Jezus to Jehowa

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lut 2015, 11:29

Realista pisze:
KAAN pisze:A skąd ta definicja?
Jest to logiczna implikacja.
Co obrazuje, że logika na której się opierasz nie jest Bożą logiką. Właściwą logikę możesz znaleźć w Biblii, a tam napisano, że Syn Boży jest jeden i on jest Bogiem, reszta tzw bogów ma różny status, jedni to bogowie w sensie władzy sądzenia, inni (inne) to bałwany, a jest jeszcze bóg tego świata - szatan. Nie ma dwóch albo więcej Bogów wszechmogących, stworzycieli wszystkiego, jest tylko jedn taki Bóg i jest nim Pan Jezus i Ojciec i Duch Święty.
W Biblii tego nie zapisano.
Nie zapisano również, że Bóg jest trzema osobami.
Zapisano, że Duch Święty jest Bogiem i Syn jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem.

Syn Boży jest jeden. Nie każdy bene elohim jest Bogiem.
To się zdecyduj czy jest jeden czy jest ich wielu? Synowie Boga są również synami. Każdy Syn Boga jest Bogiem.
To fałszywa interpretacja, popełniasz błąd ekwiwokacji, tak samo brzmi a co innego znaczy. Bene elohim to nie to samo jednorodzony Syn Boży. Powinieneś postudiować Biblię, jest tam wyraźne rozróżnienie i ta wiedza należy do podstaw chrześcijaństwa.

Jest inna możliwość, taka jaka została przekazana w Biblii; Pan Jezus jest Bogiem ale nie jest Ojcem i jest tym samym Bogiem co Ojcies i starotestamentowy JHVH, podobnie Duch Święty. To ten sam Bóg, który stworzył świat i człowieka:
Nie ma takiej możliwości aby Jezus był tym samym Bogiem co Ojciec a nie był Ojcem jest to po prostu niedorzeczne.
Według twojej logiki, jednak według Bozej logiki i rzeczywistości duchowej tak jest.
Ojcostwo jest realnie tym samym co Bóg.
Synostwo jest realnie tym samym co Bóg.
A zatem Ojcostwo jest realnie tym samym co synostwo.
Pomidor jest czerwony, komunista to czerwony, a więc wszystkie pomidory to komuchy.
To wynika z fundamentalnej zasady mówiącej o tym, że jeżeli dwie rzeczy są tożsame z trzecią, są tożsame z sobą nawzajem.
Twoja fundamentalna zasada powinna ci nakazać zjadanie jak największej ilości pomidorów aby obalić komunizm.
Tak, twojego poglądu nie potwierdza, ale ten który przedstawiłem :)
Apostoł wyłączył Jezusa z pojęcia jedyny prawdziwy Bóg...
Nie wyłączył, to tylko twoje wyobrażenie, przeciwnie powiedział:


26 A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam!
27 Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz.
28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.
29 Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


... i to jest potężne świadectwo przeciwko nieprzyjaciołom Prawdy Bożej.
Ten powyższy fragment tak.
Paweł nie pozostawia złudzeń kto jest Jednym Bogiem i kto pośrednikiem do Jednego Boga.

1 Tym 2,5 (BT) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
Gdybyś czytał dalej kontekst w tym samym liście, to dowiesz się że:

3:16 A zaprawdę wielka jest tajemnica pobożności, że Bóg objawiony jest w ciele, usprawiedliwiony jest w duchu, widziany jest od Aniołów, kazany jest poganom, uwierzono mu na świecie, wzięty jest w górę do chwały.
1 A Duch jawnie mówi, iż w ostateczne czasy odstaną niektórzy od wiary, słuchając duchów zwodzących i nauk dyjabelskich,

.Temat uważam za wyczerpany ....
Ja również, wszelkie kombinacje i manipulacje przy boskości Pana Jezusa są skazane na potępienie, bo Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem bo w ludzkim ciele był w pełni Bogiem.

List do Kolosan 2:9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 04 lut 2015, 13:28

KAAN pisze: bo Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem bo w ludzkim ciele był w pełni Bogiem.




To są ludzkie interpretacje, że w ciele był w pełni Bogiem...

Ani sam Jezus ani Biblia tego nie potwierdza.

Natomiast jest coś takiego:

Żaden człowiek nigdy nie widział Boga;(...) Jn 1:18


 Nie jakoby ktoś widział Ojca — oprócz tego, który jest od Boga; ten widział Ojca (6:46) tylko Jezus widział Boga-kiedy był z nim w niebie


Boga nikt nigdy nie widział. Jeżeli dalej miłujemy się wzajemnie, to Bóg pozostaje w nas, a jego miłość zostaje w nas wydoskonalona. (1 Jn 4:12)


Nie rób ,,ściemy'' :lol:









:lol: :lol:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lut 2015, 13:50

Jefte pisze:
KAAN pisze: bo Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem bo w ludzkim ciele był w pełni Bogiem.

To są ludzkie interpretacje, że w ciele był w pełni Bogiem...
To nauka Słowa Bożego, czytałeś o pełni boskości?

Żaden człowiek nigdy nie widział Boga;(...) Jn 1:18
Ale jednorodzony Syn, który jest na łonie Ojca objawił Go. Filip też miał wątpliwości:

Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

 Nie jakoby ktoś widział Ojca — oprócz tego, który jest od Boga; ten widział Ojca (6:46) tylko Jezus widział Boga-kiedy był z nim w niebie
P.w.

Nie rób ,,ściemy''
To ty ściemniasz i nie chcesz widzieć Słowa mówiącego o boskości Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Jefte
Posty: 446
Rejestracja: 03 gru 2014, 08:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jefte » 04 lut 2015, 14:12

KAAN pisze:Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


Chcesz powiedzieć że Jezus dał do zrozumienia że jest Bogiem?

Czy poważnie mówisz?

A kiedy powiedział ,,Ja i Ojciec jedno jesteśmy''- oznaczało to że jest Bogiem?

Masz poczucie humoru albo bardzo powierzchowne zrozumienie tego wersetu :-/ :-/ :-/


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lut 2015, 16:11

Jefte pisze:
KAAN pisze:Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


Chcesz powiedzieć że Jezus dał do zrozumienia że jest Bogiem?

Czy poważnie mówisz?

A kiedy powiedział ,,Ja i Ojciec jedno jesteśmy''- oznaczało to że jest Bogiem?

Masz poczucie humoru albo bardzo powierzchowne zrozumienie tego wersetu :-/ :-/ :-/
Ty za to wogóle nie masz poczucia humoru i żarty piszesz jako prawdę. Wszyscy w otoczeni Pana Jezusa wiedzieli że przedstawia się jako Bóg i nawet przeciwnicy to wiedzieli dlatego chcieli Go ukamienować:

Ewangelia św. Jana 10:33 Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.

Oni doskonale rozumieli kim jest Pan Jezus, a Pan nie zaprzeczał. Gdyby nie był Bogiem natychmiast by zdementował ich oskarżenie i nie dał powodu do fałszywego spojrzenia na swoją osobę. Z pewnością by nie chciał zabierać chwały Bogu nie chciałby się stać bożkiem. A jednak Pan Jezus jest Bogiem i nic na to nie poradzisz.

Wiesz co oznaczają słowa które chcesz zamilczeć na śmierć o pełni boskości Pana Jezusa?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 04 lut 2015, 18:27

KAAN pisze:Co obrazuje, że logika na której się opierasz nie jest Bożą logiką. Właściwą logikę możesz znaleźć w Biblii,

No tak Biblia jest podręcznikiem logiki. Gdy nie potrafisz obronić mniemań, które głosisz wymyślasz jakieś logiki znane tylko Tobie.

a tam napisano, że Syn Boży jest jeden i on jest Bogiem, reszta tzw bogów ma różny status, jedni to bogowie w sensie władzy sądzenia, inni (inne) to bałwany, a jest jeszcze bóg tego świata - szatan. Nie ma dwóch albo więcej Bogów wszechmogących, stworzycieli wszystkiego, jest tylko jedn taki Bóg i jest nim Pan Jezus i Ojciec i Duch Święty.

Owszem Jezusowi został nadany tytuł Pana i Boga z uwagi na moc jaką obdarzył Go Ojciec. Został UCZYNIONY Panem. Dla Boga Najwyższego jest to godność naturalna i nie może zostać pozyskana.

Zapisano, że Duch Święty jest Bogiem i Syn jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem.

Ducha św nigdy nie nazwano ani Panem ani Bogiem. Ale Bogami nazwano również tych do, których stała się mowa Boża a zatem i oni są Bogiem według Twojej karkołomnej dedukcji.

To fałszywa interpretacja, popełniasz błąd ekwiwokacji, tak samo brzmi a co innego znaczy. Bene elohim to nie to samo jednorodzony Syn Boży. Powinieneś postudiować Biblię, jest tam wyraźne rozróżnienie i ta wiedza należy do podstaw chrześcijaństwa.

Najpierw zakup sobie jakiś podręcznik logiki formalnej i zapoznaj się z definicja błędu formalnego. Mogą być co najwyżej różne przyczyny synostwa, co nie zmienia faktu, że Syn pozostaje Synem.

Według twojej logiki, jednak według Bozej logiki i rzeczywistości duchowej tak jest.
Według Ciebie z Bogiem nie ma to nic wspólnego. Podajesz swoje projekcje jako Boże objawienie co za pycha.

Pomidor jest czerwony, komunista to czerwony, a więc wszystkie pomidory to komuchy.

Widać, że rzucałeś kamieniami na szkołę. Jest to kompletnie chybiona analogia bez związku z podanym przykładem.

Twoja fundamentalna zasada powinna ci nakazać zjadanie jak największej ilości pomidorów aby obalić komunizm.
:roll:

Nie wyłączył, to tylko twoje wyobrażenie, przeciwnie powiedział:

Rozumiem, ze nie wiesz jak wykręcić Jan 17,3 przyjmuję Twoją kapitulację.


28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.
29 Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

A gdzie tutaj fraza Jedyny Prawdziwy Bóg O tym rozmawialiśmy. Podałeś przykład apoteozy wyniesienia śmiertelnika do godności boskiej, która przysługuje mu z daru i łaski Jedynego Prawdziwego Boga. Owi sędziowie również byli Bogami z uwagi na władze i panowanie. Chrystus znacznie ich w tym zakresie przewyższył tym bardziej zasłużył na ów tytuł.


Gdybyś czytał dalej kontekst w tym samym liście, to dowiesz się że:

3:16 A zaprawdę wielka jest tajemnica pobożności, że [b]Bóg objawiony jest w ciele, usprawiedliwiony jest w duchu, widziany jest od Aniołów, kazany jest poganom, uwierzono mu na świecie, wzięty jest w górę do chwały.[/b]

Wydania krytyczne podają lekcję bez rzeczownika Bóg, gdyż jest wątpliwa. A nawet przyjmując ją chodziłoby o Ojca, który objawił się w Jezusie Chrystusie. Jak sam Jezus mówi Ojciec działa w Nim, Paweł mówił, że Bóg był w Chrystusie - nie zaś, że Chrystus był Bogiem.


Ja również, wszelkie kombinacje i manipulacje przy boskości Pana Jezusa są skazane na potępienie, bo Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem bo w ludzkim ciele był w pełni Bogiem.

List do Kolosan 2:9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Najpierw należało odpowiedzieć na Jan 17,3 i 1 Tym 2,5 minąłeś oba teksty milczeniem tylko rzuciłeś garść cytatów bez związku z tematem. Klasyczna świadkowska metoda ucieczki od niewygodnego tematu. Kolosan 2,9 nie mówi o naturze boskiej ponieważ ciało ludzkie nie może objąć pełni natury boskiej a nawet bóstwo nie dzieli się na pełnie i części. Pełnia bóstwa oznacza dokładnie to samo co pełnia Boga/Boża z Efezjan 3,19, zresztą z pełni, która była w Chrystusie zostaliśmy i my napełnieni. A to bynajmniej nie była natura boska, gdyż ta nie podlega dystrybucji.
Gdyby nie był Bogiem natychmiast by zdementował ich oskarżenie i nie dał powodu do fałszywego spojrzenia na swoją osobę.

Żydzi zarzucali Jezusowi, że twierdzi iż widział Abrahama a przecież On mówił, że Abraham widział dzień Jego. Dementował to? Nie po prostu zignorował.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 lut 2015, 21:53

Realista pisze:
KAAN pisze:Co obrazuje, że logika na której się opierasz nie jest Bożą logiką. Właściwą logikę możesz znaleźć w Biblii,
No tak Biblia jest podręcznikiem logiki. Gdy nie potrafisz obronić mniemań, które głosisz wymyślasz jakieś logiki znane tylko Tobie.
Tak, Biblia jest podręcznikiem Bożej logiki. Ta logika nie jest moja, ale wierzą według tej logiki miliony wierzących zbawionych z wiary ludzi na całym świecie.
a tam napisano, że Syn Boży jest jeden i on jest Bogiem, reszta tzw bogów ma różny status, jedni to bogowie w sensie władzy sądzenia, inni (inne) to bałwany, a jest jeszcze bóg tego świata - szatan. Nie ma dwóch albo więcej Bogów wszechmogących, stworzycieli wszystkiego, jest tylko jedn taki Bóg i jest nim Pan Jezus i Ojciec i Duch Święty.
Owszem Jezusowi został nadany tytuł Pana i Boga z uwagi na moc jaką obdarzył Go Ojciec. Został UCZYNIONY Panem. Dla Boga Najwyższego jest to godność naturalna i nie może zostać pozyskana.
Uczynienie które piszesz odnosi się wyłącznie do przejściowego stanu prawdziwego człowieka, bo w swej istocie zawsze był i jest Bogiem, który wszechświat stworzył.

Zapisano, że Duch Święty jest Bogiem i Syn jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem.

Ducha św nigdy nie nazwano ani Panem ani Bogiem. Ale Bogami nazwano również tych do, których stała się mowa Boża a zatem i oni są Bogiem według Twojej karkołomnej dedukcji.
Napisano i nazwano, cytowałem już na tym forum i nie będę powtarzał.

To fałszywa interpretacja, popełniasz błąd ekwiwokacji, tak samo brzmi a co innego znaczy. Bene elohim to nie to samo jednorodzony Syn Boży. Powinieneś postudiować Biblię, jest tam wyraźne rozróżnienie i ta wiedza należy do podstaw chrześcijaństwa.

Najpierw zakup sobie jakiś podręcznik logiki formalnej i zapoznaj się z definicja błędu formalnego. Mogą być co najwyżej różne przyczyny synostwa, co nie zmienia faktu, że Syn pozostaje Synem.
Najpierw przeczytaj Biblię ze zrozumieniem, a potem porozmawiamy o logice. Zrobiłeś rzecz odwrotną; najpierw nauczyłeś się filozoficznej logiki, a potem przez ten wykrzywiony ludzkim umysłem i grzechem instrument próbujesz patrzeć na Biblię. Spróbuj zrobić odwrotnie, tak jak powinieneś; najpierw naucz się logiki Bożej z Biblii, a potem tą logikę zastosuj do zrozumienia co przeczytałeś. Dwie pieczenie na jednym ogniu.
Wiem, ze w twoim przypadku moze być trudnym odrzucenie wszystkiego czym napełniłeś swój umysł i osobowość i zajęciem się od nowa sprawą. Ale masz jeszcze czas, jak Pan pozwoli i wcześniej nie przyjdzie.

Według twojej logiki, jednak według Bozej logiki i rzeczywistości duchowej tak jest.
Według Ciebie z Bogiem nie ma to nic wspólnego. Podajesz swoje projekcje jako Boże objawienie co za pycha.
Wzajemnie.

Pomidor jest czerwony, komunista to czerwony, a więc wszystkie pomidory to komuchy.

Widać, że rzucałeś kamieniami na szkołę. Jest to kompletnie chybiona analogia bez związku z podanym przykładem.
To obrazuje twój sposób myślenia.

Rozumiem, ze nie wiesz jak wykręcić Jan 17,3 przyjmuję Twoją kapitulację.
:) fantasta :D

. Podałeś przykład apoteozy wyniesienia śmiertelnika do godności boskiej,....
Taaa, kombinuj dalej...

Wydania krytyczne podają lekcję bez rzeczownika Bóg,...
Krytyczne wobec Słowa Bożego, pracujące z twoją logiką.

Bóg był w Chrystusie - nie zaś, że Chrystus był Bogiem.
:) walczysz z komunizmem jedząc pomidory ?
Ja również, wszelkie kombinacje i manipulacje przy boskości Pana Jezusa są skazane na potępienie, bo Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem bo w ludzkim ciele był w pełni Bogiem.

List do Kolosan 2:9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości

Najpierw należało odpowiedzieć na Jan 17,3 i 1 Tym 2,5 minąłeś oba teksty milczeniem tylko rzuciłeś garść cytatów bez związku z tematem.
Te teksty nie mówią nic o boskości Pana Jezusa. Pan Jezus jest tym samym jedynym Bogiem co Ojciec w niebie o czym świadczą teksty które podałem wcześniej. Jaki masz problem ze zrozumieniem tego tekstu? Według twojej logiki istnieje panteon bogów na wzór grecki. Chrześcijaństwo to nie jest wiara w większych i mniejszych bogów, herosów, półbogów itp. Wiara chrześcijańska opiera się o biblijny obraz Boga jako jedność Ojca, Syna i Ducha Świętego. Jest jeden Bóg.

Klasyczna świadkowska metoda ucieczki od niewygodnego tematu. Kolosan 2,9 nie mówi o naturze boskiej ponieważ ciało ludzkie nie może objąć pełni natury boskiej a nawet bóstwo nie dzieli się na pełnie i części. Pełnia bóstwa oznacza dokładnie to samo co pełnia Boga/Boża z Efezjan 3,19, zresztą z pełni, która była w Chrystusie zostaliśmy i my napełnieni. A to bynajmniej nie była natura boska, gdyż ta nie podlega dystrybucji.
Co tam kombinujesz z dystrybucją, napisano dokładnie że w Panu Jezusie mieszka cieleśnie cała pełnia boskości i masz z tym problem, wali się twój domek z kart filozofii. Wiem ze trudno opuścić to co nagromadzilo się w tobie przez lata filozoficznej obróbki, ale jeśli chcesz dojść do prawdy musisz to kiedyś zrobić, bo zginiesz.
Gdyby nie był Bogiem natychmiast by zdementował ich oskarżenie i nie dał powodu do fałszywego spojrzenia na swoją osobę.
Żydzi zarzucali Jezusowi, że twierdzi iż widział Abrahama a przecież On mówił, że Abraham widział dzień Jego. Dementował to? Nie po prostu zignorował.
A nie widział Abrahama? Przecież z nim rozmawiał, co miał dementować? Kim był jeden z trzech mężów, którzy rozmawiali z Abrahamem? Takich podstawowych rzeczy nie wiesz? Wstyd!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości