religia Smoleńska

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 sie 2013, 18:16

kn pisze:a najwyższym guru "sekty smoleńskiej" jest Jarosław K. którego wyznawczy uważają za "mesjasza"czego dowodzą okrzyki:" Jarosław, Polskę zbaw" na każdej "miesięcznicy" smoleńskiej. Zaś arcykapłanem i głównym "prorokiem" jest Antek M. który co rusz miewa kolejne "objawienia" (to o sztucznej mgle, to o helu, to o bombie termo-barycznej a ostatnio o trotylu)
Horror....

Jesteś przeciwnikiem dążenia do prawdy? Czy nie podobają ci się metody?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 sie 2013, 19:24

kn pisze:przede wszystkim metody i fanatyzm tych ludzi - są jak talibowie...

Gdyby w niewyjaśnionych okolicznościach zginęli ci krewni, to nie chciałbyś dowiedzieć się, jak do tego doszło??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 07 wrz 2013, 22:55

Dla wyznawców religii Smoleńskiej
Miało miejsce objawienie. W oknie ukazał się cień ś.p. Lecha Kaczyńskiego
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/naluzie/ ... wislu.html

Dla niektórych może to być miejsce kultu :)


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 19 paź 2013, 02:49

smokeustachy pisze:O manifestuje się Sekta Pancernej Brzozy. Specyficzny kult acz ciekawy.
PS: Yo ziom

jak już jesteśmy przy pancernej brzozie to pozwolę sobie wkleić wypowiedź mojego dobrego znajomego (niektóre wyrazy troszkę mało kulturalne, ale bez wulgaryzmów)

Jestem strażakiem od ponad 15 lat, widziałem setki wypadków samochodowych z udziałem drzew, wielokrotnie widziałem jak samochody i to bardzo duże nawet dostawcze były niemal przecięte na pół po zderzeniu z drzewem, więc jak ktoś chce mi wmówić, że drzewo nie mogło ściąć skrzydła samolotu to oznacza, że jest skończonym debilem, który w dupie był i gówno widział, a nie, że jest jakiś ekspertem. Ci wszyscy eksperci Macierewicza z gówno warci.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 19 paź 2013, 10:55

Hardi

Szkoda, ze twoj dobry znajomy nie napisal wiecej szczegolow, m.in jak sie zachowuje tir w zderzeniu z mloda osiką :mrgreen: , a moze nie widzial bo zostala wprasowana w podloze ?

http://www.drewol.pl/twardosc.htm

Ja rozumiem, ze wygodniej sie zyje w we wlasnym wykreowanym swiecie, w ktorym nie ma wielu spiskow, w swiecie opartym na wierze w jakies sumienie i blokady ludzi wladzy, ale przydaloby sie troche krytycznego myslenia.

Swoja droga przy tylu lukach w oficjalnej wersji katastrofy, az tak wielu broni uparcie przypadkowosci, to ciekawe studium socjologiczne, no ale skoro polowa polskich baranow chodzi co 4 lata na wybory mafiosow to co sie dziwic, ze robia z np. emeryturami co chca.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 19 paź 2013, 12:32

Havecon pisze:Dla wyznawców religii Smoleńskiej
Miało miejsce objawienie. W oknie ukazał się cień ś.p. Lecha Kaczyńskiego
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/naluzie/ ... wislu.html

Dla niektórych może to być miejsce kultu :)



Może zastanówmy się nad przyczynami tragedii, które wciąż dotykają Polskę i Polaków.

Kilka faktów:
1.W smoleńsku jest wielki mający duża moc kult demona zwanego królowa niebios.
Zwróćmy uwagę na obraz tego demona, który przytula trupa , który został zabity strzałem od tyłu w głowę:

Obrazek

Obrazek

"
Ludzie czasem argumentują, że Królowa Niebios wysłuchuje i spełnia ich prośby, dlatego się do niej modlą. Podobnego argumentu użyli starożytni Izraelici, którzy również modlili się do niej, oczywiście nie przestając wierzyć w Boga. Nie zdawali sobie sprawy, że ta praktyka ściąga klątwę i zniszczenie na cały kraj, gdyż oznacza kult stworzenia. Jej rezultatem było zniszczenie Jerozolimy, spalenie świątyni i niewola narodu. Kiedy jednak prorok Jeremiasz karcił ich za ten kult, odpowiadali:

"- Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne Królowej Nieba, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać Królowej Nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu...

Jeremiasz rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź:

- Czy Pan nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy, wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud? Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełniliście. Dlatego kraj wasz został obrócony w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy." (Jer.44:17-23).

Demoniczne zwierzchności mogą wpływać na jakość życia ludzi na poddanym sobie terenie. Potrafią ściągać choroby i ułomności (Łk. 13:16; Hi. 2:7), katastrofy naturalne (Hi.1: 16; Mt. 8:23-26), zaślepiać ludzi na Ewangelię (1Kor. 4:4; Ef. 2:2), manipulować przywódcami państwa (1Kor.2:8), ludźmi wierzącymi (Mt. 16:22-23; (1Krn. 21:1; 2Tm. 2:26), przeszkodzać w odpowiedzi na modlitwy (Dn. 10:12-13).

Poddając siebie i naród demonicznym zwierzchnościom, aby uchronić się przed nieszczęściami, jak to czynili poganie, ludzie tylko na pozór poprawiają swój los. Faktycznie, zdając się na ich łaskę i niełaskę, tracą protekcję i błogosławieństwo Boże, co tylko pogłębia niewolę.

Wiele wskazuje na związek między wizytami emisariusza Czarnej Madonny w Czechach i Polsce w 1996 roku oraz w Rumunii i Polsce w 1999 roku, a katastrofami naturalnymi, jakie spadły na te kraje, gdy zostały one poświęcone Królowej Niebios. Oby było to dla nas ostrzeżeniem przed poddawaniem naszego kraju komukolwiek poza Jezusem Chrystusem.

Miasta i narody, które poświęcają się czy poddają innym istotom niż Pan Jezus, pogrążają się w duchowej ciemności, ponieważ cześć oddawana każdej innej istocie poza Bogiem jest pokłonem wobec Szatana. Rezultatem jest ruina, często nie tylko duchowa, ale i ekonomiczna. Polska wydaje się niefortunną ofiarą tej strategii. W XVI pod względem militarnym, ekonomicznym i kulturowym nasz kraj należał do największych potęg Europy. Polska słynęła z tolerancji. Ludzie prześladowani w innych częściach Europy w naszym kraju mogli żyć i czcić Boga zgodnie z własnym sumieniem. W zamian wnosili swe talenty i etos pracy.

Trzecia część sejmu była wówczas w Polsce protestancka, nie dlatego, żeby procent protestantów był aż tak wysoki, ale dlatego, że katolicka większość nie kierowała się w wyborach bigoterią, lecz kompetencjami kandydatów. W efekcie, XVI stulecie przeszło do historii jako okres największej świetności Polsk. Do dziś nazywamy je "złotym wiekiem" polskiej kultury. Poważny wkład mieli w tym protestanci, jak na przykład Mikołaj Rej czy Andrzej Frycz Modrzewski.

Sytuacja zmieniła się w XVII wieku. Za sprawą prowadzonej przez jezuitów Kontrreformacji zaczęto z Polski wypędzać innowierców. Tradycja zajęła miejsce Pisma Świętego; kult Królowej Niebios pozycję Zbawiciela; prześladowania zastąpiły tolerancję. Palono polskie Biblie, chrześcijańską literaturę, protestanckie kościoły. Wpływ Słowa Bożego malał, a naród pogrążał się w pijaństwie, korupcji i bigoterii. Kres wolności słowa, myśli i wyznania zaowocował w kolejnym wieku rozbiorami Polski.

Jedną z przyczyn upadku polskiej tolerancji było sprowadzenie do naszego kraju jezuitów w 1564 roku. Zakon ten, powołany do zwalczania Reformacji, kierował się maksymą: "Cel uświęca środki". Zakonnicy przebrani w góralskie guńki podjudzali prosty lud w Krakowie, aby znieważać i burzyć niekatolickie kościoły chrześcijańskie i palić Biblie. Wysyłali swe "bojówki" do innych polskich miast, aby tam dokonywać podobnego rozboju.

Jezuici rozwinęli w Polsce swoje szkolnictwo. Początkowo stało ono na niezwykle wysokim poziomie. Z czasem jednak, gdy zabrakło konkurencji ze strony szkół protestanckich, ich szkoły stały się ostoją zacofania. W dużej mierze z nich pochodziła zaściankowa szlachta, która swoim liberum veto blokowała niemal każdą korzystną dla naszej ojczyzny reformę.

Wychowanek jezuitów, kontreformacyjnie nastawiony król Zygmunt III Waza, przeniósł w 1596 roku stolicę, a w 1611 dwór z "zarażonej" protestantyzmem Małopolski do Warszawy. Zanikowi tolerancji religijnej towarzyszył stopniowy upadek gospodarczo-militarny kraju. W 1612 roku skapitulowała polska załoga na Kremlu, w 1618 straciliśmy Smoleńsk, w 1621 Rygę i Inflanty, w 1648 Zaporoże, w 1667 lewobrzeżną Ukrainę, a w 1657 roku zwierzchność nad Prusami Książęcymi.

Zastanawia fakt, że największa dekadencja przypada na czas, gdy król polski Jan II Kazimierz (1648-68) ogłosił Królowę Niebios "Królową Polski". Historyk katolicki Malachi Martin napisał, że zawarty z nią pakt "nigdy nie został odwołany, ani odrzucony przez naród polski, rząd polski, katolicki czy komunistyczny, od 1655 roku." Odtąd, na Polskę spadły trzy rozbiory, przetoczyły się przez nią dwie światowe wojny, dotknęły ją nazistowskie zbrodnie, stalinowskie czystki i inne plagi.

Czy chcę powiedzieć, że kult Królowej Niebios narzucony polskiemu społeczeństwu jest jedyną przyczyną nieszczęść, jakie spadły na nasz kraj? Bynajmniej. Zastanawia jednak, że kraje, które mu hołdują (Polska, Hiszpania, Portugalia, Ameryka Łacińska) przez wiele wieków klepały biedę, która ominęła kraje, które odrzuciły kult Królowej Niebios (np. Wielka Brytania, Niemcy, Skandynawia, Szwajcaria, USA). Przy czym nie chodzi tylko o biedę w sensie ekonomicznym, lecz przede wszystkim w duchowym, gdy idzie o znajomość Boga i Jego Słowa"

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

2. Wylot odbył się w święty dzień odpoczynku - biblijną sobotę,wbrew zaleceniom biblijnym
zakazującym dłuższych podróży w ten dzień:

"Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy,
wtedy będziesz się rozkoszował Panem, a Ja sprawię, że wzniesiesz się ponad wyżyny ziemi, i nakarmię cię dziedzictwem twojego ojca, Jakuba, bo usta Pana to przyrzekły." Iz 58,13

"Katastrofa polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku (również katastrofa smoleńska[3]) – katastrofa lotnicza, do której doszło w Smoleńsku w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa ... e%C5%84sku

Elita rządu polskiego słynąca taj jak cały naród z ciemnoty , zacofania, nieznajomości prawdziwej nauki biblijnej (nie tej fałszywej watykańskiej lecz prawdziwej- biblijnej) boi się mafii watykańskiej i nie chce brać przykładu na przykład
z córki pastora Angeli Merkel, która pracuje cały tydzień lecz zawsze w święty dzień pański w sobotę odpoczywa. dlatego Dlatego teraz Niemcy rządzą Polakami, a Polacy im służą.


3.Tragedia także oprócz przyczyny demonicznych kultów w tym miejscu (smoleńsk)
miała przyczynę wynikającą z głupoty i ciemnoty i głupiego służalstwa
Każdy pilot wie że kiedy jest mgła i słaba widoczność, wtedy się nie ląduje, lecz leci na inne lotnisko.

"Tuż przed katastrofą nad lotniskiem zalegała warstwa gęstej, szarawej mgły; wyżej niebo było bezchmurne i świeciło słońce[14]. Widzialność z minuty na minutę się pogarszała[14],"

"Na cztery minuty przed katastrofą widzialność z ziemi była oceniana na 200 m[19]. "

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa ... e%C5%84sku


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 paź 2013, 14:45

Dziku, jeżeli chcesz, głoś swoje poglądy, lecz jako moderator forum proszę Cię, nie wklejaj wielkiego kawału tekstu z jakieś strony, ale po prostu umieść link do źródła albo zdecyduj się na rozwinięcie problemu własnymi słowami. Już nie jeden raz widziałem zamieszczony przez Ciebie ogromny fragment jakiegoś artykułu, podczas gdy wystarczy podać link do niego.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 19 paź 2013, 17:39

Dragonar pisze:Dziku, jeżeli chcesz, głoś swoje poglądy, lecz jako moderator forum proszę Cię, nie wklejaj wielkiego kawału tekstu z jakieś strony, ale po prostu umieść link do źródła albo zdecyduj się na rozwinięcie problemu własnymi słowami. Już nie jeden raz widziałem zamieszczony przez Ciebie ogromny fragment jakiegoś artykułu, podczas gdy wystarczy podać link do niego.

Cieszę się że uczniowi liceum przyznano status moderatora. Oczywiście postaram się wklejać krótsze cytaty :roll:
Zadziwia mnie twoje motto:
"Deklaruję się jako chrześcijanin, protestant i kalwinista. Chodzę jeszcze do Kościoła Rzymskokatolickiego. "
To tak jakby ktoś powiedział w środku jestem protestantem a na zewnątrz katolikiem ("ze względu na obawę przed rodziną i rodzicami".")

Forum to już nie jest od dawna protestanckie lecz zostało opanowane przez agenturę watykańską, z która jakakolwiek dyskusja nie ma sensu i celu. Wszelkiego typu wątki i argumenty tak przekłamują i wykręcają aby racja watykanu była na wierzchu.
Na jakikolwiek watek o fałszywej nauce watykanu tworzą 10 wątków oskarżając o to samo fałszywie protestantów. Także dyskusja z bootami watykańskimi mija się z sensem, jedynie zacytowanie choćby fragmentów prawdziwej nauki chrześcijańskiej ma jeszcze jakiś sens...


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 19 paź 2013, 20:48

Dzik pisze:


Może zastanówmy się nad przyczynami tragedii, które wciąż dotykają Polskę i Polaków.

Kilka faktów:
1.W smoleńsku jest wielki mający duża moc kult demona zwanego królowa niebios.

Proszę o dowody
Dzik pisze: Zwróćmy uwagę na obraz tego demona, który przytula trupa , który został zabity strzałem od tyłu w głowę:




I co to ma do rzeczy? Jeśli posiadasz jakaś wiedzę na ten temat powiadom o tym parlamentarny Zespół do badania Katastrofy Smoleńskiej. Wybitny Antek z pewnością Cię wysłucha :)


I owoc żywota Twojego je ZUS
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 paź 2013, 22:32

Dzik pisze:Cieszę się że uczniowi liceum przyznano status moderatora.

Dlaczego wyczuwam sarkazm w tej wypowiedzi?

Dzik pisze:Oczywiście postaram się wklejać krótsze cytaty :roll:

Świetnie! :)

Dzik pisze:Zadziwia mnie twoje motto: "Deklaruję się jako chrześcijanin, protestant i kalwinista. Chodzę jeszcze do Kościoła Rzymskokatolickiego. "

Nie nazwałbym tego mottem. To raczej notka, dzięki której można wstępnie zidentyfikować moje poglądy (pierwsza część) oraz dowiedzieć się, dlaczego w profilu mam nadal "Brak_denominacji" (druga część).

Dzik pisze:To tak jakby ktoś powiedział w środku jestem protestantem a na zewnątrz katolikiem ("ze względu na obawę przed rodziną i rodzicami".")

Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz jestem protestantem. Nie obawiam się mówić o tym, kim jestem, w co wierzę i co uważam za słuszne, dlatego całe moje otoczenie wie, iż nie jestem katolikiem - rodzice również. Problem w tym, że tacie jest to zupełnie obojętne, natomiast mama z jednej strony się na to godzi, zaś z drugiej nie jest zbyt chętna, aby umożliwić mi rozwijanie swojej wiary, np. poprzez regularne uczęszczanie do zboru. Z tego powodu, aby chwalić Pana w jakiejkolwiek wspólnocie, chodzę z nią do Kościoła Katolickiego. Oczywiście nie uczestniczę w sprzecznych ze Słowem Bożym praktykach i nie oddaję czci nikomu poza Bogiem. Mam nadzieję, iż teraz zrozumiesz moją sytuację.

Dzik pisze:Forum to już nie jest od dawna protestanckie lecz zostało opanowane przez agenturę watykańską, z która jakakolwiek dyskusja nie ma sensu i celu.

To raczej teoria spiskowa, w którą szczerze powątpiewam.

Dzik pisze:Wszelkiego typu wątki i argumenty tak przekłamują i wykręcają aby racja watykanu była na wierzchu. Na jakikolwiek watek o fałszywej nauce watykanu tworzą 10 wątków oskarżając o to samo fałszywie protestantów.

Z tym mogę się w zasadzie zgodzić, lecz ująłbym to nieco inaczej.

Dzik pisze:Także dyskusja z bootami watykańskimi mija się z sensem, jedynie zacytowanie choćby fragmentów prawdziwej nauki chrześcijańskiej ma jeszcze jakiś sens...

Absolutnie nie zabraniam Ci tego robić, wręcz przeciwnie. Proszę jedynie o to, by cytowane fragmenty nie były zbyt długie oraz wyglądały estetycznie. Jeżeli koniecznie musisz zaprezentować dłuższy tekst, zamieść link do niego. To wszystko. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Michał » 19 paź 2013, 22:57

Dragonar pisze:Dzik napisał/a:
Cieszę się że uczniowi liceum przyznano status moderatora.

Dlaczego wyczuwam sarkazm w tej wypowiedzi?


A pamiętacie jak Jakwoj na chwilę został moderatorem w dawnych czasach, jeszcze chyba na poprzednim forum? ;)


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości