Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: kontousunięte1 » 14 gru 2015, 11:03

nesto pisze:Zdanie, że ludzie będą sądzić anioły jest typowym samouwielbiającym tekstem, jakich pełno w Biblii.
Pyszałkowie myśleli, że będą "królować" itp.
Zwykła ludzka pycha.

Twój wpis upewnia mnie,że albo jesteś celowo złośliwy,albo żle nastawiony /ktoś zmanipulował twoje myślenie ;-) /, w dodatku jesteś nieobiektywny i zamknięty na przekazy inne niż twoje własne wyobrażenia. Przykro czytać takie wpisy. To twoja pycha i brak zrozumienia,poznania powoduje,że wyciągasz takie "wnioski" i ranisz ludzi inaczej myślących. Nikt nie zmusza cię do wiary,do uznania Boga,do czytania Pśw,którym gardzisz. Nie rozumiem po co w ogóle się wypowiadasz wśród takich zacofanych ludzi,jakimi twoim zdaniem jesteśmy?

Dodam jeszcze osobistą prośbę w sprawie twojego awatara. Mimowolnie ogląda się go,a ja mam problem z oczami /niedowidzenie,okulary itd./ kiedy patrzę na ten palec,który już prawie dotyka oka to robi mi się słabo,naprawdę. Gdybyś był tak miły i coś mniej drastycznego wybrał,byłabym wdzięczna. :D :flower2:


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: nesto » 14 gru 2015, 16:33

Ależ Wuko. Jest w Biblii wielokrotne zapewnienie, że wszyscy zbawieni będą królowali w niebie, siedzieli na tronach, ucztowali itp.
To taki "lep na muchy".
Dzisiaj napisać mogę "populizm".

Czym zachęcić prostego pastucha, aby nic mu nie dać i aby był fanatycznie oddany?
Najlepiej obiecać mu nieśmiertelność i wieczne królowanie...

Ależ to naiwne.. Dzisiaj nie nabrałby się na to nawet przedszkolak :lol:

ps.
Nie atakuj mnie, ale spróbuj polemizować z tym co piszę. Może ockniesz się z hipnozy.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: magda » 14 gru 2015, 18:39

kontousunięte1 pisze:A jaka jest twoja interpretacja tych wersetów,które podał jwd? Bo faktem jest ,że są one w Biblii i pisze o tym,że aniołów sądzić będziemy i inne sprawy o tym rozróżnianiu niebios itd.Może i bajki,ale biblijne bajki.Ciekawa jestem bardzo,co na ten temat wiesz. Sama wiele razy myślałam o tych wersetach i nigdzie żadnego komentarza nie znalazłam.

WerseTY SĄ ALE Nie mówią niczego takiego jak on pisze, jest za mło danych zeby cokolwiek powiedzieć możemy tylko wiedzieć to co objawione a co do reczy niebieskich to objawione jest nam bardzo mało i Tworzenie takich bajek że jak Jezus mówiprzypowieść o ziarku gorczycy i ptakach niebieskich to już widzieć w tych ptakach aniołów itp . Mamy sądzić aniołów ale nie wiedomo których i z czego nie objawione. Aniołowie są rózni , jakies kilka nazw rodzajw aniołów orzewija sie w Biblii , np serafowie , cherubowie ale nic o nich ie wiemy wiecej nie wiemy nic o ich życiu co robia i robili bo byli przed stworzeniem swiata i pewnie coś robią i jakoś zyją ale nic nam Bg nie mówi o tych rzeczach , czasem tylko zdawkowo i na tym poprzestańmy . Gdyby to nam teraz do czegoś miało słuzyc to by nam to Bóg objawił . Widocznie mamy sie czym innym zająć niz aniołami, a takie całe bajki o aniołach to na prawde są nie od Boga.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
jwd
Posty: 460
Rejestracja: 25 maja 2010, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: jwd » 15 gru 2015, 17:54

Magda pisze:Widocznie mamy sie czym innym zająć niz aniołami, a takie całe bajki o aniołach to na prawde są nie od Boga.
Nie rozumiesz.

Tu nie chodzi, ani o aniołów, ani o ludzi tylko o pełny sens życia wiecznego w Jezusie jako w ludzkim Pomazańcu(Chrystusie). Czy można żyć wiecznie w bliskości Boga i stawać się istota doskonalszą, w inny sposób niz poprzez podobieństwo do najdoskonalszej istoty stworzonej, czyli do człowieka Jezusa? Czy mozna być podobnym do Boga, inaczej niz przez przyjęcie do swojego serca ludzkiej natury Chrystusa?

Czy plan Bozy nie jest taki, aby wszystkie stworzenia stały sie doskonałe przyjmując doskonałą ludzką naturę Mesjasza?
W Biblii są przesłanki, aby odpowiedzieć tak!

Jeżeli Jezus w Swojej ludzkiej naturze jest większy i doskonalszy od aniołów, a ludzie mogą iść Jego sladem i też być więksi od nich, czy Jezus, w taki sam sposób nie pociągnie innych stworzeń-nie ludzkich-do Siebie-aby stały się wieksze i doskonalsze niż dotychczas?
Moim zdaniem pociągnie, gdyż z Biblii wynika, ze mają braki, ze poddane zostały znikomości, ze zyły w czasie wojny. Są zatem poranione i potrzebują Zbawcy, potrzebują przemiany. Może nie wszystkie, ale Słowo mówi, ze są takie.

[color=]On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy, (19) ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości (20) i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego.[/color] [Kol 1:15-20]

Wszystko ma się pojednać z w NIm, poprzez Jego ludzką krew. On, w Swojej naturze boskiej był stworzycielem wszystkich, On, w Swojej naturze ludzkiej, pojednał wszystko ze sobą, czyli będzie zbawicielem wszystkich, ktorych stworzył. Z Niego płynie duch życia wiecznego dla Nich.

[color=]W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego, (8) której nam hojnie udzielił w postaci wszelkiej mądrości i roztropności, (9) oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył, (10) tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim,[/color][Ef 1:7-10]

W Nim wszystko ma się stać jednością, ma uzyskać pełne podobieństwo do siebie i to co stworzone na Ziemi i to co w Niebie, czyli jedni i drudzy mają być podobni do Chrystusa-Człowieka. Wszystko z wyjątkiem tych przeznaczonych do jeziora ognia(a więc obejdzie się BEZ APOKTASTAZY)
Tworzenie takich bajek że jak Jezus mówiprzypowieść o ziarku gorczycy i ptakach niebieskich to już widzieć w tych ptakach aniołów itp
Jeżeli wielkie drzewo nie jest drzewem, tylko symbolizuje przyszłe, wielkie i widzialne Królestwo, to kim są ptaki niebieskie? Też coś musza symbolizować: tych, którzy przylatują od strony Nieba :-)

Wielu nie wierzy w literalne milenium, patrzy na nie symbolicznie, ale jeżeli ono jest po to, aby wywyższyć Syna Człowieczego pośród innych stworzeń, niz ludzkie, aby i one wzięły z Niego nowe, doskonałe zycie, to wtedy to milenium staje się potrzebne i zupełnie inaczej możemy postrzegać to do czego jest przygotowywany Kościól, do jakiego rodzaju władzy.


J 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: konto skasowane » 15 gru 2015, 18:16

Nie przeginaj z formatowaniem tekstu jwd. Przeczytaj netykietę.


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: magda » 15 gru 2015, 22:53

jwd pisze:Tu nie chodzi, ani o aniołów, ani o ludzi tylko o pełny sens życia wiecznego w Jezusie jako w ludzkim Pomazańcu(Chrystusie). Czy można żyć wiecznie w bliskości Boga i stawać się istota doskonalszą, w inny sposób niz poprzez podobieństwo do najdoskonalszej istoty stworzonej, czyli do człowieka Jezusa? Czy mozna być podobnym do Boga, inaczej niz przez przyjęcie do swojego serca ludzkiej natury Chrystusa?


No móej drogi to juz przeginasz . ajezus nam do serca dał swoja BOSKĄ naturę a nie ludzka dał nam Boskiego Ducha . A nie ludzkiego no to masz wyobraźnie ,kto ci takie dziwaczne rzeczy podsuwa na myśl, gdzie sie tego nauczyłeś w jakim zborze , czy może sam wymyślasz.

jwd pisze:Czy plan Bozy nie jest taki, aby wszystkie stworzenia stały sie doskonałe przyjmując doskonałą ludzką naturę Mesjasza?


A tu już sobie pojechałeś po wyobraźni .nigdzie w Biblii nie pisze ze aniołowie maja sie zdegradować do bycia człowiekiem czy jak to napisałeś przyjęcia natury ludzkiej , Raczej Jezus będac człowiekiem sie poniżył bo natura ludzka jest gorsza nawet od natury aniołów i stał się mniejszym od aniołów . po to zeby nas zbawić a nie po to zeby i aniołowie mieli stać sie jak ludzie nixsi niz teraz sa , to twoja wyobraźnia ci figle płata
Hbr 2:7 bw "Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów, chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go,"

Hbr 2:9 bw "widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego."

jwd pisze:Jeżeli Jezus w Swojej ludzkiej naturze jest większy i doskonalszy od aniołów, a ludzie mogą iść Jego sladem i też być więksi od nich, czy Jezus, w taki sam sposób nie pociągnie innych stworzeń-nie ludzkich-do Siebie-aby stały się wieksze i doskonalsze niż dotychczas? Moim zdaniem pociągnie, gdyż z Biblii wynika, ze mają braki, ze poddane zostały znikomości, ze zyły w czasie wojny. Są zatem poranione i potrzebują Zbawcy, potrzebują przemiany. Może nie wszystkie, ale Słowo mówi, ze są takie.


Widzisz jakiego babola napisałes ,zże Jezus jako człowiek jest większy od aniołow a Biblia uczy że jest mniejszy i na podstawie tego babola , tego kłamstwa( a wiesz ko jest ojcem kłamstwa) tworzysz dalej cała bajkę , że niby aniołowie maja sie podciagnać do natury ludzkiej , człowieku oprzytomnij conieco.

jwd pisze: Są zatem poranione i potrzebują Zbawcy, potrzebują przemiany. Może nie wszystkie, ale Słowo mówi, ze są takie.

A to pokaz mi w Biblii ze tak jest napisane i że to co własnie napisałeś o aniołach wziąłes z Pisma Świetego a nie z własnej wyobraźni , udowodnij za pomocą wersetów z Pisma.Bo znam Biblię bardzo dobrze i wiem ze nie udowodnisz bo to ez wyssane z palca.

jwd pisze: ma uzyskać pełne podobieństwo do siebie i to co stworzone na Ziemi i to co w Niebie, czyli jedni i drudzy mają być podobni do Chrystusa-Człowieka.


Ja w tym wersecie nie widzenigdzie że aniołowie maja być podobni do Jezusa człowieka , nic tam takiego nie ma zato jest o pojednaniu i staniu się jedną grupą a nie że aniołowie stana sie ludxmi . A Jezus to raczej jest w pełnej chwale teraz i ma wszechmoc wiec to podobieństwo do człowieka jakim był na ziemi to raczej teraz dominuje jego Boska natura a nie ludzka a my dostawszy Ducha Bozego też stajemy sie dziećmi Bożymi a nie ludzkimi. Nie mamy juz ludzkich ojców ani ludzkiej cielesnej ntury która zrzucilismy przywdziewajac nature Jezusa w jego swietość jesteśmy odziani a nie w jego ludzka cielesnosć i nie ludzka nature i ludzkiego ducha dostalismy od Jezusa a Bozego Ducha Świetego . To co piszesz to chyba nie od Boga pochodzi i jest bardzo niezgodne z Biblią.

jwd pisze:Jeżeli wielkie drzewo nie jest drzewem, tylko symbolizuje przyszłe, wielkie i widzialne Królestwo, to kim są ptaki niebieskie? Też coś musza symbolizować: tych, którzy przylatują od strony Nieba

Nie muszzaąnic symbolizowacć bo Jezus mówi przypowieśc o drzewie a o ptakach mówi tylko po to żeby pokazać jak wielkie to drzewo wyrasta a nie ze to aniołowie to twoja wyobraźnia znowu nie wszystko w przypowieści cos symbolizuje


jwd pisze:Wielu nie wierzy w literalne milenium, patrzy na nie symbolicznie, ale jeżeli ono jest po to, aby wywyższyć Syna Człowieczego pośród innych stworzeń, niz ludzkie, aby i one wzięły z Niego nowe, doskonałe zycie, to wtedy to milenium staje się potrzebne i zupełnie inaczej możemy postrzegać to do czego jest przygotowywany Kościól, do jakiego rodzaju władzy.


Ale co ty tworzysz skad wiesz że nie sa doskonali , do tejpory nie zgrzeszyli skad wiesz ze muszą dostać nowe zycie nic takiego nie jest nam objawione wiec skup się na tym co wiemy co Bóg chce zebyśmy wiedzieli. Po co rozpowszechniasz tu bajki , jak to w biblii napisne zeby sie baśni strzedc po co wplatasz jakieś kłamstwa w to co piszesz . Trochę zejdź na ziemię i nie wymyslaj niczego , weź do serca rade apostoła:

1Kor 4:6 bw "A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu."

to co napisano a nie bajeczki które zdaje ci sie że tak jest. Nie doszukuj sie tego czego nie ma.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
jwd
Posty: 460
Rejestracja: 25 maja 2010, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: jwd » 15 gru 2015, 23:20

Jezus jest cały czas doskonałym Człowiekiem, a Jego natura ludzka jest równa boskiej, a więc jest wieksza od anielskiej.
Możesz tego nie zrozumieć, ale wg Biblii dziś Twoim Bogiem jest najprawdziwszy Człowiek z dusza ludzką z cialem ludzkim i z ludzkim duchem.


J 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: magda » 15 gru 2015, 23:52

jwd ty to tak poważnie czy żartem???. Jego natura ludzka nie jst równa Boskiej bo nigdy ludzka natura nie jest równa Boskiej

"dziś Twoim Bogiem jest najprawdziwszy Człowiek z dusza ludzką z cialem ludzkim i z ludzkim duchem' To dziwne ze nie ludzkiego ducha nam dał a Bożego, skoro ma jakiegoś ludzkiego doskonałego ducha o jakim nie słyszałamto skad daje Ducha Bozego??????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
jwd
Posty: 460
Rejestracja: 25 maja 2010, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: jwd » 16 gru 2015, 00:03



J 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: magda » 16 gru 2015, 07:33

Już nie znamy Jezusa według ciała według człowieczeństwa , teraz jest synem Boga w niebie i ma Ducha Bożego czyl Ducha Jezusa to nie duch ludzki a Boży takiego mamy Jezusa Siedzącego na tronie :
Ap 5:13 bw "I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków."
Flp 2:10 bw "aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią"
Mt 28:18 bw "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."
Dz 16:7 bw "A gdy przyszli ku Mizji, chcieli pójść do Bitynii, lecz Duch Jezusa nie pozwolił im;"
Jak widzisz Jezus ma Ducha Bożego a nie ludzkiego Duch Jezusa to Duch Świety czyli Duch Boga.Jezus bedac na ziemi tez miał ducha Bożego wedłóg ciała był człowiekiem a według ducha Był Bogiem. Dlatego mówił to:
Joh 14:8-10 bw "(8) Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. (9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje."

Jak widzisz Jezus nic od siebie nie mówił wszystko co masz w Ewangeliach mówił jako Ojciec jego Duchem, nie wiesz nawet jaki ył jako człwiek skoro nic z siebie nie pwiedział jako człowiek . On tylko mówił od Ducha Ojca który nim był, każde słowo .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zbawieni "już" czy "jeszcze nie"?

Postautor: niebieski » 12 mar 2016, 13:22

dr.sky pisze:Bzdury opowiadasz. Skoro ja tobie mówię, że mam dla ciebie prezent, a ty twierdzisz inaczej, to robisz ze mnie kłamce.
A jeśli Pan Bóg swoją obietnicę dodatkowo wzmocni przysięgą, to zbawienie jest już pewne na mur beton? A może jednak nie? http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 88#p491517


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości