Papież Franciszek

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 mar 2013, 15:59

Co innego eangelizowanie i świadczenie o Jezusie, a co innego wspólne modlitwy i całowanie Koranu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 29 mar 2013, 19:05

Iron Man pisze:a jest b = b jest a=nie jest b= nie jest a.

Iron Man pisze:Ja nie jestem wykładowcą Logiki


Tak. To widać.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 29 mar 2013, 20:52

Adalbertus pisze:Tak. To widać.


Wobec tego proszę samemu napisać dowodzenie. Ja napisałem wersję podwójnie
skróconą, czytelną tylko dla ludzi obytych w Logice.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 29 mar 2013, 20:54

Iron Man pisze:...czytelną tylko dla ludzi obytych w Logice.


Tak. Bardzo czytelną.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 29 mar 2013, 22:04

Iron Man pisze:
Małgorzata pisze:Jak zwykle źle rozumiesz.


Wobec tego jak powinienem zrozumieć, Twoją wypowiedź ?

Jeśli wierzyć temu, co pisał Mahomet (lub jak kto woli Zaid ibn Sabid) w Koranie, Allach jest demonem, nie bogiem. Chrześcijanie powinni bezkompromisowo odcinać się od wszystkiego, co demoniczne. Nie znam nauczania Pana Jezusa Chrystusa, ani kogokolwiek z Jego apostołów, które nakazywałoby w tym miejscu szukać jakichkolwiek kompromisów. Papież, jako przywódca państwa, jest przede wszystkim politykiem. Dlatego zależy mu by podobać się światu. To bardzo proste, chyba że jest się papistą.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 31 mar 2013, 08:50

Adalbertus pisze:
Iron Man pisze:...czytelną tylko dla ludzi obytych w Logice.


Tak. Bardzo czytelną.


Skoro czytelna, to o co chodzi ?


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 31 mar 2013, 09:24

Skoro czytelna, to o co chodzi ?

Jestem pełen podziwu.

Czy mógłbyś swoje równanie bardziej logiczne rozpisać?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 31 mar 2013, 10:47

Nie da się wg mnie 'bardziej' logicznie. Logicznośç jest niestopniowalna. Albo coś jest fałszem albo prawdą innych wartości w Logice nie ma.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 31 mar 2013, 11:06

Iron Man pisze:Nie da się wg mnie 'bardziej' logicznie. Logicznośç jest niestopniowalna. Albo coś jest fałszem albo prawdą innych wartości w Logice nie ma.
Użyj operatorów logicznych.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 31 mar 2013, 11:21

Adalbertus pisze:Użyj operatorów logicznych.


Ja już ma dosyć. Kończę tą dyskusję, ponieważ mnie męczy i nic z niej nie wynika.
Jeżeli Ty Adalbertus wiesz jak, to zrobić to to zrób. Ja nie mam zamiaru nic udowadniać ani się tłumaczyć ze znajomości Logiki. Pozdrawiam, Szalom.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 31 mar 2013, 11:31

Czy islam, judaizm i chrzescijanstwo maja tego samego Boga? Ciekawy artykul w odpowiedzi na ostatnie papieskie gesty nie majace wiele wspolnego z wielowiekowa tradycja katolicka, "Trójca Święta:

Zaprawdę, ci są niewiernymi, którzy powiadają: Allach, On jest Mesjaszem, synem Marii4.

Nie powiadajcie: Jest ich troje. Odstąpcie od tego, tak bowiem będzie dla was lepiej. Zaprawdę, Allach jest Jedynym Bogiem. On jest Święty, daleki od posiadania syna5.

Wcielenie:

Zaprawdę, sprawa Jezusa w związku z Allachem podobna jest do sprawy Adama. Pan stworzył go z pyłu, a potem powiedział do niego: Bądź, a ten stał się6.

I powiadają: Miłosierny Bóg wziął sobie syna. (...) Niechybnie wypowiedzieliście rzecz najbardziej ohydną. (...) Albowiem przypisują syna Bogu Miłosiernemu7.

Ukrzyżowanie i odkupienie:

Powiadali: Zabiliśmy Mesjasza, Jezusa, syna Marii, Posłańca od Allacha, podczas gdy nie zabili go ani nie spowodowali jego śmierci na krzyżu, on bowiem tak tylko wyglądał jak ktoś ukrzyżowany; ci, którzy mają w tym względzie różne zdania, są z pewnością w stanie zwątpienia co do tego; nie posiadają o tym pewnej wiedzy, lecz tylko słuchają domysłów, a nie zdobyli w tej sprawie pewności " Wiecej http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1214


"Dlaczego się dręczysz? Zrób
to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym
sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 31 mar 2013, 11:45

makabi pisze:Czy islam, judaizm i chrzescijanstwo maja tego samego Boga? Ciekawy artykul w odpowiedzi na ostatnie papieskie gesty nie majace wiele wspolnego z wielowiekowa tradycja katolicka, "Trójca Święta:


Polecam zapoznanie się z terminem: Religie abrahamowe

Religie abrahamowe lub abrahamiczne – religie czerpiące swe korzenie ze starożytnych przekazów żydowskiej świętej księgi Tory o Abrahamie, biblijnym patriarsze.
Każda religia abrahamowa do pewnego stopnia wywodzi się z pierwotnego judaizmu (jahwizmu). Religie abrahamowe, w większości monoteistyczne, stanowią większość wyznawanych na świecie religii. Są to religie bazujące na Pięcioksięgu, lub też na tekstach wywodzących się od niego. Muzułmanie nazywają wyznawców większości religii abrahamowych ludami Księgi (po arabsku ahl al-kitab), co dotyczy jednak niemal wyłącznie religii starszych od islamu.
Trzema głównymi religiami abrahamowymi są judaizm, chrześcijaństwo i islam. Pozostałe to: babizm (i azalityzm), bahaizm, karaimizm, ahmadija, druzizm, manicheizm, mandeizm, jazydyzm, mormonizm, rastafarianizm, samarytanizm i kaodaizm. Religię abrahamową wyznaje także Kościół Zjednoczeniowy Moona. Sikhizm łączy cechy religii abrahamowej i dharmicznej, a voodoo - chrześcijaństwa i politeistycznych wierzeń afrykańskich.
Cechy charakterystyczne[edytuj]

Poniższe cechy są typowe dla religii abrahamowych, lecz od każdego z punktów istnieją istotne wyjątki
monoteizm i ostre potępienie politeizmu
przekonanie o linearnym charakterze historii i zbliżającym się Dniu Sądu
nacisk na etykę: wiara w wieczne potępienie lub zbawienie zależne od wiary i uczynków na ziemi
obecność pojęcia grzechu, który może być odpuszczony (w odróżnieniu od istniejącego w religiach orientalnych prawa karmy)
opieranie się na autorytecie świętych ksiąg uważanych za objawione przez Boga
uznanie Jerozolimy za miejsce święte

http://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_abrahamowe


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 31 mar 2013, 11:51

Iron Man pisze:Ja już ma dosyć. Kończę tą dyskusję, ponieważ mnie męczy i nic z niej nie wynika.
Jeżeli Ty Adalbertus wiesz jak, to zrobić to to zrób. Ja nie mam zamiaru nic udowadniać ani się tłumaczyć ze znajomości Logiki. Pozdrawiam, Szalom.
Rozumiem. Wynika. Szalom.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 01 kwie 2013, 00:28

mam wrazenie, ze papiez ulegl jakiemus ekumenicznemu dzihadowi, ktory zaklada, ze mamy isc reka w reke z Zydami i muzulmanami w celu walki z laickim swiatem (aborcja, eutanazja itp)
Przypomina mi to niestety wypedzanie diabla belzebubem :-(
Jak przekonal sie nasz krol Wl;adyslaw Lokietek, nie warto sprzyrzmierzac sie z wrazym plemieniem ;-) (wypedzenie Branderburczykow przez krzyzakow)
Nie wiem czy to juz bylo, ale wklejam

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... iszka.html

Czyli poswiecenie celu wiecznego (zbwienia dusz) na rzecz swiatowego pokoju. To musi niepokoic !
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2013, 00:29 przez makabi, łącznie zmieniany 1 raz.


"Dlaczego się dręczysz? Zrób

to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym

sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 01 kwie 2013, 00:29

poza tym gest umycia nog muzulmankom, zredukowany do gestu bycia dobrym a nie czystym dla Slowa i udzialu z Jezusem. No chyba, ze muzulmanie takowy udzial maja?


"Dlaczego się dręczysz? Zrób

to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym

sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości