Papież Franciszek

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 06 lis 2013, 21:27

Małgorzata pisze:Chyba jest za relatywizmem moralnym. Chodziło o to, ze niepotrzebnie aż tak radykalnie KK wypowiedział się w sprawie aborcji i kontroli narodzin.

Chyba lepiej będzie, jak przetłumaczysz tę wypowiedź na język polski i wtedy się przekonamy o czym tam jest mowa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 06 lis 2013, 22:59

Małgorzata pisze:Chyba jest za relatywizmem moralnym. Chodziło o to, ze niepotrzebnie aż tak radykalnie KK wypowiedział się w sprawie aborcji i kontroli narodzin.
kontousunięte1, nasze media na razie nic złego na papieża nie powiedzą, więc informacje o nim przepuszczają przez sito.


Nie przesadzajmy. W KK aborcja ciągle skutkuje ekskomuniką i na pewno nie ulegnie to żadnym zmianom.

Natomiast ciężko ukryć, iż KK maciupeńkimi kroczkami posuwa się do przodu. JPII twierdził, iż prezerwatywy zawsze są złe, natomiast BXVI jako wyjątek podał jasno określoną sytuację osoby zarażonej. Oczywiście obaj papieże byli jednomyślni i głosili to samo. :roll:

DARK pisze:inna sprawa to rozwody, sakramenty


Nie zdziwię się, jeśli w pewnych sytuacjach dopuszczą rozwodników do sakramentów.

http://www.ekumenizm.pl/article.php?sto ... 2211485981


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 07 lis 2013, 08:45

Piotrek. pisze:
DARK pisze:inna sprawa to rozwody, sakramenty

Nie zdziwię się, jeśli w pewnych sytuacjach dopuszczą rozwodników do sakramentów.

Rozwodnicy cały czas mogą zostać dopuszczeni do sakramentów: Jak spełnią warunki sakramentu pojednania. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 07 lis 2013, 12:14

Piotrek. pisze:Nie zdziwię się, jeśli w pewnych sytuacjach dopuszczą rozwodników do sakramentów.


Są sytuacje wyjątkowe, gdzie kościół unieważnia śluby. Dobrze jednak wiadomo, że w medialnych zawieruchach chodzi o upowszechnienie tego działania.

Hiszpanii tu nie będzie, czy zamysłów Pana Palikota, gdzie kwesta rozwodów może być porównana do wypełnienia kwitka za opłątę RTV na poczcie i po bólu..


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 07 lis 2013, 16:30

DARK pisze:Są sytuacje wyjątkowe, gdzie kościół unieważnia śluby.

Dwie jeżeli chodzi o ścisłość. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 09 lis 2013, 21:01

Franciszek zwrócił uwagę na pewien typ katolicyzmu, który jest dość oligotematyczny. Proszę np. posłuchać p. Terlikowskiego: "aborcja, geje, gender, aborcja, geje, gender". Taki jest centralny przekaz. A akcenty powinny być rozłożone inaczej - przed wszystkim na Chrystusa. Tak więc nie dopatrywałbym się tu relatywizmu.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 09 lis 2013, 21:38

Michał pisze:Taki jest centralny przekaz. A akcenty powinny być rozłożone inaczej - przed wszystkim na Chrystusa.


Słyszysz, co chcesz słyszeć. A do nurtów o których wspomniałeś, dziwi Cię, że KK jest wyczulony na anty biblijne zagrożenia?


Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 09 lis 2013, 21:45

Bardzo dobrze wiem co słyszę i czytam. We Frondzie za czasów Terlikowskiego było ciągle "aborcja, geje, Zapatero", podczas gdy wcześniej bywało to ciekawe i różnorodne tematycznie pismo.

Nie chodzi mi o to, że o tym się mówi, ale że mówi się w 90% o tym, bo to już jakieś obsesje i fiksacje.

A doszukiwanie się wszędzie zagrożeń przez niektórych przedstawicieli polskiego KK jest niestety lekko żenujące (krucjaty przeciw Hello Kitty itp.)


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 12 lis 2013, 11:01

Michał pisze:lekko żenujące (krucjaty przeciw Hello Kitty itp.)


Nie wiem ile znasz takich krucjat, że tak mocno to akcentujesz. Ja chodząc do KK nie spotkałem się z tym ani razu. Tego typu informacje docierają droga okrężną, raczej ze strony, która chce dowalić.
Sprawiasz wrażenie, że ignorujesz sprawy zagrożeń duchowych, a przywołany przykład zaprawiony jest ironią.

kn pisze:Najwięcej niestety taką histerię rozpętują egzorcysci :/


Ilu znasz egzorcystów od hello kitty?

Łatwo jest używać słów ,, to, tamte, wszystko, głównie '' , a jednocześnie nie dotykać istoty problemu.

Skoro nasz świat jest ok i nie trzeba za dużo gadać o tym, co złe i wplata się małymi krokami w nasza codzienność, to dlaczego jest coraz lipniej? Najlepiej udać, że nic się nie dzieje???

To lipniej, to nie nie jest tylko świat katolicki.


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 13 lis 2013, 02:18

DARK pisze:Ja chodząc do KK nie spotkałem się z tym ani razu. Tego typu informacje docierają droga okrężną, raczej ze strony, która chce dowalić.


Czy spotkałeś się z takim (mocno przesadzonym) plakatem, który demonizuje min. motyla i tęczę? Ja widziałem go nie raz. Nie jest on dziełem antykatolików, tylko związanych z KK egzorcystów oraz zyskał aprobatę duchowieństwa. Inaczej z pewnością nie zawisłby w parafialnych gablotkach.

Obrazek

DARK pisze:Ilu znasz egzorcystów od hello kitty?


Uważam, że o każdego jednego pseudospecjalistę za dużo. Nadmiarem dobrych chęci też można zaszkodzić. Zasadnicza sprawa - po co wpajać innym własne urojenia oraz czy wobec takich osób nie należało by zastosować zakazu wypowiedzi?

Wyjaśnienie zagrożenia ze strony wszystkich podejrzanych symboli :
http://www.mariowka.sluzki.opoka.org.pl/refl8.htm

Oberwało się także gwieździe 6-ramiennej (gwiazda Dawida) oraz.. jednorożcowi, który podobno symbolizuje homoseksualizm i seks grupowy(!).

Tylko czekać, aż pluszowe jednorożce podzielą los tęczy z pl. Zbawiciela oraz usłyszymy, że małe dzieci skłania się do wyboru orientacji homoseksualnej oraz rozpusty. :D


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark



"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr



Ku refleksji.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 13 lis 2013, 11:11

Piotrek. pisze:
Czy spotkałeś się z takim (mocno przesadzonym) plakatem, który demonizuje min. motyla i tęczę?

Fajny plakat ;-) Myślę,że jak ktoś chce przypisać czemukolwiek zło, to dla tego człowieka tak będzie. Śmiać mi się chce z drzewka szczęścia. Sama przez lata hodowałam takie i do głowy mi nie przyszło,że potrzebuję egzorcysty. Jest piękne,rzadko kwitnie ale mnie się udało doprowadzić je do kwitnięcia. Tęcza zawsze kojarzyła mi się z samymi pozytywami,z radością i pięknem. To ktoś kiedyś rzucił hasełko o symbolu gejowskim i ludzie jak barany bezmyślne /nie obrażając baranów :-D / podniecają się i cuda-niewidy wymyślają.
Dokłądnie nie widzę szczegółów krzyża celtyckiego,ale przypomina mi harcerski. Byłam i jestem dumna,że działałam w harcerstwie.To były niezapomniane i pozytywne chwile, dużo nas uczono a przy tym spędzaliśmy czas w sposób pozytywny,przyjazny.
Złamane S-mnie kojarzy się tylko z symbolem błyskawicy. A co to jest za "niebezpieczny znak"? Dzieci w przedszkolnym wieku na swoich rysunkach tak rysują burzę. Czy powinny udać się do księdza-egzorcysty?
Olaboga! A czego chcą od motyla-cudne Boże stworzenie. Obserwować i fotografować je to czysta radość.
Można tak różne "diabelstwa" do prawie wszystkiego przylepić,łata i tyle.
Ap.Paweł mówił: "Dla czystego wszystko jest czyste" .Nie dajmy się zwariować.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 13 lis 2013, 11:14

kontousunięte1 pisze:Śmiać mi się chce z drzewka szczęścia. Sama przez lata hodowałam takie i do głowy mi nie przyszło,że potrzebuję egzorcysty.

A mi się chce nad tobą płakać, bo najwyraźniej nie zauważyłaś, że na plakacie jest pokazane "drzewko szczęścia" zbudowane z drutu i kamieni (przeważnie kryształów kwarcu), a nie roślina o tej nazwie. :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 lis 2013, 17:16

A ja wystrzegam się takich znaków. Szatan często podpina się pod takie rzeczy i choć wierzącego nie może tknąć, to nękać może.
Jedna uczennica mi kiedyś z Egiptu przywiozła "oko proroka". Podziękowałam, ale wyrzuciłam do najbliższego kosza.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 13 lis 2013, 18:47

Piotrek. pisze:Czy spotkałeś się z takim (mocno przesadzonym) plakatem, który demonizuje min. motyla i tęczę?


Widziałem, może podobny, może ten. Jednak nie o plakat tu idzie.
Tu raczej nie chodzi o to aby walić do egzorcysty z powodu znaku, ale aby ich unikać.
Ma to swoje większe lub mniejsze uzasadnienie. Sam nie znam znaczenia niektórych i w to nie wnikałem.

Małgorzata pisze:A ja wystrzegam się takich znaków


I spoko.

Piotrek. pisze:Nie jest on dziełem antykatolików, tylko związanych z KK egzorcystów


Wiem, że ludzi związanych z kościołem,ale kiedy oblukasz strony ludzi nie związanych z kościołem, to możesz tam odnaleźć to , co Wukę bawi.

kontousunięte1 pisze:Złamane S-mnie kojarzy się tylko z symbolem błyskawicy.


Może kojarzyć się też ze znakiem uwaga wysokie napięcie, zespołem ac/dc i masa innych rzeczy.

Jest też symbolem spotykanym w satanizmie - symbol zniszczenia. Strona o tematyce okultystycznej głosi:
,,Piorun. Szatan jest siłą niszczącą, dlatego jego symbolem jest często błyskawica.

kontousunięte1 pisze: Dzieci w przedszkolnym wieku na swoich rysunkach tak rysują burzę. Czy powinny udać się do księdza-egzorcysty?

Nie rób jaj , nie w tym rzecz.

kontousunięte1 pisze:Dokłądnie nie widzę szczegółów krzyża celtyckiego,ale przypomina mi harcerski.


,,czteroramienny krzyż umieszczony w okręgu (krzyż celtycki niski). Wywodzi się z wierzeń pogańskich jako atrybut boga Odyna (Wodana). Poziome ramiona znaku symbolizują świat niematerialny, z kolei ramię pionowe świat fizyczny. Symbol ten oznacza zgodność z wszechświatem, drogę ku innemu światu, most do innego świata. Koło oparte na ramionach jest symbolem jedności, harmonii i kompletności. Współcześnie wykorzystywany jest przez środowiska neopogańskie i nacjonalistyczne (jako symbol oporu).''



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości