Nie na temat - blablanie Rembova i jego ekipy

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2013, 22:26

Rembov pisze:Bzura. "Widzisz" to, co ci podpowiada nienawiść do wszystkiego, co katolickie, a nie "szeroką drogę".


A te ogromne tysiące o których pisałeś to niby wszyscy dą waska drogą????

Rembov pisze:Nie. To nie ma ŻADNEGO znaczenia dla faktu, że katolicy NIE modlą się do obrazów. Niezależnie od tego jakie wyciągniesz opisy praktyk katolickich to one i tak NICZEGO nie zmienią w tym, że my zwracamy się do osób, które przedstawia obraz lub rzeźba, a nie do tych obrazów lub rzeźb.


Czyli modlicie się do człowieka ,tez ładnie nie ma co.

Rembov pisze:Inni nie różnią się ode mnie.


Oj moja sasiadka i jej podobni bardzo się różnia , nigdy nie czytali ani kawałeczka Biblii wierza slepo papierzowi i księżom wiem bo rozmawiałam o tym z nią i z wieloma innymi.

Rembov pisze:I znowu wymyślasz rzeczy, które potem mi przypisujesz.Już kiedyś pisałem, że jestem tutaj, bo ciągle są tu obecne osoby podobne Tobie, które plotą bzdury na temat nauczania i praktyk katolickich, a które trzeba co chwila prostować i przedstawiać jak się rzeczywiście rzeczy mają.


To ty masz misję prostowania protestantów?????? ale jaja

Rembov pisze:Po co ja mam szukać "ludzi z prawdziwej Biblijnej religii" skoro jestem w Kościele Chrystusa?
_________________


Po to ze z tobą o Biblii nie porozmawiają a tu to masz.

tymianek26 pisze:Boisz się komuś przyznać rację???


Każdy normalny człowiek choć raz przyzna komus rację a pan Rembov nigdy więc coś tu nie gra.

Rembov pisze:Nie mam żadnego problemu. No, może poza tym, że co jakiś czas ktoś odgrzewa stare kotlety i plecie na temat katolików dawno obalone oskarżenia.


Masz problem skoro tu jestes tak długo, mnie nie przyszłoby do głowy siedzieć na forum katolickim tyle lat co ty tutaj więc masz problem i to ogromny

Rembov pisze:Rację przyznaję ludziom, którzy ją mają, a Ty się do tych osób NIE zaliczasz.


Jeszcze nie widziałam zebys komuś przyznał rację kiedykolwiek, a czytałam nawet stare posty.

tymianek26 pisze:eżeli otoczyłeś się ludźmi którzy Ci schlebiają więc dlaczego masz im racji nie przyznawać.


Myślę ,że nie otoczył sie ludźmi i to zadnymi bo 90% dnia jest na forum protestanckim. bo tylko tu pogada o Biblii i o to mu chodzi. Naprawde to ma potzebęmówienia o Piśmie Świetym ale wsród katolików tego nie da się zrealizować wiec jest tu i to jest super. Tylko po co tak walczysz z nami.

sam sie łapie i musze stad uciekac


Nie uciekaj Rembov się kiedyś nawróci ,warto z nim gadać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 kwie 2013, 22:33

magda pisze:
Rembov pisze:Bzura. "Widzisz" to, co ci podpowiada nienawiść do wszystkiego, co katolickie, a nie "szeroką drogę".


A te ogromne tysiące o których pisałeś to niby wszyscy dą waska drogą????

Kościół katolicki wskazuje im wąską drogę. To, czy nią podążają, wie TYLKO BÓG, więc ja się nie będę w tej kwestii wypowiadał.

Rembov pisze:Nie. To nie ma ŻADNEGO znaczenia dla faktu, że katolicy NIE modlą się do obrazów. Niezależnie od tego jakie wyciągniesz opisy praktyk katolickich to one i tak NICZEGO nie zmienią w tym, że my zwracamy się do osób, które przedstawia obraz lub rzeźba, a nie do tych obrazów lub rzeźb.

Czyli modlicie się do człowieka ,tez ładnie nie ma co.

Prosimy tego człowieka, określając to modlitwą bo ta osoba jest w niebie, o WSTAWIENNICTWO u Boga. Nikt świętego za Boga nie uważa ani tak go nie traktuje.
Rembov pisze:Inni nie różnią się ode mnie.

Oj moja sasiadka i jej podobni bardzo się różnia , nigdy nie czytali ani kawałeczka Biblii wierza slepo papierzowi i księżom wiem bo rozmawiałam o tym z nią i z wieloma innymi.

Nie rozmawiamy o czytaniu Biblii itd., ale o modlitwach przed obrazami. Zapomniałaś?
Rembov pisze:I znowu wymyślasz rzeczy, które potem mi przypisujesz.Już kiedyś pisałem, że jestem tutaj, bo ciągle są tu obecne osoby podobne Tobie, które plotą bzdury na temat nauczania i praktyk katolickich, a które trzeba co chwila prostować i przedstawiać jak się rzeczywiście rzeczy mają.

To ty masz misję prostowania protestantów??????

Mam misję pokazywania i prostowania bzdur, które piszecie na temat Kościoła katolickiego i katolików.

Rembov pisze:Po co ja mam szukać "ludzi z prawdziwej Biblijnej religii" skoro jestem w Kościele Chrystusa?
Po to ze z tobą o Biblii nie porozmawiają a tu to masz.

O Biblii to ja wolę pogadać z członkami Kościoła Chrystusa.

Rembov pisze:Rację przyznaję ludziom, którzy ją mają, a Ty się do tych osób NIE zaliczasz.

Jeszcze nie widziałam zebys komuś przyznał rację kiedykolwiek, a czytałam nawet stare posty.

Przecież napisałem, że rację przyznaję tym, którzy ją MAJĄ. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 08 kwie 2013, 22:46

Rembov pisze:Prosimy tego człowieka, określając to modlitwą bo ta osoba jest w niebie, o WSTAWIENNICTWO u Boga. Nikt świętego za Boga nie uważa ani tak go nie traktuje.


Ale jak prosicie czy przenosicie sie do nieba , czy on schodzi tutaj , czy przez telepatię, czy moze on ma taką mozliwość jaj Jezus syn Boga ze jest w wielu miejscach na raz , A może ten obraz to kanał chanellingowy nowej generacjii?

Rembov pisze:Mam misję pokazywania i prostowania bzdur, które piszecie na temat Kościoła katolickiego i katolików.


To jednak masz misję , no to ładnie ja mam znajomego co tez miał misję i teraz lezy w szpitalu psychatrycznym w Bukowcu . Popatrz do czego taka misja może prowadzić.

Rembov pisze:O Biblii to ja wolę pogadać z członkami Kościoła Chrystusa.


Cały fic na tym polega ze oni nie wolą bo dla nich Biblia nie istnieje a już pogadać to wezma cie za świra.

Rembov pisze:Przecież napisałem, że rację przyznaję tym, którzy ją MAJĄ.


Widocznie tu nikt nie ma racji bo jej nikomu nie przyznałeś.Ty jedynie masz racje i masz misję. Idź do lekarza i powiedz że tylko ty masz we wszystkim racje to zobaczysz jak szybko cię w kaftan wsadza. Rembov opamiętaj sie puki czas puki to daleko jeszcze nie zaszło.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
slebeg
Posty: 427
Rejestracja: 21 mar 2013, 11:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: slebeg » 08 kwie 2013, 23:21

magda pisze:
Rembov pisze:Bzura. "Widzisz" to, co ci podpowiada nienawiść do wszystkiego, co katolickie, a nie "szeroką drogę".


A te ogromne tysiące o których pisałeś to niby wszyscy dą waska drogą????

Rembov pisze:Nie. To nie ma ŻADNEGO znaczenia dla faktu, że katolicy NIE modlą się do obrazów. Niezależnie od tego jakie wyciągniesz opisy praktyk katolickich to one i tak NICZEGO nie zmienią w tym, że my zwracamy się do osób, które przedstawia obraz lub rzeźba, a nie do tych obrazów lub rzeźb.


Czyli modlicie się do człowieka ,tez ładnie nie ma co.

Rembov pisze:Inni nie różnią się ode mnie.


Oj moja sasiadka i jej podobni bardzo się różnia , nigdy nie czytali ani kawałeczka Biblii wierza slepo papierzowi i księżom wiem bo rozmawiałam o tym z nią i z wieloma innymi.

Rembov pisze:I znowu wymyślasz rzeczy, które potem mi przypisujesz.Już kiedyś pisałem, że jestem tutaj, bo ciągle są tu obecne osoby podobne Tobie, które plotą bzdury na temat nauczania i praktyk katolickich, a które trzeba co chwila prostować i przedstawiać jak się rzeczywiście rzeczy mają.


To ty masz misję prostowania protestantów?????? ale jaja

Rembov pisze:Po co ja mam szukać "ludzi z prawdziwej Biblijnej religii" skoro jestem w Kościele Chrystusa?
_________________


Po to ze z tobą o Biblii nie porozmawiają a tu to masz.

tymianek26 pisze:Boisz się komuś przyznać rację???


Każdy normalny człowiek choć raz przyzna komus rację a pan Rembov nigdy więc coś tu nie gra.

Rembov pisze:Nie mam żadnego problemu. No, może poza tym, że co jakiś czas ktoś odgrzewa stare kotlety i plecie na temat katolików dawno obalone oskarżenia.


Masz problem skoro tu jestes tak długo, mnie nie przyszłoby do głowy siedzieć na forum katolickim tyle lat co ty tutaj więc masz problem i to ogromny

Rembov pisze:Rację przyznaję ludziom, którzy ją mają, a Ty się do tych osób NIE zaliczasz.


Jeszcze nie widziałam zebys komuś przyznał rację kiedykolwiek, a czytałam nawet stare posty.

tymianek26 pisze:eżeli otoczyłeś się ludźmi którzy Ci schlebiają więc dlaczego masz im racji nie przyznawać.


Myślę ,że nie otoczył sie ludźmi i to zadnymi bo 90% dnia jest na forum protestanckim. bo tylko tu pogada o Biblii i o to mu chodzi. Naprawde to ma potzebęmówienia o Piśmie Świetym ale wsród katolików tego nie da się zrealizować wiec jest tu i to jest super. Tylko po co tak walczysz z nami.

sam sie łapie i musze stad uciekac


Nie uciekaj Rembov się kiedyś nawróci ,warto z nim gadać.


Magda Rembova nie interesuje to ze do parafian nie trafiają filozoficzne wywody na temat wstawienictwa , kultu, przykazań itp itd , to ze o.Daniel w Czatacowie uzdrawia w imieniu Mari , ze jej duch jest tam obecny ,ze dar jezyków dostali na chrzcie a teraz muszą powiedzic abc i dalej pójdzie samo.http://mimj.pl/category/kazania/
Rembov sprawdza jak jest silny w naukach które poznał w seminarium aby przeciwstawić swą wiedze z tym co głosza protestanci ,moze jak Paweł przed nawróceniem, moim zdaniem jest egoista i nie interesuje Go to co dzieje sie z tymi co uwielbiaja ,adoruja i wierza ze Maria lub świety dokonał cudu, uzdrowieni zostali itp
Magda to jest wazne http://www.se.pl/rozrywka/pilottv/bylem ... 55231.html


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 kwie 2013, 11:05

oglądałam to tak bywa , wielu łobuzów się nawraca ale jeśli nawraca się taki jak Rembov który ma już wyprany muzg w KK to tez wazne i nawet wazniejsze ,ja myślę że on sie nawróci i zostawi te bałwany gipsowe. Skoro ma potrzebę mówienia o Biblii i to jak widać dużą to to poczatek drogi. Ja myslę ze to co piszemy mu to zostaje i kiedyś to przemysli bez wsparcia katechizmu. Mam przynajmniej nadzieję i po to piszę i pokazuję mu w jakie absurdy wierzy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 10 kwie 2013, 23:07

jurand161 pisze:Cherubinow nikt nie czcil nikt im sie nie klanial,pelnily funkcje ozdobna jak teraz co innego wasz kult obrazow.


Przeczytaj KKK w temacie, czym jest kult obrazu. Nie o ramy, gips i farbę u idzie.


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 10 kwie 2013, 23:11

magda pisze:Co to znaczy związane z zainteresowaniem protestantów, protestanci w ogóle zadnymi wizerunkami się nie zajmują. A w kościele W Warszawie na Kole to jest parafia św. JÓzefa jest ogromny wizerunek Boga Ojca nad całym ołtarzem.


Modlą się do wizerunku nad ołtarzem? ;-)
magda pisze:I wielu innych to samo nawet myslę ze większosć katolików modli się do obrazu częstochowskiego.


Ja nigdy tak nie myślę.

tymianek26 pisze:czasami TYLKO JEDEN prorok się sprzeciwił przeciwko całemu ludowi...


To otwiera dziś furtkę wolnomyślicielom , różnego typu NO NAME, którzy mówią inne jakieś tam.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 kwie 2013, 11:36

DARK pisze:Modlą się do wizerunku nad ołtarzem?


tak

DARK pisze:Ja nigdy tak nie myślę.


Ale ogromna większosć tak mysli i się modli ,na kolanach jak przed Bogiem.

DARK pisze:To otwiera dziś furtkę wolnomyślicielom , różnego typu NO NAME, którzy mówią inne jakieś tam.


Bo wąska jest ta droga i niewielu ją znajduje, Jak wiesz to katolików sa miliony i i nie mogą być na tej drodze , może nieliczni poszukujący i watpiacy, ale ci odejdą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 kwie 2013, 11:39

magda pisze:
DARK pisze:Modlą się do wizerunku nad ołtarzem?


tak

Czy masz dar czytania ludzkich serc i myśli, że wiesz o tym, że katolicy przed tym ołtarzem zwracają się do wizerunku Boga Ojca, a nie do pierwszej Osoby Boskiej?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 kwie 2013, 11:53

Mam moją matkę i mojego brata i wiem co o tym mówia a tez oni takich znają. Rembov Nie udawaj ,że nie wiesz że to o obrazy chodzi. Po co obchodza obraz na kolanach czy tez modlą sie do Boga Ojca ,lub do Jezusa. A ja w czestochowie słyszałam do czego się modla na głos a mianowicie do "matki boskiej częstochowskiej" specjalnie piszę z małej bo to nie jest Maria matka Jezusa tylko wizerunek do bałwochwalczego kultu. Nie udawaj że nigdy nie słyszałeś takich modlitw. Tu masz jak by co

http://www.apostol.pl/modlitwy/maryjne/ ... ochowskiej


O najwspanialsza królowo nieba i ziemi
Najświętsza Maryjo Częstochowska!
Oto ja niegodny sługa Twój, staje przed Tobą;
wznosząc błagalnie ręce do Ciebie
i z głębi serca mego wołam: O Matko najlitościwsza!
Ratuj mnie, bo tylko w Tobie moja nadzieja;
jeżeli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż pójdę?

Jak widzisz jest to modlitwa odrzucająca całkowicie pośrednictwo Jezusa i w ogóle jego samego a w miejsce Jezusa jest Demoniczny obraz z Częstochowy. Modląc się tak" tylko w tobie moja nadzieja" oznacza że nie ma innej nadziei tylko w tym demonie częstochowskim. I pytanie do kogóż pójdę pokazuje ze nie ma do kogo się zwrócić tylko do tej deski z częstochowy, Jezus jak by nie istniał.


Wiem, droga Matko,
że serce Twoje pełne litości wzruszy się moim błaganiem
i wysłucha mnie w mojej potrzebie,
gdyż wszechmoc Boska w Twoim ręku spoczywa,
której Swego upodobania.

No i jak widzisz ten demon uzurpuje sobie przymioty Boga czyli wszechmoc. Czy Bóg dał do rąk Marii wszechmoc? Dleczego apostołowie o tym milcza ,przecież to takie wazne?

A tu inna bałwochwalcza modlitwa do demonicznego obrazu

Jest zakątek na tej ziemi,
Gdzie powracać każdy chce,
Gdzie króluje Jej Oblicze,
Na Nim cięte rysy dwie.
Wzrok ma smutny, zatroskany,
Jakby chciała prosić cię,
Byś w matczyną Jej opiekę oddał się.

Ref.
Madonno, Czarna Madonno,
Jak dobrze Twym dzieckiem być!
O, pozwól, Czarna Madonno,
W ramiona Twoje się skryć

Czyli nie dzieckiem Boga a tego obrazu z rysami na gębie jak napisane i też temu obrazowi się oddaje.

Dziś, gdy wokół nas niepokój,
Gdzie się człowiek schronić ma,
Gdzie ma pójść, jak nie do Matki,
Która ukojenie da?
Więc błagamy, o Madonno,
Skieruj wzrok na dzieci swe
I wysłuchaj, jak śpiewamy prosząc Cię:

Właśnie nie ma gdzie pójść bo do Jezusa jakos nie chce woli obraz .

Ocknijcie sie bałwochwalcy i Rembov nie neguj tego ze ludzie się modla za zgoda kościoła do obrazu z rysami na pysku a nie do Boga. Slepy i głuchy jesteś czy już tak cię szatan zaślepił że tego nie widzisz?
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 12:10 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 11 kwie 2013, 11:57

DARK pisze:
jurand161 pisze:Cherubinow nikt nie czcil nikt im sie nie klanial,pelnily funkcje ozdobna jak teraz co innego wasz kult obrazow.


Przeczytaj KKK w temacie, czym jest kult obrazu. Nie o ramy, gips i farbę u idzie.
Nie? A łaskami słynący obraz częstochowski, do którego (właśnie do niego) pielgrzymują pątnicy? Spróbuj go ściągnąć.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 11 kwie 2013, 12:28

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!
Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace,
Radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam.
Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.
Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi
i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.
Chcę odtąd czynić wszystko z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie.
Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam.
Ty zaś wszystko możesz,
......

Wszystkie modlitwy dla niej tej z Częstochowy ,czyli deski. Wszystkie to znaczy zadna nie jest dla Boga. Pełne oddanie nic dla Boga nie zostaje.n i też przypisuje wszechmoc demonicznej desce. A tu dalej

Jasnogórska Matko Kościoła,
z chórami Aniołów i Świętych naszych Patronów
klękamy w pokorze u stóp Twego tronu.

Ty od wieków jaśniejesz cudami i łaskami na Jasnej Górze
- stolicy Twego miłosierdzia.
Wejrzyj w nasze serca,
które Ci przynoszą hołdy czci i oddanej miłości.
Rozbudź wśród nas serca świętych,
kształtuj prawdziwych apostołów wiary,
umacniaj miłość do Kościoła świętego,
wyjednaj nam upragnione łaski...
Matko o zranionym obliczu,
składam w Twe ręce siebie i wszystkie drogie mi osoby.

Jak widzisz w bałwochwalczej modlitwie do deski częstochowskiej jest o tym że klękają przed nią i ludzie i nawet aniołowi, i nie mów że to do ducha Marii w niebie bo wyraźnie pisze ze do deski, i znów oddanie desce. Jest dużo takiego bałwochwalstwa.

I niech mi tu Rembov nie wypisuje krentactw że modlicie się do osoby a nie do obrazu ,że nie zwracacie się do desek bo to jest katolickie kłamstwo

Piękna Czarna Madonno z Jasnej Góry! Zanosimy do Ciebie
nasze prośby, chyląc czoło w uwielbieniu.

Chwała Ci, Zwycięska Pani, po wsze czasy. Amen


Czy tu trzeba komentarza wyraźnie pisze do kogo siękatolicy zwracaja i kogo wielbią .

Nie wywal tu Rembov znów jakiegoś kłamstwa. i uciekaj od tych demonicznych desek i bałwochwalstwo, to nie żarty ,nie przynależnosć do jakiejś grupy religijnej tu o twoje zbawienie chodzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 12 kwie 2013, 22:59

A tam Magda nie potrzeba aż takich szerokich cytatów, co najwyżej link wystarczy dać jak coś znajdziesz. Przecież to oczywiste, że postacie do których kierowane są te "modlitwy" nie są Bogiem, a jeśli nie Bogiem to dla mnie wszystko jest jasne! Magda katolikom nie udowodnisz, póki sami nie porozmawiają szczerze z Bogiem na kolanach. Ja jestem przykładem takiego katolika, który gdy był przekonany przez Ducha Świętego przed otwartą księga Biblii (wówczas Biblia Tysiąclecia), ze łzami na kolanach od razu pokutowałem, za różańce, litanie, akty oddawania się w niewole Maryi a nawet koronki, szkaplerze i msze.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 17 maja 2013, 13:28

Łał,ja modle sie zawsze na kolanach :-) Ale chyba mam kiepska technike bo za litanie,rozance i Matke Pana nigdy nie przepraszalem.

Bez urazu ale w swoim zyciu jeszcze ani razu nie spotkalem protestanta czy ,,innego, ktory by znal choc w stopniu dostatecznym czym jest tzw kult Maryjni,obrazow,rozance itd.Nawet w rozmowie z pastorami niektorych ,,innych,, porazala mnie ich niewiedza w temacie jak i calosci nauczania kk.Polemizowali z czyms z czym nie mieli bladego pojecia.Jak wykazalem ze kk naucza w takim czy innym twmacie co innego niz mu sie wydawalo to robili duze oczy i bardzo sybko konczyli rozmowe , uciekali od tematu lub uzadzali ,,wycieczki,,personalne.A nie daj Boze jak sie ktoremus udowodni ze sie myli- wtedy jest tylko krzyk.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 17 maja 2013, 21:07

inquisitio, bo od Vaticanum II wykładnia nauki o kulcie Maryjnym zmienia się szybciej niż nauka Strażnicy i ciężko nadążyć, bo to, co w 1965 roku było oczywiste, teraz jest całkowicie zmienione i zasypane grosem nowych terminów. Jak to napisał ks. Twardowski: "I matka Boska lepsza, bo przedwojenna".



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości