Pełnia Słowa

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 lut 2015, 09:00

aska pisze:no niestety kopać się z koniem nie muszę. to wykrzywianie drogi pańskiej bo ofiara dzieło i osoba Jezusa wam nie wystarcza. :-/

To mi wygląda na uciekanie z dyskusji kiedy się okazało, że przytoczone przez ciebie fragmenty NIE zawierają tego, co im przypisałaś.

A tak na marginesie, skoro wam osoba Jezusa podobno wystarcza, to po co na tym forum dział, w którym prosicie ludzi aby się wstawiali za wami u Boga?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 24 lut 2015, 09:46

Rembov pisze:A tak na marginesie, skoro wam osoba Jezusa podobno wystarcza, to po co na tym forum dział, w którym prosicie ludzi aby się wstawiali za wami u Boga?


Po pierwsze Jezus nam wystarcza do zbawienia
“Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez niego zbawiony.”
J 3, 16-17

Po drugie-
„Nowe przykazanie daje wam, abyście się wzajemnie miłowali" (J 13,34)
„Jedni drugich brzemiona noście" (Gl 6,2)
„Z wszelką pokorą i łagodnością, z cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości" (Ef 4,2)
„Służcie jedni drugim w miłości" (Gl 5,13)
„Ulegając jedni drugim w bojaźni Chrystusowej" (Ef 5,21)
„W pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie" (Flp 2,3)
„Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie" (Ef 4,32)
„Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku" (Rz 12,10)
„Napominajcie się nawzajem i budujcie jeden drugiego" (1 Ts 5,11) „Przyjmujcie jedni drugich, jak i Chrystus przyjął nas" (Rz 15,7)
„Możecie jedni drugich pouczać" (Rz 15,14)
„Aby członki miały nawzajem o siebie jednakie staranie" (1 Kor 12,25) „Módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni" (Jk 5,16)

Jak widzisz, to dwa różne aspekty tematu. Oba potrzebne do życia w wierze.


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 27 lut 2015, 08:46

czarno na białym masz napisane ze nie ma innych posredników, a Ty z uporem twierdzisz coś czego nie ma, no to po co dyskutować.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 27 lut 2015, 09:58

aska pisze:czarno na białym masz napisane ze nie ma innych posredników, a Ty z uporem twierdzisz coś czego nie ma, no to po co dyskutować.

Nie ma o czym dyskutować w momencie, kiedy 1 Tym 2:5 odrywasz tak od kontekstu rozdziału, jak i reszty Pisma Świętego. Oraz, oczywiście, kiedy BŁĘDNIE zakładasz, że wstawiennictwo i pośrednictwo to jest to samo.

Ciekawe i w mojej ocenie symptomatyczne jest to, że nie odpowiedziałaś na moje pytanie o to, dlaczego prosicie innych ludzi o wstawiennictwo u Boga, skoro jednocześnie twierdzicie, że "osoba Jezusa nam wystarcza". Czyżbyś dostrzegła hipokryzję waszych pretensji do katolików o prośby do świętych o wstawiennictwo u Boga?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 03 mar 2015, 09:16

nie ma o czym dyskutować w momencie kiedy wplatasz jakąkolwiek osobę poza Jezusem Chrystusem, kiedy błednie zakładasz że mozna za kogoś się wstawiać tam w górze eliminując obecność Syna Bożego -- bo wstawiając w to miejsce ludzi eliminujesz go--a idąc dalej poza pismem Św. posługujesz się odrębnymi napisanymi przez ludzi dyktariatami jak masz mysleć zamiast mysleć samemu ot i tyle. uważasz że nie odpisałam Ci na pytanie --masz prawo do swojego zdania-- a jednak to Ty uparcie twierdzisz że wszystko mozna poza Chrystusem.. :-P


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 mar 2015, 09:38

aska pisze:nie ma o czym dyskutować w momencie kiedy wplatasz jakąkolwiek osobę poza Jezusem Chrystusem, kiedy błednie zakładasz że mozna za kogoś się wstawiać tam w górze eliminując obecność Syna Bożego -- bo wstawiając w to miejsce ludzi eliminujesz go

Wybacz, ale od kiedy wstawianie się u Boga eliminuje obecność Syna Bożego? Nie myl, proszę, wstawiennictwa i pośrednictwa. To nie jest to samo.
Nie wiem również skąd wytrzasnęłaś przekonanie, że będąc w niebie nie można się za nikim wstawiać, skoro w Biblii tego nie zapisano. Czy protestanci mieli w tej kwestii jakieś dodatkowe objawienie od Boga?

uważasz że nie odpisałam Ci na pytanie

Bo nie odpowiedziałaś. Wskazane przez Ciebie fragmenty Biblii dotyczą zupełnie INNYCH kwestii i NIE MA w nich głoszonego przez Ciebie przekonania, że jedynie Chrystus może się za nami wstawiać u Boga Ojca.

a jednak to Ty uparcie twierdzisz że wszystko mozna poza Chrystusem..

Poproszę o przytoczenie takiej wypowiedzi mojego autorstwa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 mar 2015, 09:39

Cały problem katolików wynika z wymyślenia przez papiestwo dwóch niebiblijnych doktryn o tzw świętych obcowaniu tzn. możliwości kontaktu pomiędzy żywymi i umarłymi, oraz drugiej o możliwości wstawiennictwa tych umarłych świętych u Boga. Nie ma żadnych przesłanek o takich możliwościach w Biblii. To czysta fantazja katolicka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 mar 2015, 09:43

Najpierw, KAAN, wykaż, że chrześcijan obowiązuje wyłącznie to, co zapisano w Biblii, a potem dopiero miej pretensje, że nie opieramy się wyłącznie na tym, co w niej zapisano.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 mar 2015, 10:47

Rembov pisze:Najpierw, KAAN, wykaż, że chrześcijan obowiązuje wyłącznie to, co zapisano w Biblii, a potem dopiero miej pretensje, że nie opieramy się wyłącznie na tym, co w niej zapisano.
Tobie się nie da wykazać, tak jak fryderyk nie widzi dowodów na istnienie Boga, ty nie widzisz potrzeby trwania przy Słowie Bożym.
Ja do ciebie nie mam pretensji, wierz sobie w co chcesz, jedynie informuję czytelników forum, że to w co wierzysz to kłamstwa wymyślone przez papiestwo.

Słowo Boże jest zapieczętowane jako jedyna prawda i wszystko co zmienia przesłanie Biblii czyli Słowa Bożego pochodzi od złego - ojca kłamstwa.

Słowo uczy:

Ap 22:18 Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
19 A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.

Przyp 30:5 Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają.
6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Nic nie można dodawać do Słowa Bożego ani ujmować.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 mar 2015, 10:58

KAAN pisze:
Rembov pisze:Najpierw, KAAN, wykaż, że chrześcijan obowiązuje wyłącznie to, co zapisano w Biblii, a potem dopiero miej pretensje, że nie opieramy się wyłącznie na tym, co w niej zapisano.
Tobie się nie da wykazać

Ależ da się. Jestem bardzo otwarty na rzeczowe argumenty.

Słowo uczy:

Ap 22:18 Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
19 A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.

Ten fragment Apokalipsy, nawet jeżeli rozciągnąć go na całe Pismo Święte (chociaż dotyczy wyłącznie niej samej), zakazuje jedynie dokonywania zmian W TREŚCI. Nie jest ograniczeniem wyłącznie do tego, co w Biblii zapisano.

Przyp 30:5 Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają.
6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Z kolei ten fragment odnosi się do nauczania przekazanego przez Boga, ale NIE MA tu ograniczenia do tego, które zostało zapisane. Ja zaś prosiłem o wykazanie, że chrześcijanie mają obowiązek trzymać się wyłącznie tego, co ZAPISANO w Biblii, a nie że nie wolno im zmieniać nauczania pochodzącego od Boga.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 03 mar 2015, 11:35

KAAN pisze:Cały problem katolików wynika z wymyślenia przez papiestwo dwóch niebiblijnych doktryn o tzw świętych obcowaniu tzn. możliwości kontaktu pomiędzy żywymi i umarłymi, oraz drugiej o możliwości wstawiennictwa tych umarłych świętych u Boga. Nie ma żadnych przesłanek o takich możliwościach w Biblii. To czysta fantazja katolicka.


Jezus powiedział, że Bóg jest Bogiem żywych, a nie umarłych. Rzekł to w kontekście zmarłych już ojców wiary. Odrzucając opcję "obcowania świętych" pozostaje nam:

a) jakaś forma poczekalni (czyściec odpada wedle teologii protestanckiej, starotestamentowy szeol może być cieniem objawienia)
b) reinkarnacja rozumiana jako życie przodków w ich potomnych

Ktoś ma inne pomysły?


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 03 mar 2015, 11:36

Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla.

(List do Hebrajczyków 12:24, Biblia Tysiąclecia)

tyle na temat pośrednictwa

JEDEN JEST

http://synonim.net/synonim/wstawi%C4%87 ... +kim%C5%9B

to moze tylko ten który doświadczył wszystkiego prócz grzechu. tyle na temat wstawiennictwa.

masz kłopot? :-> nie Ty zaraz powiesz że wstawiac sie moga wszyscy..a ja mówię żę

List do Hebrajczyków
postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,

(List do Hebrajczyków 9:27, Biblia Tysiąclecia)

wiec sorry.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: login2 » 03 mar 2015, 11:50

Prawda taka, że nikt nikogo nie przekona na siłę jeśli ten drugi sam nie zechce i w ogóle uzna możliwość, że może się mylić.

Ja osobiście nie rozumiem jak można czytając samą biblię wpaść na pomysł, że jakichś ludzi którzy poumierali dawno temu należy prosić o wstawiennictwo. Jest napisane.

Księga Izajasza 8.19

"Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?"

Mam kolegę który jest jak ty Rembov. Katolik który wydaje mi się naprawdę szczerze wierzy w Boga i nie tyle zapiera się Pisma, co raczej święcie wierzy w swoją instytucję, czyli KK. Bo czytając jedynie Pismo nie da się po prostu wpaść na takie rzeczy jak Maria współodkupicielka, chrzest dzieci, czyściec, spowiedź na ucho itd. Uważam, że ani ty, ani on nie wierzyłby w te rzeczy gdyby wam ktoś tego od młodości nie tłukł do głowy. Nie wiem skąd, ale i ty i on macie z jakiejś przyczyny tak głęboką wiarę w waszą instytucję, że nie do pomyślenia jest dla was aby KK po prostu się mylił, a ta cała tradycja to wymysły ludzi.

Skąd to przekonanie u ciebie, że te wszystkie tradycje i obrzędy które zostały dodawane na przestrzeni dziejów to dzieło Boże? Że te rzeczy są z natchnienia Ducha?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 03 mar 2015, 11:54

aska pisze:Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla.

(List do Hebrajczyków 12:24, Biblia Tysiąclecia)

tyle na temat pośrednictwa

A my rozmawiamy o WSTAWIENNICTWIE, więc nadal piszesz wszystko, tylko nie to, o co cię proszę.

http://synonim.net/synonim/wstawi%C4%87+si%C4%99+za+kim%C5%9B

to moze tylko ten który doświadczył wszystkiego prócz grzechu. tyle na temat wstawiennictwa.

Wybacz, ale na tej stronie NIE MA potwierdzenia, że wstawiennictwo i pośrednictwo to jest to samo, więc o czym znowu piszesz? Zresztą zerknijmy do słownika języka polskiego:
wstawić się — wstawiać się
1. «wziąć kogoś w obronę»

http://sjp.pwn.pl/sjp/wstawic-sie;2538123.html
pośredniczyć
1. «załatwiać jakieś sprawy między kimś a kimś lub starać się doprowadzić do zgody między dwiema osobami»

http://sjp.pwn.pl/sjp/posredniczyc;2506164.html
Jak widać znaczenie jest inne. Dlatego fragmenty Biblii, które wkleiłaś, NIE DOTYCZĄ tematy wstawiennictwa.

masz kłopot? :-> nie Ty zaraz powiesz że wstawiac sie moga wszyscy..a ja mówię żę

List do Hebrajczyków
postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,

(List do Hebrajczyków 9:27, Biblia Tysiąclecia)

wiec sorry.

A co ma ten piernik do wiatraka? Przecież tu nic nie ma o tym, że osoby będące w niebie nie mogą się za nami wstawiać u Boga.

I co z tą moją wypowiedzią, w której podobno stwierdziłem, że "wszystko mozna poza Chrystusem"? Przytoczysz ją?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 03 mar 2015, 12:02

aska pisze:Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla.

(List do Hebrajczyków 12:24, Biblia Tysiąclecia)

tyle na temat pośrednictwa

JEDEN JEST

http://synonim.net/synonim/wstawi%C4%87 ... +kim%C5%9B

to moze tylko ten który doświadczył wszystkiego prócz grzechu. tyle na temat wstawiennictwa.

masz kłopot? :-> nie Ty zaraz powiesz że wstawiac sie moga wszyscy..a ja mówię żę

List do Hebrajczyków
postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,

(List do Hebrajczyków 9:27, Biblia Tysiąclecia)

wiec sorry.


Zakładam, ze masz świadomość, ze Paweł miał na myśli Stary Testament (który zapewne doskonale znał) + ewentualnie inne mądre pisma mu znane (z tego co czytałem był człowiekiem o szerokiej wiedzy). Nie był Alfą i Omegą (choć pisał z natchnienia Boga to był ograniczony własnym poznaniem) i nie miał pełni objawienia (wielu znanych nam Słów Jezusa on przypuszczalnie nigdy nie poznał).



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości