Papież Franciszek

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 01 kwie 2013, 00:31



"Dlaczego się dręczysz? Zrób
to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym
sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 01 kwie 2013, 02:26

Nie da się wg mnie 'bardziej' logicznie. Logicznośç jest niestopniowalna. Albo coś jest fałszem albo prawdą innych wartości w Logice nie ma.


Guzik prawda. O logice nieklasycznej się nie słyszało :D ?


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 01 kwie 2013, 06:39

Endejk pisze:Guzik prawda. O logice nieklasycznej się nie słyszało ?


Jak kolega słyszał, to niech nas oświeci jakie są jeszcze wartości w Logice. Ja słyszałem, ale sądzę, że gro ludzi z tego forum jest nieświadoma wielu rzeczy w tym logiki nieklasycznej.


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 01 kwie 2013, 11:47



"Dlaczego się dręczysz? Zrób

to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym

sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 kwie 2013, 11:52

makabi pisze:Apostazja w domu papieskim

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/538


Z tegoż artykułu:
"O religiach heretyckich, np. prawosławiu i protestantyzmie, św. Paweł mówi nam, że te fałszywe wyznania są „naukami czartowskimi” (1 Tym 4, 1)."
Świetny przykład naginania Słowa Bożego do własnych poglądów. :-/


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 01 kwie 2013, 11:58

Malgorzato, to konkretne magisterium Kosciola. Jesli myslisz, ze bracia odlaczeni byli laskawsi dla katolikow, to jestes w bledzie. (antychryst -papiez, ktory zasiadzie w swiatyni bozej nie jest takim nagieciem?)
Albo Kosciol ma racje, albo Boga nie ma.


"Dlaczego się dręczysz? Zrób

to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym

sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 kwie 2013, 12:02

makabi pisze:to konkretne magisterium Kosciola.

To konkretne magisterium, czyli grupa ludzi organizacji ludzkiej nazwanej Kościołem Katolickim.
makabi pisze:Albo Kosciol ma racje, albo Boga nie ma.

Kościół Katolicki też się może mylić, bo to ludzie.
Bóg jest, ale to kwestia wiary pojedynczego człowieka, a nie organizacji.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
makabi
Posty: 824
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makabi » 01 kwie 2013, 12:06

Kościół Katolicki też się może mylić, bo to ludzie.


dokladnie , to twierdzenie racjonalistow i ateistow. Omylni ludzie dali nam nieomylna Biblie?

Bóg jest, ale to kwestia wiary pojedynczego człowieka, a nie organizacji.


gdzies juz pisalem, ze to religia czlowieka. Nowoczesny swiat kontra starozytna wiara. Mentalnosc jednostki kontra spolecznsosc prowadzona Duchem Swietym


"Dlaczego się dręczysz? Zrób

to, co jest w twojej mocy, a Ja uzupełnię to, czego ci braknie. Ponieważ nie żądam w tym

sakramencie niczego więcej, jak serca skruszonego i uniżonego" Jezus do Małgorzaty Alacoque
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 01 kwie 2013, 12:18

makabi pisze:Omylni ludzie dali nam nieomylna Biblie?

Nie wierzysz, że Duch Święty jest współautorem Biblii??
makabi pisze:Mentalnosc jednostki kontra spolecznsosc prowadzona Duchem Swietym

No, nie do końca. Duch Święty jest w każdym narodzonym z Niego człowieku.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 01 kwie 2013, 12:47

Iron Man pisze:
Endejk pisze:Guzik prawda. O logice nieklasycznej się nie słyszało ?


Jak kolega słyszał, to niech nas oświeci jakie są jeszcze wartości w Logice. Ja słyszałem, ale sądzę, że gro ludzi z tego forum jest nieświadoma wielu rzeczy w tym logiki nieklasycznej.

No i znowu ktoś się przy mnie powołuje na matematykę!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Logika_rozmyta


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 02 kwie 2013, 19:41

Obrazek
Lubię Franciszka


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 lis 2013, 19:48

Mam wrażenie, ze Franciszek powoli pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Powiedział, że w sprawie aborcji i kontroli narodzin sprawy poszły za daleko. To dla niego fundamentalizm religijny. Ciekawe...
http://www.addictinginfo.org/2013/10/21 ... hristians/


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 lis 2013, 19:55

Małgorzata pisze: Powiedział, że w sprawie aborcji i kontroli narodzin sprawy poszły za daleko. To dla niego fundamentalizm religijny. Ciekawe...

To jest tekst /z linka/ nie po naszemu ;-) . O co mu chodzi?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 lis 2013, 20:32

kontousunięte1 pisze:
Małgorzata pisze: Powiedział, że w sprawie aborcji i kontroli narodzin sprawy poszły za daleko. To dla niego fundamentalizm religijny. Ciekawe...

To jest tekst /z linka/ nie po naszemu ;-) . O co mu chodzi?

Chyba jest za relatywizmem moralnym. Chodziło o to, ze niepotrzebnie aż tak radykalnie KK wypowiedział się w sprawie aborcji i kontroli narodzin.
kontousunięte1, nasze media na razie nic złego na papieża nie powiedzą, więc informacje o nim przepuszczają przez sito.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 06 lis 2013, 21:24

Małgorzata pisze:Mam wrażenie, ze Franciszek powoli pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Powiedział, że w sprawie aborcji i kontroli narodzin sprawy poszły za daleko. To dla niego fundamentalizm religijny. Ciekawe...


Nie wiem, co masz konkretnie na myśli, albo jaki masz pogląd na sprawę.

Ja mam nadzieję, że papież nie wywróci pewnych zasad moralnych do góry nogami, w zasadzie nie może.
Nie wiem, kto jest autorem artykułu, dobrze mieć jakieś konkretne źródło. Dziś media często manipuluja wypowiedziami, dorabiając do pewnych stwierdzeń głęboką filozofię.

To, że papież mówi, że nie należy np ,,tępić'' gejów, nie oznacza, że pozwoli na gejowskie śluby, jak ma to miejsce w kościele luterańskim w Szwecji. Musiałby zadziałać w tej materii wbrew biblii.

Kiedy media wyrwały z kontekstu wypowiedź o gejach, dorobiły do tego filozofię popartą fantazjami. Szacunek dla geja jako dla człowieka to nic nowego, kościół mówił o tym wcześniej. Nie można jednak tolerować grzechu. Tak to widzę i to nie ulegnie zmianie.

Małgorzata pisze:kontousunięte1, nasze media na razie nic złego na papieża nie powiedzą, więc informacje o nim przepuszczają przez sito.

Chyba mało uważnie śledzisz media. Przykład dałem z gejami, inna sprawa to rozwody, sakramenty, aborcja, antykoncepcja, kapłaństwo kobiet itp. Każde słowo papieża w tej materii ma głośne echo medialne, tworzące wizerunek papieża rewolucjonisty, który zmieni biblię , tradycję i nie wiem, co jeszcze. Problem w tym, że papież dotykając tych tematów, nie określił kierunku zgodnego z nadziejami lewactwa, czy innego antychrześcijańskiego ducha.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości