie odkrył "prawdziwe nauczanie Chrystusa".


hahahaha, rozśmieszasz mnie ... "Ma takie prawo", może ma w obrębie "ślepych" katolików. KK również został stworzony przez człowieka. Wam też różne rzeczy się ubzdurały i trzymacie się ich jak ognia.
Rembov pisze:Cytat:
Przypominam Kościół to ludzie prawdziwie wierzący, nie budynki lub przynależności ...

Iście niebiblijna nauka.

To jaka jest iście Biblijna nauka, proszę o fragmenty.
Rembov pisze:Wydawało mi się, że protestanci znają Biblię "od podszewki". Ale skoro najwyraźniej księgi Malachiasza nie czytałeś, to cytuję proroctwo:


Gdy proszę Ciebie abyś przytoczył fragment, chcę dowodów. Jestem człowiekiem, pewne rzeczy mogę pamiętać, a pewnych nie. Ty też nie jesteś idealny.
Cytat:
Rembov napisał/a:
Z czym nie można nic zrobić?

Nie można nic już zrobić z ofiara Jezusa, ponieważ została dokończona, wykonała się. Nie można jej już "sprawować".

To co nie jest mozliwe dla Ciebie, jest możliwe dla Boga, bo to dzięki niemu Msza Święta jest uobecnieniem ofiary Chrystusa, a tym samym TĄ SAMĄ ofiarą, co Chrystusa.


Tzw. "ofiarę Mszy świętej" sprawuje ksiądz, a on nie jest Bogiem !


Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)
dominikanes
Posty: 7
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dominikanes » 11 sty 2013, 09:52

,,Slepi,,katolicy hmm...
Znam kilku baptystow i potrafia pieknie mowic o milosci Boga do ludzi.A jak sie dowiedza ze ich rozmowca jest katolikiem to gdzies sie ta gloszona milosc zostaje zastaapiona nietolerancja ,wrogoscia i potepieniem.Czy tak powinno byc?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 sty 2013, 10:11

daniellowh pisze:KK również został stworzony przez człowieka.

Skoro Chrystus dla Ciebie jest tylko człowiekiem, to nie powinieneś mieć tego niebieskiego koloru nicka.

daniellowh pisze:To jaka jest iście Biblijna nauka, proszę o fragmenty.

Chyba Ci się coś pomyliło. Skoro twierdzisz, że w Biblii zapisano naukę taką, jaką głosisz na temat Kościoła, a ja jej w niej nie znalazłem i na tej podstawie stwierdziłem, że to niebiblijna nauka, to w takim razie TY przedstaw fragmenty, które twoje tezy potwierdzą.

daniellowh pisze:Gdy proszę Ciebie abyś przytoczył fragment, chcę dowodów

Przytoczyłem Ci ten fragment, ale go nie skomentowałeś. Dlaczego?

daniellowh pisze:Tzw. "ofiarę Mszy świętej" sprawuje ksiądz, a on nie jest Bogiem !

Przez księdza działa Chrystus, których jednak jest Bogiem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości