apostazja

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
daniellowh
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

apostazja

Postautor: daniellowh » 16 gru 2012, 18:06

Apostazja jest konieczna ?
Co sądzicie na ten temat ?


Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 16 gru 2012, 18:17

Apostazja jest konieczna ?
Co sądzicie na ten temat ?


Apostazja z czego?

Do czego konieczna?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 16 gru 2012, 19:44

daniellowh pisze:Apostazja jest konieczna ?

Apostazja to porzucenie wiary chrześcijańskiej, więc apostazja to nie jest dobra rzecz.
Ale jeśli chodzi ci o porzucenie bałwochwalczego sytemu religijnego (jak np. katolicyzm), to jak najbardziej to konieczne. A dokumenty - to już kwestia gustu.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: apostazja

Postautor: albercik » 16 gru 2012, 21:36

daniellowh pisze:Apostazja jest konieczna ?
Co sądzicie na ten temat ?


Niektóre kościoły (np Ewangelicko-Augsburski, Prawosławny) traktują katolicką apostazję jak porzucenie wiary chrześcijańskiej. Często apostaci nie mają tam czego szukać


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
de Ptysz
Posty: 1414
Rejestracja: 07 lis 2011, 20:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: de Ptysz » 16 gru 2012, 22:22

Z tymi lutrami to na serio? Słyszałem o przynajmniej kilku konwertytach, którzy wypisali się przy okazji z KK.


Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. 1J 4:20
Niech nikt nie szuka własnej korzyści, lecz korzyści bliźniego 1 Kor 10:22
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 17 gru 2012, 10:42

de Ptysz pisze:Z tymi lutrami to na serio?

Syszałem o takim przypadku że chłopak dokonał apostazji w KRK a dopiero potem chciał konwertować do KEA. Jak do Luteran doniósł świadectwo chrztu z adnotacją o apostazji to konwersje miał utrudnioną
Nie wiem czy w każdym przypadku tak jest czy to był wyjątek


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 gru 2012, 18:24

de Ptysz pisze:Z tymi lutrami to na serio? Słyszałem o przynajmniej kilku konwertytach, którzy wypisali się przy okazji z KK.

Nikt nie powinien robić problemów, to raczej "urban legends", liczy się jeden chrzest (jak byłeś ochrzczony to dobrze, jak nie byłeś to się ochrzcisz, nie mają nawet problemu Ci co się powtórnie czy wielokrotnie chrzcili z tego co mi wiadomo).

Inna sprawa, że u mnie w księgach parafialnych w KRK po prostu odnotowano, że jestem protestantem, a nie że jestem apostatom. I tyle, nikt nie robił problemów, a w Luterańskim kościele do którego uczęszczam nikt się nawet o to nie pytał (bo po co? inna sprawa, że luteraninem nie mam zamiaru zostać, jestem paskudnym kalwinistą i Boże dopomóż abym takim też umarł ;)).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
daniellowh
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: daniellowh » 17 gru 2012, 18:52

Albertus pisze:Apostazja z czego?

Do czego konieczna?


Apostazje wymyślił KRK więc dotyczy to KRK.
Statystyki przedstawiają, że w Polsce 95% społeczeństwa to katolicy.
Statystyki te mylą się i to jeszcze jak.
Nie rozumiem też, dlaczego proboszczowie (księża) robią taki problem, związany z apostazja ....


Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 17 gru 2012, 20:18

Apostazje wymyślił KRK



:O :O :puppyeyes:

A kiedy to wymyślił?


daniellowh
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: daniellowh » 18 gru 2012, 16:35

Sorki, apostazje wymyśliło jakieś zgromadzenie ludzi ...

A co KRK na to ... wytoczył działo ...
"9 kwietnia 2010 roku weszło w życie motu proprio papieża Benedykta XVI Omnium in mentem, które m.in. usunęło z Kodeksu prawa kanonicznego wzmianki o formalnym akcie wystąpienia z Kościoła. W rezultacie nie można już dłużej formalnie wystąpić z Kościoła katolickiego – Kościół całkowicie wycofał się z przywiązywania prawnego znaczenia do pojęcia „formalny akt wystąpienia z Kościoła”. Oznacza to także – z punktu widzenia prawa kanonicznego – odzyskanie pełnej mocy kanonu 11, mówiącego o tym, że ustawom kościelnym podlegają wszyscy ochrzczeni w Kościele katolickim."


Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 18 gru 2012, 16:43

I co w związku z tym?


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 18 gru 2012, 23:25

daniellowh pisze:
A co KRK na to ... wytoczył działo ...
"9 kwietnia 2010 roku weszło w życie motu proprio papieża Benedykta XVI

A wcześniej to nikt nie występował z KK?


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
daniellowh
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2012, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: daniellowh » 19 gru 2012, 19:06

nie występowali z KRK, ponieważ bali się ...


Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (Rzym. 10:9)
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 19 gru 2012, 22:17

ja wystapilem w 1996 roku. Poczynilem odpowiednia adnotacje w metryce chrztu. Obecnie musze zwrocic sie do biskupa o zdjecie ekskomuniki.


"Dlaczego się dręczysz? Zrób
to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym
sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 19 gru 2012, 23:11

makabi pisze:ja wystapilem w 1996 roku. Poczynilem odpowiednia adnotacje w metryce chrztu. Obecnie musze zwrocic sie do biskupa o zdjecie ekskomuniki.

Dokonałes w 1996 aktu apostazji czy po prostu konwertowałeś na inne wyznanie?


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości