Święty Bóg, Ojciec Święty

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 01 lut 2016, 11:16

KAAN pisze:
sahcim pisze:... gdzie jest napisane, że Biblia jest jedynym źródłem Prawdy,...


Przypowieści Salomona 30:5 Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają.
6 Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Ap 22:18 Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
19 A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.

Wewnętrzne świadectwo Słowa wskazuje na jedyną prawdę w nim zawartą. Nie wolno rozszerzać ani zawężać przekazu Biblii.
viewtopic.php?p=485534#p485534


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 01 lut 2016, 11:43

Tylko sachcimie ta tradycja nie moze sie nie zgadzać z Biblią bo jeśli się nie zgadza i są to rzeczy kłamliwe to juz wiadomo że nie jest ta tradycja którą przesłali apostołowie. Tak że nawet jeśli masz tradycję to i tak musisz ją zweryfikowac z tym co na ewno jest od Boga przekazane czyli z Biblią. Wasza atolicka tradycja natoniast nie zgadza sie z Biblią czyli ze słowami Ducha Świetego , co oznacza że jest fałszem i pochodzi od ojca fałszu i kłamstwa. Bądx trochę logiczny w tym wszystkim.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 01 lut 2016, 12:05

magda pisze:Tylko sachcimie ta tradycja nie moze sie nie zgadzać z Biblią
Oczywiście...dlatego Tradycja Kościoła powszechnego(katolickiego) nie przeczy Biblii...
Wasza atolicka tradycja natoniast nie zgadza sie z Biblią czyli ze słowami Ducha Świetego
To twoje widzimisię Magdo nie mające charakteru Prawdy gdyż nie mówisz z natchnienia Ducha Świętego, a że nie masz biblijnych dowodów, które by przeczyły Tradycji KK zatem twoja teza jest tylko wymysłem grzesznej natury...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: madelinka » 01 lut 2016, 12:41

O, Kaan też dostał kotka i to w dodatku religijnego :-P

Albertus pisze:
Chodzi o braci ciotecznych albo stryjecznych. W Języku polskim też można powiedzieć na brata ciotecznego kuzyn lub krewny ale często mówi się, szczególnie we wschodniej Polsce po prostu brat


Albertus, myślę, że może zaciekawić Cię praca katolickiego księdza, mało znana w Polsce. John Meier jest też naukowcem i specjalizuje się w zagadnieniach judaizmu i chrześcijaństwa.

Sporo na temat książki TU:
http://teologia.deon.pl/maryja-dziewica ... -p-meiera/


Albertus pisze:Biblia Tysiąclecia niczego nie pomija bo Ewangelii Mateusza słowo "pierworodnego" nie występuje.

Występuje natomiast w Ew Łukasza i tam oczywiście jest też w BT.


W tłumaczeniu nie występuje, ale w grece owszem:

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 1/verse/25


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: KAAN » 01 lut 2016, 13:10

sahcim pisze:http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?p=485534#p485534
Fałszywe tezy tam głosisz, ostatnie słowa które cytowałem są w ostatnich wersach Biblii, one potwierdzają słowa z czasów króla Salomona.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 01 lut 2016, 13:27

sachcim szkoda słow i mojego czasu na ciebie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 01 lut 2016, 13:41

KAAN pisze:
sahcim pisze:http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?p=485534#p485534
Fałszywe tezy tam głosisz
Wypowiedział swoje widzimisię natchniony pewnością pochodzącą z siebie KAAN...(no chyba, że słowa osądu nt wpisu sahcima o ustnej Tradycji Apostolskiej nie pochodzą z grzesznej natury KAANa ale z nieomylnego źródła ???)
ostatnie słowa które cytowałem są w ostatnich wersach Biblii, one potwierdzają słowa z czasów króla Salomona.
Święty Jan w ostatnich słowach swojej księgi(Apokalipsy św Jana) wyraźnie zaznacza, że "kto słucha słów proroctwa tej księgi" i dołoży do nich, temu dołoży Bóg plag...
Czyżby KAAN chciał dowodzić, że cała Biblia to wyłącznie proroctwa...???
Jak dla mnie argument KAANa to żaden dowód na biblijność tezy >>Tylko Biblia jest źródłem Prawdy<<
magda pisze:sachcim szkoda słow i mojego czasu na ciebie.
Jak to, to już nie będziesz się modlić o mnie... :(


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 01 lut 2016, 14:34

modlić sie będe ale nie wiem czy Bóg wysłucha tego co nie jestzgodne z jego wola a tobie zesłał" ostry obłęd " żebys wierzył w kłamstwo wiec moze nie wysłucha popróbowac mozna wiec sie modlic będe Bó też jest miłosierny może ci oczy otworzy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 01 lut 2016, 14:41

magda pisze:modlić sie będe ale nie wiem czy Bóg wysłucha tego co nie jestzgodne z jego wola
No skoro Magda zna już wolę Bożą odnośnie osoby sahcima(jego przeznaczenie), to nie będę Magdy pouczał co ma robić... :roll:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 01 lut 2016, 17:39

Znam a jest to :
2Th 2:10-11 bw "(10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. (11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,"
No to się ciebie tyczy bo nie kochasz prawdy i dlatego gonisz za kłamstwami i ten błęd sprawia ślepotę ze nie jesteś w stanie zobaczyc kłamstw które są ci serwowane przez twój kosciół . Ale jako ze Bóg jest dobry i miłosierny będę sie modlić to może ulituje sie nad tobą i otworzy ci oczy , o rembova też sie modle chociaz też ma tą ślepotę i obłęd kłamstw. Liczę na Boze miłosierdzoe bo ty sam nie jesteś w stanie widzieć nawet co jest kłamstwem. Mam nadzieje jednak , mała ale mam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 01 lut 2016, 17:48

magda pisze:No to się ciebie tyczy bo nie kochasz prawdy i dlatego gonisz za kłamstwami
Tobie droga Magdo już tyle razy wykazaliśmy pisanie kłamstw, że gdybyś miała chociaż trochę pokory, to zastanowiłabyś nad tymi słowami...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 01 lut 2016, 21:37

Katolik jest w 0% zaslepiony i nie widzi kłamstw wiec jeśli katolim mnie ocenia na kłamliwą osobę to się ciesze bo katolik sie zawsze myli. W każdym razie modlic sie bedę bo twoje modlitwy do Boga przez róznych innych fałszywych pośredników nie trafią.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 01 lut 2016, 23:13

magda pisze:Katolik jest w 0% zaslepiony i nie widzi kłamstw wiec jeśli katolim mnie ocenia na kłamliwą osobę to się ciesze bo katolik sie zawsze myli.
Ten tekst nadaje się do humoru forum... :rotfl:
W każdym razie modlic sie bedę bo twoje modlitwy do Boga przez róznych innych fałszywych pośredników nie trafią.
I tak trzymaj Magda, zamiast dyskutować że mną poświęć ten czas na modlitwę o/za mnie... :)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: magda » 01 lut 2016, 23:18

Tam ma być 100% a nie 0 to zwykła pomyłka wiesz ze mam dysortografię i to im starsza tym gorszą , nie piszę tak bo lubię ale bo nie mam juz siły poprawiać. Modlić sie bedę w srode po poście całodziennym.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święty Bóg, Ojciec Święty

Postautor: sahcim » 01 lut 2016, 23:36

magda pisze:Tam ma być 100% a nie 0 to zwykła pomyłka wiesz ze mam dysortografię i to im starsza tym gorszą , nie piszę tak bo lubię ale bo nie mam juz siły poprawiać.
A skąd miałbym niby wiedzieć, że masz jakąś dyslekcje...Kiedy pisałaś te długie teksty szkalujące Kościół rzymskokatolicki, to nie widać było żadnej dyslekcji w twoich tekstach... :letssin:
Modlić sie bedę w srode po poście całodziennym.
Bóg na pewno wynagrodzi ci tą ofiarę pośredniczenia we wstawiennictwie za sahcima...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości