"główny Antychryst"

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: niebieska777 » 18 sty 2016, 00:37

Bergoglio to wogóle jakiś błazen, chce przekonać ludzi tym ze ma twittera, albo że się śmieje na każdym kroku..


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 18 sty 2016, 04:32

Fajną ma czapke

Nawet gdyby sobie flamastrem wypisal na niej "Antychryst" to i tak wierni by się nie pokapowali
Przecież na codzień biskupi przebierają się za Dagona, czyli Mezopotamskiego demona z rybią głową.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 08:27

magda pisze:Ma tytuł zastepca chrystusa a to jest gorsze mój drogi bo zstepcą Jezusa na ziemi jest Duch Świety

Zapraszam do przeczytania 21 rozdziału Ewangelii według świętego Jana.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
szajla11
Posty: 85
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: szajla11 » 18 sty 2016, 10:28

Tytuł wątku jest obłędny ,, główny antychryst" :-/ :hahaha3:


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 10:31

Zawdzięczasz go magdzie. To ona wymyśliła ten termin: viewtopic.php?p=482308#p482308


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: niebieska777 » 18 sty 2016, 11:35

no a jaki ma być tytuł - alter ego papieża ? :D


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 11:45

Ale wiesz o tym, że zanim zacznie się twierdzić, że ktoś jest antychrystem, to wypadało by wykazać, że spełnia warunki podane w listach świętego Jana?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: nadrozd » 18 sty 2016, 11:45

no ale kiedyś sprawdzaliśmy ze w greckim katechiżmie w stosunku do papieża, jest użyte to samo greckie słowo co w apokalisie do antychrysta...
nie chce mi sie tego watki szukać, ale słowo oznacza "zamiast" lub "w miejsce"

jak ktoś chce niech se to sam zweryfikuje i nie bedzie paskudnym leniem, żerującym na czasie innych.... tym bardziej ze to tylko taka ciekawostka.
samodzielne zdobyte informacje lepiej sie docenia o :)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 18 sty 2016, 12:39

nadrozd pisze:no ale kiedyś sprawdzaliśmy ze w greckim katechiżmie w stosunku do papieża, jest użyte to samo greckie słowo co w apokalisie do antychrysta...
nie chce mi sie tego watki szukać, ale słowo oznacza "zamiast" lub "w miejsce"

jak ktoś chce niech se to sam zweryfikuje i nie bedzie paskudnym leniem, żerującym na czasie innych..

Nadrozd my to wiemy a w interesie Rembova broniącego zła nie jest szukanie tego wiec wybacz ale chyba wszyscy będziemy leniami w tej materii.

Rembov pisze:Ale wiesz o tym, że zanim zacznie się twierdzić, że ktoś jest antychrystem, to wypadało by wykazać, że spełnia warunki podane w listach świętego Jana?

Dlaczego niby tylko w listach Jana skoro antychryst jest opisany w wielu miejscach Pimsa swietego, dlaczego ograniczasz do listu Jana , jaki masz w tym pokretny ukryty cel jak zwykle.?

Rembov pisze:Zawdzięczasz go magdzie. To ona wymyśliła ten termin


Dobrze ze to tak nazwałam , bo wielu beędzie i było antychrystów pmniejszych przez cała historie ale Gówny antychryst zasiądzie w fałszywym kosciele przed przyjsciem Jezusa i to będzie ten właśnie głównyantychryst, mozesz go nazwać inacze no szef wszystkich antychrystw , czy coś innego , rzucć inne okresślenie żeby było wiadomo że mowa o tym co przyjdzie przed przyjsciem Jezusa a nie o jakimś tam Żydku z 1 wieku , czy poganinie z cesarstwa Rzymskiego co zaprzeczał że Jezus jest Synem Bożym


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: niebieska777 » 18 sty 2016, 12:49

:hihi: :sweet: :rotfl: SZEF ANTYCHRYSTÓW----- DOBRE !
YOU MADE MY DAY, MAGDA :* SZACUN


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.

4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.

Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 12:52

magda pisze:
Rembov pisze:Ale wiesz o tym, że zanim zacznie się twierdzić, że ktoś jest antychrystem, to wypadało by wykazać, że spełnia warunki podane w listach świętego Jana?

Dlaczego niby tylko w listach Jana skoro antychryst jest opisany w wielu miejscach Pimsa swietego, dlaczego ograniczasz do listu Jana , jaki masz w tym pokretny ukryty cel jak zwykle.?

Bo te "inne miejsca", to wasze interpretacje, a w 1 J 2:22 i 2 J 1:7 jak wół napisano kto jest antychrystem. To zaś, że uparcie unikasz tych dwóch fragmentów, a usiłujesz opierać się na tych interpretowanych pod przyjętą przez ciebie tezę, jasno świadczy, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że papieże NIE SPEŁNIAJĄ warunków opisanych przez świętego Jana.

Rembov pisze:Zawdzięczasz go magdzie. To ona wymyśliła ten termin

Dobrze ze to tak nazwałam , bo wielu beędzie i było antychrystów pmniejszych przez cała historie ale Gówny antychryst zasiądzie w fałszywym kosciele przed przyjsciem Jezusa i to będzie ten właśnie głównyantychryst,[/quote]
Poproszę o fragment Pisma Świętego, w którym to ZAPISANO. To, że ty w to wierzysz, to nieco za mało. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: nadrozd » 18 sty 2016, 13:49

magda pisze:Nadrozd my to wiemy a w interesie Rembova broniącego zła nie jest szukanie tego wiec wybacz ale chyba wszyscy będziemy leniami w tej materii.


nawet jak to sie pokaże to bedzie uznane za jedynie poszlake :) i w sumie słuszcznie.
pozatym standardowa odpowiedz to jest najpierw...
1. ja tego tam nie widze
potem jakjuz sie pokaze podkresli tak ze zauwazy i to w kilku miejscach to sie dostanie tekst w stylu
2. pismo nie jest ostatecznym autorytetem :)


natomiast to co chciałemdodac to ja nie jestemprzekonany czy państwo kościelne
http://portalwiedzy.onet.pl/32523,,,,pa ... haslo.html
po swoim upaadku .... można dalej uznac ze Papiez ma władze.
Na moje to władza papieży w europie była poprostu jednym z etapów powstawania obecnego imperium.
I o ile reformatorom co do Antychrysta cięzko nei przyznac racji..... to dzisiaj hmmmmm ciezko juz o pewność.


inna sprawa ze jest cięzko tak naprawde ustalić kto obecnie rzadzi, bo ani papież, ani rzady poza marginalnymi sprawami chyba takiej realnej włądzy absolutnej nie maja.... Zaś istnieje wiele firm które ma wieksze obroty niż wiele państw. A taki facebook wie o tobie wiecej niż ksiądz na spowiedzi wyciągnie ;) Jak placisz karta to mastercard wie co gdzie i za ile kupujesz..... google wie jakei strony ogladasz ... etc etc....
żyjemy w czasach które nawet 50 lat temu uznawane by były za fantacje

....... KRK przez ostatnie 500 lat też wprowadził takie zmiany ze gdyby sie przenieśli tamci katolicy w czasie to cieżko by było im rozpoznać.....co to za kościół. wiec nie dziw sie ze heh ja nic nie jestem na 100% juz pewien.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 18 sty 2016, 15:25

Rembov pisze:Bo te "inne miejsca", to wasze interpretacje, a w 1 J 2:22 i 2 J 1:7 jak wół napisano kto jest antychrystem. To zaś, że uparcie unikasz tych dwóch fragmentów, a usiłujesz opierać się na tych interpretowanych pod przyjętą przez ciebie tezę, jasno świadczy, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że papieże NIE SPEŁNIAJĄ warunków opisanych przez świętego Jana.


mój drogi omijam to co już było omawiane ale jeśli jeszcze raz chcesz to wyjatkwo dzić mam czas.

1Jo 2:22 bw "(22) Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna."

2Jo 1:7 bw "(7) Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem."

Czy ty Rembov uwazasz że djabeł jest nieinteligętny??????
Czy uwazasz ze ten werset nie istnieje: 2Co 11:14 bw "I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości."
Czy uwazasz że człowiek moze przybierać pozór pobożności a tak na prawde byc złym do szpiku kosci ?2Ti 3:5 bw "którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.
Czy uważasz ze trzeba oceniać ludzi potym co gadaja czy po owocach? Mat 7:15-17 bw "(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce."

Na podstawie twoich odpowiedzi pokaże ci ze jednak papieże sie do tych warunków jak ulał nadają. No to zaczynamy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 15:29

Jak UDOWODNISZ, że papieże nie uznają Ojca i Syna (warunek z 1 J 2:22), albo nie uznają, że Chrystus przyszedł w ciele ludzkim (warunek z 2 J 1:7), to wtedy i TYLKO wtedy możesz twierdzić, że papież jest antychrystem. Prosiłem cię o takie dowody moim drugim postcie w tym temacie, ale dalej ich nie przedstawiłaś.
Jednak z chęcią się z nimi zapoznam.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 18 sty 2016, 15:43

Najpierw odpowiedz


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości