7 wersetów o nieśmiertelności

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 14:34

No i co z tego, że zacytowałeś jakieś fragmenty z nauczania Apostołów jeśli nie wynika z nich to, co sugerujesz, tzn że dusze(osobowe byty) nie istnieją(nie żyją) dla Boga...

Z tych wersetow "wyplywa" prosta nauka :) taka
sama jak z Tanachu czyli dusza/czlowiek
spi i tak bedzie do czasu paruzji.

Lejesz wode ;)
To, że Pan Jezus powiedział, że nie wstąpił do Ojca nie oznacza, że nie był w rzeczywistości, która jest rajem dla ludzi...
Toż nigdzie Pan Jezus nie powiedział, że przyszedł(zstąpił) z raju ale od Ojca...

Raj jest narazie w "trzecim niebie" jak pisal Pawel.
Pan Jezus tam nie byl.Koniec kropka.
Nie pisz sofizmatow.
Czynność spania nie jest nieistnieniem dla bytu osobowego...

Oczywiscie nie twierdze ze "czlowiek"/dusza zostaje calkowicie "wymazany".
Trafia do szeolu gdzie jak Biblia naucza "spi",nie ma zmyslow itd.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 14:45

Janek pisze:Z tych wersetow "wyplywa" prosta nauka :) taka
sama jak z Tanachu czyli dusza/czlowiek
spi i tak bedzie do czasu paruzji.
Powtarzam poraz kolejny...spanie(o którym mówią cytaty) jest czynnością istot żyjących dla Boga(i Autora Biblii)...
Raj jest narazie w "trzecim niebie" jak pisal Pawel.
Pan Jezus tam nie byl.Koniec kropka.
Janek widział, że po śmierci Pan Jezus nie był w "trzecim niebie" i wie... :rotfl:
Oczywiscie nie twierdze ze "czlowiek"/dusza zostaje calkowicie "wymazany".
Trafia do szeolu gdzie jak Biblia naucza "spi",nie ma zmyslow itd.
Skoro istnienie duszy żyjącej nie zostaje "wymazane" to znaczy, że istnieje poza swoim ciałem i jako taka oczekuje na zmartwychstanie tegoż ciała...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 14:50

Powtarzam pokaż kolejny spanie jest czynnością bytów osobowych żyjących dla Boga(i Autora Biblii)...

Mozesz powtarzac nawet i 1000 razy niczego to nie zmieni
gdyz Pan Jezus i Apostolowie nauczali ze zmarli
spia a wzbudzeni zostana w momencie paruzji.
Janek widział, że po śmierci Pan Jezus nie był w "trzecim niebie" i wie... :rotfl:

Nie byl bo sam powiedzial ze u Ojca nie byl czyli w niebie.
zmartwychstanie swojego ciała...

Ja czytam ze to ludzie spia a nie ich ciala :lol:
Pleciesz coraz gorsze...chyba skoncze
z toba "dyskusje".

Madelinko przejmuj paleczke :D


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 15:00

Janek pisze:Mozesz powtarzac nawet i 1000 razy niczego to nie zmieni
gdyz Pan Jezus i Apostolowie nauczali ze zmarli
spia a wzbudzeni zostana w momencie paruzji.
Nie wiem dlaczego w twoim umyśle nic nie zmienia fakt, że mimo iż nie twierdzisz, że owi >>śpiący<< "zostają całkowicie "wymazani" to jednak masz jakiś problem z przyjęciem moich słów, że ci "niewymazani całkowicie"(o których jest mowa) istnieją/żyją dla Boga(i Autora Biblii)... :letssin:
Nie byl bo sam powiedzial ze u Ojca nie byl czyli w niebie.
Ale Ojciec Pana Jezusa nie mieszka w "trzecim niebie" zatem twoje >>nie był<< jest tylko twoim widzimisię... :letssin:
Ja czytam ze to ludzie spia a nie ich ciala :lol:
Niestety nie mam wpływu na to, co ty odczytujesz z tekstów przez siebie czytanych... :-(


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 15:14

Nie wiem dlaczego w twoim umyśle nic nie zmienia fakt, że nie twierdzisz iż owi >>śpiący<< "zostają całkowicie "wymazani" a mimo to masz jakiś problem z przyjęciem moich słów, że ci "niewymazani całkowicie"(o których jest mowa) istnieją/żyją dla Boga(i Autora Biblii)... :letssin:

Moj umysl czyta to co napisano.To ze "zyja" dla Boga nie oznacza ze egzystuja jako dusze.
To oznacza tyle ze zmartwychstana..
Ale Ojciec Pana Jezusa nie mieszka w "trzecim niebie" zatem twoje >>nie był<< jest tylko twoim widzimisię... :letssin:

slowo niebo uzywane jest w biblii na trzy sposoby.
1.atmosfera,poowietrze.
2.przestrzen kosmiczna
3.siedziba Boga
Niestety nie mam wpływu na to, co ty odczytujesz z tekstów przez siebie czytanych... :-(

Czytam to co napisano czyli ze osoba spi a nie jej cialo :roll:


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 15:33

Janek pisze:Moj umysl czyta to co napisano.To ze "zyja" dla Boga nie oznacza ze egzystuja jako dusze.
Bóg stworzył(powołał do istnienia/życia z Bogiem) duszę żyjącą dla Niego zatem skoro ona żyje dla Boga, tzn że jest tą, którą stworzył na swój obraz i podobieństwo i obdarował życiem, tzn osobową duszą żyjącą... :-D
slowo niebo uzywane jest w biblii na trzy sposoby.
1.atmosfera,poowietrze.
2.przestrzen kosmiczna
3.siedziba Boga
Po pierwsze, Bóg nie mieszka W niebie gdyż Boga nic co jest stworzone nie jest w stanie objąć/pomieścić, a po drugie, słowo >>niebo<< oznacza rzeczywistość duchową, do której zaproszeni zostali zbawieni przez Chrystusa...
Czytam to co napisano czyli ze osoba spi a nie jej cialo :roll:
Dlatego też osoba śpiąca nie jest ciałem, które zmieniło się w ziemski proch ale osobowym bytem(duszą), istniejącym/żyjącym dla Boga w rzeczywistości duchowej...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Janek » 25 lut 2016, 16:03

Bóg stworzył(powołał do istnienia/życia z Bogiem) duszę żyjącą dla Niego zatem skoro ona żyje dla Boga, tzn że jest tą, którą stworzył na swój obraz i podobieństwo i obdarował życiem, tzn osobową duszą żyjącą... :-D

Kombinujesz jak kon pod gorke.Czlowiek jest dusza zyjaca i jak umiera
to konczy swoj zywot/zasypia a ozywiajace tchnienie wraca do Boga.
Po pierwsze, Bóg nie mieszka W niebie


(1) Pieśń pielgrzymek. Oczy moje wznoszę ku tobie, Który mieszkasz w niebie. (2)

(9) A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, (10) przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. (11)

(30) Zechciej wysłuchać błagania twojego sługi i twojego ludu izraelskiego, gdy będą się modlić na tym miejscu. Tak, wysłuchaj w miejscu, gdzie przebywasz, w niebie, a wysłuchując, racz odpuścić! (31)

(1) Nie bądź prędki w mówieniu i niech twoje serce nie wypowiada śpiesznie słowa przed Bogiem, bo Bóg jest w niebie, a ty na ziemi. Dlatego niech twoich słów będzie niewiele. (2)


:lol: :lol: :lol:
Dlatego też osoba śpiąca nie jest ciałem, które zmieniło się w ziemski proch ale osobowym bytem(duszą), istniejącym/żyjącym dla Boga w rzeczywistości duchowej...

Tak tak a swistak siedzi i zawija w te sreberka.Smierc to sen i tyle.
Tak nauczali Apostolowie i tak nauczal Jezus.
Twoje fantazje mnie nie interesuja,

Koncze z toba dyskusje bo prostu szkoda na ciebie czasu
Adios


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 16:24

Janek pisze:Czlowiek jest dusza zyjaca i jak umiera
to konczy swoj zywot/zasypia a ozywiajace tchnienie wraca do Boga.
To co w tym czasie śpi, oczekuję na zmartwychstanie jeśli wg ciebie w momencie śmierci ciała dusza kończy swój żywot...???

(1) Pieśń pielgrzymek. Oczy moje wznoszę ku tobie, Który mieszkasz w niebie. (2)

(9) A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, (10) przyjdź Królestwo twoje, bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. (11)

(30) Zechciej wysłuchać błagania twojego sługi i twojego ludu izraelskiego, gdy będą się modlić na tym miejscu. Tak, wysłuchaj w miejscu, gdzie przebywasz, w niebie, a wysłuchując, racz odpuścić! (31)

(1) Nie bądź prędki w mówieniu i niech twoje serce nie wypowiada śpiesznie słowa przed Bogiem, bo Bóg jest w niebie, a ty na ziemi. Dlatego niech twoich słów będzie niewiele. (2)
Nie ma to zacytować jedne wersety, pomijając milczeniem inne.... "Czy jednak naprawdę zamieszka Bóg na ziemi? Przecież niebo i niebiosa najwyższe nie mogą Cię objąć, a tym mniej ta świątynia, którą zbudowałem" 1Krl 8:27


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lut 2016, 16:28

Janek pisze:Moj umysl czyta to co napisano.To ze "zyja" dla Boga nie oznacza ze egzystuja jako dusze.
To oznacza tyle ze zmartwychstana..

Bardzo obszernie (chyba za obszernie i może dlatego ktoś nie przeczytał) tłumaczę to tu: viewtopic.php?f=57&t=14862&p=489362#p489362 [chodzi mi o rozważanie o historii przy płonącym krzaku].

sahcim - zechciej przeczytać cały ten mój wskazany post, a potem obal jego treść stosownymi argumentami biblijnymi, ok?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 25 lut 2016, 21:34

Zbyszekg4 pisze:sahcim - zechciej przeczytać cały ten mój wskazany post, a potem obal jego treść stosownymi argumentami biblijnymi, ok?!
Zbyszek..nawiązując do tego co napisałeś:
a kontekst bliższy (odwołanie się do krzaka gorejącego) i dalszy (słuchacze będący saduceuszami) aprobuję i wobec tego słowa: "Nie jest On przeto Bogiem umarłych, ale żywych. Dla niego bowiem wszyscy żyją." rozumiem tak, że Bóg będący poza ramami czasu, w jakim my żyjemy, patrzy na wszystko inaczej i z Jego perspektywy On, jako Bóg zawsze żywy, nie jest Bogiem umarłych, ale żywych (i dla Niego wszyscy żyją) bo okres ludzkiej śmieci w każdym przypadku zakończy się zmartwychwstaniem
to jeśli chodzący po ziemi w tamtym konkretnym czasie ziemskim Jezus był Bogiem w ludzkim ciele, tzn że wtedy, w tym konkretnym czasie jeszcze przed swoim zmartwychwstaniem(a nie tylko poza nim) był Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba... :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 26 lut 2016, 05:24

Był. Nawet więcej: Jezus zawsze JEST [nawiązanie do JHWH]. Jednak jeśli z tego chcesz wyciągać wniosek, że Abraham, Izaak i Jakub świadomie egzystowali i na chodzącego po ziemi Jezusa patrzeli, to ja bym takiego wniosku nie wyciągał...
Dlaczego?
Dlatego, że Bóg to Ojciec, Syn i Duch Święty - i tylko na okres ziemskiej misji Syna, ograniczył się On do czasu ziemskiego, ale Ojciec i Duch Święty tego nie uczynili, więc to o czym pisałem, jest dalej ważne...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: madelinka » 26 lut 2016, 13:44

sahcim pisze:to jeśli chodzący po ziemi w tamtym konkretnym czasie ziemskim Jezus był Bogiem w ludzkim ciele, tzn że wtedy, w tym konkretnym czasie jeszcze przed swoim zmartwychwstaniem(a nie tylko poza nim) był Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba... :letssin:


O, to akurat można przeczytać już w Księdze Rodzaju:"Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas (...) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go."Rdz.1, 26:27

My nie musimy, ani nawet nie możemy tego objąć naszym umysłem, jak pisał Paweł: "Bo cząstkowa jest nasza wiedza (...), teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz (...) 1Kor.13, 9;12

sahcim pisze:a po drugie, słowo >>niebo<< oznacza rzeczywistość duchową, do której zaproszeni zostali zbawieni przez Chrystusa...


Czyli nie wierzysz w nową ziemię i nowe niebo, które są nagrodą dla żyjących w Chrystusie? Sahcim, przecież to nie ma sensu: jeśli niebo jest rzeczywistością tylko duchową, to po co zmartwychwstanie ciał? Ja rozumiem, że KK naucza że Królestwo Boże jest już obecne na ziemi w sakramentach, ale czy to jest zgodne z Biblią? Dlaczego nie naucza o ogniu, który strawi tę ziemię, gdy przyjdzie Chrystus?

"A jak złodziej w nocy przyjdzie dzień Pana, w którym niebiosa z wielkim hukiem przeminą, żywioły rozpalone ogniem stopią się, a ziemia i dzieła, które są na niej, spłoną. Skoro to wszystko ma się rozpłynąć, to jakimi wy powinniście być w świętym postępowaniu i pobożności. Oczekując i spiesząc się na przyjście (parousian) dnia Boga, w którym płonące niebiosa rozpuszczą się, a rozpalone żywioły się roztopią. Lecz my, zgodnie z Jego obietnicą, oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość. Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, abyście zostali przez niego znalezieni bez skazy i nienaganni, w pokoju." 2P.3,10:14

"Bo to wam mówimy przez słowo Pana, że my, którzy pozostaniemy żywi do przyjścia (parousian) Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. 1Ts.4,15:17

"Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka. To zaś mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani to, co zniszczalne, nie odziedziczy tego, co niezniszczalne. Oto oznajmiam wam tajemnicę: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni; W jednej chwili, w mgnieniu oka, na ostatnią trąbę. Zabrzmi bowiem trąba, a umarli zostaną wskrzeszeni niezniszczalni, a my zostaniemy przemienieni. To bowiem, co zniszczalne, musi przyodziać się w to, co niezniszczalne, a to, co śmiertelne, przyoblec się w nieśmiertelność."1Kor.15, 49:53

"W domu mego Ojca jest wiele mieszkań. Gdyby tak nie było, powiedziałbym wam. Idę, aby wam przygotować miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, żebyście, gdzie Ja jestem, i wy byli."J.14,2:3

Czy nie widzisz do jakiego absurdu prowadzi wiara w wędrówkę dusz? Same dusze wejdą do Królestwa? Pytanie kiedy? Skoro w/g powszechnej nauki staje się to już po śmierci, a to zaprzecza słowom Chrystusa:" Przyjdę znowu i wezmę was do siebie,żebyście, gdzie Ja jestem, i wy byli" albo "Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego."Mt.16,27
albo:

"Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia."J.5, 28:29

No nie da się pogodzić nauki Chrystusa i ludzkiej.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 26 lut 2016, 17:44

Zbyszekg4 pisze:Był. Nawet więcej: Jezus zawsze JEST [nawiązanie do JHWH]. Jednak jeśli z tego chcesz wyciągać wniosek, że Abraham, Izaak i Jakub świadomie egzystowali i na chodzącego po ziemi Jezusa patrzeli, to ja bym takiego wniosku nie wyciągał...
Dlaczego?
Dlatego, że Bóg to Ojciec, Syn i Duch Święty - i tylko na okres ziemskiej misji Syna, ograniczył się On do czasu ziemskiego, ale Ojciec i Duch Święty tego nie uczynili, więc to o czym pisałem, jest dalej ważne...
Zbyszku...w tym konkretnym momencie czasu w osobie Jezusa(Wcielonego Słowa) była Pełnia Boskości JHWH na sposób ciała, a więc w osobie Jezusa chodzącego po ziemi w tym konkretnych czasie przebywał zarówno Ojciec jak i Duch Święty, zatem gdy Pan Jezus mówił iż Bóg jest Bogiem żywych, a nie umarłych, to w tym konkretnym czasie gdy to Jezus mówił, tzn jeszcze przed swoją śmiercią i zmartwychstaniem, Abraham, Izaak i Jakub nie mogli być nieżyjącymi dla Niego, bo wtedy Pan Jezus nie byłby ich Bogiem, a jeśli nie On, to kto...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 26 lut 2016, 18:38

madelinka pisze:
sahcim pisze: Ciekawe skąd Janek wie, że Pan Jezus nie był w dniu śmierci w raju...??? :letssin:
Co do cytatów to nie są one dowodem na nieistnienie nieśmiertelnej duszy po śmierci ciała gdyż mówią o osobowych bytach istniejących(żyjących) dla Boga i Autora tychże...


Ano, wie, bo Słowo Boże o tym poucza:"A to powiedziawszy, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, lecz nie wiedziała, że to Jezus. Jezus ją zapytał: Kobieto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? A ona, sądząc, że to ogrodnik, odpowiedziała mu: Panie, jeśli ty go wziąłeś, powiedz mi, gdzie go położyłeś, a ja go zabiorę. Jezus powiedział do niej: Mario! A ona, obróciwszy się, powiedziała do niego: Rabbuni! - co się tłumaczy: Nauczycielu. Jezus do niej powiedział: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do mego Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: Wstępuję do mego Ojca i waszego Ojca, i [do] mego Boga, i waszego Boga. "J.20, 14:17

No jak tu się pozbyć tego wersetu, który jest niezbitym dowodem na to, że Chrystus wstąpił do Ojca dopiero po zmartwychwstaniu, co z resztą tylko potwierdza proroctwo o 3 dniach w grobie, ale czy ktoś w ogóle chce to dostrzec!?
Cytat który przytoczyłaś nie jest żadnym dowodem na to, że Łotr po swojej śmierci nie był z Panem Jezusem w rzeczywistości w której Ten był bez przerwy przez swoją bezgrzedzną naturę. Raj, droga madelinka, to rzeczywistość bliskości w relacji z Bogiem(patrz przebywający w bliskości Boga Adam), i Chrystus bez przerwy był w tej rzeczywistości gdyż ani na moment nie stracił pełnej jedności że swoim Ojcem. Łotr był grzesznikiem, będącym z daleka od Boga ale dzięki Ofierze Chrystusa(i swoje nawrócenie przed śmiercią) stał się na powrót uczestnikiem raju bliskiej relacji z Bogiem, i to właśnie znaczą słowa Pana Jezusa o których rozmawiamy... :-)
Lepiej wierzyć w coś czego nie da się udowodnić, ale łechce ucho i serce. :cry:
Tak madelinka...ja wierzę słowom Chrystusa i jeśli powiedział On Łotrowi, że >>dziś będzie z Nim w raju<< to nie mam powodu żeby temu nie wierzyć... :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: madelinka » 26 lut 2016, 19:23

Ale jesteś zatwardziały...

W pewnym sensie zgodzę się z Tobą, bo to co mówisz jest zgodne ze Słowem: łotr był grzesznikiem, będącym z daleka od Boga, ale dzięki Ofierze Chrystusa, stał się uczestnikiem raju bliskiej relacji z Bogiem - innymi słowy został zapieczętowany Duchem Świętym na dzień swojego zmartwychwstania do życia wiecznego, które jest obietnicą dla tych, którzy wytrwali w Słowie Bożym. Tak naucza Biblia, a KK oczywiście na odwrót i nie ma możliwości byś zobaczył Prawdę jeśli uprzednio tej nauki nie odrzucisz :(

Sahcim:
.ja wierzę słowom Chrystusa i jeśli powiedział On Łotrowi, że >>dziś będzie z Nim w raju<< to nie mam powodu żeby temu nie wierzyć.

No to co ja na to poradzę, żeś się uparł i na tym jednym zdaniu budujesz cały obraz :( Tamten fragment, w którym Jezus powiedział wyraźnie, że nie był jeszcze u Ojca, wyrzuciłeś, proroctwo o znaku Jonasza, wyrzuciłeś, to ja więcej argumentów nie mam. Dobrze wiesz, że w oryginalnym tekście przecinki nie istnieją i tylko od interpretacji tłumacza zależy, gdzie zostanie on postawiony. Przytoczone uprzednio fragmenty i cała nauka dotycząca nagrody życia wiecznego po zmartwychwstaniu a nie przed nim, tylko potwierdzają fakt, że przecinek w tłumaczeniu, powinien stać w innym miejscu: "Zaprawdę powiadam ci dziś, będziesz ze mną w raju".



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości