Po Ucisku: Pretrybulacjonistyczne oszustwo ujawnione

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Po Ucisku: Pretrybulacjonistyczne oszustwo ujawnione

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lip 2015, 10:09

"Po Ucisku: Pretrybulacjonistyczne oszustwo ujawnione"https://www.youtube.com/watch?v=wPbqJWfwGfA
Dowiedziałem się z tego filmu, że znany chyba wszystkim Kent Hovind, porzucił przekonanie, że przed uciskiem Bóg sekretnie pochwyci Kościół...
Warto całość obejrzeć!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 lip 2015, 11:00

Oglądałem ten i podobne filmy, opierają się o tradycjonalizm i nic nie wnoszą do rozumienia tematu i są duchowym oszustwem tak jak w tytule tego filmu, są tym z czym chcą walczyć. Analiza Słowa Bożego wskazuje na porwanie Kościoła przed wielkim uciskiem. Ken Hovind, przy całym szacunku dla jego pracy i wiary jest wyznawcą KJ only, typowo tradycjonalistycznego nurtu w baptyzmie.
Oczekiwanie na rychłe przyjście Pańskie było obecne aż do IVw do czasów Augustyna. Ten zmienił rozumienie Biblii w taki sposób, ze do dzisiaj jego filozofia pokutuje w znakomitej większości wyznań tak katolickich jak i protestanckich. Dlaczego protestanckich? Ponieważ protestanci mają swoje korzenie w reformowanym przez Lutra katolicyzmie. Nie mają tego obciążenia zbory wolne, niektóre zielonoświątkowe i baptystyczne, ponieważ są nurtami ideowo niezależnymi od katolicyzmu. Najsilniej różnią się od reszty chrześcijaństwa zbory braterskie i wolne, które są powrotem do nurtu pierwotnego Kościoła i odrzuceniem całej tzw tradycji chrześcijańskiej. Nie jesteśmy obciążeni wielowiekowym balastem dopisków tradycji.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lip 2015, 11:18

Myślę, że wypowiedź KAANa, jest otwarciem dyskusji... Zapraszam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lip 2015, 14:45

KAAN, pochwycenie [przed uciskiem] ma być fizycznym doświadczeniem, prawda?
Czemu więc używacie tego wersetu:
Rev 4:1 bw "(1) Potem widziałem, a oto drzwi były otwarte w niebie, i głos poprzedni, który słyszałem, jakby głos trąby rozmawiającej ze mną, rzekł: Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem."

jako dowodu na występowanie w Apokalipsie pochwycenia przez uciskiem, skoro to nie jest fizyczne, ale duchowe przeżycie Jana:
Rev 4:2 bw "(2) I zaraz popadłem w zachwycenie. A oto tron stał w niebie, na tronie zaś siedział ktoś;"
[dosł.: I natychmiast znalazłem się w Duchu, a oto w niebie stał tron i na tronie (ktoś) siedział;]

A tak przy okazji: czemu jedna osoba Jana, jest zrównywana z całym Kościołem? Czy Jan=Kościół? - innymi słowy: Czy pod koniec I w.n.e. jedynym przedstawicielem Kościoła był Jan apostoł?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 23 lip 2015, 15:24

Zbyszekg4 pisze:Czy Jan=Kościół?

To się chyba dla katolików wiąże z tym,że Jezus powierzył Maryję właśnie jemu. Maryja-oblubienica, /królowa Kościoła, oprócz królowej aniołów,patriarchów,dziewic,wszystkich świętych itd.itd.itd ;-) /. :mrgreen:



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości