Jezus to Jehowa

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 18 gru 2014, 09:58

. „Jezus rzekł do niego: ‚Precz, Szatanie! Jest bowiem napisane: „ „Pana”, BT , twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę”’”.

Jezus wcale nie powiedział, że to jemu jako Bogu należy oddawać cześć.

Dlaczego nie powiedział wprost: Tak, należy mnie jako Boga czcić !


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 gru 2014, 10:20

thethinker, uciekłeś od tematu (1Kor 15,22-28) bo niewygodny? czy po prostu wolisz i bardziej lubisz naskakiwać na innych ze swoimi oskarżeniami?...
Nie podejmę tematu Twoich oskarżeń!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 gru 2014, 10:22

Jefte pisze:Jezus wcale nie powiedział, że to jemu jako Bogu należy oddawać cześć.

Dlaczego nie powiedział wprost: Tak, należy mnie jako Boga czcić !

J 5:22-23 bw "(22) Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi, (23) aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 18 gru 2014, 11:04

Zbyszekg4 pisze:
Jefte pisze:Jezus wcale nie powiedział, że to jemu jako Bogu należy oddawać cześć.

Dlaczego nie powiedział wprost: Tak, należy mnie jako Boga czcić !

J 5:22-23 bw "(22) Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi, (23) aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."


Czy ten kto przekazuje dyspozycje, jest równy z wykonawcą?

Wprawdzie Bóg nie zważał na czasy takiej niewiedzy, lecz teraz mówi ludziom, żeby wszyscy wszędzie okazali skruchę. Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych”. ( Dz.ap 17:30,31)


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 18 gru 2014, 11:17

thethinker pisze:Nikt ostrzeżenia nie dostał, a każdy wedle własnych przekonań i uczuć religijnych jako ŚJ miał prawo poczuć się urażony.

Miałes prawo i dlatego właśnie Cię przeprosiłem. Ma dla Ciebie to jakieś znaczenie?

thethinker pisze:Po drugie kto mi zarzuca ośmieszanie, skoro cytuję publikacje naukowe?


Wiesz..., cytować można publikację naukową mówiącą o wiośnie, i chcieć tym udowodnić, ze na jesieni roślinność budzi się z zimowego snu, że to na jesieni wszystko się zieleni.

thethinker pisze: I co mają oznaczać słowa zamilknij?

Nie głoś herezji na chrześcijańskim forum.

thethinker pisze:To ma być poziom merytoryczny na forum?

Jak jest merytorycznie, to omijasz wpisy. Jak jest dosadnie, to strzelasz focha i straszysz sądem.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 18 gru 2014, 11:24

Kto jest Alfa i Omega? Kto ma przyjść powtórnie? O kim mówią te wersety?

(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący. - Ap 1

(12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku. (13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. - Ap 22


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 18 gru 2014, 11:25

Jezus odpowiedział: „Jeżeli ja sam siebie otaczam chwałą, moja chwała jest niczym. To mój Ojciec otacza mnie chwałą, ten, o którym mówicie, że jest waszym Bogiem; ( Jn 8:54)


Żydzi uznawali się za czcicieli Boga Jehowy. Jezus nie mówił, że jest Jehową, tylko że Jego Ojciec- otacza go chwałą. Jeżeli ktoś otacza kogoś chwałą, czy jest tą samą osobą? Wyraźnie zauważamy różnicę , że Jezus i jego Ojciec to dwie odrębne osoby.


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 18 gru 2014, 11:40

Jefte pisze:Jezus odpowiedział: „Jeżeli ja sam siebie otaczam chwałą, moja chwała jest niczym. To mój Ojciec otacza mnie chwałą, ten, o którym mówicie, że jest waszym Bogiem; ( Jn 8:54)


Żydzi uznawali się za czcicieli Boga Jehowy. Jezus nie mówił, że jest Jehową, tylko że Jego Ojciec- otacza go chwałą. Jeżeli ktoś otacza kogoś chwałą, czy jest tą samą osobą? Wyraźnie zauważamy różnicę , że Jezus i jego Ojciec to dwie odrębne osoby.


Czyżby?

(12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku. (13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. - Ap 22


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 18 gru 2014, 12:20

Określenie „Wszechmocny” jest tłumaczeniem hebrajskiego Szaddáj i greckiego Pantokrátor.
Ferdek pisze:
Jefte pisze:Jezus odpowiedział: „Jeżeli ja sam siebie otaczam chwałą, moja chwała jest niczym. To mój Ojciec otacza mnie chwałą, ten, o którym mówicie, że jest waszym Bogiem; ( Jn 8:54)


Żydzi uznawali się za czcicieli Boga Jehowy. Jezus nie mówił, że jest Jehową, tylko że Jego Ojciec- otacza go chwałą. Jeżeli ktoś otacza kogoś chwałą, czy jest tą samą osobą? Wyraźnie zauważamy różnicę , że Jezus i jego Ojciec to dwie odrębne osoby.


Czyżby?

(12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku. (13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec. - Ap 22


Przecież otrzymał władzę od Ojca żeby sądzić. Ale też z powrotem ją przekaże, kiedy wypełni swoje zadanie . Jeżeli chodzi o alfę i omegę- to nie przypisujmy tych określeń wyłącznie Jezusowi , ponieważ również Boga dotyczą. „Jam jest Alfa i Omega”, mówi Bóg, „Ten, który jest i który był, i który przychodzi, Wszechmocny” W tym miejscu jest słowo- gr.Pantokrátor (Wszechmocny lub Wszechpotężny określający Boga jako Króla wieczności- a nie Wszechmogący jak przetłumaczono w Bw i BT) ( Obj 1:8) Nigdzie w Biblii nie użyto w stosunku do Jezusa określenia ( Bóg -Wszechmocny)
.. Różnica między Bogiem a Jezusem ( Ps 90:2- dotyczy Jehowy) ( kol 1:15, Obj 3:14 -dotyczy Jezusa)
Podsumowując: Jezus miał początek, Jehowa istniał od zawsze. Jezus w Iz 9:6 jest nazwany Bogiem mocnym (ʼEl Gibbòr, a nie ʼEL Szaddáj,
Wszechmocny) SLOWO heb. SZADDA'J i gr. PANTOKRATOR- odnosi się tylko i wyłącznie do osoby Boga-JHWH, nigdy do Jezusa


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 gru 2014, 12:38

Jefte pisze:Czy ten kto przekazuje dyspozycje, jest równy z wykonawcą?

Wprawdzie Bóg nie zważał na czasy takiej niewiedzy, lecz teraz mówi ludziom, żeby wszyscy wszędzie okazali skruchę. Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych”. ( Dz.ap 17:30,31)

I czego ma dowodzić ten werset??
Przecież to nic nowego, że Jezus będzie Sędzią! Sam to zapowiadał i w niczym to nie umniejsza Jego pozycji.
Ty lepiej nie odwracaj uwagi, ale przyjrzyj się temu, co podałem:
J 5:22-23 bw "(22) Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi, (23) aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."
Można by - idąc twoim tropem - nawet mówić, że Ojciec jest kimś mniejszym od Syna bo przekazał/oddał wszelki sąd Synowi... (to oczywiście nadinterpretacja, ale tak czytamy).

Czy czcisz Syna TAK SAMO jak czcisz Ojca? Jeśli nie, to i Ojca nie czcisz! Zastanów się nad tym...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 18 gru 2014, 12:53

Zbyszekg4 pisze:
Jefte pisze:Czy ten kto przekazuje dyspozycje, jest równy z wykonawcą?

Wprawdzie Bóg nie zważał na czasy takiej niewiedzy, lecz teraz mówi ludziom, żeby wszyscy wszędzie okazali skruchę. Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych”. ( Dz.ap 17:30,31)

I czego ma dowodzić ten werset??
Przecież to nic nowego, że Jezus będzie Sędzią! Sam to zapowiadał i w niczym to nie umniejsza Jego pozycji.
Ty lepiej nie odwracaj uwagi, ale przyjrzyj się temu, co podałem:
J 5:22-23 bw "(22) Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi, (23) aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."
Można by - idąc twoim tropem - nawet mówić, że Ojciec jest kimś mniejszym od Syna bo przekazał/oddał wszelki sąd Synowi... (to oczywiście nadinterpretacja, ale tak czytamy).

Czy czcisz Syna TAK SAMO jak czcisz Ojca? Jeśli nie, to i Ojca nie czcisz! Zastanów się nad tym...


To że Ojciec oczekuje że należy darzyć szacunkiem Syna, jest zrozumiałe i naturalne. Przecież Go wysłał z niezwykle istotną misją na ziemię. Trudno nie darzyć Ambasadora kraju respektem- ponieważ reprezentuje swój naród i jest jego wysłannikiem.

Czy Jezus domagał się, żeby na równi odbierać cześć jaka jest należna Ojcu? Przecież Szatanowi na pustyni oznajmił: Wtedy Jezus rzekł do niego: „Precz, Szatanie! Jest bowiem napisane: ‚Jehowę, twego Boga, masz czcić i tylko dla niego masz pełnić świętą służbę’”
Powołuje się na księgę (Pow.Pr 10:20) gdzie było imię Boga-JHWH. Nigdy nawet nie pretendował do tego, żeby się równać z swoim Ojcem... Nie powiedział: Niech moje imię będzie uświęcone!!! ( Mat 6:9,10) ale Jego Ojca...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 gru 2014, 13:00

Jefte, ja się Ciebie wprost pytam: czy TAK SAMO jak czcisz Ojca czcisz Syna?
a Ty uciekasz od odpowiedzi... Gonił Cię nie będę


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 18 gru 2014, 13:35

Zbyszekg4 pisze:Jefte, ja się Ciebie wprost pytam: czy TAK SAMO jak czcisz Ojca czcisz Syna?
a Ty uciekasz od odpowiedzi... Gonił Cię nie będę




Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie. ( Jn 5:26). Syn sam z siebie nie może nic zrobić- to Ojciec daje mu władzę i moc...A Ty pytasz czy TAK SAMO czczę OJCA I SYNA? Czy Prezydent i Ambasador danego kraju są równi we wszystkim? Czy mają taką samą pozycję i przywileje?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 gru 2014, 13:45

Jefte, człowieku! Znowu robisz uniki. Konkretny werset z konkretną sprawą Ci podaję, a Ty w koło Wojtek uciekasz od jasnej odpowiedzi...
W ten sposób to nie ma sensu dyskutować, prawda?

Na PW już jeden werset zanegowałeś: 1Ti 2:5 bw "(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," twierdząc, że nie można się na nim opierać bo nie pasuje do reszty Biblii, a teraz widzę, że kolejny werset zamazujesz...

Masz takich niechcianych wersetów chyba więcej... jaki kolejny?!?
:-/


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 18 gru 2014, 13:56

Zbyszekg4 pisze:Jefte, człowieku! Znowu robisz uniki. Konkretny werset z konkretną sprawą Ci podaję, a Ty w koło Wojtek uciekasz od jasnej odpowiedzi...
W ten sposób to nie ma sensu dyskutować, prawda?

Na PW już jeden werset zanegowałeś: 1Ti 2:5 bw "(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," twierdząc, że nie można się na nim opierać bo nie pasuje do reszty Biblii, a teraz widzę, że kolejny werset zamazujesz...

Masz takich niechcianych wersetów chyba więcej... jaki kolejny?!?
:-/


Kto zanegował ten werset!

To że Paweł napisał że Jezus jest pośrednikiem -to fakt!

Ale to że napisał ,,człowiek'' Jezus Chrystus- nie świadczy o tym że jest On w niebie jako człowiek z ciałem i krwią!

Pisze wyraźnie: Bo nawet Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga; uśmiercony został w ciele, ale ożywiony w duchu. ( 1 Pt 3:18)

Ożywiony w duchu-nie w ciele!!!



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości