Po co Bóg powołał biskupów w Kościele?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 16 wrz 2013, 23:34

Rembov pisze:Jak to wobec tego ma się do tego, że wcześniej napisałeś, ze biskupi "czuwają nad czystością doktryny", skoro porównywałbyś ich pouczenia z tym, co zapisano w Biblii i zmienił swoje poglądy dopiero wtedy, gdy sam uznasz, że rzeczywiście mają rację?


Biskup nie jest bogiem, no nie?
Każdy z nas zda przed Bogiem, jakim był szafarzem swojego życia.
Biskup dopomaga, a nie decyduje o czyimś życiu.

27) Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie. (28) A teraz, dzieci, trwajcie w nim, abyśmy, gdy się objawi, mogli śmiało stanąć przed nim i nie zostali zawstydzeni przy przyjściu jego. (29) Jeżeli wiecie, że jest sprawiedliwy, wiedzcie też, że każdy, kto postępuje sprawiedliwie, z niego się narodził. 1 List Jana 2

:roll: :)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 wrz 2013, 09:19

Zaintrygowałeś mnie. Opowiedz mi, derko, jak wobec tego wygląda posługa biskupa i jakie ma zadania w twoim zborze i ewentualnie w całym KZ.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 17 wrz 2013, 10:16

Rembov pisze:Jak to wobec tego ma się do tego, że wcześniej napisałeś, ze biskupi "czuwają nad czystością doktryny", skoro porównywałbyś ich pouczenia z tym, co zapisano w Biblii i zmienił swoje poglądy dopiero wtedy, gdy sam uznasz, że rzeczywiście mają rację?
No bo czuwają, mają znać Słowo i reagować na fałszywą doktrynę. W Biblii jest procedura do spraw pomiędzy biskupami i wiernymi. Wszystko opiera się o Słowo i badanie "czy tak się rzeczy mają". A poza tym jak miałbym zmienić swoją postawę, gdybym stwierdził, że nie ma racji?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 wrz 2013, 10:35

KAAN pisze:
Rembov pisze:Jak to wobec tego ma się do tego, że wcześniej napisałeś, ze biskupi "czuwają nad czystością doktryny", skoro porównywałbyś ich pouczenia z tym, co zapisano w Biblii i zmienił swoje poglądy dopiero wtedy, gdy sam uznasz, że rzeczywiście mają rację?
No bo czuwają, mają znać Słowo i reagować na fałszywą doktrynę. W Biblii jest procedura do spraw pomiędzy biskupami i wiernymi. Wszystko opiera się o Słowo i badanie "czy tak się rzeczy mają". A poza tym jak miałbym zmienić swoją postawę, gdybym stwierdził, że nie ma racji?

No cóż, dalej widzę sprzeczność między stwierdzeniem, że biskupi "mają reagować na fałszywą doktrynę" i tekstem, że gdyby tobie zwrócili uwagę, że coś źle rozumiesz, to byś ich nie posłuchał gdybyś "stwierdził, że nie mają racji".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 17 wrz 2013, 11:18

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:Jak to wobec tego ma się do tego, że wcześniej napisałeś, ze biskupi "czuwają nad czystością doktryny", skoro porównywałbyś ich pouczenia z tym, co zapisano w Biblii i zmienił swoje poglądy dopiero wtedy, gdy sam uznasz, że rzeczywiście mają rację?
No bo czuwają, mają znać Słowo i reagować na fałszywą doktrynę. W Biblii jest procedura do spraw pomiędzy biskupami i wiernymi. Wszystko opiera się o Słowo i badanie "czy tak się rzeczy mają". A poza tym jak miałbym zmienić swoją postawę, gdybym stwierdził, że nie ma racji?

No cóż, dalej widzę sprzeczność między stwierdzeniem, że biskupi "mają reagować na fałszywą doktrynę" i tekstem, że gdyby tobie zwrócili uwagę, że coś źle rozumiesz, to byś ich nie posłuchał gdybyś "stwierdził, że nie mają racji".
Na razie rozmawialiśmy o jednym biskupie, więcej biskupów wchodzi w grę, kiedy sprawa pomiędzy dwoma nie została załatwiona, dyskutuje się wtedy w większym gronie i rozważa Słowo. Ustalenie stanowiska poprzedzone jest dokładnym studiowanie Słowa przez wielu braci, to nie jest widzimisię jednego. Wszystko oparte jest o Słowo, a nie o osobiste odczucia, albo autorytet osobisty jednego brata. Sprzeczność widzisz w stosunku do tego co robi hierarchia katolicka, oni autorytarnie nakazują wiernym wierzyć i nie pytają się o zdanie nikogo. To cecha kultów, które posiadają swojego guru, któremu nie wolno się sprzeciwić.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 17 wrz 2013, 21:47

Rembov pisze:A kto ocenia biskupów pod kątem tego, czy ich nauczanie nie odchodzi od właściwego kierunku?


Wspólnota w oparciu o Słowo Boże


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 19 wrz 2013, 12:17

polk pisze:
Rembov pisze:A kto ocenia biskupów pod kątem tego, czy ich nauczanie nie odchodzi od właściwego kierunku?


Wspólnota w oparciu o Słowo Boże


1 Korynt 14:29 - A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;
14:30 - lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy.

Nawet proroków i proroctwa mamy oceniać a nie tylko biskupów. :D


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 19 wrz 2013, 12:23

Chcę wierzyć pisze:
polk pisze:
Rembov pisze:A kto ocenia biskupów pod kątem tego, czy ich nauczanie nie odchodzi od właściwego kierunku?

Wspólnota w oparciu o Słowo Boże

1 Korynt 14:29 - A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;
14:30 - lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy.
Nawet proroków i proroctwa mamy oceniać a nie tylko biskupów. :D

O przepraszam nie mylisz przypadkiem proroctwa lub tłumaczonego przekazu w językach z nauczaniem? Proszę zwróć uwagę o czym mowa w kontekście. To o czym piszesz dotyczy proroctwa i tłumaczonego przesłania w językach a nie nauczania starszych będącym wykładem Pisma Świętego, kazaniem.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 19 wrz 2013, 13:28

InChrist pisze:
Chcę wierzyć pisze:
polk pisze:
Rembov pisze:A kto ocenia biskupów pod kątem tego, czy ich nauczanie nie odchodzi od właściwego kierunku?

Wspólnota w oparciu o Słowo Boże

1 Korynt 14:29 - A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;
14:30 - lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy.
Nawet proroków i proroctwa mamy oceniać a nie tylko biskupów. :D

O przepraszam nie mylisz przypadkiem proroctwa lub tłumaczonego przekazu w językach z nauczaniem? Proszę zwróć uwagę o czym mowa w kontekście. To o czym piszesz dotyczy proroctwa i tłumaczonego przesłania w językach a nie nauczania starszych będącym wykładem Pisma Świętego, kazaniem.


Myślę że każdy może spytać się w razie wątpliwości o kwestie związane z nauczaniem. To nic nie da kiedy zostawimy człowieka który będzie miał wątpliwości ale że "nie wypada" to lepiej się nie pytać. "Co ty się będziesz wychylał. To jest mowa o takich rzeczach w które nawet sami aniołowie chcą zajrzeć." Tak podstawa jest nie dobra dla tego kto ma wątpliwości i dla nauczyciela który mógł gdzieś zbłądzić. Oczywiście inny skutek będzie kiedy zwróci uwagę ktoś kto pierwszy raz pojawi się na nabożeństwie a inna kiedy będzie to ktoś kto ma już "świadectwo ukończenia WST" :D


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 19 wrz 2013, 13:44

Chcę wierzyć pisze:
InChrist pisze:
Chcę wierzyć pisze:
polk pisze:
Rembov pisze:A kto ocenia biskupów pod kątem tego, czy ich nauczanie nie odchodzi od właściwego kierunku?

Wspólnota w oparciu o Słowo Boże

1 Korynt 14:29 - A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;
14:30 - lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy.
Nawet proroków i proroctwa mamy oceniać a nie tylko biskupów. :D

O przepraszam nie mylisz przypadkiem proroctwa lub tłumaczonego przekazu w językach z nauczaniem? Proszę zwróć uwagę o czym mowa w kontekście. To o czym piszesz dotyczy proroctwa i tłumaczonego przesłania w językach a nie nauczania starszych będącym wykładem Pisma Świętego, kazaniem.


Myślę że każdy może spytać się w razie wątpliwości o kwestie związane z nauczaniem. To nic nie da kiedy zostawimy człowieka który będzie miał wątpliwości ale że "nie wypada" to lepiej się nie pytać. "Co ty się będziesz wychylał. To jest mowa o takich rzeczach w które nawet sami aniołowie chcą zajrzeć." Tak podstawa jest nie dobra dla tego kto ma wątpliwości i dla nauczyciela który mógł gdzieś zbłądzić. Oczywiście inny skutek będzie kiedy zwróci uwagę ktoś kto pierwszy raz pojawi się na nabożeństwie a inna kiedy będzie to ktoś kto ma już "świadectwo ukończenia WST" :D

Dzięki Bogu za takie strony i audycje biblijne dostępne w Internecie jak np. Wędrówka przez Biblię na www.twr.osw.pl . Polecam, znakomite i obiektywne dla takich osób szukających wyjaśnienia czytanej przez nich biblii, bez indoktrynacji i mieszania ludziom w głowach. :)
Albo www.gospel.pl czy www.jezus.pl a także www.ewangelia.com .


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości