religia Smoleńska

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

religia Smoleńska

Postautor: Havecon » 11 maja 2013, 20:47

mamy do czynienia w Polsce ze zjawiskiem określanym jako religia smoleńska. Polega ona głównie na wierze w zamach na Prezydenta RP oraz pozostałe 95 osób. Co jakiś czas pojawiają się w mediach nowe sensacyjne informacje, jak na przykład to, że trzy ofiary przeżyły katastrofę. Ostatnio w Poznaniu widziałem mężczyznę, który na klapie nosił emblemacik Gazety Polskiej i Jezusa ukrzyżowanego na samolocie.
Obrazek
Wizerunek osoby czczonej przez chrześcijan umierającej po przybiciu do skrzydeł samolotu powinny obrażać uczucia religijne osób wierzących.

Może pan Terlikowski tutaj zajmie się zwalczaniem obrażania uczuć religijnych tym obrazoburczym widokiem


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 11 maja 2013, 21:00

Okropne.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: religia Smoleńska

Postautor: Piotrek. » 11 maja 2013, 21:07

Havecon pisze:mamy do czynienia w Polsce ze zjawiskiem określanym jako religia smoleńska. Polega ona głównie na wierze w zamach na Prezydenta RP oraz pozostałe 95 osób. Co jakiś czas pojawiają się w mediach nowe sensacyjne informacje, jak na przykład to, że trzy ofiary przeżyły katastrofę. Ostatnio w Poznaniu widziałem mężczyznę, który na klapie nosił emblemacik Gazety Polskiej i Jezusa ukrzyżowanego na samolocie.
Obrazek
Wizerunek osoby czczonej przez chrześcijan umierającej po przybiciu do skrzydeł samolotu powinny obrażać uczucia religijne osób wierzących.

Może pan Terlikowski tutaj zajmie się zwalczaniem obrażania uczuć religijnych tym obrazoburczym widokiem


Skoro był już nawet ksiądz w ornacie smoleńskim i nie słyszano wtedy o żadnej profanacji/obrazie , to dziwi Cię taka przypinka ?

http://bi.gazeta.pl/im/b1/a9/bc/z123642 ... lenski.jpg

Dla mnie coś takiego jest po prostu niestrawne. :-|


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: religia Smoleńska

Postautor: Havecon » 11 maja 2013, 21:18

Piotrek. pisze:

Skoro był już nawet ksiądz w ornacie smoleńskim i nie słyszano wtedy o żadnej profanacji/obrazie , to dziwi Cię taka przypinka ?


Tak rodzi się nowa "religia"
KK powinien coś z tym zrobić, w każdym razie odciąć się od tego typu "wybryków. Inaczej Kościół w Polsce zabrnie w ślepą uliczkę


I owoc żywota Twojego je ZUS
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: religia Smoleńska

Postautor: albercik » 11 maja 2013, 21:21

Havecon pisze:mamy do czynienia w Polsce ze zjawiskiem określanym jako religia smoleńska. Polega ona głównie na wierze w zamach na Prezydenta RP oraz pozostałe 95 osób. Co jakiś czas pojawiają się w mediach nowe sensacyjne informacje, jak na przykład to, że trzy ofiary przeżyły katastrofę. Ostatnio w Poznaniu widziałem mężczyznę, który na klapie nosił emblemacik Gazety Polskiej i Jezusa ukrzyżowanego na samolocie.
Obrazek
Wizerunek osoby czczonej przez chrześcijan umierającej po przybiciu do skrzydeł samolotu powinny obrażać uczucia religijne osób wierzących.

Może pan Terlikowski tutaj zajmie się zwalczaniem obrażania uczuć religijnych tym obrazoburczym widokiem

Faktycznie niezłe herezje...

Masz racje , niech zatem Fronda.pl oprócz Nergali i jemu podobnych zacznie zwalczać i takie profanacje


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 maja 2013, 21:50

XIX-wieczny mesjanizm polski uderzył do głowy... :roll:
Samolot był miejscem kaźni dla osób z rządu, które w nim siedziały, a krzyż był miejscem kaźni dla Chrystusa. Jeżeli przedstawia się Jezusa ukrzyżowanego na TU-154, to mam rozumieć, że w środku siedziała osoba, którą wyznawcy "religii smoleńskiej" utożsamiają ze Zbawicielem? Czyżby prezydent Kaczyński? :/


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 11 maja 2013, 22:04

Dragonar pisze:
Smam rozumieć, że w środku siedziała osoba, którą wyznawcy "religii smoleńskiej" utożsamiają ze Zbawicielem? Czyżby prezydent Kaczyński? :/

S.P prezydent Kaczyński jest co najwyżej najwyższym prorokiem :)


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 maja 2013, 22:17

No muszę przyznać że zdarzenie Smoleńskie staje się męczeństwem świętych.


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 11 maja 2013, 22:38

ale co gorsza - jak nie wierzysz w zamach to jestes heretyk i pseudochrześcijani!
Może brzmi to kuriozalnie ale tak myśla ludzie prezentujący tego typu emblematy


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 17 maja 2013, 22:03

Havecon pisze: Co jakiś czas pojawiają się w mediach nowe sensacyjne informacje, jak na przykład to, że trzy ofiary przeżyły katastrofę


To nie są nowe informacje, tylko odświeżenie starych. To informacja chyba z dnia zamachu podana przez stację TV. ;-)

Wizerunek osoby czczonej przez chrześcijan umierającej po przybiciu do skrzydeł samolotu powinny obrażać uczucia religijne osób wierzących.

Może pan Terlikowski tutaj zajmie się zwalczaniem obrażania uczuć religijnych tym obrazoburczym widokiem
_________________



Cóż. Ludzie aby wyrazić swoje uczucia, nie zawsze dobrze trafiają z formą tego wyrazu. Intencje pewnie były dobre.

albercik pisze:ale co gorsza - jak nie wierzysz w zamach to jestes heretyk i pseudochrześcijani!
Może brzmi to kuriozalnie ale tak myśla ludzie prezentujący tego typu emblematy


ja nie wierzę w zamach. Uważam jednak, że nie można na sprawę lukać z perspektywy zamachu lub nie zamachu.
Nie trzeba byc katolikiem aby widzieć, że sprawa trwa za długo, że jest sporo kontrowersji i nieścisłości. To jest osią sprawy. Mam jednak wrażenie, że media by ogłupić ludzi uwypuklają pewne skrajności aby ośmieszyć stronę.


Awatar użytkownika
smokeustachy
Posty: 428
Rejestracja: 11 sty 2008, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Skądinąd nie bądz taki ciekawy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: smokeustachy » 21 cze 2013, 00:52

O manifestuje się Sekta Pancernej Brzozy. Specyficzny kult acz ciekawy.
PS: Yo ziom


"...papiestwo tkwi w każdym z nas...." (c) Turretin :-)

SEKS_Slax: http://chomikuj.pl/soplandia/Slax
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 21 cze 2013, 15:20

smokeustachy pisze:PS: Yo ziom

Eustachy, Ty żyjesz :eek: :dance:


Awatar użytkownika
smokeustachy
Posty: 428
Rejestracja: 11 sty 2008, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Skądinąd nie bądz taki ciekawy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: smokeustachy » 21 cze 2013, 22:21

zawsze do usług


"...papiestwo tkwi w każdym z nas...." (c) Turretin :-)



SEKS_Slax: http://chomikuj.pl/soplandia/Slax
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 21 cze 2013, 22:56

smokeustachy pisze:zawsze do usług

Obrazek


DARK
Posty: 2913
Rejestracja: 01 sty 2013, 16:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: DARK » 05 lip 2013, 21:25

smokeustachy pisze:O manifestuje się Sekta Pancernej Brzozy


Gdybyś dobrze czytał, widziałbyś , że napisałem, że nie wierzę w zamach, pomimo użycia zwrotu dzień zamachu.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości