Abdykacja BXVI

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 12 lut 2013, 13:15

Rembov pisze:Jak widać ich autorzy popatrzyli na kontekst i nie przetłumaczyli bezmyślnie "episkopos" na "biskup".


Jakich kryteriów używasz by ocenić, które tłumaczenie jest bezmyślne?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 lut 2013, 13:16

Adalbertus pisze:
Rembov pisze:Jak widać ich autorzy popatrzyli na kontekst i nie przetłumaczyli bezmyślnie "episkopos" na "biskup".


Jakich kryteriów używasz by ocenić, które tłumaczenie jest bezmyślne?

Podkreśliłem w cytacie mojej wypowiedzi.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lut 2013, 13:22

Rembov, nie odpowiesz na moje pytanie? Zauważ, że to ja pierwszy je zadałem więc grzeczność wymaga czegoś, prawda? (a nie koci ogon i dawaj... :lol: )


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 lut 2013, 13:24

Wyraźnie napisałem kiedy wejdę w dyskusję na temat Twojego pytania. Masz jakiś problem ze zrozumieniem tego warunku i udzieleniem odpowiedzi czy się na niego zgadzasz?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 12 lut 2013, 13:32

Rembov pisze:Jak widać ich autorzy popatrzyli na kontekst i nie przetłumaczyli bezmyślnie "episkopos" na "biskup".


Tłumacz wulgaty użył episkopos również bezmyślnie? Tłumacząc z greki mógł użyć: "custos".

Chciałeś werset i dostałeś w wersjach: katolickiej i niekatolickiej. Już wiesz, że osoby nazywające Pana Jezusa Chrystusa swoim biskupem robią to zgodnie z nauczaniem papieskim.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 lut 2013, 13:34

Adalbertus pisze:
Rembov pisze:Jak widać ich autorzy popatrzyli na kontekst i nie przetłumaczyli bezmyślnie "episkopos" na "biskup".


Tłumacz wulgaty użył episkopos również bezmyślnie. Tłumacząc z greki mógł użyć: "custos".

Chciałeś werset i dostałeś w wersjach: katolickiej i niekatolickiej. Już wiesz, że osoby nazywające Pana Jezusa Chrystusa swoim biskupem robią to zgodnie z nauczaniem papieskim.

Nieprawda. Robią to zgodnie z wybranymi przez siebie przekładami Biblii, bo słowo "episkopos", które tam zostało użyte, nie pokrywa się znaczeniowo z funkcją biskupa w Kościele.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 lut 2013, 13:45

2:25 ἦτε γὰρ ὡς πρόβατα πλανώμενα ἀλλ᾽ ἐπεστράφητε νῦν ἐπὶ τὸν ποιμένα καὶ ἐπίσκοπον τῶν ψυχῶν ὑμῶν

1 Piotr 2:25
Chrystus jest Pasterzem i Doglądającym.

Czy neguje to potrzebe innych biskupów - oczywiście, że nie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 12 lut 2013, 13:50

Tony Blair na papieza! Tak glosi brytyjska prasa.

Obrazek

'He's right you know - we've never had a Pope Tony.'


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 12 lut 2013, 13:52

Rembov pisze:bo słowo "episkopos", które tam zostało użyte, nie pokrywa się znaczeniowo z funkcją biskupa w Kościele.


Dotykasz sedna. Dawniej, w czasach gdy Apostoł Piotr pisał ten list, słowo "biskup" nie oznaczało watykańskiego urzędnika. Pewnie współcześni tłumacze zdając sobie sprawę z tego, że czytelnik czytający słowo "biskup", przypisze mu współczesne, niezgodne z intencją autora, znaczenie.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lut 2013, 14:12

Rembov pisze:Wyraźnie napisałem kiedy wejdę w dyskusję na temat Twojego pytania. Masz jakiś problem ze zrozumieniem tego warunku i udzieleniem odpowiedzi czy się na niego zgadzasz?

Warunki to Ty sobie możesz stawiać, ale zwykła grzeczność obcą Ci widać jest... Twój problem!
:papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lut 2013, 15:00



Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 lut 2013, 15:10

Zbyszekg4 pisze:http://wiadomosci.onet.pl/wiadomosci/piorun-uderzyl-w-bazylike-sw-piotra-to-znak,5418418,0,fotoreportaz-maly.html
Jakiś znak?

Owszem. Tego, że na iglicy bazyliki wytworzył się ładunek, który przyciągnął wyładowanie. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 12 lut 2013, 15:41

Rembov pisze:A gdzie w tym, co napisałem, jest "manipulacja i wykręcanie kota ogonem"? Biblia nie mówi, że biskupem dla chrześcijan jest Chrystus, więc skoro twierdzisz, że "naprawdę moim Biskupem (...) jest Jezus Chrystus" to sama potwierdzasz, że NIE TRZYMASZ SIĘ tego, co ZAPISANO w Biblii, tylko tworzysz jakieś własne nauki, które z Biblią mają niewiele wspólnego (jedynie określenie "biskup" i Jezusa Chrystusa).

A ty jednasz słabo kumasz. Jakoś Zbyszek i inni o otwartym rozumie załapali o co mi chodzi.
Szkoda czasu na spory i przepychanki słowne z tobą.

A ja już wiem,kto będzie nowym papieżem :kaplan: :plotki: Bibliotekarka, zagorzała katoliczka poinformowała mnie, że będzie to Murzyn i przyjmie imię PiotrII :!: :idea:
Tak ponoć pisze w wielkiej księdze-autorytecie katolickim,tzw.przepowiednie Sybilii :laie:
Nieśmiało zasugerowałam,że w Biblii nie ma nic na ten temat, ale spotkałam się tylko z brakiem reakcji.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 lut 2013, 09:19

kontousunięte1 pisze:ale spotkałam się tylko z brakiem reakcji.

Będzie wielki ubaw jak wybiorą chińczyka ;-)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 13 lut 2013, 10:04

fantomik pisze:Będzie wielki ubaw jak wybiorą chińczyka ;-)

Wtedy mamy jeszcze trochę czasu przed sobą, bo według tej Sybilii w czasie papiestwa tego Murzyńskiego Piotra II /kiedy był PiotrI ?/ nastanie koniec świata. Uf. :wink11:



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości