"główny Antychryst"

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

"główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 13 sty 2016, 14:46

magda pisze:Ja juz wiem kto to ten główny Antychryst , TO PAPIEŻ
viewtopic.php?p=482308#p482308
Naszły mnie dwa pytania:
1. W którym miejscu Pisma Świętego jest mowa o "głównym Antychryście", bo mam problem z jego znalezieniem?
2. Jakim cudem papież ma być antychrystem, skoro papieże nie spełniają kryteriów, które święty Jan podał jako te, po których mamy rozpoznawać antychrystów?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 14 sty 2016, 00:36

Rembov pisze:1. W którym miejscu Pisma Świętego jest mowa o "głównym Antychryście", bo mam problem z jego znalezieniem?

No to ci znalazłam
2Th 2:3-5 bw "(3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, (4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
tu mowa o papieżu siedzacym jak Bóg , dawałam zdjęcie w innym wątku

Rembov pisze:2. Jakim cudem papież ma być antychrystem, skoro papieże nie spełniają kryteriów, które święty Jan podał jako te, po których mamy rozpoznawać antychrystów?

Oczywiście ze spełnia te warunki Papież nie wierzy w Jezusa w ogóle jest nie wierzacy a uprawia kult Maryjny królowaj nieba a jezus jest wedłog niego nie synem Bozym a podległym kapłanowi bytem który na rozkaz kapłama hop siup skacze z nieba na ołtarz żeby go jeden pedał z drugim pedofilem ofiarował no chyba nie myślisz ze tak się zachowuje Syn najwyzszego. Poza tym to nie jedyne kryterium jakie jest w Biblii po czym poznasz antychrysta.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 14 sty 2016, 08:55

magda pisze:
Rembov pisze:1. W którym miejscu Pisma Świętego jest mowa o "głównym Antychryście", bo mam problem z jego znalezieniem?

No to ci znalazłam
2Th 2:3-5 bw "(3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, (4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.

Tu jest mowa o "synu zatracenia", a nie Antychryście. A ja prosiłem o wskazanie miejsca, gdzie napisano o "głównym Antychryście".

tu mowa o papieżu siedzacym jak Bóg , dawałam zdjęcie w innym wątku

Pomijając już to, co napisałem wyżej, to papież ani się za Boga nie uważa, ani nie zasiada w świątyni Boga podając się za Niego.

Rembov pisze:2. Jakim cudem papież ma być antychrystem, skoro papieże nie spełniają kryteriów, które święty Jan podał jako te, po których mamy rozpoznawać antychrystów?

Oczywiście ze spełnia te warunki Papież

Poproszę o przedstawienie DOWODÓW, że papież "nie uznaje Ojca i Syna" (1 J 2:22) i "nie uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim" (2 J 1:7).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 15 sty 2016, 00:20

Papiestwo ie uznaje ani ojca an syna to co gada nie ma znaczenia znaczenie ma postępowwanie a swoim postępowaniem zaprzecza ze ma cokolwiek wspólnego z Bogiem. Rembov już sie tobą zmęczyłam , idzi sobie pogadać z kimś innym.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 15 sty 2016, 09:34

magda pisze:Papiestwo ie uznaje ani ojca an syna to co gada nie ma znaczenia znaczenie ma postępowwanie a swoim postępowaniem zaprzecza ze ma cokolwiek wspólnego z Bogiem.

Prosiłem o DOWODY, a nie kolejny pokaz tego, co sobie wymyśliłaś.

magda pisze:Rembov już sie tobą zmęczyłam , idzi sobie pogadać z kimś innym.

Czyli mamy twój standard: Wrzuciłaś kolejne pomówienie pod adresem papieży.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: nadrozd » 15 sty 2016, 13:22

i tak nigdy nie wiadomo w co naprawdę dany człowiek wierzy
https://www.youtube.com/watch?v=Vc7OtYQZ0z
oficjalne deklaracje to jedno a fakty i czyny za tym idące to drugie ...

wiec nie ma zadnych dowodów na to ze jakikolwiek papież naprawdę wierzył w to co powinien jako katolik .
ale tez nei ma dowodów ze nei wierzył bo czyny to jedynie poszlaki..... motywy pozostają skryta tajemnicą.

tak samo jest w wypadku każdej religi oczywiście....
można ocenic owoce jak się kogoś zna i przebywa z nim na co dzień ale nei sadze by to był dowód jakiego oczekujesz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 15 sty 2016, 17:50

Owocem tej religii jest Rembov widacć całkowitą slepotę i umiłowanie kłamstwa. wiec owoc świadczy o kościele.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: nadrozd » 15 sty 2016, 19:33

dlaczego akurat Papiez MUSI być antychrystem ? Może to byc i jakiś główny polityk który owinie sobie wszystkie religie wokół palca razem z ich przywódcami jak hiter.... why not ? Na ten moment wszyscy czekaja na silnego przywódce który wyciągnie świat z kryzysu finansowego powstałego na skutek tego ze bańka finansowa i dług publiczny stanowia mine na której siedzimy wszyscy i tylko czekamy az to pierdyknie.
A papiez w swej naiwnośi se może lubic islamistów ale islamiści nie lubia papieża ;)
Już z żydami by było prościej sie dogadać mysle..... ale też ja nie mam pojecia jak by miało sie te wszystkie religie połaczyć w jedną...... chyba ze dialog ekumeniczny sprawi ze kontent religi bedzie bez znaczenia a biblie dzisiaj i tak nie iwelu czyta... wola ogladac TV i YT przez który obecne imperium serwuje nam swpje przeszłanie i papke :/

ja mam wrażenie ze tak jak Remov ma swoje dogmaty z którymi nie chce sie rozstać bo je lubi to ty też masz swoje :)
A jak jtos ma pewnośc ze na 100% coś wie to zwykle ma zdziwiąna mine jak sie okazuje ze sie mylił.....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: niebieska777 » 15 sty 2016, 20:08

cos jest w tym co nadroz piszesz, światem rządzą zamaskowane wielkie kartele, banki i rodziny od pokoleń te same, my nawet o nich nie wiemy, oni jak marionetkami na scenie politycznej przesuwają prezydentami, sędziami itp.
dług publiczny itp to poważna sprawa, to sie zaczeło jakoś na początku XX wieku jak wymyslili banki narodowe i drukowali pieniądze itp.
Druga cześc Zeitgeist o tym mówi. radze obejrzeć na yt.


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 15 sty 2016, 21:40

ObrazekNadrozd nie moze to bycć polityk musi być to osoba zwiezana z religią bo słowo antychryst oznacza przeciwnik Chrystusa ale i zamiennik Chrystusa tak jak Vicarius Filii Dei, zastępca syna Bozego . A przeciez przywódcy swiatowi nie przyjmują tytułu zastępcy Chrystusa a tylko papiez ma ten tytuł i też tytuł vicarius christi czyli dokładnie antychryst. VICARIVS FILII DEI = 5+1+100+1+5+1+50+1+1+500+1 = 666. Maja ten napis na tiarze ale była zbyt opciachowa ta tiara zeby sie obnosic z tym,tak że papież pawełVI ją nie chciał nosic bo juz była ta liczba bestii obliczona w tamtych czasach i na razie ostatnio papieże jej nie nosza ale jest i nie zdziwie sie jeśli moze Borgolio sobie ja ubierze lub inny własnie główny antychryst człowiek zatracenia co usiadzie na tym już tronie z cherubami jak dla Boga przygotowanym. Tron już jest nowy wiec Bergolio sie do niego przymierzył żeby sobie jak Bóg psiedziec przy tych cherubach ale ten głowny antychryst to i tą trefna tiare wygrzebie w skarbcu watykanu i usiądzie z tym tytułem 666 na tym tronie . Na zdjęciu ta tiara co jej nie noszą bo opciach a tez moze trzymaja ją tylko dla antychrysta tego glównego który zasiądzie na tronie przed samym przyjsciem Jezusa..


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: nadrozd » 16 sty 2016, 05:58

widzisz magda ale ludziom zależy na zbawieniu i na zbawicielu nie koniecznie w sensie relogijnym......

Tak ze tym ludziom co sa ateistami, oni chca być poprostu zbawieni od przekleństwa przez które zycie jest ciezkie trzeba pracować etc etc. Antychryst pociagnie wszystkich...... i moze obieca taka namiastke zbawienia doczesny dobrobyt za cene stania sie niewlnikiem systemu i splacania długu do końca życia.
Co taki pajac w tiarze zaoferuje...... czym on może ludzi zachwycic.... sory ale zgniła relikwia z kości nietoperza może działała w średniowieczu, dzisiaj bardziej ciemny lud podnieca nowa generacja Iphone i surface;)

oczywiście nie zmienia to faktu kim wielka nierzadnica jadaca na besti ( kolejne nowe imperium po babilonie, medopersji grecji u rzymie - tzw Wielnii Babilon czylki obecnym imperium i cywilizacja..) jak najbardziej powstało dzieki KRK bo gdyby w pewnym momencie Papieże nie zastąpili rzymskich cesarzy i swym brakiem profesjonalizmu (w stosunku do tego co oferowali ich poprzednicy) nie wprowadzili nas w wieki ciemne to by to co mamy dzis nie powstało.
Wiesz dobrze w jakich okolicznościach musolini czy Hitler doszli do władzy i dzieki czyjemu wspariu...i kto z nimi konkordat podpisał i potem odcinał finansowe bonusy jak zwykła szmata stojąca przy drodze bierze kase za swój nierząd. Ale pozostałe religie nie sa lepsze bo zrobiły to samo tyle że za darmoszke ;) Histria może sie powstórzyc tyko na wieksza skale.... Papież za czasów II wojny sw ni emiał szans przekonac protestantów czy ateistów HItler i Mussolini i owszem.
Oczywiście nie wykluczam możliwości ze papież znów zdobedzie władze, ale mysle ze oni podobnie jak u nas Kaczyński wiedzą ze swoimi mordami na ten moment władzy nie zdobędą..... i trzeba wystwaic kogoś kto lepiej robote wykona.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: niebieska777 » 16 sty 2016, 09:37

nadrozd, podoba mi się Twój tok myślenia... zgadzam sie w wiekszosci


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
WordWasGod24
Posty: 65
Rejestracja: 21 mar 2015, 10:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: WordWasGod24 » 16 sty 2016, 10:39

A liczba to bowiem człowieka: 666
W którym dniu, Bóg stworzył człowieka? W szóstym.

"Tak ze tym ludziom co sa ateistami, oni chca być poprostu zbawieni od przekleństwa przez które zycie jest ciezkie trzeba pracować"

Jeżeli jakiś człowiek Ci mówi: "weź się za robotę, ty jesteś chory psychicznie, Ty już masz 20 parę lat, powinieneś osiągnąc to i tamto" to taki człowiek jest dzieckiem BESTII, tego systemu, który stworzył człowiek. Prawo Boga jest doskonałe. Ono nigdzie nie podaje granicy wieku kiedy ktoś jest pełnoletni, bo to nie było by logiczne i rozsądne. Każdy człowiek dojrzewa w innym tempie, jak każde drzewo i inna roślina lub stworzenie. Ta "robota" to jest wymysł komunistów - stygmatyzują Cię nierobem, bo nie chcesz pracowac na obłudnych polityków, wykonując prace jaką system ci narzuca. A któż by nie chciał miec swojego kawałka ziemi, zbudowac sobie dom, uprawiac ziemię i hodowac zwierzątka? To jest zamysł Boży - każde dziecko Boga tego pragnie. Dziecko diabła, tej Bestii, tego systemu, pragnie pieniędzy, by kontrolowac i miec władze nad ludźmi, by to ONI mu służyli. W planie Boga nigdy nie było od początku tego, by człowiek pracował nie dośc, że na kogoś, to jeszcze przez kilkadziesiąt lub kilkanaście lat, by dopiero pracowac na to, by zbudowac (pracując) sobie dom. Praca w rozumieniu Bożym to tworzenie, myślenie, rozwój. A w zamyśle człowieka, to niewolnictwo - 8 godzin jak nie więcej, wykonywania monotonnych czynności dla BESTII - człowieka, który chce byc bogiem. Psychiatria nie ma czegokolwiek wspólnego z nauką. Jest to wyłącznie narzędzie kontroli społeczeństwa. Jeżeli ktoś zagraża systemowi politycznemu poprzez swoje poglądy polityczne zazwyczaj takiemu człowiekowi przyszywa się metkę "schizofrenik" "paranoik" itp. Żeby był postrzegany przez ludzi jako wariat. Truje się go lekami, zastrasza izolatkami, by wpłynąc na jego myślenie i sprawic by dostosował się do tego, jaki sobie człowiek system wymyślił. Otoczka, szata naukowa dla odmienncyh zachowań jednostek osobowych, terminy diagnostyczne - to nie CHOROBY, to są nazwy zachowań, które zostały nazwane fałszywie Chorobami. Psychiatria nie zajmuje się leczeniem mózgu, ale chce farmakologią leczyc duszę - niematerialną czesc człowieka. Choroba, to "awaria", uszkodzenie ciała jak wątroby, skóry, serca. Żadne zachowanie złe lub dobre to nie choroba. Sprzecznością i zakłamaniem twórców tej pseudonauki jest to, że oni nie wierzyli w duszę. Psychika - z greckiego oznacza, DUSZA.

Człowiek, który nie może ralizowac swoich marzeń i planów, poprzez to, że urodził się w patologicznej rodzinie, często doświadcza cierpień duchowych, szuka różnych rozwiązań. Często kończących się śmiercią. Ludzie tacy, mają zazwyczaj duże ambicje, marzenia, których nie moga spełnic poprzez to, w jaki sposób system ich traktuje. A gdy człowiek, nie może realizowac swoich marzeń jest nieszczęśliwy. Tzw. "depresja" jest stanem, którego doświadcza każdy człowiek czy to po utracie bliskiej osoby, czy jakichś wartości materialnych. To stany psychiczne-duchowe, których leki nie zmienią. Leki psychotropowe nie zmienią sposobu życia, nie wyznaczą drogi i nie wyznacza celu w życiu człowiekowi, którym on zechce podążac. One stłumią cierpienie, jak alkohol czy narkotyki. Które trzeba by zażywac cały czas, bezustannie, aby "NORMALNIE" funkcjonowac. POZNAJCIE PRAWDĘ, A ONA WAS WYZWOLI.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 17 sty 2016, 22:23

magda pisze:Obrazek

Kolejna ściema, w którą uwierzyłaś, magdo. Taka tiara papieska nie istnieje choćby z tej prostej przyczyny, że papież NIE MA tytułu "vicarius fili dei". Nie mówiąc już o tym, że sam rysunek to pic na wodę i fotomontaż.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 17 sty 2016, 23:38

Ma tytuł zastepca chrystusa a to jest gorsze mój drogi bo zstepcą Jezusa na ziemi jest Duch Świety a nie tn maszkaron Bergolio


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości