"główny Antychryst"

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 15:48

Wybacz magdo, ale moja prośba o dowody, że papieże spełniają warunki opisane w 1 i 2 Liście świętego Jana wisi na forum od 14 stycznia. Nie stosuj tutaj manipulacji "odpowiem jak ty odpowiesz", bo one na mnie NIE DZIAŁAJĄ. Przedstaw dowody, że papieże nie uznają Ojca i Syna, albo nie uznają, że Jezus przyszedł w ciele ludzkim, albo ODWOŁAJ i PRZEPROŚ za te wszystkie teksty pod ich adresem, w których piszesz, że są antychrystem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 18 sty 2016, 17:17

To Ty przedstaw dowody że uznają Ojca i Syna


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 17:39

Samolub pisze:To Ty przedstaw dowody że uznają Ojca i Syna

Udowadnia się WINĘ, a nie niewinność. Dlatego to ten, kto twierdzi, że papież jest antychrystem, ma OBOWIĄZEK wykazać, że spełnia on kryteria opisane w 1 i 2 Liście świętego Jana, a nie ja, że ich nie spełnia. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 18 sty 2016, 18:00

Rembov posłuchaj Chrystusa



23:1 Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
23:2 Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
23:3 Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.
23:4 Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
23:5 A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.
23:6 Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,
23:7 I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.
23:8 Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
23:9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
23:10 Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
23:11 Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,
23:12 A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.
23:13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
23:14 (Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:16 Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.
23:17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?
23:18 Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.
23:19 Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?
23:20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.
23:21 I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.
23:22 I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.
23:23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:24 Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
23:25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
23:26 Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.
23:27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.
23:28 Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.
23:29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30 I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31 A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32 Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33 Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34 Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35 Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36 Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.


Sprawdzmy czy mozna uznać dzisiejszy Kościół Katolicki podobnym do Faryzeuszy i Sadyceuszy do których przemawiał Chrystus

1.wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.

- duchowienstwo KRK nie pracuje zawodowo
- zyją na "barkach ludzkich"
- uciekają od pracy, stronią od jakiejkolwiek pracy i dążą do usługiwania się innymi
- okradają budżety państw

2. A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.

- widział ktoś kiedyś Ksiedza poza szkołą, kolędą, odbiornikiem TV usługującemu ? Czyli poza miejscem zarobkowym bądz propagandowym? Chyba w filmie o Karolu Wojtyle ktory ocieka propagandą
- chodza w przydlugich szatach stanowiacych o szczegolnosci ich kaplanstwa, odwrotnie do Jezusa i Apostolow


3.Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach

Bardzo lubią, na każdej uroczystosci swieckiej, spotkania miedzy politykami, stanowia jeden z filarow wladzy swieckiej i z nim spiskuja dla swoich korzysci

4.Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

Nazywaja Papieża i tytułują go " Ojcem Świętym"
W miejsce prawdziwego Ojca w Niebie, mimo że Jezus wyraźnie mowi że jest jeden Ojciec Duchowy

5.Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.

Nazywaja duchownych swoich i przelozonych "przewodnikami duchowymi"

6.Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

My wiemy że zamykają... brak Nowo Narodzenia, odciaganie od Zbawienia z Łaski, ciągną ludzi do piekła...

7.(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)

Zabierają emerytury starszym Babcia robiac im wode z mozgu i straszac pieklem. Jadaja obiady u mlodych wdow liczac na darmowe noclegi, posilki i uslugi, udajac że pomagaja kobietom po śmierci męża, namawiaja do przepisywania spadkow na Kościół Katolicki


8. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.

Nawracaja innych na Katolicyzm zazwyczaj zatajaja Ewangelie, zmieniaja obrzadki lub nastawiaja ludzi do ich interesow. Pranie mozgu

9. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.

Zabijali prorokow, swietych od 4 wieku ne do dziś zabijają. Mowia o Piotrze, Pawle, Janie, Filipie etc. a Ci byliby w ich czasach heretykami, byliby paleni, sadzeni, przesladowani...

"Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?"


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 18:58

Wrzuciłeś dużo tekstu, ale w nim NIE MA dowodu, że papiestwo "nie uznaje Ojca i Syna" (por. 1 J 2:22) lub "nie uznaje, że Jezus przyszedł w ciele ludzkim" (por. 2 J 1:7), co by świadczyło, że papieże są antychrystami. Masz jakiś RZECZYWISTY dowód, że tak jest?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 18 sty 2016, 20:07

Nie uznaje Ojca w Niebie bo mają Ojca na Ziemii Duchowego... Papieża. Czyli on jest w miejscu Boga więc sam nie uznaje Ojca, on odbiera wlasciwie od ludzi ten tytuł...

Syna nie uznają również, gdyby uznawali baliby sie tego co robia, wyznawali grzechy, oni zyją jakby go nie było. Więc nie uznają go


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 20:16

Przedstawiłeś swoje PRZEKONANIE, jak podchodzą do Boga Ojca i Syna Bożego papieże, ale DOWODU, że twoje PRZEKONANIE jest zgodne z rzeczywistością, jeszcze nie przedstawiłeś.

Czekam na DOWÓD, a nie przekonania.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 18 sty 2016, 20:51

Papiestwo tylko głosi ze uznaje ale jego działania temu zaprzeczają. Weźmy za przykład takiego nikczemnego papieża jak Wojtyła. Gdyby uznawał Ojca i syna nie zawierzyłby świata Marii a Bogu .
Gdyby na prawde uznawał Ojca i syna to słuchałby tego czego uczył syn a nie słuchał, Sun uczył że Joh 14:6 bw "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
A wojtyła nigdy nie przychodził do Ojca przez Jezusa a tylko przz Marie
Człowiek musi należec do Jezusa wtedy ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu . Wojtyła do Jezusa nie należy bo oddał sie nie Bogu a Marii człowiekowi wiec nie zmartwychwstanie z chrześcijanami.
Człowiek jeśli uznaje swojego Boga i wie że ten Bóg jest bogiem zazdrosnym i nie toleruje innych Bogów obok siebie to nie wprowadzia obcych deminicznych kultów w modlitwie do tego Boga widocznie papież Boga tego zazdrosnego nie uznaje skoro sie modli razem z poganami.
Całowanie koranu oznacza akceptację i umiłowanie tej księgi i ze uznaje Allaha za swojego Boga , ksiegi odrzucajacej Jezusa czyli ksiegi antychrysta.
Nikczemnosć tego zwłaszcza papieża była wielka i nie bedę tu wszystkiego wypisywać bo jest tego wiele, Ale też mamy nowego szuję Bergolia co już poniżył wartość ofiary Jezusa uznał ja za niepotrzebną do zbawienia np żydów, czyli Jezusa nie uznaje bo niepotrzebny . Ojca tez nie uznaje bo . Ma jakiegos swojego Boga dla którego każdy człowiek jest dieckiem Bozym nawet wyznawcy demonów, czyli nie ten Ojciec nasz w niebie jest jego Bogiem, bo Ojciec ma dzieci tylko dzięki Jezusowi,
Joh 1:12 bw "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,"
Rom 8:14 bw "Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."
A dla Bergolia wszyscy i buddyści i wszelkiej masci poganie czczacey demony
Opamietaj się Rembov Papieże nie uznaja ani ojca ani syna.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 21:01

magda pisze:Papiestwo tylko głosi ze uznaje ale jego działania temu zaprzeczają.

Poproszę o DOWODY, a nie twoje wierzenia na temat papieży i ich czynów. Wierzyć możesz w co chcesz, nawet to, że Księżyc jest sera, ale jak masz zamiar kogoś oskarżać o cokolwiek, to jako dowody prezentuj FAKTY, a nie swoje przekonania.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: madelinka » 18 sty 2016, 22:03

Rembov pisze:Kolejna ściema, w którą uwierzyłaś, magdo. Taka tiara papieska nie istnieje choćby z tej prostej przyczyny, że papież NIE MA tytułu "vicarius fili dei". Nie mówiąc już o tym, że sam rysunek to pic na wodę i fotomontaż.


To nie jest ściema, wystarczy wejść na stronę Watykanu i samemu poszukać. Tytuły z oficjalnej tytulatury papieskiej jakie znalazłam:
Servus Servorum Dei (Najwyższy wśród Sług Boga)
Dei Filii Vicarius (Zastępca Syna Bożego) - z listu do papieża Pawła VI (http://w2.vatican.va/content/paul-vi/la ... ianae.html)
Romanum Pontifex ( Rzymski kapłan, dosł. Budowniczy mostów)

Rembov, wszystkie przytoczone przeze mnie źródła są dostępne w necie, niestety nie w języku polskim.

Zastanówmy się nad słowem antychryst:
ANTICHRISTOS (grecki) = ALTER CHRISTUS (łacina) = inny Chrystus, drugi Chrystus; w miejsce Chrystusa.Jest to ktoś w miejsce Chrystusa, drugi ale i inny Chrystus, ktoś kto Go przypomina, jednak Nim nie jest. W poszukiwaniu tożsamości drugiego Chrystusa kluczowa jest wizja Daniela, która wraz z Objawieniem Jana, tworzy całość. Nie można tych objawień pominąć i skoncentrować się tylko na zdaniu z drugiego listu Jana.
W wizji Daniela (D.7) pojawiają się 4 bestie, których tożsamość potwierdziła historia. 4 zwierzęciem jest Rzym. Ta wizja jest spójna z wizją posągu(D.2, 31:35) Piątym,( które jest mieszanką poprzednich:"znaczy, że królestwo będzie rozdzielone, lecz będzie miało coś z trwałości żelaza, jak widziałeś żelazo zmieszane z ziemią gliniastą. A to że palce u nóg było po części z zelaza a po części z gliny, znaczy, że królestwo będzie po części mocne, a po części kruche."D.2,41:43), jest imperium zrodzone z upadającego Rzymu. Piąte zwierzę z wizji Daniela jest tym samym, które opisuje Jan w rozdziale 13 i 17. Co ciekawe, jest ono podobne do smoka z rozdziału 12:"I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów".Obj.12,3
Smok, Lewiatan ("wąż zwinny, skręcony", czyli szatan), którego :"W owym dniu ukarze Pan, swoim twardym, wielkim i mocnym mieczem (...) i zabije smoka morskiego".Iz.27,1
Co wiemy o 5 zwierzęciu:"Gdy uważnie przypatrywałem się rogom, zaczął wyrastać między nimi inny, mały róg (...). Na tym rogu były oczy, jakby oczy ludzkie i usta, które mówiły zuchwałe słowa"."I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego; będzie zamyślał odmienić czasy i zakon(...) Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić"D.7, 8; 7,25:26

Wiemy, że jest spadkobiercą Rzymu, ale wyróżnia się czymś na tle pozostałych systemów: jest inny – jest potęgą religijno polityczną, która panuje do przyjścia Sędziwego:"A gdy patrzyłem, wtedy ów róg prowadził wojnę ze świętymi i przemógł ich, aż przyszedł Sędziwy i odbył się sąd i prawo zostało przyznane Świętym Najwyższego i nadszedł czas, że Święci otrzymali królestwo" D.7, 21:22

Czasy końca, ostateczne, o których przestrzegał Jezus zaczęły się od momentu Jego odejścia; z listu Pawła wiemy, że pierwsi chrześcijanie mieli tego świadomość. Niektórzy zapowiadany koniec widzieli w upadku Jerozolimy w 70 roku. Zginęło wtedy ponad 1 milion ludzi. Żydzi zostali wypędzeni. Zakończył się system świątynny. Tak jak to przepowiedział Jezus Samarytance: "Kobieto, wierz mi, że nadchodzi godzina, gdy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcić Ojca. Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie."J 4, 19:24
Paweł, pisząc list do Tesaloniczan, wiedział doskonale kim jest ten inny, który miał się ukazać, lecz w obawie przed prześladowaniem ze strony Rzymu, nie ujawnił jego tożsamości. Wiemy, że jeszcze za ziemskiego życia Jezusa, uczniowie marzyli o władzy, lecz Pan wyraźnie ich zganił i zapowiedział: "Ale Jezus przywołał ich [do siebie] i powiedział: Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, panują nad nimi, a ich wielcy sprawują nad nimi swą władzę. Nie tak ma być między wami, lecz kto między wami chciałby być wielki, będzie waszym sługą. A kto z was chce być pierwszy, [niech] będzie sługą wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, ale aby służyć i aby dać swe życie na okup za wielu."Mk.10, 42:45

Paweł był świadom ludzkiej natury i doskonale wiedział, co będzie się działo po jego śmierci:"Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was nadzorującymi, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią. Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów". Dz.20, 28:30

W książce "Kościół i Żydzi" (mam ją w pdf, po polsku, ale teksty Euzebiusza są dostępne również na stronie Jezuitów po angielsku i łacinie) , we wzmiance o pierwszym autorze "Historii Kościelnej", Euzebiuszu z Cezarei czytamy:
"W jego filozofii o zabarwieniu politycznym, wyartykułowanej wprost w takich dziełach jak Vita Constantini czy Oratio de Laudibus Constantini (Pochwała Konstantyna) cesarz był obrazem Boga oraz jego przedstawicielem na ziemi, należycie wykładającym Słowo i okazującym dobroczynność godną Syna Bożego. W bankiecie wydanym przez Konstantyna dla wszystkich biskupów, wydanym z okazji swych tricennaliów (30 rocznicy panowania) Euzebiusz zobaczył obraz uczty Baranka. Dla Euzebiusza nie istniała już dłużej granica pomiędzy Kościołem a Imperium – jedno i drugie wydają się stopione w całość. Struktura ziemskich rządów Konstantyna jest dla niego wiernym odbiciem Boskiego wzorca."
Wiemy, że Konstantyn (katolicki święty), bałwochwalca, czciciel mitraizmu i genialny polityk, zamiast wykorzeniać, (przelewając krew), chrześcijaństwo, połączył kult słońca i podstawowe prawdy wyznawców Chrystusa, dając podwaliny katolicyzmowi. Umocnił on pozycję biskupa Rzymu (zwolnienie kleru od podatków i świadczenia usług publicznych, zrównanie biskupów z wysokimi urzędnikami państwowymi, prawo do własności). Prawo niedzielne wydane w 321 roku przez cesarza Konstantyna brzmiało tak: "W czcigodny dzień Słońca [venerabili die Solis], niech urzędnicy i mieszkańcy miast wypoczywają, zaś wszystkie sklepy i warsztaty niech będą pozamykane. Na wsi jednak osoby zajmujące się rolnictwem mogą swobodnie kontynuować swoje zajęcia."( Philip Schaff, "History of the Christian Church, r. 7, § 75. The Civil and Religious Sunday. " ).Tym samym, potwierdził nowy kierunek "chrześcijaństwa": chrześcijanie wywodzący się z pogan (zwłaszcza w Rzymie), w obawie przed większymi prześladowaniami, powoli rezygnowali ze świętowania dnia Pańskiego, na rzecz pogańskiej niedzieli. W roku 321 Konstantyn połączył hebrajską ideę siedmiu dni tygodnia z kalendarzem juliańskim i dodał jeszcze kult słońca. Pierwsi chrześcijanie nie czcili niedzieli jako świętego dnia Pana, ponieważ nie znali kalendarza Konstantyna. Konstantyn i Sobór Nicejski w 325 n.e. zastąpili Paschę, Wielkanocą (Easter day – święto babilońskiej bogini Isztar). W 364 r. na soborze w Laodycei Kościół zabronił świętowania soboty. W Kanonie XXIX tego soboru widnieje następujący zapis: „Chrześcijanie nie powinni judaizować i próżnować w sobotę, ale powinni pracować w tym dniu; powinni szczególnie uczcić Dzień Pański będąc chrześcijanami, i jeśli to możliwe, nie pracować w tym dniu. Jeśli jednak będą judaizować w tym dniu zostaną, odłączeni od Chrystusa” (C. J. Hefele, History of the Councils of the Church , str. 316)

Kardynał James Gibbons w książce "The Faith of Our Fathers " na stronie 97 mówi: "Możesz przeczytać Biblię od Księgi Rodzaju do Objawienia, a nie znajdziesz jednego nawet wersetu polecającego święcenie niedzieli. Pismo nakazuje wiernym obchodzenie soboty - dnia, którego my nigdy nie uświęciliśmy".

"I otworzyło paszczę swoją by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu Jego i przybytkowi Jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie i dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami i językami i narodami." Obj.13, 6:7

W ujęciu biblijnym, bluźnierstwem jest stawianie się na równi z Bogiem:"Zajmujemy na tej ziemi miejsce Boga Wszechmogącego ”. Papież Leon XIII, List encykliczny z 20 czerwca 1894
http://www.papalencyclicals.net/Leo13/l13praec.htm

Czym jeszcze się wyróżnia?:- "dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami i językami i narodami"

"Dla najważniejszych aktów swych rządów, dla umów, praw, wyroków, przywilejów, testamentów, darowizn lub ich odwołania, królowie poszukiwali zatwierdzenia apostolskiego. W ten sposób władza Stolicy Rzymskiej była nadzwyczaj rozległa i w sprawach politycznych. (...)
Pisał też opat Wibald w r. 1148 do Eugeniusza III: Wstąpiłeś w dziedzictwo Apostołów. Tak jesteś dziedzicem, a dziedzictwem Twym jest krąg świata. Zarząd nad nim także Tobie jest powierzony, nie zaś posiadanie". Stąd też nadawano papieżowi tytuły najzaszczytniejsze, nazywano go nie tylko świętobliwością, ale i majestatem, apostolskim majestatem, wyniosłością, wysokością itp. (...)
Na mocy wyższości państwa Bożego nad państwem ziemskim i celu kościelnego nad celem państwowym, uznawano też powszechnie, że Kościołowi przysługuje władza sądzenia monarchów ziemskich i ich praw (...). Papież był jednocześnie i głową społeczności chrześcijańskiej czyli tym, który przyjmował do tej społeczności. Jak wybierał i koronował najwyższego władcę świeckiego, cesarza rzymskiego, tak przyjmował do wielkiej chrześcijańskiej rodziny narodów i innych władców, przez udzielanie im tytułu królewskiego
". (Historia powszechna Kościoła Katolickiego. Tom VII. ss. 48-78. )

-"będzie zamyślał odmienić czasy i zakon"
Wiemy, że Konstantyn zmodyfikował kalendarz, jednak obecną jego formę zawdzięczamy papieżowi Grzegorzowi XIII (1528), który uczynił to ze względu na potrzebę stałości świąt kościelnych.
Czy udało się zwierzęciu zmienić zakon? Wiemy doskonale, że kościół zmienił Dekalog, usuwając z formy katechizmowej 2 przykazanie, zmieniając 4 (szabat na niedzielę) i rozbijając 10 na dwa.

-"Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta; A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi":
Rzym został zbudowany na siedmiu wzgórzach (łac. Septimontium). Siedem wzgórz, wszystkie mieszczące się po wschodniej stronie Tybru, stanowi serce miasta. Pełniły one bardzo ważną rolę w mitologii, religii i w polityce antycznego Rzymu.

Może tyle na dziś.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 18 sty 2016, 22:21

Szkoda, że jednego w tym wszystkim zabrakło, ale za to najważniejszego: Dowodu, że papieże nie uznają Ojca i Syna, lub nie uznają, że "Jezus przyszedł w ciele ludzkim". Przykro mi, bo chociaż papieże spełniają kryteria bycia antychrystem wymyślone przez przeciwników Kościoła katolickiego, to jednak NIE SPEŁNIAJĄ tych, które wymienił święty Jan. A to kryteria APOSTOLSKIE mają tutaj znaczenie, a nie osób cierpiących na niechęć (delikatnie mówiąc) do Kościoła katolickiego i tych, których Bóg postawił na ziemi postawił na jego czele.

No, chyba że ty przedstawisz dowód, że papieże spełniają biblijne kryteria podane w 1 J 2:22 i 2 J 1:7? Zapraszam do prezentacji.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: sahcim » 18 sty 2016, 22:27

madelinka pisze:Wiemy, że Konstantyn (katolicki święty)
Nie wiem skąd macie wiedzę, że Konstantyn jest świętym katolickim ale jakby co, dajcie źródło...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: magda » 18 sty 2016, 22:42

Rembov pisze:Poproszę o DOWODY, a nie twoje wierzenia na temat papieży i ich czynów


Przedstawiłam dowody . Chyb masz problem ze zrozumieniem tego co pisze , Masz tu dowód
https://www.youtube.com/watch?v=TZqqfZT ... e=youtu.be
A tu jest o tym jak papież zakwestionował wszechmoc Bozą
https://www.youtube.com/watch?v=MMAPNYZg2ug
A ten dziadyga borgolio mówize relacje z Jezusem są niebezpieczne.
https://www.youtube.com/watch?v=uzOknuZ1d5w


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Samolub » 19 sty 2016, 00:15

Madelinka troszkę się natrudziłaś, ale fajnie opisałaś ten fałszywy katolicki kościół o którym pisze Jan w Objawieniu i zestawiłaś fakty. Może zacznij pisać blog czy tworzyć filmy, bo ciekawie i przejrzyście argumentujesz. =P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "główny Antychryst"

Postautor: Rembov » 19 sty 2016, 07:59

magda pisze:
Rembov pisze:Poproszę o DOWODY, a nie twoje wierzenia na temat papieży i ich czynów

Przedstawiłam dowody .

Przedstawiłaś swoje przekonania, a nie dowody. To, że według ciebie papież robi jakąś rzecz, bo na przykład nie uznaje Ojca i Syna, to nie jest dowód na to, jakie rzeczywiście są jego pobudki działania i wiara. To jedynie twoja wyobraźnia.
Mnie interesuje rzeczywistość, a nie to, co sobie wymyśliłaś.

https://www.youtube.com/watch?v=TZqqfZTpFBE&feature=youtu.be

To nie jest papież.

A tu jest o tym jak papież zakwestionował wszechmoc Bozą
https://www.youtube.com/watch?v=MMAPNYZg2ug

Kolejna ściema, która w dodatku NIE JEST dowodem na to, że papież "nie uznaje Ojca i Syna". :D

A ten dziadyga borgolio

Wiesz, że w ten sposób pokazujesz jedynie swoją nienawiść do papieża i Kościoła?

mówize relacje z Jezusem są niebezpieczne.
https://www.youtube.com/watch?v=uzOknuZ1d5w

Posłuchaj całej wypowiedzi papieża, a film również NIE DOWODZI, że papież Franciszek "nie uznaje Ojca i Syna".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości