To pokolenie

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 25 lip 2014, 14:18

nesto pisze:Chcę wierzyć, przecież to właśnie nie ma sensu.
Każdy może powiedzieć, że jest Bogiem i wskrzesi tych, co w niego uwierzą.
Następnie nic się nie dzieje.
A po 2000 lat nadal w niego wierzą, bo księgi "natchnione" zawierają teksty jak w twoim poście.

Przypominam, że "dni ostateczne" były już 2000 lat temu, o czym wszem i wobec wg Biblii głosili Jezus i apostołowie.
Potem i przedtem było również wielu innych Mesjaszy, Synów Bożych itp. Nawet dzisiaj jest ich wielu, a każdy głosi głosi głosi...

To jaki masz problem do dzieła .
Ogłos ze jesteś Bogiem i zacznij wskszeszac uzdrawiac itp ,
Dni ostatnie jeszce trwaja a jak sie dla ciebie skoncza ,bedziesz kwiczoł oj kwiczoł.
było wielu mesjaszy bo wielu jest namaszczonych powierzchownie prowizorycznie
ale Jeden jest mesjasz który Namaszcza dając Swego Ducha .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 lip 2014, 14:41

Oliwka pisze:To jaki masz problem do dzieła .
Ogłos ze jesteś Bogiem i zacznij wskszeszac uzdrawiac itp ,
Dni ostatnie jeszce trwaja a jak sie dla ciebie skoncza ,bedziesz kwiczoł oj kwiczoł.

Uważam, że jest to atak personalny, a nie dyskusja z tym co zawarłem w moim wpisie.
Na dodatek ogłaszanie, że ktoś jest Bogiem jest specjalnością twojej religii, a nie mojej.
Nie dziwi mnie jakoś takie "czekanie na karę" dla innych.
Jest to wpisane w chrześcijaństwo, islam, i wiele innych religii.
To organizacyjny "bat" na myślących wśród wyznawców. Bat organizacyjny o charakterze psychologicznym, który owieczkom nie pozwala używać szarych komórek.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 lip 2014, 14:56

Ferdek, ładny film, ale głoszący półprawdy.
Dobro nie zależy od tego, czy ktoś wierzy w Boga czy nie.
Podobnie choroby, nieszczęścia itp.
To wy - chrześcijanie i inni np. muzułmanie wmawiacie sobie, że te wszystkie rzeczy są zależne od widzimisię Boga. Mężczyzny :roll: który kiedyś żył na ziemi, a którego Rzymianie zabili.

Ja uważam Boga za Ducha, a to co się dzieje za sensowne, aczkolwiek całkowicie niezrozumiałe.
Nie mam o nic do Niego pretensji. On chyba wie najlepiej JAK ma być.
A dobroć nie zależy od wiary, ale od człowieka.
Jeśli ktoś twierdzi inaczej, można przypuszczać, że drzemią w nim wielkie pokłady zła, hamowane jedynie przez wiarę w karzącego Boga.
Mnie nie musi nikt straszyć karą. Nawet gdyby Bóg nagradzał za ZŁO ja będę starał się być dobrym.

magda pisze:tylko nie do każdego możesz się zwrócić z prośbą o uzdrowienie i od razu cię uzdrowi

Nie każdy może również chodzić po wodzie, przemieniać wodę w wino, narodzić się z dziewicy i zmartwychwstać. Z tym, że to tylko chrześcijańskie legendy.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 25 lip 2014, 15:13

nesto pisze:To wy - chrześcijanie i inni np. muzułmanie wmawiacie sobie, że te wszystkie rzeczy są zależne od widzimisię Boga

A kto Ci takich bzdur nawciskał? To co dzieje się na świecie, zależy od ludzi. Sam zobacz. Jak by ludzie wszyscy na ziemi, żyli zgodnie z moralnością chrześcijańską, to czy była by bieda? Nie! Bo każdy z każdym by się dzielił. Bóg dał człowiekowi czystą, nieskalaną złem i brudem ziemię. Kto zawinił? Bóg czy ludzie? Oczywiście że ludzie.

nesto pisze:A dobroć nie zależy od wiary, ale od człowieka.

Pól prawda. Znam bandytów którzy byli na wysokich "stanowiskach" w grupach przestępczych, a dziś są innymi głoszącymi Ewangelię ludźmi, a pod ręką nie mają pistoletów, tylko Biblię. ;)

nesto pisze:Jeśli ktoś twierdzi inaczej, można przypuszczać, że drzemią w nim wielkie pokłady zła, hamowane jedynie przez wiarę w karzącego Boga.

Nesto, nie myl protestantyzmu z katolicyzmem. To u katolików się mówi "Bój się Boga", lub "A widzisz..., bozia skarała". :) To w KK jest tendencja od stuleci, że ludzie znają Boga gniewnego a ich wiara w wielu przypadkach, oparta jest nie na Bożej Miłości, lecz na strachu przez Bożym gniewem.

nesto pisze:Nie każdy może również chodzić po wodzie, przemieniać wodę w wino, narodzić się z dziewicy i zmartwychwstać. Z tym, że to tylko chrześcijańskie legendy.

Jak znajdę, to dam Ci linka. Szukaj faktów historycznych o Jezusie. Są takie że żył i chodził po tej ziemi. :)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 25 lip 2014, 15:16

nesto pisze:Ferdek, ładny film, ale głoszący półprawdy.

Nesto, czy półprawdą jest to, że skoro ludzie noszą długie włosy i nie chodzą się strzyc, to fryzjerzy nie istnieją? Zaczynam się zastanawiać, jakimi kategoriami rozróżniasz prawdę. ;)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 25 lip 2014, 15:29

nesto pisze:Ferdek, ładny film, ale głoszący półprawdy.
Dobro nie zależy od tego, czy ktoś wierzy w Boga czy nie.
Podobnie choroby, nieszczęścia itp.
To wy - chrześcijanie i inni np. muzułmanie wmawiacie sobie, że te wszystkie rzeczy są zależne od widzimisię Boga. Mężczyzny :roll: który kiedyś żył na ziemi, a którego Rzymianie zabili.

Ja uważam Boga za Ducha, a to co się dzieje za sensowne, aczkolwiek całkowicie niezrozumiałe.
Nie mam o nic do Niego pretensji. On chyba wie najlepiej JAK ma być.
A dobroć nie zależy od wiary, ale od człowieka.
Jeśli ktoś twierdzi inaczej, można przypuszczać, że drzemią w nim wielkie pokłady zła, hamowane jedynie przez wiarę w karzącego Boga.
Mnie nie musi nikt straszyć karą. Nawet gdyby Bóg nagradzał za ZŁO ja będę starał się być dobrym.
a dlaczego bedziesz staral sie byc "dobrym" ?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 lip 2014, 16:25

Ferdek pisze:A kto Ci takich bzdur nawciskał? To co dzieje się na świecie, zależy od ludzi. Sam zobacz. Jak by ludzie wszyscy na ziemi, żyli zgodnie z moralnością chrześcijańską, to czy była by bieda? Nie! Bo każdy z każdym by się dzielił. Bóg dał człowiekowi czystą, nieskalaną złem i brudem ziemię. Kto zawinił? Bóg czy ludzie? Oczywiście że ludzie.

No tak. Trochę się zagalopowałem...

Ferdek pisze:nesto napisał/a:
A dobroć nie zależy od wiary, ale od człowieka.

Pól prawda. Znam bandytów którzy byli na wysokich "stanowiskach" w grupach przestępczych, a dziś są innymi głoszącymi Ewangelię ludźmi, a pod ręką nie mają pistoletów, tylko Biblię. ;)

No tak, bo był to impuls. Wiara stanowiła taki impuls i człowiek stał się dobrym.
Takich impulsów jest także dużo w innych religiach i bez żadnych religii.
Ja także znam takich ludzi, o których napisałeś, a którzy stali się dobrymi, choć nie wierzą.

Ferdek pisze:nesto napisał/a:
Jeśli ktoś twierdzi inaczej, można przypuszczać, że drzemią w nim wielkie pokłady zła, hamowane jedynie przez wiarę w karzącego Boga.

Nesto, nie myl protestantyzmu z katolicyzmem. To u katolików się mówi "Bój się Boga", lub "A widzisz..., bozia skarała". :) To w KK jest tendencja od stuleci, że ludzie znają Boga gniewnego a ich wiara w wielu przypadkach, oparta jest nie na Bożej Miłości, lecz na strachu przez Bożym gniewem.

Tyle, że również u was jest piekło wieczne, dla tych co nie wierzą, że Jezus jest Bogiem.
Choćby byli wspaniałymi i dobrymi ludźmi - uważacie, że całą wieczność będą dręczeni, bo nie wierzą, że 2000 lat temu żył człowiek, co był Bogiem i umarł, ale nie umarł.. Jak w ruskim filmie :idea:

Ferdek pisze:nesto napisał/a:
Nie każdy może również chodzić po wodzie, przemieniać wodę w wino, narodzić się z dziewicy i zmartwychwstać. Z tym, że to tylko chrześcijańskie legendy.

Jak znajdę, to dam Ci linka. Szukaj faktów historycznych o Jezusie. Są takie że żył i chodził po tej ziemi. :)

Tyle, że ja pisałem o BAJKACH o życiu Jezusa.
Sam Jezus (Jeszua itd.) prawdopodobnie faktycznie żył, ale nie ma wiele wspólnego z tymi bajkami.

agnieszkaa pisze:a dlaczego bedziesz staral sie byc "dobrym" ?

Bo lubię być dobrym.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 25 lip 2014, 17:09

i Ty decydujesz co jest dobre ?

Zobacz co Slowo Boze mowi o "dobroci" przez nas samych wyprodukowanej;


"Wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr. " Iz 64


jest jak splugawiona szata, cuchnaca i bez zadnej wartosci.

inne tlumaczenie;

My wszyscy byliśmy skalani, a wszystkie nasze dobre czyny jak skrwawiona szmata


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 lip 2014, 20:37

uważasz, że moje dobo jest gorsze niż dobro twoje?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 25 lip 2014, 21:40

agnieszkaa pisze:i Ty decydujesz co jest dobre ?

Zobacz co Slowo Boze mowi o "dobroci" przez nas samych wyprodukowanej;


"Wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr. " Iz 64


jest jak splugawiona szata, cuchnaca i bez zadnej wartosci.

inne tlumaczenie;

My wszyscy byliśmy skalani, a wszystkie nasze dobre czyny jak skrwawiona szmata

Może nie tym wersetem w nesto, bo werset wyrwany z kontekstu jak kalwiniści to robią, nie mówi on o uniwersalnej zasadzie zepsucia ludzkiego. On mówi o stanie Izraela w tamtym momencie.


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 26 lip 2014, 02:01

nie jestem kalwinistka, ale byc moze sie myle...

Powiadasz, ze werset wyrwany z kontekstu i, ze mowi o stanie Izraela w tamtym momencie ?

i , ze nie tym wersetem w nesto ?

ok !

powinienes wiec zapodac wlasciwy, moim zdaniem;



J.3; (16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (17) Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. (18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. (19) A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. (20) Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków.

(21) Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.


pasuje teraz?

a na dokladke ten , gdzie Pan Jezus mowi, ze jeden jest dobry - Bog.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 26 lip 2014, 16:54

Tak czy siak. Nie bylibyście dobrzy gdyby nie wiara w Jezusa-Boga.
Nie możecie zrozumieć innych, którym nie jest potrzebna taka wiara, aby być dobrymi ludźmi.
To, że boicie się piekła i dlatego jesteście dobrzy nie jest zasługą.
Tak jak nie jest zasługą to, że ktoś pomoże choremu, wiedząc że ów chory przepisze na niego swój majątek.
Zasługą jest bycie dobrym i niczego w zamian nie mieć obiecane.
Ja nie boję się piekła i nie wierzę w "nagrodę" w postaci nieba.
Uważam, że należy być dobrym, bo to jest właściwa postawa.
Tyle.

Nazywam też rzeczy po imieniu.
Pokolenie = Pokolenie.
Żyrafa = Żyrafa.

Jeśli ktoś twierdził, że żyrafy są słoniami, to ja twierdzę, że (delikatnie mówiąc) pomylił się.
Jeśli Jezus twierdził, że wszystko wydarzy się jeszcze za pokolenia, które go słuchało, to także twierdze, że się pomylił.
To wy próbujecie wzajemnie sobie wykładać, że żyrafa to słoń, więc Jezus się nie pomylił.
Głupio wam zwyczajnie, bo przecież Bóg nie mógł się pomylić..
Tymczasem, Jezus nie był Bogiem, ale człowiekiem ze wszystkimi konsekwencjami, także dotyczącymi pomyłek.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 26 lip 2014, 17:10

a z jakiej paki uwazasz sie za dobrego ? :D

bo nikogo nie zabiles ? :D


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 26 lip 2014, 17:34

agnieszkaa pisze:a z jakiej paki uwazasz sie za dobrego ? :D

Napisałem, że staram się być dobrym, dobrym jest tylko Bóg.. :lol:
Nie wiesz o tym? Więc "z jakiej paki" mnie pouczasz o dobroci? :roll:

agnieszkaa pisze:bo nikogo nie zabiles ? :D

A ty jesteś wierząca w Jezusa, bo nie składasz ofiar z dzieci szatanowi? :roll:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 26 lip 2014, 17:49

nesto pisze: A ty jesteś wierząca w Jezusa, bo nie składasz ofiar z dzieci szatanowi? :roll:
jestem wierzaca w Pana Jezusa Chrystusa, bo On mnie wybral. :)


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości