Pełnia Słowa

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 05 mar 2015, 08:40

tia, błędnie mi wbito do głowy..cóż, więc mam rozumieć, że Twoim zdaniem jest wielu pośredników i wielu wstawiaczy (po śmierci -- bo o tym piszę) ? dziwne, że czytamy to samo a co inne rozumiemy. ja czytam że jeden Pan i jeden pośrednik - a Ty swoje
Rz 8:34 br "Kto może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, Ten, który za nas umarł, co więcej: zmartwychwstał, zasiada po prawicy Ojca i wstawia się za nami?

;-)


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 mar 2015, 08:52

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:Ja czytam to, co napisano, a nie to, co usiłujesz mi wmówić. Kościół katolicki niczego do nauczania pochodzącego od Boga nie dodaje, bo zachowuje CAŁOŚĆ, a nie wyłącznie to co spisano.
To kłamstwo, ponieważ katolicyzm dodaje swoje wymysły ponad Słowo Boże.

Na razie nie wykazałeś, że mamy się ograniczać tylko do spisanego Słowa Bożego, więc teza o "dodawaniu" jest oparta wyłącznie na twoim widzimisię..
Nigdzie nie wykazałeś, że istniejej jakakolwiek wskazówka, ze możemy cokolwiek dodawwać poza spisane Słowo, a Słowo świadczy:

I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano,

Podkreśl frazę "w Pismach", a natychmiast przyznam ci rację, że święty Paweł rzeczywiście nakazał nam trzymać się wyłącznie tego, co zostało zapisane w Biblii (pominę już nawet fakt, że w tym czasie nie mógł wiedzieć, czy po Liscie do Galatów powstaną jeszcze jakieś teksty spisane z natchnienia Ducha Świętego).

Możliwość dodawania czegokolwiek do Słowa spisanego jest wyłącznie twoim widzimisię.

A Paweł na to:
2 Tes. 2:15
15. Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz.
(BW)

Jak widać Apostoł Pogan nie wyznawał Twojej wersji chrześcijaństwa, w której wszytko przekazano pisemnie.

Powtórzę:
Prz 30:5-6 NIE stwierdza, że nauki pochodzące od Boga są zawarte tylko w Biblii,
Nie stwierdza też że jest poza Biblią, a w szczególności w KR. Odnosi się wprost do Słowa, którego nie wolno modyfikować.
A czy Kościół katolicki coś zmienił w TREŚCI Biblii przez dodanie lub usunięcie?
Oczywiście, dodano apokryficzne pisma.

A tak, bo się Lutrowi nie spodobały księgi deuterokanoniczne, to teraz twa wśród protestantów plotka, że to Kościół dodał te "apokryfy", chociaż w rzeczywistości to Luter usunął z listy ksiąg kanonicznych siedem ksiąg spisanych z natchnienia Ducha Świętego tworząc własną wersję kanonu.

To, że nie mamy niczego dodawać do nauczania Bożego i nie wolno zmieniać treści Apokalipsy, nie oznacza, że chrześcijanie mają stosować się tylko do tego, co jest w Piśmie Świętym.
Oznacza.
To Twoje przekonanie, o którym w Apokalipsie nie ma ani słowa. Zakaz zmiany TREŚCI księgi nie oznacza, że mamy obowiązek trzymać się wyłącznie tego, co w niej zapisano.
To tylko twoje widzimisię.

Jakie widzimisię, skoro w Apokalipsie JAK WÓŁ stoi:
Ap 22:18-19
18. Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
19. A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze.
(BT)

Jasny i jednoznaczny zakaz zmiany treści ("słów księgi"), a nie nakaz trzymania się tylko tego, co w Biblii zapisano.

Mamy zakaz trzymania się wyłącznie treści Słowa Bożego.

A to akurat prawda (oczywiście przy założeniu, że pod "Słowo Boże" rozumiemy "Biblia").

]Ależ ignoruje, pokazywano ci na tym forum jak wiele rzeczy zignorował katolicyzm z czego jednym z największych jest ignorowanie jedynego pośrednictwa Pana Jezusa i że jedynym Panem jest Pan Bóg i Jezus Chrystus z Duchem Świętym.

W ten sposób pokazujecie jedynie to, że nie znacie ani nauczania Kościoła Chrystusa, ani tym bardziej Pisma Świętego, a nie że Kościół coś ignoruje. :D
No, ale to nie zmienia nic w fakcie, że na ten moment cały czas twoja teza, jakoby chrześcijanie mieli trzymać się tylko tego, co jest zapisane w Biblii, pozostaje w kręgu hipotez..
Znam nauki katolickie i wiem co ignoruje KR (nie Kościół) ponieważ znam Słowo Boże. Twoja teza o istnieniu obowiązującego Słowa poza Biblią jest w sferze fantazji. Nie wykazałeś że istnieje taka możliwość.

Nie muszę, bo nasza rozmowa dotyczy rzekomego nakazu trzymania się tylko tego, co zapisano w Biblii, a Ty nadal nie wykazałeś, że on istnieje.

Także tego, ze 2 Tym 3:16 również NIE stwierdza, że chrześcijanie mają się ograniczyć tylko do Biblii (to dlatego, że święty Paweł stwierdził, że Pismo jest "POŻYTECZNE do nauczania, do przekonywania" itd., a nie że jest "jedynym autorytetem do nauczania, do przekonywania" itd.")
Stwierdza, tylko ty tego nie widzisz,
Ponieważ chętnie to zobaczę, więc pokreśl mi w 2 Tym 3,16 fragment, że Biblia stanowi jedyny autorytet i źródło nauczania dla chrześcijan.
Przypatrz się temu fragmentowi i poszukaj słowa CAŁE, a wcześniej i później Paweł pisze do Tymoteusza że zna PISMA i żeby nie zaniedbywał ich czytania. Kontekst jednoznacznie wskazuje na spisane Słowo Boże.

Słowo "całe" nie zmienia niczego w fakcie, że święty Paweł NIE stwierdził, że jest ono "jedynym autorytetem" bądź "wyłącznym" źródłem nauczania chrześcijańskiego. Ten fragment, jak mu się dokładnie przyjrzeć, to jest wręcz podkreśleniem tego, iż Pisma nie są wyłącznym źródłem, z którym mamy porównywać nauki pod kątem poprawności, czy źródłem nauczania. Świadczy o tym właśnie to ignorowane przez ciebie słowo "pożyteczne".

Dlatego pytam:Masz coś, co RZECZYWIŚCIE potwierdzi, że chrześcijanie mają stosować się do tego i głosić wyłącznie to, co zapisano w Biblii?
Mam i ci podałem,
Nie. Na ten moment wskazałeś na zakaz zmian w treści Księgi Apokalipsy (Ap 22:18) i nakaz zachowywania nauczania pochodzącego od Boga (Prz 30:5-6). Fragmentu, który by nakazywał ograniczenie się wyłącznie do tego, co zostało zapisane w Biblii, nie wskazałeś.
Nie ma nauczania poza Biblią, wszystko to co jest dla nas przeznaczone zostało spisane ten fragment :

Ewangelia św. Jana 20:30 I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze;
31 Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Ten fragment odnosi się WYŁĄCZNIE do Ewangelii świętego Jana, co JEDNOZNACZNIE pokazuje fraza "w tej księdze". Gdyby Jan miał na myśli Biblię, to napisałby na przykład "w księgach Pism". Czyli znowu jest to fragment, który NACIĄGASZ pod przyjętą przez siebie tezę, a nie zawierający naukę jakoby chrześcijanie mieli ograniczać się wyłącznie do Biblii.

uczy nas, że nie wszystko co się działo było do zapisania w planie Bożym i mamy się ograniczyć do tego co spisano.

Nie uczy. Nie ma stwierdzenia, że inne rzeczy są nieistotne, a my mamy się ograniczyć wyłącznie do tego, co zapisał Jan.

A tak już na koniec, to nie wydaje ci się dziwne, że mimo tego, że podobno chrześcijan obowiązuje tylko to, co zapisano w Biblii, święty Paweł nakazał zachowywać nauczanie przekazane pisemnie i ustnie, a nie tylko spisane?
Paweł przekazał pisemnie i ustnie to co potem zostało spisane,

Tak? To poproszę o jakieś źródło, gdzie zapisano tę informację, że cała nauka Pawła przekazana ustnie została spisana w Biblii. RZECZYWIŚCIE zapisano, a nie w twoich wyobrażeniach.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 mar 2015, 09:19

Podkreśl frazę "w Pismach", a natychmiast przyznam ci rację, że święty Paweł rzeczywiście nakazał nam trzymać się wyłącznie tego, co zostało zapisane w Biblii (pominę już nawet fakt, że w tym czasie nie mógł wiedzieć, czy po Liscie do Galatów powstaną jeszcze jakieś teksty spisane z natchnienia Ducha Świętego).
Pismo Święte jest jedno. A tobie choćby kto z umarłych powstał i świadczył to nie uwierzysz.
Jak widać Apostoł Pogan nie wyznawał Twojej wersji chrześcijaństwa, w której wszytko przekazano pisemnie.
Jak widać wyznawał to co ja, nie ma w tym fragmencie treści którą sugerujesz. Prezentujesz przykład manipulacji treścią Słowa Bożego aby usprawiedliwić fałszywe dodatki w retoryce katolickiej.
A tak, bo się Lutrowi nie spodobały księgi deuterokanoniczne,
Bo tak się KR uwidziało, żeby dodać do świetych ksiąg dodatki zawierające błędy aby skazić to co święte. KR sprofanował Pisma błędami apokryfów. Taka jest już ideologia katolicka; jeśłi coś świadczy przeciwko katolicyzmowi to trzeba to zakłamać, wykręcić skazić.
Jasny i jednoznaczny zakaz zmiany treści ("słów księgi"), a nie nakaz trzymania się tylko tego, co w Biblii zapisano.
Nieprawda, to twoja prywatna interpretacja, Kościół wyznaje pełnię, doskonałość, spolegliwość Słowa Bożego i Słowo o tym świadczy.
Znam nauki katolickie i wiem co ignoruje KR (nie Kościół) ponieważ znam Słowo Boże. Twoja teza o istnieniu obowiązującego Słowa poza Biblią jest w sferze fantazji. Nie wykazałeś że istnieje taka możliwość.

Nie muszę, bo nasza rozmowa dotyczy rzekomego nakazu trzymania się tylko tego, co zapisano w Biblii, a Ty nadal nie wykazałeś, że on istnieje.
Wykazałem, ale tak jak ateiści zaprzeczasz pomimo oczywistego przeazu, taki jest charakter KR. Kościół zawsze miał właściwe poznanie, twoja organizacja nie.
Słowo "całe" nie zmienia niczego w fakcie,
Zmienia i jest wskazaniem w kontekście zachowywania i czytania Słowa, że jedynie Pismo jest właściwym punktem odniesienia do naszej wiary. Kościół zawsze miał właściwe poznanie KR nie.
]Nie ma nauczania poza Biblią, wszystko to co jest dla nas przeznaczone zostało spisane ten fragment :
Ewangelia św. Jana 20:30 I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze;
31 Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Ten fragment odnosi się WYŁĄCZNIE do Ewangelii świętego Jana,
Nie, ten fragment odnosi się do całego przekazu Biblii, to co zostało spisane jest wystarczające do naszego zbawienia i wzrostu duchowego, tak wierzył Kościół od zawsze.
uczy nas, że nie wszystko co się działo było do zapisania w planie Bożym i mamy się ograniczyć do tego co spisano.
Nie uczy. Nie ma stwierdzenia, że inne rzeczy są nieistotne, a my mamy się ograniczyć wyłącznie do tego, co zapisał Jan.
Uczy, to co jest ponad to pochodzi od złego, Kościół zawsze opierał się o Słowo spisane i nie przyjmował niczego spoza
Paweł przekazał pisemnie i ustnie to co potem zostało spisane,
Tak? To poproszę o jakieś źródło, gdzie zapisano tę informację, że cała nauka Pawła przekazana ustnie została spisana w Biblii. RZECZYWIŚCIE zapisano, a nie w twoich wyobrażeniach.
O tym świadczy Biblia, czytaj i zrozum. Jest tylko jeden problem; nie uznajesz Słowa Bożego za pełne i święte, akceptujesz fałszywe dodatki do Pisma, dlatego twoje postrzeganie w tej dziedzinie jest zaburzone. Kościół zawsze uczył o pełni Słowa i wystarczalności Biblii do zbawienia i wzrostu chrześcijańskiego, a takze do tego aby zbory Boże wiedziały jak prowadzić pobożne i święte życie w służbie Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 mar 2015, 09:37

KAAN pisze:
Podkreśl frazę "w Pismach", a natychmiast przyznam ci rację, że święty Paweł rzeczywiście nakazał nam trzymać się wyłącznie tego, co zostało zapisane w Biblii (pominę już nawet fakt, że w tym czasie nie mógł wiedzieć, czy po Liscie do Galatów powstaną jeszcze jakieś teksty spisane z natchnienia Ducha Świętego).
Pismo Święte jest jedno.

Pismo Święte w obecnym kształcie powstało kilka wieków po Pawle. Ten zaś, kiedy miał na myśli księgi Biblii, używał określenia "Pisma" (tak samo zresztą jak inni apostołowie). Dlatego powtórzę swoje wezwanie:

Podkreśl frazę "w Pismach" w 1 Kor 4:, a natychmiast przyznam ci rację, że święty Paweł rzeczywiście nakazał nam trzymać się wyłącznie tego, co zostało zapisane w Biblii .

Jak widać Apostoł Pogan nie wyznawał Twojej wersji chrześcijaństwa, w której wszytko przekazano pisemnie.
Jak widać wyznawał to co ja, nie ma w tym fragmencie treści którą sugerujesz.

Jak się pominie wzrokiem miejsce, które podkreśliłem. Jak się czyta CAŁOŚĆ 2 Tes 2:15, to jak wół widać, że święty Paweł nakazał zachować nauczanie przekazane pisemnie i ustnie, a nie tylko spisane.

A tak, bo się Lutrowi nie spodobały księgi deuterokanoniczne,
Bo tak się KR uwidziało, żeby dodać do świetych ksiąg dodatki zawierające błędy aby skazić to co święte.

Księgi deuterokanoniczne oficjalnie określono jako kanoniczne wraz z resztą ksiąg na synodach w Hipponie i Kartaginie pod koniec IV wieku. Czyli w czasie, kiedy według ciebie Kościół katolicki jeszcze nie istniał, bo w twojej wersji historii KK powstał w VI wieku. To niby jakim cudem miał je dołączyć do Biblii? :D

Jasny i jednoznaczny zakaz zmiany treści ("słów księgi"), a nie nakaz trzymania się tylko tego, co w Biblii zapisano.
Nieprawda,

No jak nieprawda, skoro jak wół to stoi w Apokalipsie:
Ap 22:18-19
18. Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
19. A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze.
(BT)



Znam nauki katolickie i wiem co ignoruje KR (nie Kościół) ponieważ znam Słowo Boże. Twoja teza o istnieniu obowiązującego Słowa poza Biblią jest w sferze fantazji. Nie wykazałeś że istnieje taka możliwość.

Nie muszę, bo nasza rozmowa dotyczy rzekomego nakazu trzymania się tylko tego, co zapisano w Biblii, a Ty nadal nie wykazałeś, że on istnieje.
Wykazałem

Na ten moment wykazałeś WYŁĄCZNIE tyle, że mamy słuchać nauczania Bożego i nie wolno nam niczego zmieniać w treści Apokalipsy.

Słowo "całe" nie zmienia niczego w fakcie,
Zmienia i jest wskazaniem w kontekście zachowywania i czytania Słowa, że jedynie Pismo jest właściwym punktem odniesienia do naszej wiary. Kościół zawsze miał właściwe poznanie KR nie.

Było by tak, jak piszesz, gdyby święty Paweł napisał, że "wyłącznie" Pisma są pożyteczne, a albo Pisma są "jedynym autorytetem". Ponieważ tego nie stwierdził, a użył słowa, które takiego znaczenia nie ma ("pożyteczne"), to znowu przypisujesz Apostołowi TWOJE przekonania.

]Nie ma nauczania poza Biblią, wszystko to co jest dla nas przeznaczone zostało spisane ten fragment :
Ewangelia św. Jana 20:30 I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze;
31 Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Ten fragment odnosi się WYŁĄCZNIE do Ewangelii świętego Jana,

Nie, ten fragment odnosi się do całego przekazu Biblii

Podkreślę trzy słowa, które ignorujesz:
Ewangelia św. Jana 20:30 I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze;
31 Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Ten fragment odnosi się WYŁĄCZNIE do Ewangelii świętego Jana[/quote]
Przykro mi, ale one JEDNOZNACZNIE wskazują, że fragment odnosi się wyłącznie do Ewangelii według świętego Jana. Nic tego nie zmieni.

, to co zostało spisane jest wystarczające do naszego zbawienia i wzrostu duchowego, tak wierzył Kościół od zawsze.

To TWOJA wiara. Niebiblijna zresztą.

Paweł przekazał pisemnie i ustnie to co potem zostało spisane,
Tak? To poproszę o jakieś źródło, gdzie zapisano tę informację, że cała nauka Pawła przekazana ustnie została spisana w Biblii. RZECZYWIŚCIE zapisano, a nie w twoich wyobrażeniach.
O tym świadczy Biblia

Brak konkretnego fragmentu wskazuje, że to znowu wyłącznie TWOJA wiara.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 mar 2015, 10:34

Rembov pisze:
KAAN pisze:Pismo Święte jest jedno.
Pismo Święte w obecnym kształcie powstało kilka wieków po Pawle.
Nieprawda, Pismo w obecnym kształcie powstało w pierwszym wieku, ostatnią księgą spisana była księga objawienia Jana. Biblia jest solą w oku dla KR, dlatego wszelkimi sposobami usiłuje deprecjonować Słowo Boże swoimi wymyślonymi historiami. Jedno jest Słowo, to które Kościół pielęgnuje i zachowuje od początku jego powstania.

Jak się pominie wzrokiem miejsce, które podkreśliłem. Jak się czyta CAŁOŚĆ 2 Tes 2:15, to jak wół widać, że święty Paweł nakazał zachować nauczanie przekazane pisemnie i ustnie, a nie tylko spisane.
Nie ma takiego przekazu w tym fragmencie, jest natomiast przekaz aby Słowo zachowywać bez zmian. W czasach Pawła nie były spisane wszystkie Pisma, dlatego Paweł mówił o ustnej nauce. Potem zostało to spisane co do ostatniej kropki. Kościól zawsze przyjmowal jedyność objawienia w Pismach.

Księgi deuterokanoniczne oficjalnie określono jako kanoniczne wraz z resztą ksiąg na synodach w Hipponie i Kartaginie pod koniec IV wieku. Czyli w czasie, kiedy według ciebie Kościół katolicki jeszcze nie istniał, bo w twojej wersji historii KK powstał w VI wieku. To niby jakim cudem miał je dołączyć do Biblii? :D
Herezje szerzyły się znacznie wcześniej niż na synodzie w Hipponie czy Kartaginie, KR przyjął już spory pakiet tych herezji od kiedy zaistniał na początku VIw. Sensem powstania kościoła rzymskiego było
usankcjonowanie herezji i nakazanie aby ludzie w nie wierzyli, po to została powołana władza papieska. Kościół jednak zachowywał zawsze tą wiarę i walczył o czystość tej, która została raz na zawsze przekazana świętym (Judy 3). Nigdy Kościół nie uznawał apokryfów (nie jakiś deutero... to dziwoląg językowy) za natchnione Słowo Boże.

Znam nauki katolickie i wiem co ignoruje KR (nie Kościół) ponieważ znam Słowo Boże. Twoja teza o istnieniu obowiązującego Słowa poza Biblią jest w sferze fantazji. Nie wykazałeś że istnieje taka możliwość.
..Na ten moment wykazałeś WYŁĄCZNIE tyle, że mamy słuchać nauczania Bożego i nie wolno nam niczego zmieniać w treści Apokalipsy.
I innych ksiąg, żadne Słowo nie może być zmienione.

Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Słowo "całe" nie zmienia niczego w fakcie,
Zmienia i jest wskazaniem w kontekście zachowywania i czytania Słowa, że jedynie Pismo jest właściwym punktem odniesienia do naszej wiary. Kościół zawsze miał właściwe poznanie KR nie.

Było by tak, jak piszesz...
Jest, tak uczy Słowo Boże.

Przykro mi, ale one JEDNOZNACZNIE wskazują, że fragment odnosi się wyłącznie do Ewangelii według świętego Jana. Nic tego nie zmieni.
Mnie też jest przykro, że nie widzisz zakazu zmiany czegokolwiek, kontekst CAŁEJ Bibli mówi o jej nienaruszalności i powtórzę:

Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę

, to co zostało spisane jest wystarczające do naszego zbawienia i wzrostu duchowego, tak wierzył Kościół od zawsze.
To TWOJA wiara. Niebiblijna zresztą.
Moja wiara i nauka Biblii której kościół rzymski, jak widać na twoim przykładzie nie respektuje. Kościół zawsze stał na straży Słowa, dlatego został nazwany "podwaliną prawdy". Ja stoję na straży Słowa a ty? Próbujesz je zdyskredytować nawet posuwasz się do profanacji świętości Słowa próbą udowodnienia błędów w Pismach. Przez ten czyn twój autorytet legł w gruzach całkowicie, nie różnisz się niczym w tej dziedzinie od ateistów, agnostyków, kpiarzy, których jedynym celem jest deprecjonowanie Słowa w jego pełni, świętości, czystości i prawdzie.

Brak konkretnego fragmentu wskazuje, że to znowu wyłącznie TWOJA wiara.
To jest moja wiara i całego Kościoła, na pewno nie twoja, KR i całego odstępczego chrześcijaństwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 mar 2015, 10:50

Pominę twoją wersję historii i ataki personalne, a skupię się na fragmentach Biblii, które zacytowałeś lub do których się odniosłeś:

KAAN pisze:Jest, tak uczy Słowo Boże.

To dlaczego nadal cytujesz wszystko, tylko nie fragment Biblii, w którym zapisano naukę, że chrześcijanie mają ograniczyć się tylko do tego, co jest w Piśmie Świętym? Fakt, że uparcie powołujesz się na fragmenty, które dotyczą innych kwestii (Prz 30:6, 1 Kor 4:6, Ap 22:18-19) albo nie zawierają nauki, że Biblia nie jest jedynym autorytetem (2 Tym 3:16), przeczy twojej tezie.

KAAN pisze:
Znam nauki katolickie i wiem co ignoruje KR (nie Kościół) ponieważ znam Słowo Boże. Twoja teza o istnieniu obowiązującego Słowa poza Biblią jest w sferze fantazji. Nie wykazałeś że istnieje taka możliwość.
..Na ten moment wykazałeś WYŁĄCZNIE tyle, że mamy słuchać nauczania Bożego i nie wolno nam niczego zmieniać w treści Apokalipsy.
I innych ksiąg, żadne Słowo nie może być zmienione.

Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Poproszę, podobnie jak w przypadku 1 Kor 4:6, abyś podkreślił mi w tym wersie miejsce, którr mówi o tym, że ten fragment Księgi Przysłów dotyczy Pisma Świętego.

Przykro mi, ale one JEDNOZNACZNIE wskazują, że fragment odnosi się wyłącznie do Ewangelii według świętego Jana. Nic tego nie zmieni.
Mnie też jest przykro, że nie widzisz zakazu zmiany czegokolwiek, kontekst CAŁEJ Bibli mówi o jej nienaruszalności i powtórzę:

Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę

I nie ma stwierdzenia, że słowa Boga są tylko w Biblii.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 mar 2015, 11:39

Rembov pisze:Pominę twoją wersję historii i ataki personalne, a skupię się na fragmentach Biblii, które zacytowałeś lub do których się odniosłeś:
Nie ma ataków personalnych, jedynie stwierdzenie faktów jakie wynikają z twojej przezentacji na tym forum.
KAAN pisze:Jest, tak uczy Słowo Boże.

To dlaczego nadal cytujesz wszystko, tylko nie fragment Biblii, w którym zapisano naukę, że chrześcijanie mają ograniczyć się tylko do tego, co jest w Piśmie Świętym? Fakt, że uparcie powołujesz się na fragmenty, które dotyczą innych kwestii (Prz 30:6, 1 Kor 4:6, Ap 22:18-19) albo nie zawierają nauki, że Biblia nie jest jedynym autorytetem (2 Tym 3:16), przeczy twojej tezie.
To tylko twoje zdanie, fragmenty te wraz z kontekstem wskazują, że wierzący ma się trzymać wyłącznie Słowa Bożego.. To Słowo zostało spisane i mamy je dzisiaj w formie Biblii.

KAAN pisze: żadne Słowo nie może być zmienione.

Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Poproszę, podobnie jak w przypadku 1 Kor 4:6, abyś podkreślił mi w tym wersie miejsce, którr mówi o tym, że ten fragment Księgi Przysłów dotyczy Pisma Świętego.
Biblia jest Słowem Bożym. CBDO.
Przykro mi, ale one JEDNOZNACZNIE wskazują, że fragment odnosi się wyłącznie do Ewangelii według świętego Jana. Nic tego nie zmieni.
Mnie też jest przykro, że nie widzisz zakazu zmiany czegokolwiek, kontekst CAŁEJ Bibli mówi o jej nienaruszalności i powtórzę:
Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę

I nie ma stwierdzenia, że słowa Boga są tylko w Biblii.
Jest stwierdzenie, tylko ty tego nie możesz przyjąć, dokładnie tak jak ateista nie może przyjąć istnienia świata duchowego. Musiałbyś zmienić myślenie:

2 A nie upodabniajcie się do tego świata, ale dajcie się przemienić przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 mar 2015, 11:48

KAAN pisze:
KAAN pisze:Jest, tak uczy Słowo Boże.

To dlaczego nadal cytujesz wszystko, tylko nie fragment Biblii, w którym zapisano naukę, że chrześcijanie mają ograniczyć się tylko do tego, co jest w Piśmie Świętym? Fakt, że uparcie powołujesz się na fragmenty, które dotyczą innych kwestii (Prz 30:6, 1 Kor 4:6, Ap 22:18-19) albo nie zawierają nauki, że Biblia nie jest jedynym autorytetem (2 Tym 3:16), przeczy twojej tezie.
To tylko twoje zdanie, fragmenty te wraz z kontekstem wskazują, że wierzący ma się trzymać wyłącznie Słowa Bożego.

Wyłącznie jak za kontekst uznamy TWOJE przekonania. Treść Pisma Świętego nie potwierdza tego, co przypisujesz fragmentom, które przytaczasz.

KAAN pisze: żadne Słowo nie może być zmienione.

Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Poproszę, podobnie jak w przypadku 1 Kor 4:6, abyś podkreślił mi w tym wersie miejsce, którr mówi o tym, że ten fragment Księgi Przysłów dotyczy Pisma Świętego.
Biblia jest Słowem Bożym. CBDO.

Ja cię nie prosiłem o wykład z Twojej wiary, ale o podkreślenie w tym fragmencie miejsca, w którym autor Księgi Przysłów stwierdził, że Prz 30:6 odnosi się do całego Pisma Świętego. Fakt, że tego nie zrobiłeś, dobitnie świadczy o tym, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że to wyłącznie twoja interpretacja.

Przykro mi, ale one JEDNOZNACZNIE wskazują, że fragment odnosi się wyłącznie do Ewangelii według świętego Jana. Nic tego nie zmieni.
Mnie też jest przykro, że nie widzisz zakazu zmiany czegokolwiek, kontekst CAŁEJ Bibli mówi o jej nienaruszalności i powtórzę:
Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę

I nie ma stwierdzenia, że słowa Boga są tylko w Biblii.
Jest stwierdzenie,

Wobec tego poproszę o jego podkreślenie. Przy okazji możesz to zrobić w 1 Kor 4:6:

1 Kor 4:6
6. Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego.
(BT)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 mar 2015, 12:35

Rembov pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze:Jest, tak uczy Słowo Boże.

To dlaczego nadal cytujesz wszystko, tylko nie fragment Biblii, w którym zapisano naukę, że chrześcijanie mają ograniczyć się tylko do tego, co jest w Piśmie Świętym? Fakt, że uparcie powołujesz się na fragmenty, które dotyczą innych kwestii (Prz 30:6, 1 Kor 4:6, Ap 22:18-19) albo nie zawierają nauki, że Biblia nie jest jedynym autorytetem (2 Tym 3:16), przeczy twojej tezie.
To tylko twoje zdanie, fragmenty te wraz z kontekstem wskazują, że wierzący ma się trzymać wyłącznie Słowa Bożego.

Wyłącznie jak za kontekst uznamy TWOJE przekonania.
To tylko twoje przekonania.
KAAN pisze: żadne Słowo nie może być zmienione.
to wyłącznie twoja interpretacja.
To wyłącznie twoja interpretacja.
Przykro mi, ale one JEDNOZNACZNIE wskazują, że fragment odnosi się wyłącznie do Ewangelii według świętego Jana. Nic tego nie zmieni.
Mnie też jest przykro, że nie widzisz zakazu zmiany czegokolwiek, kontekst CAŁEJ Bibli mówi o jej nienaruszalności i powtórzę:
Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę

I nie ma stwierdzenia, że słowa Boga są tylko w Biblii.
Jest stwierdzenie,

Wobec tego poproszę o jego podkreślenie. Przy okazji możesz to zrobić w 1 Kor 4:6:
Masz pogrubione.
1 Kor 4:6
6. Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego.
(BT)
Masz pogrubione.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 05 mar 2015, 12:47

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:To tylko twoje zdanie, fragmenty te wraz z kontekstem wskazują, że wierzący ma się trzymać wyłącznie Słowa Bożego.

Wyłącznie jak za kontekst uznamy TWOJE przekonania.
To tylko twoje przekonania.

To jest fakt, bo treść Pisma Świętego NIE potwierdza twoich tez na temat znaczenia przytoczonych przez ciebie fragmentów Biblii.

Przykro mi, ale one JEDNOZNACZNIE wskazują, że fragment odnosi się wyłącznie do Ewangelii według świętego Jana. Nic tego nie zmieni.
Mnie też jest przykro, że nie widzisz zakazu zmiany czegokolwiek, kontekst CAŁEJ Bibli mówi o jej nienaruszalności i powtórzę:
Przypowieści Salomona 30:6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę

I nie ma stwierdzenia, że słowa Boga są tylko w Biblii.
Jest stwierdzenie,

Wobec tego poproszę o jego podkreślenie. Przy okazji możesz to zrobić w 1 Kor 4:6:
Masz pogrubione.

Pogrubiony fragment NIE stwierdza, że nauczanie pochodzące od Boga znajduje się wyłącznie w Biblii, więc Prz 30:6 NIE jest potwierdzeniem wyznawanej przez ciebie nauki, że chrześcijanie mają stosować się wyłącznie do tego, co zapisano w Piśmie Świętym.

1 Kor 4:6
6. Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego.
(BT)
Masz pogrubione.

Pogrubiony fragment NIE stwierdza, że chodzi o rzeczy zapisane w Pismach, więc NIE jest potwierdzeniem wyznawanej przez ciebie nauki, że chrześcijanie mają stosować się wyłącznie do tego, co zapisano w Piśmie Świętym.

Ciągle wychodzi na to, że przypisujesz tym cytatom nauki, których w nich NIE MA, a ponieważ od paru postów kręcimy się w kółko, to ta rozmowa nie ma dalszego sensu. Możemy oczywiście do niej wrócić jak wreszcie znajdziesz fragment Biblii, w którym RZECZYWIŚCIE zapisano, że mamy trzymać się wyłącznie tego, co znajduje się w Piśmie Świętym.
W tym momencie EOT.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 06 mar 2015, 00:20

Rembov pisze:Potrafisz odróżnić pomyłkę kopisty od zmiany treści Pisma Świętego z premedytacją? I czy zauważyłeś fakt, że jak tylko Kościół dostrzegł ten błąd przepisywania, to w nowych katolickich przekładach ten fragment został usunięty?
A w protestanckiej Biblii Gdańskiej czy Biblii Króla Jakuba ciągle jest obecny mimo tego, ze wiadomo, że to dodana przez kopistę glosa.

No zostal usuniety ale sporo czasu sie na niego z premedytacja powolywaliscie i trafil tam przez waszych.Dziwi mnie ze nawet w tysiaclatce zostal zmieniony a protestanckich nie,,
z tym masz racje.Poszperalem troche o dopiskach wiec zrobie malego off topa.

Erazm z Rotterdamu zaczął opracowywać i publikować Nowy Testament po grecku w październiku 1515 r. spostrzegł, że t.zw. Comma Johanneum nie występuje w podstawowym manuskrypcie z którego korzystał, ani w żadnym z pozostałych, z którymi porównywal tekst, więc po prostu opuścił te słowa.


Jak widzisz tez starano sie pozbyc tego bledu ale..

Brak tych słów rozwścieczył współczesnych mu teologów. eden z głównych wydawców Polyglotty Kompluteńskiej najpierw publicznie zrugał Erazma, a potem zażądał, aby w następnych wydaniach opuszczone słowa znalazły się jak to było dotychczas. Erazm oskarżony o sprzyjanie arianizmowi, ugiął się pod presją i oświadczył, że włączy opuszczone przez niego słowa do następnego wydania greckiego Nowego Testamentu pod warunkiem jednak, że przedstawiony mu zostanie grecki manuskrypt, w którym będą sporne słowa. Manuskrypty łacińskie uznał bowiem za dowód niewystarczający. Wkrótce znalazł się taki rękopis t.zw. Codex Montfortianus (minuskuł 61 według systemu Gregory-Aland ) — sporządzony jak się później okazało przez franciszkanina Froy z Oxfordu. Erazm wciągnął Comma Johanneum do swego trzeciego wydania Nowego Testamentu z 1522 r., zastrzegając jednak w Adnotationes, że nie jest to tekst autentyczny. Codex Montfortianus zawiera commę z błędami gramatycznymi ( brak rodzajników ), a wzięło się to stąd, że Froy nie znał za dobrze greki, natomiast Erazm go nie poprawił. Stefanus w swoim wydaniu dodał rodzajniki oraz zmienił sekwencję słów.


Ciekawe


Mozna rzucic tez okiem na artykul erhmana
http://www.focus.pl/czlowiek/ktore-slow ... 5?strona=4

a teraz listka Wg.prof C.Tischendorfa


Dopiski w Ew.Mateusza: Tych słów nie ma w rękopisach ;Synaickim i Watykańskim NT

5:22------"bez przyczyny"
6:13------"Albowiem Twoje jest królestwo i moc i chwała na wieki Amen"
6:25------"albo cobyście pili"
16:2------'Gdy bywa wieczór,mówicie:pogoda będzie;bo się niebo czerwieni"
16:3------(cały wiersz)
17:21-----"i przez post'
18:12-----"a co będzie sprawiedliwego weżmiecie"
20:7-------"weżimijcie go"
23:35-----"syna Barachyjaszowego"
24:10-----"i jedni drugich nienawidzieć będą"
24:31-----(zamiast)"z trąbą głosu wielkiego"; (powinno być)"z trąbą wielką"
25:6-------"dzie"
27:52-----"i groby się otwierały"
27:52-----"weszli"
28:19-----"tedy"

Dopiski w Ew.Marka,do zaznaczenia,lub wykreślenia.

4:37-----"tak,ze się już napełniała"
6:51-----"nader i dziwowali"
7:8-----"albowiem...umywanie konewek i kubków i wiele innych takich
tym podobnych rzeczy czynicie"
7:14----"mię wszyscy"
9:24----"ze łzami"
9:29----"i przez post"
9:44----(cały wiersz)
9:45----"w ogień nieugaszony"
9:46----(cały wiersz)
9:47----(zamiast)"ognia piekielnego"; (powinno być)"piekła"
9:49----"i każda ofiara solą osolona będzie"
10:24---"tym co ufają w bogactwach"
10:30---"domów i braci i sióstr i matek i dzieci i ról z prześladowaniem"
14;30----"dwakroć"
14:68----"a kur zapiał"
14:72----"powtóre..dwakroć"
16:9-20---(wszystkie te wiersze)

Dopiski w Ew.Łukasza wg prof C.Tischendorfa

2:40-----"w Duchu"
8:45-----"a ty mówisz,kto się mnie dotknął"
16:16----"a każdy się do niego gwałtem ciśnie"
17:12----"którzy stanęli zdaleka"
18:11----"sam u siebie"
22:43---(cały wiersz)
22:44---(cały wiersz)
22:68---"mi,ani mię wypuścicie"
23:5-----"ucząc"
23:34---"Tedy Jezus rzekł:Ojcze odpuść im,boć nie wiedzą co czynią"
24:42---"i plastr miodu"

Dopiski w Ew.Jana wg.prof. C.Tischendorfa

1:25----"i pytali go"
3:13----"który jest w niebie"
4:9------"gdyż żyeowie nie obcują z Samarytany"
5:3-----"którzy czekali poruszenia wody"
5:4-----(cały wiersz)
5:25---"i teraz jest"
8:1do11---(wszystkie te wiersze)
8:59---"przechodząc przez pośrodek ich i tak uszedł"
16:16---"bo ja idę do Ojca"
19:23---"i suknię"
21:25---(cały wiersz)

opiski w Dz.Ap. w Biblii Gdańskiej wg.prof. C. Tischendorfa

6:8---(zamiast)"wiary" (powinno być)"łaski"
8:37----(cały wiersz)
9:31---(zamiast "zbory",powinno być "zbór")
10:5--(zamiast)"ściśniony był w duch",(winno być)"gorliwie zajęty był słowem"
15:32---"i utwierdzali je"
18:21---"koniecznie ja muszę święto nadchodzące obchodzić;lecz się"

Do Rzymian.
3:22---"i na wszystkie "...(zamiast)"wierzące",(powinno być)"wierzącym"
6:12--(zamiast)"żebyście mu posłuszni byli w pożądliwościach jego"(powinno być)
"żebyście posłuszni byli pożądliwościom jego"
8:26---"za nami"
11:6---"a jeżli z uczynków,jużci nie jest łaska;inaczej uczynek jużby nie był uczynkiem"
14:6----"a kto nie przstrzega dnia,Panu nie przestrzega"

Dopiski w 1Koryntian wg.prof. C.Tischendorfa

2:1---(zamiast) "świadectwo Boże",(powinno być)"tajemnicę Bożą"
6:20---"i w duchu waszym,który są Boże"
7:5----"do postu i"
10:28----"albowiem Pańską jest ziemia i napełnienie jej"
15:24----"będzie"

2 Koryntian
4:14----(zamiast)"przez Jezusa",(powinno być)"z Jezusem"

Do Galacjan

3:1---"abyście prawdziwie nie byli posłuszni"
3:17---"względem Chrystusa"
5:19---"cudzołóstwo"
5;21---"męzobójstwo'

Do Efezjan

5:30--- "z ciała jego i z kości Jego"

Dopiski wg prof. C. Tischendorfa-listy cd.

1Tymoteusza
3:16---(zamiast) "Bóg",(winno być) "on"
4:12----"w duchu"
6:5----"odstąpże od takich"

2 Tymoteusza
3:3----"bez przyrodzonej miłości"

Do Hebrajczyków
12:18---(zamiast) "do góry,która się da dotknąć i do ognia gorejącego"
(powinno być)"do ognia,którego można dotknąc i który może gorzeć"
12:20---'albo pociskiem rozbita"

Jakuba
5:16--(zamiast)"wyznawajcie jedni przed drugimi upadki"(powinno być)-
-"Przeto wyznawajcie jedni przed drugimi grzechy"

1Piotra
2:5----"duchownych"
3:8---(zamiast)"dobrotliwi" (winno być)"pokorni"
2Piotra 1:1--(zamiast)"Boga",(winno być)"Pana"

Dopiski w 1 Jana i Apokalipsie wg.prof. C.Tischendorfa w Biblii Gdańskiej

1 Jana
3:16----"Bożą"
5:7----"na niebie;Ojciec,Słowo i Duch święty,a ci trzej jedno są"
5:8----"a trzej są,które świadczą na ziemi"
5:13---"i abyście wierzyli w imię Syna Bożego"

Apokalipsa
1:17----"mi:Nie bój się"
2:22--(zamiast)'swoich",(winno być) "jej"
5:3---"ani pod ziemią"
5:9---"nas"
5:10---(zamiast)"nas",(winno być)"ich", (zamiast)"będziemy",(winno być)"będą"
5:13--"pod ziemią"
6:2--(zamiast) "ażeby zwyciężał",(powinno być) "i on zwyciężył"
9:4---"ani żadnej rzeczy zielonej"
9:13--"z czterech rogów"
10:6---'i morze i to co w niem jest"
11:17---"i który masz przyjść"
12:12---Mieszkającym na.....na,"
14:5---"przed stolicą Bożą"
14:12---"tuć są ci"
16:5---"któryś jest"
16:7---"drugiego"
16:11---"i dla wrzodów swoich........z uczynków swoich"
16:17---"od stolicy"
18:22---"wszelkiego rzemiosła.....i grzmot młyna nie będzie więcej słyszany w tobie'
20:5----"a insi z umarłych nie ożyli,ażby się skończyło tysiąc lat"
21:24---"które będą zbawione........i cześć"
21:26----"i cześć"
22:3------"więcej"
Koniec wykazu


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 mar 2015, 09:28

Rembov pisze:To jest fakt, bo treść Pisma Świętego NIE potwierdza twoich tez na temat znaczenia przytoczonych przez ciebie fragmentów Biblii.
Przeciwnie, potwierdza, ale ty z powodu zaimpregnowania fałszywą ideologią katolicką nie możesz i nie chcesz tego zobaczyć.

Masz pogrubione.

Pogrubiony fragment NIE stwierdza, że nauczanie pochodzące od Boga znajduje się wyłącznie w Biblii, więc Prz 30:6 NIE jest potwierdzeniem wyznawanej przez ciebie nauki, że chrześcijanie mają stosować się wyłącznie do tego, co zapisano w Piśmie Świętym.
Stwierdza, nie ma innego Słowa Bożego poza Biblią. Kościół o tym wie od początku i stosuje sie wyłącznie do biblijnej nauki.

Pogrubiony fragment NIE stwierdza, że chodzi o rzeczy zapisane w Pismach,
Mówi wyłącznie o Słowie Bożym, które jest jedno. Nie ma innego.

Nie ma Słowa Bożego objawionego ludziom do wiary poza tym spisanym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 06 mar 2015, 20:18

Słowo Boże jest jedno. Jest to Osoba Syna Bożego, Logosu. Żadne inne słowo nie może się równać z jedynym Słowem Bożym. To Logos jest Słowem wychodzącym z milczenia... Odwiecznym Słowem...


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości