Papież Franciszek

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Maksymilian
Posty: 541
Rejestracja: 13 lip 2011, 00:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Papież Franciszek

Postautor: Maksymilian » 14 mar 2013, 23:41

Witam Was Bracia i Siostry !
Mam do Was pytanie jakie macie odczucia po konklawe i jego wyborze - Jorge Borgoglio.
Mówiąc szczerze jestem na razie zachwycony nowym biskupem Rzymu,początkowo byłem w lekkim szoku, że to nie Europejczyki że jest jezuitą, ale potem jakoś odniosłem się do niego serdeczniej.Mam nadzieję, że będzie tu raczej ocena i wiązane z nim nadzieję niż wypominanie nadużyć, błędów, wypaczeń oraz oskarżeń. Czy nie macie odczucia, że skoro głową kościoła jest Chrystus to każdy kto wierzy w Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie dla naszego zbawienia należy do tego kościoła, oczywiście mówimy o prawdziwej wierze.


Awatar użytkownika
Joker
Posty: 20
Rejestracja: 13 mar 2013, 02:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Joker » 14 mar 2013, 23:55

Pożyjemy zobaczymy. Świata nie zmieni, ale może dokona jakichś mniejszych zmian. Na plus mu wychodzi, że jest z innego kontynentu i ma inną mentalność.


Ars longa vita brevis
azariasz
Posty: 555
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: azariasz » 15 mar 2013, 07:10

Maksymilian, zapoznaj się z wpisem pastora Biernackiego dot. wyboru papieża Franciszka http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 15 mar 2013, 07:48

Jak dla mnie Franciszek I wydaje się za poczciwy i zbyt prostolinijny na papieski tron. Nieraz w historii powierzano władzę nad Watykanem takim poczciwinom i długo się nie ostali (Celestyn V, Jan Paweł I). Twarde realia polityki, zawiłe meandry purpurowych koterii i karmazynowych klik, gdzie w grę wchodzą naprawdę duże wpływy i pieniądze nie są raczej naturalnym środowiskiem tego typu ludzi. Ale... pożyjemy, zobaczymy. W każdym razie warto się za niego pomodlić.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 15 mar 2013, 10:17

Co by kk nie zrobil kogo by wybral lub nie wybral zawsze bedzie u niektorych jakies ale. Ze uklad,ze taktyka,ze spisek ze,ze ,ze....Krytyka krytyka krytyka.I to nie taka ku zbudowaniu ale potepiencza.
Nigdy nie widzicie u inaczej myslacych choc odrobiny dobra,za to u siebie tylko samo dobro widzicie.
A jak juz dostrzezecie u kogos cos na plus to i tak ustawicie to tak zeby wyszlo z tego zlo.U siebie jak dostrzezecie zlo to pomniejszacie,i ustawiacie w takim swietle zeby bylo na plus.

Mowilem ogolnie a nie konkretnie o kims.
Moze kogos tym opisem zranie ale pisalem o swoich odczuciach z wypowiedzi i postawy braci protestanckiej.
Wszystko inne jestem w stanie przemilczec i zniesc ale tego rodzaju postawy nigdy.U siebie w kosciele rowniez,zeby nikt mi nie zazucil stronniczosci.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 15 mar 2013, 10:30

Znalazłam o nim takie słowa:
Kto zna Jorge Mario Bergoglio, wie, dlaczego zadecydował wybrać imię Franciszka. Kardynał i arcybiskup Buenos Aires jest osobą o rozbrajającej pokorze.

Poświęcił większą część swojego życia trosce o ubogich i chorych, wzbudzając sensację myciem stóp chorym na AIDS.

Osoba prosta, nie ma kierowcy, sekretarza, porusza się rowerem, w metrze lub autobusem. Zasłynął z niezliczonych epizodów pracy w najuboższych dzielnicach Buenos Aires.

Kapłan "normalny", przygotowany i solidny jak jezuita, łagodny i braterski jak franciszkanin, świadomy słabości ludzkiej i miłosierdzia Bożego, prosi zawsze o modlitwę i ofiaruje ją, kogokolwiek spotyka.

Podczas konklawe 2005 r. otrzymał najwięcej głosów po Ratzingerze. Mógł pokrzyżować jego wybory, a pomimo to pokornie poprosił, aby głosować na przyszłego Benedykta XVI.

Odrzucał zawsze wszelkie możliwe przywileje, szukając braterstwa i dzielenia się z ubogimi i ze słabymi. Jest wielu w Argentynie, którzy już teraz uważają go za świętego.
za http://www.franciszkanie.pl/news.php?id ... wsy&page=1

Niech wypełni się wola Boża poprzez tego człowieka.


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 15 mar 2013, 10:47

Kitka pisze:Znalazłam o nim takie słowa:
Kto zna Jorge Mario Bergoglio, wie, dlaczego zadecydował wybrać imię Franciszka. Kardynał i arcybiskup Buenos Aires jest osobą o rozbrajającej pokorze.

Poświęcił większą część swojego życia trosce o ubogich i chorych, wzbudzając sensację myciem stóp chorym na AIDS.

Osoba prosta, nie ma kierowcy, sekretarza, porusza się rowerem, w metrze lub autobusem. Zasłynął z niezliczonych epizodów pracy w najuboższych dzielnicach Buenos Aires.

Kapłan "normalny", przygotowany i solidny jak jezuita, łagodny i braterski jak franciszkanin, świadomy słabości ludzkiej i miłosierdzia Bożego, prosi zawsze o modlitwę i ofiaruje ją, kogokolwiek spotyka.

Podczas konklawe 2005 r. otrzymał najwięcej głosów po Ratzingerze. Mógł pokrzyżować jego wybory, a pomimo to pokornie poprosił, aby głosować na przyszłego Benedykta XVI.

Odrzucał zawsze wszelkie możliwe przywileje, szukając braterstwa i dzielenia się z ubogimi i ze słabymi. Jest wielu w Argentynie, którzy już teraz uważają go za świętego.
za http://www.franciszkanie.pl/news.php?id ... wsy&page=1

Niech wypełni się wola Boża poprzez tego człowieka.

Przypomina mi się historia wybranego na króla Dawida a jednak pokornie czekający na swoją kolejkę gdy Saul miał odejść.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 15 mar 2013, 12:21

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,opage, ... l#opOpinie
Kiedy w tak zwanym Pokoju Łez Jorge Mario Bergoglio zaraz po przyjęciu wyboru ubierał się, by pokazać się światu i udzielić pierwszego błogosławieństwa, założył tylko białą sutannę. Wtedy, jak relacjonuje m.in. dziennik "Corriere della Sera", ceremoniarz ksiądz Guido Marini przyniósł mu uszytą przez zakład krawiecki Gammarelli papieską pelerynkę z aksamitu, obszywaną białym futrem z gronostajów.
Widząc pelerynkę papież odpowiedział ceremoniarzowi: "niech ksiądz sam to włoży. Skończył się karnawał".

No to ja rozumiem, kardynał, książę kościoła, więc odrobina arogancji wobec maluczkich jest jak najbardziej na miejscu, ale jak się w tej sytuacji poczuł papież - emeryt, którego często widywano w pelerynce z gronostajów? :-(


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 15 mar 2013, 12:40

Kazdy z nas jest inny.I kazdy papiez tez.
W porownaniu z Franciszkiem z Asyzu to my wszyscy w gronostajach chodzimy.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 mar 2013, 19:08

estel pisze:Maksymilian, zapoznaj się z wpisem pastora Biernackiego dot. wyboru papieża Franciszka http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/

:clap:
Brawo dla pastora Biernackiego. Wreszcie po dłuższym czasie mądry wpis. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 15 mar 2013, 19:25

Małgorzata pisze:
estel pisze:Maksymilian, zapoznaj się z wpisem pastora Biernackiego dot. wyboru papieża Franciszka http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/

:clap:
Brawo dla pastora Biernackiego. Wreszcie po dłuższym czasie mądry wpis. :D

Małgosiu nie klaskał bym tak mocno, ponieważ IMHO zbyt antagonistyczny ten wpis. Jezuici z XVI wieku a dzisiejsi chyba się trochę różnią, nieprawdaż?


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 mar 2013, 19:28

InChrist pisze:
Małgorzata pisze:
estel pisze:Maksymilian, zapoznaj się z wpisem pastora Biernackiego dot. wyboru papieża Franciszka http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/

:clap:
Brawo dla pastora Biernackiego. Wreszcie po dłuższym czasie mądry wpis. :D

Małgosiu nie klaskał bym tak mocno, ponieważ IMHO zbyt antagonistyczny ten wpis. Jezuici z XVI wieku a dzisiejsi chyba się trochę różnią, nieprawdaż?

Nie byłabym tego taka pewna. Maja jeden cel i dążą wszelkimi, na pewno coraz bardziej wyrafinowanymi, środkami, aby ten cel osiągnąć.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 15 mar 2013, 19:34

Małgorzata pisze:
InChrist pisze:
Małgorzata pisze:
estel pisze:Maksymilian, zapoznaj się z wpisem pastora Biernackiego dot. wyboru papieża Franciszka http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/

:clap:
Brawo dla pastora Biernackiego. Wreszcie po dłuższym czasie mądry wpis. :D

Małgosiu nie klaskał bym tak mocno, ponieważ IMHO zbyt antagonistyczny ten wpis. Jezuici z XVI wieku a dzisiejsi chyba się trochę różnią, nieprawdaż?

Nie byłabym tego taka pewna. Maja jeden cel i dążą wszelkimi, na pewno coraz bardziej wyrafinowanymi, środkami, aby ten cel osiągnąć.

Możesz ten cel opisać słowami?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 15 mar 2013, 19:56

Zbyszekg4 pisze:
Małgorzata pisze:
InChrist pisze:
Małgorzata pisze:
estel pisze:Maksymilian, zapoznaj się z wpisem pastora Biernackiego dot. wyboru papieża Franciszka http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/

:clap:
Brawo dla pastora Biernackiego. Wreszcie po dłuższym czasie mądry wpis. :D

Małgosiu nie klaskał bym tak mocno, ponieważ IMHO zbyt antagonistyczny ten wpis. Jezuici z XVI wieku a dzisiejsi chyba się trochę różnią, nieprawdaż?

Nie byłabym tego taka pewna. Maja jeden cel i dążą wszelkimi, na pewno coraz bardziej wyrafinowanymi, środkami, aby ten cel osiągnąć.

Możesz ten cel opisać słowami?...


Władza. Walka z przeciwnikami KK.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 15 mar 2013, 21:01

Taa,a dzisiejsze sniezyce to tez wina Jezuitow?

Fajnie stawiac wyroki o kims prawda.Co bedzie jak kiedys na sadzie okaze sie ze sie myliliscie? Przekroczenie przykaxania-Nie zabijaj.Czyli wtym kontekscie odebranie komus dobrego imienia+fałszywe swiadectwo.


Contemplari et contemplata aliis tradere

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości