Papież Franciszek

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 cze 2014, 10:32

Cóż to słyszę dzisiaj w radiu!
Papież Franciszek prosił katolików, żydów i MUZUŁMANÓW o modlitwę za pokój.
Chyba już nie ma wątpliwości co do tego wilka w owczej skórze.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 09 cze 2014, 16:12

pozytywista pisze:Cóż to słyszę dzisiaj w radiu!
Papież Franciszek prosił katolików, żydów i MUZUŁMANÓW o modlitwę za pokój.
Chyba już nie ma wątpliwości co do tego wilka w owczej skórze.


I co w związku z tym?

Dlaczego obrażasz człowieka?

Czy chciałbyś aby ciebie ktoś tak nazywał?

Dlaczego rzucasz oszczerstwa?


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 09 cze 2014, 18:45

Albertus pisze:
pozytywista pisze:Cóż to słyszę dzisiaj w radiu!
Papież Franciszek prosił katolików, żydów i MUZUŁMANÓW o modlitwę za pokój.
Chyba już nie ma wątpliwości co do tego wilka w owczej skórze.


I co w związku z tym?

Dlaczego obrażasz człowieka?

Czy chciałbyś aby ciebie ktoś tak nazywał?

Dlaczego rzucasz oszczerstwa?

A Jezus też rzucał oszczerstwa?
Czy obrażam człowieka? W takim razie Jezus też obraził.
Jak chrześcijanin prosi muzułmanów o modlitwę, to jest to nie chrześcijaństwo tylko pogaństwo.


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 12 cze 2014, 07:39

pozytywista pisze:
Albertus pisze:
pozytywista pisze:Cóż to słyszę dzisiaj w radiu!
Papież Franciszek prosił katolików, żydów i MUZUŁMANÓW o modlitwę za pokój.
Chyba już nie ma wątpliwości co do tego wilka w owczej skórze.


I co w związku z tym?

Dlaczego obrażasz człowieka?

Czy chciałbyś aby ciebie ktoś tak nazywał?

Dlaczego rzucasz oszczerstwa?

A Jezus też rzucał oszczerstwa?
Czy obrażam człowieka? W takim razie Jezus też obraził.
Jak chrześcijanin prosi muzułmanów o modlitwę, to jest to nie chrześcijaństwo tylko pogaństwo.

A jak prosi zydow to czy Bog ich wyslucha?
Uwazasz ze tylko chrzescijan Bog wysluchuje?

Poza tym ,jezeli Franciszek prosi muzelmanina o modlitwe to nie oznacza ze rowna islam z chrzescijanstwem.
Jasnym tez do odczytania sa intencje prosby o pokoj.Jezeli ktos modli sie o to,to za tym zawsze ida ( jezeli jest to szczere ) czyny.Pokoj jest dobrem,a kazde dobro moze pochodzic tylko od Boga.

Trzeba sobie zadac pytanie czy dozenie do pokoju jest dobre czy grzeszne?
Czyz nie jest napisane aby zyc w zgodzie ze wszystkimi ludzmi?


Contemplari et contemplata aliis tradere
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 12 cze 2014, 12:51

Albertus pisze:I co w związku z tym?
Ano to ze sie kuma z poganami.
Albertus pisze:Dlaczego obrażasz człowieka?
On nie obraza, Pan Jezus nazywal takich wilkami w owczej skorze.
Albertus pisze:Czy chciałbyś aby ciebie ktoś tak nazywał?
Napewno nie jezeli bylaby to nieprawda.
Albertus pisze:Dlaczego rzucasz oszczerstwa?
To nie jest oszczerstwo.To jest prawda.


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 12 cze 2014, 12:53

inquisitio pisze:Trzeba sobie zadac pytanie czy dozenie do pokoju jest dobre czy grzeszne?
Czyz nie jest napisane aby zyc w zgodzie ze wszystkimi ludzmi?
Franciszek nie dazy do pokoju.On chce zjednoczyc wszystkie poganskie religie by w koncu stanac na ich czele.I nie ma to nic wspolnego z wola Pana Boga.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 cze 2014, 13:33

mirka pisze:
inquisitio pisze:Trzeba sobie zadac pytanie czy dozenie do pokoju jest dobre czy grzeszne?
Czyz nie jest napisane aby zyc w zgodzie ze wszystkimi ludzmi?
Franciszek nie dazy do pokoju.On chce zjednoczyc wszystkie poganskie religie by w koncu stanac na ich czele.I nie ma to nic wspolnego z wola Pana Boga.

Nieprawda. A to dlatego, że to, co napisałaś, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 12 cze 2014, 14:01

Rembov pisze:Nieprawda. A to dlatego, że to, co napisałaś, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Powiedzial co wiedzial :-(


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 cze 2014, 14:09

mirka pisze:
Rembov pisze:Nieprawda. A to dlatego, że to, co napisałaś, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Powiedzial co wiedzial :-(

No taka jest prawda, a nie "powiedział co wiedział". :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 cze 2014, 15:14

inquisitio pisze:A jak prosi zydow to czy Bog ich wyslucha?
Napisano:

Iz 1:12 Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, któż tego żądał od was, abyście wydeptali moje dziedzińce?
13 Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań - nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je.
15 A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi.
16 Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!
17 Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!
18 Chodźcie więc, a będziemy się prawować - mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.

Jeszcze nie nadszedł czas wybielenia grzechów, Izrael nadal trwa w odstępstwie, nie sądzę aby Bóg słuchał ich modlitw.
Uwazasz ze tylko chrzescijan Bog wysluchuje?
Czy uważasz, że niechrześcijanie mają tego samego Boga? Czy mozesz zagwarantować że bóg islamu to ten sam Bóg co nasz? Ich bóg nie ma syna, a mój Bóg ma Syna.
Nawet faryzeusze wiedzieli :
Ewangelia św. Jana 9:31 Wiemy, że Bóg grzeszników nie wysłuchuje, ale tego, kto jest bogobojny i pełni wolę jego, wysłuchuje

Trzeba sobie zadac pytanie czy dozenie do pokoju jest dobre czy grzeszne?
Czyz nie jest napisane aby zyc w zgodzie ze wszystkimi ludzmi?
Komu jest potrzebny pokój i bezpieczeństwo? My mamy mieć pokój z wszystkimi o ile to od nas zależy, takie jest zalecenie apostolskie, my mamy pokój z Bogiem, ale polityczne pokoje to nasza sprawa? Napisano:

I List do Tesaloniczan 5:3 Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.

Zamiast Boga ludzie poszukują pokoju i bezpieczeństwa bez Boga, to się nie uda. Franciszek powinien więcej czytać Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 12 cze 2014, 23:15

Uwazasz ze Bog nie moze wysluchac zydow?
Przytaczasz teksty ze ST calkowicie oderwane od kontekstu a potem budujesz cos na tym.
Jezeli teraz ich nie slucha to zapewne i kiedys tez ich nie sluchal ?
Hmm,powiedz mi dlaczego nie slucha zydow a np Korneliusza wysluchal mimo ze nie byl zydem?


Nie wiem dlaczego mieszasz prosbe o pokoj z jakas polityka?
Cytujesz Tm ,fajnie ,tylko co to ma wspolnego z prosba kogos o modlitwe o pokoj? Czy ja k chrzescianie beda nawzajem sie nawolywac i modlic o pokoj to to tekst z Tm tez bedzie mial tu zastosowanie?

A co z blogoslawienstwem dla tych ktorzy wprowadzaja pokoj?
A co z modlitwa Panska? Czyz prosba o Krolestwo i dzianie sie woli Bozej nie sa tez zwiazane z pokojem?

Ps.Mowisz zeby papiez wiecej czytal Pismo .Chcesz powiedziec ze wiecej od niego je czytasz i ze jestes madrzejszy?
Oj oj.Pycha cie zaslepia :-/


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 13 cze 2014, 09:16

Modlitwę z Żydami potrafię zaakceptować, bo mamy tego samego Boga. Ale organizowanie wspólnych modłów z wyznawcami innych religii, czyli z poganami uważam za bardzo niewłaściwe. Nawet jeśli to ma być modlitwa o pokój. Czy cel uświęca środki?

Stając do modlitwy ramię w ramię z poganinem nie zwracamy się wspólnie do naszego Boga. Każdy sobie, tak naprawdę, odprawia modły.

Taka postawa papieża pokazuje, że akceptuje inne wyznania, akceptuje pogaństwo. Zrównuje co do ważności pogaństwo z chrześcijaństwem.

Przychodzi mi tu na myśl Eliasz, który, owszem, urządził wspólne spotkanie "modlitewne" z kapłanami Baala. On jednak nie stanął ramię w ramię z nimi, ale skonfrontował ich z Bożą mocą. Bóg pokazał swoją moc.

A co pokazują te spotkania papieskie (czy to Jana Pawła II czy Franciszka)? Że nasz Bóg i pogańskie bożki to równi sobie kumple? Że jak wspólnie wysłuchają modłów to będzie większy pokój na świecie, bo co kilku bogów to nie jeden? I w to się miesza Jahwe, Najwyższego?


maria
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2014, 13:01
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: maria » 13 cze 2014, 14:40

inquisitio pisze:Poza tym ,jezeli Franciszek prosi muzelmanina o modlitwe to nie oznacza ze rowna islam z chrzescijanstwem.
Jasnym tez do odczytania sa intencje prosby o pokoj.Jezeli ktos modli sie o to,to za tym zawsze ida ( jezeli jest to szczere ) czyny.Pokoj jest dobrem,a kazde dobro moze pochodzic tylko od Boga.


A co to oznacza jeśli chrześcijanin prosi wyznawcę innej wiary o modlitwę? Czy Franciszek uważa, że Allah jest Bogiem
i spełni prośbę swych wyznawów?
A jeśli tak nie uważa to dlaczego prosi muzułmaninów by sie modlili do kogoś kto Bogiem nie jest?


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 13 cze 2014, 15:19

maria,

Bardzo przejrzyste pytanie. Również zamieniam się w słuch :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 14 cze 2014, 18:22

Nie bardzo rozumiem wasze zdziwienie.
Ostatni sobór jasno zdefiniował kto jest częścią ludu bożego (i dlaczego).

Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego. Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (por. Rz 9,4-5), lud dzięki wybraniu szczególnie umiłowany ze względu na przodków, albowiem Bóg nie żałuje darów i wezwania (por. Rz 11,28-29). Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny.

Jak się wieki temu przyjęło doktrynę o śmierci Pana Jezusa za wszystkich ludzi, to prędzej czy później trzeba tych wszystkich do ludu bożego przyporządkować :)


inquisitio

Poza tym ,jezeli Franciszek prosi muzelmanina o modlitwe to nie oznacza ze rowna islam z chrzescijanstwem.


Masz rację. Ale nie o zrównanie tu chodzi a osobę, do której muzułmanin się modli.
Tyle razy rozmawialiśmy o tym, że prosimy siebie nawzajem o modlitwę do Boga - uznajemy to wszyscy za fundamentalną podstawę życia chrześcijańskiego. Prośba taka zakłada, że uznajemy Jednego i tego samego Boga. To leży u podstaw "prośby kogoś o modlitwę". Dlatego nie proszę o modlitwę muzułmanina, buddysty i w ogóle niechrześcijanina (czyli kogoś, kto nie uznaje, że jest Jeden Bóg, w trzech osobach, że jest to Jahwe - bo takie imię objawił ludziom, że jest to Jezus Chrystus, który jest drogą prawdą i życiem, i nikt nie może dojść do ojca inaczej niż przez Syna, i Ducha świętego, który w nas zamieszkuje i poucza o Prawdzie.
Prośba o modlitwę to prośba o to, żeby ktoś zwrócił się w mojej intencji do Boga
- ale nie "jakiegokolwiek Boga" a Boga, który objawił się w historii pod jednym tylko imieniem.
Dlatego inquisitio mogę prosić o modlitwę Ciebie, bo ufam, że obaj wierzymy w tego samego Boga, w Trójcy jedynego a nie w dwóch różnych bogów.
Gdybyśmy wierzyli w dwóch różnych bogów, moja prośba abyś zwrócił się do swego boga, byłaby jednocześnie uznaniem prawdziwości jego istnienia - przynajmniej na równi z moim bogiem. A dwóch bogów nie ma i być nie może.
Kto nie wyznaje Jedynego Boga ten wyznaje ..... nieboga - więc nie będę prosił wyznawcy nieboga by się zwrócił do nieboga bo to obraża Boga prawdziwego - jest grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu.

Ale to tylko moja opinia... Ty masz prawo do każdej innej - np. do takiej, że nie ma nic złego w proszeniu wyznawców nieboga o wsparcie modlitewne i ich nieboże błogosławieństwo



kitka bardzo mi się podoba:
Przychodzi mi tu na myśl Eliasz, który, owszem, urządził wspólne spotkanie "modlitewne" z kapłanami Baala.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości