Witamy powracających braci!!

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Witamy powracających braci!!

Postautor: Albertus » 12 kwie 2013, 19:47

http://www.fronda.pl/a/3-4-pastorow-co-tydzien-chce-przyjac-wiare-katolicka,27478.html

Naprawdę się cieszę! :)

Często ci którzy wcześniej usiłowali zniszczyć Kościół Katolicki stają się jego najlepszymi obrońcami.To tak jak Św Paweł apostoł.


Iron Man
Posty: 648
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Iron Man » 12 kwie 2013, 20:49

Ciekawe co na to zagożali wrogowie lub oponęci KK ?


Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 kwie 2013, 20:51

Pewnie stwierdzą, że oni nigdy nie byli narodzeni na nowo i nie poznali Chrystusa. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witamy powracających braci!!

Postautor: Erazm » 12 kwie 2013, 21:03

Albertus pisze:Często ci którzy wcześniej usiłowali zniszczyć Kościół Katolicki stają się jego najlepszymi obrońcami.To tak jak Św Paweł apostoł.

A na jakiej podstawie uważasz, że Apostoł Paweł był kiedykolwiek obrońcą papizmu? Jakieś dowody by się przydały. Miałem Cię za poważnego forumowicza.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 12 kwie 2013, 21:06

Iron Man pisze:Ciekawe co na to zagożali wrogowie lub oponęci KK ?

"Zagożali", "Oponęci"? Iron Man. Chwaliłeś się prenowicjatem w zakonie dominikanów. Tymczasem Twoje kwalifikacje gramatyczne wskazują na to, że miałbyś poważne problemy z ukończeniem gimnazjum. Dominikanie tak obniżyli poprzeczkę, czy to Ty ściemniasz?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 kwie 2013, 21:17

Erazm pisze:
Iron Man pisze:Ciekawe co na to zagożali wrogowie lub oponęci KK ?

"Zagożali", "Oponęci"? Iron Man. Chwaliłeś się prenowicjatem w zakonie dominikanów. Tymczasem Twoje kwalifikacje gramatyczne wskazują na to, że miałbyś poważne problemy z ukończeniem gimnazjum. Dominikanie tak obniżyli poprzeczkę, czy to Ty ściemniasz?

To jest ciekawe. Zamiast napisać co sądzisz na temat tych pastorów, którzy przechodzą na katolicyzm, skupiłeś się na personalnym ataku na Iron Mana. A może jednak byś napisał coś związanego z tematem?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 12 kwie 2013, 21:19

Rembov, a co ja mogę o nich sądzić? Co Ty możesz o nich sądzić? Za słabo znamy ich prawdziwe motywacje. Być może ulegli zewnętrznemu urokowi rzymskich liturgii. Tak jak np. niejaki Scott Hahn. A może jest to kolejny produkt rzymskiej propagandy (tyle tego było w historii)...


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 12 kwie 2013, 21:35

Erazm pisze:Rembov, a co ja mogę o nich sądzić? Co Ty możesz o nich sądzić? Za słabo znamy ich prawdziwe motywacje. Być może ulegli zewnętrznemu urokowi rzymskich liturgii. Tak jak np. niejaki Scott Hahn. A może jest to kolejny produkt rzymskiej propagandy (tyle tego było w historii)...

Scott Hahn uległ zewnętrznemu urokowi rzymskich liturgii... :O Czytałeś i słuchałeś jak on mówi o swojej wierze, jak głęboko jest zakorzeniona w studium Biblii (czemu inaczej poświęciłby się tak gorąco biblistyce właśnie)? Mówienie, że uległ jakiemuś urokowi jest wysoce obraźliwe, w najlepszym razie niepoważne. Mam nadzieję, że jeszcze nie dostałeś syndromu "wszyscy, którzy nawracają się na coś innego, niż ja, na pewno (uogólniając) nie podjęli tej decyzji trzeźwo, ze szczerego serca i z dobrych powodów". Wielu ewangelicznych tak sobie zbywa świadectwa tych, którzy nie pasują do "paradygmatu" - a to urok, a to konformizm, a to powierzchowne, a to intelektualne a nie z serca itd. Badacze nerek i serc...


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 12 kwie 2013, 21:36

Kamil M. pisze:Scott Hahn uległ zewnętrznemu urokowi rzymskich liturgii... :O Czytałeś i słuchałeś jak on mówi o swojej wierze...

Czytałem i podtrzymuję swoją opinię.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 12 kwie 2013, 21:48

Erazm pisze:
Kamil M. pisze:Scott Hahn uległ zewnętrznemu urokowi rzymskich liturgii... :O Czytałeś i słuchałeś jak on mówi o swojej wierze...

Czytałem i podtrzymuję swoją opinię.

Czyli jednak syndrom.

Polecam na odtrutkę stronę Hahna, np. jego artykuły biblistyczne: http://www.scotthahn.com/academic-articles.html albo jego Centrum Teologii Biblijnej im. św. Pawła http://www.salvationhistory.com/video-resources


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 kwie 2013, 22:22

A jak odpowiedzą protestanci na moje pytanie :

Czy jesteś gotów wrócić do Kościoła jeśli sie przekonasz że jego nauczanie jest prawdziwe?


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 12 kwie 2013, 22:24

Albertus pisze:Czy jesteś gotów wrócić do Kościoła jeśli sie przekonasz że jego nauczanie jest prawdziwe?


Należymy do Kościoła, więc gdzie mamy wracać?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 kwie 2013, 22:30

Uściślam zatem:

Czy jesteś gotów wrócić do Kościoła Katolickiego jeśli się przekonasz że jego nauczanie jest prawdziwe?


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 12 kwie 2013, 22:34

Albertus pisze:Czy jesteś gotów wrócić do Kościoła Katolickiego jeśli się przekonasz że jego nauczanie jest prawdziwe?


Mam poważne wątpliwości co do tego, czy Kościół Katolicki jest tym kościołem, o którym nauczał Pan Jezus Chrystus.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 kwie 2013, 22:36

Kamil M. pisze:
Erazm pisze:
Kamil M. pisze:Scott Hahn uległ zewnętrznemu urokowi rzymskich liturgii... :O Czytałeś i słuchałeś jak on mówi o swojej wierze...

Czytałem i podtrzymuję swoją opinię.

Czyli jednak syndrom.

Po prostu niektórzy protestanci nie są w stanie zaakceptować faktu, że lektura Pisma Świętego nie tylko nie pokazuje błędności nauk katolickich, ale jeszcze prowadzi do uznania ich prawdziwości i przejścia z protestantyzmu na katolicyzm. A ja mam do kolekcji kolejną wymówkę takich protestantów służącą do odrzucenia takiego świadectwa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości