Jak to jest z tym fundamentem

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: navi31 » 29 wrz 2015, 11:52

nie wiem o co wam chodzi...
Bog jest skałą, a Piotr odłamkiem skalnym, ktory zbuduje Kosciol
to co, do jakiej chcecie go zdegradować roli?

To tak jakby Izraelici chcieli Mojżesza degradować do roli jakiegoś tam podrzędnego
kapłana, jednego z wielu,
a jego prawo uznac za niewazne, bo przecież Bóg jest twórcą prawa, a nie Mojżesz.
No bo jest, ale jednak przez Mojżesza ono weszło.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Rembov » 29 wrz 2015, 11:56

login2 pisze:
No i co z tego? W Mt 16:18 przecież to SAM BÓG stwierdził, że skałą, na której zbuduje swój Kościół, jest Szymon Piotr. Ja z Bogiem ani kłócił się nie będę, ani próbował dowodzić, że nie mógł tego mieć na myśli. Ty rób jak chcesz. :D

Nono właśnie o tym mówię, musisz tą wykładnie zaproponować Bogu na sądzie. Na pewno wszystko mu wytłumaczysz. Pan Jezus musiał coś pokręcić bo skoro w całej Biblii jest wyraźnie napisane, że Bóg jest skałą, a potem nagle okazuje się, że to Piotr jest skałą, to mamy mały problem.

No, to ty masz problem, a nie ja. Ja słucham tego, co Chrystus powiedział i nie kombinuję jak koń pod górę, bo to rzekomo się nie zgadza ze Starym Testamentem. Zwłaszcza, że w tym miejscu nie ma żadnej niezgodności. Fakt, że Bóg jest skałą, nie oznacza, że inni nie mogą nią być. :D

Albo Pan Jezus kłamał, albo ty nie rozumiesz o czym On mówi. Jak myślisz co jest bardziej prawdopodobne? No bo wiesz takie podstawowe prawo logiki wskazuje na to, że dwie przeczące sobie wypowiedzi nie mogą być jednocześnie prawdą.

No to masz naprawdę gigantyczny problem, bo w ST chociażby nauczano, że wolno dać kobiecie list rozwodowy, a Chrystus stwierdził, że nie można. I teraz powstaje pytanie: Kto mówi prawdę, a kto skłamał?

W ogóle wystarczyłoby choć odrobinkę pomyśleć. Mamy jakieś pewnie kilkadziesiąt wersetów w Biblii które mówią "Bóg jest skałą". Natomiast tylko jeden werset który KK interpretuje, że Piotr jest skałą.

Wersów, w którym Chrystus mówi, że Szymon jest skałą są dziesiątki, bo właśnie takie jest znaczenie imienia "Piotr". Natomiast mamy jeden wers, gdzie przekazuje naukę, że jest skałą, na której zbuduje swój Kościół. Oczywiście fakt, że jest tylko jedna taka wypowiedź, nie zmienia w niczym jej prawdziwości, bo to cały czas nauka pochodząca od Boga. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: login2 » 29 wrz 2015, 12:20

Widzę humor dopisuje i bardzo rad jesteś. Świetnie, obyś tak na sądzie przed Bogiem był radosny jak dziś.
Fakt, że Bóg jest skałą, nie oznacza, że inni nie mogą nią być.


"Bo któż jest Bogiem oprócz Pana I któż skałą oprócz Boga naszego?" 2 Ks. Samuela 22:32

"Któż bowiem jest Bogiem oprócz Pana? Kto jest skałą prócz Boga naszego?" Ks. Psalmów 18:32

Być poczytał wersety które umieściłem wcześniej, może byś nie pisał nieprawdy. W ogóle widać jak ciekawie ewoluuje twoja teologia w tym wątku, mamy kilka skał. Ciekawe co dalej będzie...
No to masz naprawdę gigantyczny problem, bo w ST chociażby nauczano, że wolno dać kobiecie list rozwodowy, a Chrystus stwierdził, że nie można. I teraz powstaje pytanie: Kto mówi prawdę, a kto skłamał?


Ciekawa próba zacienienia prawdy. Oczywiście są rzeczy które się zmieniają. I jedną z takich rzeczy jest sposób postępowania Boga z ludzkością. Wiemy, że inaczej Bóg postępował z Izraelem i mieli różne prawa które nas dziś nie obowiązują. Natomiast są rzeczy niezmienne takie jak to KIM JEST BÓG. Ty sprytnie starasz się wymieszać te dwie rzeczy, sprytne ale na mnie nie zadziała i mam nadzieję, że inni się nie dadzą nabrać. Swoją drogą też niezła próba zmiany tematu, w co też nie mam zamiaru dać ci się wciągnąć.

Wersów, w którym Chrystus mówi, że Szymon jest skałą są dziesiątki, bo właśnie takie jest znaczenie imienia "Piotr". Natomiast mamy jeden wers, gdzie przekazuje naukę, że jest skałą, na której zbuduje swój Kościół. Oczywiście fakt, że jest tylko jedna taka wypowiedź, nie zmienia w niczym jej prawdziwości, bo to cały czas nauka pochodząca od Boga. :)


No tak bo jak jest napisane np. "A Piotr i Jan wstępowali do świątyni w godzinie modlitwy, o dziewiątej."(Dzieje Apost. 3:1), to dla ciebie ten werset oznacza, że Piotr jest skałą. Pozostawię to bez komentarza. Co do tego co dalej napisałeś, zgadzam się w pełni. Chrystus nauczał, że jest skałą na której zbuduje swój Kościół i tak właśnie jest. Tak jest to nauka pochodząca od Boga i potwierdzająca w 100% Start Testament jednocześnie świadcząca o bóstwie Jezusa. Amen.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Rembov » 29 wrz 2015, 12:26

login2 pisze:Widzę humor dopisuje i bardzo rad jesteś. Świetnie, obyś tak na sądzie przed Bogiem był radosny jak dziś.
Fakt, że Bóg jest skałą, nie oznacza, że inni nie mogą nią być.


"Bo któż jest Bogiem oprócz Pana I któż skałą oprócz Boga naszego?" 2 Ks. Samuela 22:32

"Któż bowiem jest Bogiem oprócz Pana? Kto jest skałą prócz Boga naszego?" Ks. Psalmów 18:32

To są opinie osób, które wypowiedziały te słowa. Bóg, jak widać z Mt 16:18 ma w tej kwestii INNE zdanie. :D

Być poczytał wersety które umieściłem wcześniej, może byś nie pisał nieprawdy. W ogóle widać jak ciekawie ewoluuje twoja teologia w tym wątku, mamy kilka skał. Ciekawe co dalej będzie...

Poczytałem te wersy. Nie zmieniają niczego w nauce na temat tego, kto jest skałą, na której Chrystus zbudował swój Kościół.

No to masz naprawdę gigantyczny problem, bo w ST chociażby nauczano, że wolno dać kobiecie list rozwodowy, a Chrystus stwierdził, że nie można. I teraz powstaje pytanie: Kto mówi prawdę, a kto skłamał?

Ciekawa próba zacienienia prawdy.

Żadna próba zaciemniania prawdy, tylko wskazywanie na konsekwencje tego, co napisałeś. :D

Oczywiście są rzeczy które się zmieniają.

Ciekawe, że dopuszczasz zmian w kwestii małżeństwa, ale w sprawie skały już uważasz, że Bóg nie może zmienić zdania. To kolejny brak konsekwencji w tym, co piszesz.

Natomiast są rzeczy niezmienne takie jak to KIM JEST BÓG.

Owszem, ale to, że w ST napisano, że Bóg jest skałą, nie oznacza, że tenże Bóg nie może ustanowić Szymona Piotra skałą, na której zbuduje swój Kościół. To jest decyzja BOGA, a nie logina2.

Wersów, w którym Chrystus mówi, że Szymon jest skałą są dziesiątki, bo właśnie takie jest znaczenie imienia "Piotr". Natomiast mamy jeden wers, gdzie przekazuje naukę, że jest skałą, na której zbuduje swój Kościół. Oczywiście fakt, że jest tylko jedna taka wypowiedź, nie zmienia w niczym jej prawdziwości, bo to cały czas nauka pochodząca od Boga. :)

No tak bo jak jest napisane np. "A Piotr i Jan wstępowali do świątyni w godzinie modlitwy, o dziewiątej."(Dzieje Apost. 3:1), to dla ciebie ten werset oznacza, że Piotr jest skałą. Pozostawię to bez komentarza.

Takie jest znaczenie imienia, które Chrystus nadał Szymonowi. :D

Co do tego co dalej napisałeś, zgadzam się w pełni. Chrystus nauczał, że jest skałą na której zbuduje swój Kościół i tak właśnie jest. Tak jest to nauka pochodząca od Boga i potwierdzająca w 100% Start Testament jednocześnie świadcząca o bóstwie Jezusa. Amen.

Dlaczego fałszujesz słowa Chrystusa? Jezus powiedział, że SZYMON PIOTR jest skałą, na której zbuduje swój Kościół. Pomijanie tego fragmentu nauki Zbawiciela jest jej przekłamywaniem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
login2
Posty: 357
Rejestracja: 25 lut 2014, 14:38
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: login2 » 29 wrz 2015, 12:31

Myślę, że co miało być powiedziane zostało powiedziane w tym wątku i nie ma co tu drążyć tematu więcej.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Rembov » 29 wrz 2015, 12:31

Masz rację. Teraz już tylko od ciebie zależy, czy będziesz dalej negował nauczanie Chrystusa na temat świętego Piotra, czy je wreszcie przyjmiesz do wiadomości. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Samolub » 29 wrz 2015, 12:41

Tak Papiez to skala, a dokladnie lessowa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Rembov » 29 wrz 2015, 12:49

Samolub pisze:Tak Papiez to skala, a dokladnie lessowa

Zdajesz sobie sprawę z faktu, że drwisz z nauczania Chrystusa?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: nadrozd » 29 wrz 2015, 12:51

ja nic nie wiem o preegzystencji Szymona ..... :letssin:

Skała jest Bóg wg starego testamentu

2Sa 22:3 bg "(3) Bóg, skała moja, w nim będę ufał, tarcz moja, róg zbawienia mego, podwyższenie moje, i ucieczka moja, zbawiciel mój, który mię od gwałtu wybawia."


2Sm 22:47 bg "Żyje Pan, i błogosławiona skała moja; niechże będzie wywyższony Bóg, opoka zbawienia mego."


2Sm 23:3 bg "Mówił Bóg Izraelski do mnie, mówiła skała Izraelska: Ten, który panować będzie nad ludem, będzie sprawiedliwy, panować będzie w bojaźni Bożej."


Ps 89:27 bg "On wołając rzecze: Tyś ojciec mój, Bóg mój, i skała zbawienia mego,"


Ps 18:3 bg "Pan opoką moją, twierdzą moją, i wybawicielem moim; Bóg mój skała moja, w nim będę ufał; tarcza moja, i róg zbawienia mego, ucieczka moja."


Ps 92:16 bg "Aby to opowiadano, że uprzejmym jest Pan, skała moja, a że w nim nie masz żadnej nieprawości."


Ps 144:1 bg "Pieśń Dawidowa. Błogosławiony Pan, skała moja, który ćwiczy ręce moje do bitwy, a palce moje do wojny."


Bóg jest skała wieczna
Iz 26:4 bg "Miejcie nadzieję w Panu aż na wieki; boć w Panu, w Panu jest skała wieczna."


wczoraj i dziś ten sam na wieki !
1Co 10:4 bt4 "(4) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus."




ostatnie 2 cyctaty wszazyją jasno że ta skała jest nie zmienialna
i pięknie potwierdza to Piotr :)

Mat 16:15- 18
On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. (18) A ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.


Obrazek


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Rembov » 29 wrz 2015, 12:53

Nadrozdzie, wrzucaniem kolejnych cytatów z ST nie sprawisz, że słowa wypowiedziane przez Chrystusa do Szymona Piotra nagle zmienią swój sens. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: nadrozd » 29 wrz 2015, 13:02

wiem Rembov :D

ale proboj :letssin: moze znajdziesz jakis cytat ze mamy nową skałe ;) ale pewnie predzej znajdziesz w ksiedze mormona albo jakims harym potterze :P


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Samolub » 29 wrz 2015, 13:07

Rembov pisze:
Samolub pisze:Tak Papiez to skala, a dokladnie lessowa

Zdajesz sobie sprawę z faktu, że drwisz z nauczania Chrystusa?


=D Tak zdaje, rzucaj ogien pod stosa

Zdaje sobie sprawe ze stawiasz nauczanie KK jako nauczanie Chrystusa


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Rembov » 29 wrz 2015, 15:56

Nie, stawiam nauczanie Chrystusa jako nauczanie Kościoła. To działa w tę stronę. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: josta » 29 wrz 2015, 19:08

Edukacja katolicka: zero merytoryki ale za to mnostwo uporu i powtarzania w kółko tych samych zdan w różnej formie, az delikwent zakuje do glowy, że nie on jest od myślenia:).

Reasumując: jeśli jakikolwiek katolik zajrzał tutaj po wyjaśnienie nauki katolickiej tłumaczącej logikę między Skałą/Bogiem a Skalą/Piotrem to znalazł jedynie tyle, że ma wyryć na pamięć jeden werset i dalej nie dociekać.


Rembov pisze:No, to ty masz problem, a nie ja. Ja słucham tego, co Chrystus powiedział i nie kombinuję jak koń pod górę, bo to rzekomo się nie zgadza ze Starym Testamentem. Zwłaszcza, że w tym miejscu nie ma żadnej niezgodności. Fakt, że Bóg jest skałą, nie oznacza, że inni nie mogą nią być. :D


Więc udowodnij, że się zgadza.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2015, 19:10 przez josta, łącznie zmieniany 1 raz.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym fundamentem

Postautor: Samolub » 29 wrz 2015, 19:22

Less to też skala
Obrazek

Francieszku- dooobry jak less, badz uwielbiony od swego kosciola =D

Less – pylasta skała osadowa pochodzenia eolicznego.

W lessach dominuje frakcja pyłowa (0,002-0,05 mm) złożona przede wszystkim z kwarcu z domieszką skaleni, węglanów, rzadziej innych minerałów. Zróżnicowanie wielkości ziaren w skałach jest bardzo małe, jest to więc skała dobrze wysortowana. Zazwyczaj bezstrukturalna, dość porowata. Barwa przeważnie żółtawoszara.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości