7 wersetów o nieśmiertelności

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 11 cze 2016, 07:50

Jud 1:3-8 bt5
(3) Umiłowani, dokładając wszelkich starań w pisaniu wam o wspólnym naszym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was z zachętą do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym.
(4) Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są spisani na ten wyrok, bezbożni, co łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
(5) Pragnę zaś, żebyście przypomnieli sobie, choć raz na zawsze wiecie już wszystko, że Pan, który wybawił naród z Egiptu, następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli;
(6) i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia;
(7) jak Sodoma i Gomora, i okoliczne miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia.
(8) Podobnie więc ci prorocy od snów: ciała plugawią, Panowanie odrzucają i wypowiadają bluźnierstwa na Chwały.


Zacytowałem w szerokim kontekście raz jeszcze "słynne" zdanie: "Pragnę zaś, żebyście przypomnieli sobie, choć raz na zawsze wiecie już wszystko, że Pan, który wybawił naród z Egiptu, następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli", aby może w ten sposób Ci jakoś pomóc, bo widzę w jakim niebezpieczeństwie jesteś!

Zwróć uwagę, że Juda pisze werset 5 w kontekście ZACHĘTY do walki o wiarę raz świętym przekazaną (w.3), oraz w kontekście WKRADZENIA SIĘ pomiędzy wierzących, pewnych ludzi, którzy solidnie grzeszą i zarażają tym Kościół; występują nawet oni przeciwko Jezusowi... - za to wszystko ci ludzie otrzymają zasłużony WYROK (w.4).

I takim to kontekście, Juda pisze wierzącym (w.5), aby sobie PRZYPOMNIELI (choć w zasadzie to wszystko wiedzą; ale nigdy dość powtórek...), o pewnych wydarzeniach i wyrokach Bożych z przeszłości!
I tak oto apostoł wspomina o:
1. WYBAWIENIU przez Pana Boga narodu Izraelskiego z Egiptu [według Ciebie dokonał tego Bóg? Pytam, bo przecież jako wielkie zło, większość tego narodu odebrała to wybawienie; gdyby nie Boża interwencja, to buntownicy przejęli by władzę - Mojżesz nie raz ledwo z życiem uchodził - i naród by wrócił do Egiptu, bo... cebula i ryby tam były... oraz czosnek!
Ty uważasz, że żadnego zła (inną kwestią jest zdefiniowanie co jest złe, a co dobre - i kto te definicje ma podać?) Bóg nie czyni - zatem się pytam: Kto wyprowadził z Egiptu Izraelitów? (nastąpiło to po 10 pladze - śmierć wszystkich pierworodnych - którą to plagę, jak i inne chyba też przypisujesz szatanowi, więc logicznym by było, że to szatan stał za opuszczeniem przez Izraelitów Egiptu, skoro dopiero 10 plaga to umożliwiła... plaga zesłana przez szatana!);

2. WYTRACENIU tych, którzy nie uwierzyli [tutaj już się pytać nie muszę - zrobił to szatan, jak podajesz... A robisz to wbrew temu, co zapisał Juda! Czyniąc tak, stawiasz sam siebie po stronie tych, o których Juda pisze w wersecie 4, w kontekście wersu 3 (ci źli ludzie z w. 4, zagrażali wierze przekazanej świętym, o czym jest w w. 3);

3. ZATRZYMANIU przez Boga (chyba to o Niego chodzi - jak myślisz?) zbuntowanych aniołów (w. 6);

4. UKARANIU wiecznym ogniem Sodomy, Gomory i okolicznych zepsutych miast (w. 7). Tutaj już wiem od Ciebie, że tej zagłady dokonał szatan (zarżnął sam sobie "kurę znoszącą złote jajka"; niedorzeczność...). Niestety, ale Juda inaczej o tych wydarzeniach myślał niż Ty (myślę nie tylko o punkcie 4, ale i o wcześniejszych tu podanych wyżej)... co zmusza Cię do takich "teologicznych akrobacji", że doprawdy Ty się chyba Boga nie boisz! [powtórzę, co wczoraj pisałem: Ryzykujesz grzechem przeciw Duchowi Świętemu, gdy przypisujesz szatanowi Boże działania!!!].

Juda w w. 8 nazywa tych ludzi z w. 4 "prorokami od snów"... Faktycznie trzeba być "zaspanym", mało przytomnym, aby być jak oni... Sahcim, nie naśladuj ich, ale wiedz to o czym pisze Juda - przypominając tylko odbiorcom Listu te fakty - że to PAN BÓG, a nie szatan, dokonał tych czynów wymienionych w wersetach 5-7.
=========
Poniżej zacytowałem w kontekście pewną zapowiedź... Juda pisał o przeszłości, a Paweł o przyszłości... Jest to zapowiedź ZAGŁADY bezbożnych, która czeka ich w dniu powtórnego przyjścia Chrystusa!

2Tes 1:3-10 bt5
(3) Bracia, zawsze winniśmy Bogu za was dziękować, co jest rzeczą słuszną, bo wiara wasza bardzo wzrasta, a miłość wzajemna u każdego z was się pomnaża,
(4) i to tak, że my sami chlubimy się wami w Kościołach Bożych z powodu waszej cierpliwości i wiary we wszystkich waszych prześladowaniach i uciskach, które znosicie.
(5) Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego, dla którego też cierpicie.
(6) Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają,
(7) a wam, uciśnionym, dać odpoczynek z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi
(8) w płomieniach ognia, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego, Jezusa.
(9) Poniosą oni karę wiecznej zagłady [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego
(10) w owym dniu, kiedy przyjdzie, aby być uwielbionym w świętych swoich i okazać się godnym podziwu tych wszystkich, którzy uwierzyli, bo wy daliście wiarę naszemu świadectwu.

Kto, według sahcima, dokona tego, co w tym cytacie zaznaczyłem pogrubieniem tekstu?!
Z tym pytaniem zostawiam Cię, a Ty się nie spiesz z odpowiedzią - przemyśl, przemódl to sobie solidnie wszystko (i słowa z Listu Judy też), abyś nie stawał po stronie tych, których wspominają powyższe cytaty!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 11 cze 2016, 18:21

Zbyszekg4 pisze:Sahcim, jesteś niereformowalnym uparciuchem, który namawia mnie do:
Ha, ha...nie ma to jak wmówić sobie, Zbyszku, że współdyskutant namawia cię do czegoś, co sam sobie ubzdurałeś i poskarżyć się na niego... :letssin:
Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:Czyżbyś twierdził, że Izajasz kłamał pisząc, że WSZYSTKIE czyny Narodu Wybranego są dziełem Bożym...???
Nic podobnego! To nie Bóg coś robił ZA Izraelitów - oni sami coś robili (nie stali biernie bez ruchu, a wokół coś Bóg robił absolutnie bez ich udziału); rozumiem słowa Izajasza jako wyraz zależności od Boga
No proszę...Zbyszek rozumie słowa Proroka inaczej niż zostały one zapisane, a twierdzi iż to ja głoszę coś niezgodnego z tym co zostało zapisane w Biblii...
Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:Z takiego samego powodu jak i Izajasz wprost nie napisał, że to Naród o kamiennych sercach i twardym karku dokonał wszystkich tych krwawych czynów, które przypisał Bogu...

Robisz z tych ludzi co to pisali i z tych, co to po dziś dzień czytają: durniów, co to 2 do 2 nie umieją dodać!...
Durniów, to robią z siebie tacy co czytając Pismo wierzą, że Bóg jest niezmienny, a przypisują Mu cechy ludzkiej(zmiennej) natury wypierając z siebie taką możliwość, iż pisarze biblijni mogli przypisywać Bogu wszystkie wydarzenia z udziałem Narodu Wybranego jako wyraz zależności stworzenia od Boskiego dopustu...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Rembov » 11 cze 2016, 18:37

sahcim pisze:
Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:Czyżbyś twierdził, że Izajasz kłamał pisząc, że WSZYSTKIE czyny Narodu Wybranego są dziełem Bożym...???
Nic podobnego! To nie Bóg coś robił ZA Izraelitów - oni sami coś robili (nie stali biernie bez ruchu, a wokół coś Bóg robił absolutnie bez ich udziału); rozumiem słowa Izajasza jako wyraz zależności od Boga
No proszę...Zbyszek rozumie słowa Proroka inaczej niż zostały one zapisane, a twierdzi iż to ja głoszę coś niezgodnego z tym co zostało zapisane w Biblii...

Toć to nie pierwszy raz kiedy w Biblii napisane jest jedno, a Zbyszek twierdzi, że należy to odczytać zupełnie inaczej. Wystarczy popatrzeć na to, co wypisuje na temat 1 Sm 28:6-20, kiedy w żywe oczy zaprzecza informacji, którą autor 1 Księgi Samuela przekazał na temat tego, kto rozmawiał z Saulem u kobiety w Endor. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 11 cze 2016, 18:49

Sahcim, dopuściłeś się manipulacji! Nie zacytowałeś całej mojej wypowiedzi, która brzmiała:
"Nic podobnego! To nie Bóg coś robił ZA Izraelitów - oni sami coś robili (nie stali biernie bez ruchu, a wokół coś Bóg robił absolutnie bez ich udziału); rozumiem słowa Izajasza jako wyraz zależności od Boga; jako świadomość, że jakieś działania były z inspiracji Bożej wykonane i przy Jego prowadzeniu (ale nie przy bierności ludzkiej)."

Pominięte słowa - "jako świadomość, że jakieś działania były z inspiracji Bożej wykonane i przy Jego prowadzeniu (ale nie przy bierności ludzkiej)." - są istotne bo staram się w nich wyjaśnić jak rozumiem słowa Izajasza nie ujmując z nich nic.

Czy ze słów: Isa 26:12 bw
(12) Panie! Zgotuj nam pokój; gdyż także wszystkich naszych dzieł Ty dla nas dokonałeś!
wynika, że wszystko się samo działo? Że izraelici nic nie robili - siedzieli na bujanych fotelach i palcem nie ruszyli, a WSZYSTKO się samo działo, bez ich żadnego zaangażowania?!
Czy to chce powiedzieć Izajasz?
Jeśli ktoś tak myśli, to zapis biblijny temu przeczy - ukazując szereg aktywności ludu Bozego! I to właśnie chciałem wyrazić w tym komentarzu, który skrócił sahcim, bo mu lepiej się udało coś skrytykować bez cytowania całości...
Rozumiemy się?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 11 cze 2016, 19:02

Zbyszekg4 pisze:Sahcim, dopuściłeś się manipulacji!
(...)
Pominięte słowa - (...) są istotne bo staram się w nich wyjaśnić jak rozumiem słowa Izajasza nie ujmując z nich nic.
No i co z tego, że ty sobie będziesz wmawiał iż starasz się wyjaśnić słowa Izajasza nie ujmując nic z nich skoro to, co robisz to jest dalej interpretacja słów Pisma(Izajasza) wg Zbyszka widzimisię... :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 11 cze 2016, 19:06

Sahcim, uchwyciłeś się Iz 26,12. Zauważ jednak, że te werset jest różnie przekładany: http://skroc.pl/0e629
I np. mógłbym się uprzeć przy tym przekładzie:
Biblia Warszawsko-Praska (1997)
Isa 26:12 br
(12) A Ty nas, Panie, pokojem obdarzasz i postępujesz z nami według czynów naszych.

I co? Już inaczej to wygląda, prawda?...

Dlatego proponuję skupić się na Liście Judy - rozpisałem Ci go na wersety... Nie odniosłeś się do tego ani słowem! Może spróbuj, co?... [obalisz każdy z tych punktów jakie tam zapisałem?]

Widzę, że wolisz pisać o Izajaszu, niż o Judzie... I dalej mi zarzucasz coś, że to moje widzimisie... Czy Ty rozumiesz słowa Izajasza tak, że Izraelici NIC NIE ROBILI, A BÓG ZA NICH ROBIŁ WSZYSTKO, a oni nawet palcem nie kiwnęli??


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 11 cze 2016, 19:37

Zbyszekg4 pisze:Dlatego proponuję skupić się na Liście Judy
Na ten temat moje wyjaśnienie już otrzymałeś tu
Czy Ty rozumiesz słowa Izajasza tak, że Izraelici NIC NIE ROBILI, A BÓG ZA NICH ROBIŁ WSZYSTKO, a oni nawet palcem nie kiwnęli??
Jak ja rozumiem wersety w których ludzki autor biblijnych słów przypisał Bogu wszystkie dzieła i czyny Narodu Wybranego, które opowiadano sobie z pokolenia na pokolenie, mogłeś już przeczytać gdyż pisałem...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 11 cze 2016, 19:46

Sahcim, a czy możesz konkretnie odnieść się do kilku punktów, które wyszczególniłem tu: viewtopic.php?f=57&t=14862&p=502393#p502393
oraz tutaj: viewtopic.php?f=57&t=14862&p=502409#p502409

Proszę o to bo nie wyczerpałeś tematu Listu Judy - jednym zdaniem nie wymigasz się...

sahcim pisze:Jak ja rozumiem wersety w których ludzki autor biblijnych słów przypisał Bogu wszystkie dzieła i czyny Narodu Wybranego, które opowiadano sobie z pokolenia na pokolenie, mogłeś już przeczytać gdyż pisałem...

Cały czas odwołujesz się do jednego zdania z Izajasza (to zdanie bywa różnie przekładane, weź to pod uwagę!)
Ale Juda nie pisze o czynach Narodu Wybranego - a chciałbym abyśmy o Liście Judy pomówili... Chcesz tego, czy wolisz unikać tematu?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 11 cze 2016, 20:07

Zbyszekg4 pisze:Sahcim, a czy możesz konkretnie odnieść się do kilku punktów, które wyszczególniłem tu:
Już ci powiedziałem wcześniej, że nie mam zamiaru odnosić się do twoich wymysłów...
Proszę o to bo nie wyczerpałeś tematu Listu Judy - jednym zdaniem nie wymigasz się...
Fakt, że moje wyjaśnienie nie spełnia twoich oczekiwań nie jest podstawą do tego żebym miał spełniać twoje zachcianki...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 11 cze 2016, 21:12

sahcim pisze:
Zbyszekg4 pisze:Sahcim, a czy możesz konkretnie odnieść się do kilku punktów, które wyszczególniłem tu:
Już ci powiedziałem wcześniej, że nie mam zamiaru odnosić się do twoich wymysłów...
Proszę o to bo nie wyczerpałeś tematu Listu Judy - jednym zdaniem nie wymigasz się...
Fakt, że moje wyjaśnienie nie spełnia twoich oczekiwań nie jest podstawą do tego żebym miał spełniać twoje zachcianki...

Cytowanie wersetów biblijnych z Listu Judy nazywasz moimi wymysłami bo rozumiem je tak, jak zostały napisane... :hihi:
A moimi zachciankami nazywasz grzeczną prośbę o odniesienie się do treści tego Listu... :lmao:

No cóż widzę, żeś stracił animusz :letssin: do dyskusji bo widzisz, że musiałbyś wycofać się z tych poglądów, które żeś od kogoś zapożyczył! To podaj mi chociaż autora/autorów na których się opierasz - jeśli są polskojęzyczni, to chętnie do nich napiszę...

2 razy po kilka konkretnych punktów Ci podałem - nie chcesz się do nich odnieść... To dziwne bo do tej pory ochoczo "obalałeś" to, co pisałem, a tu taka obstrukcja... Może jednak: Punkt po punkcie dowiedziesz mi, że źle napisałem, co?! :roll: Chętnie zobaczę, gdzie się pomyliłem, cytując Judę apostoła...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 11 cze 2016, 22:28

Zbyszekg4 pisze:Cytowanie wersetów biblijnych z Listu Judy nazywasz moimi wymysłami bo rozumiem je tak, jak zostały napisane...
Twoje rozumienie wersetów Listu Judy wg tego jak zostały przetłumaczone, to twoja prywatna sprawa i akurat nie tego dotyczył mój komentarz o twoich wymysłach. Jak masz problemy z pamięcią, to wystarczy cofnąć się o parę postów i sprawdzić co sobie na mój temat ubzdurałeś w punktach...
A moimi zachciankami nazywasz grzeczną prośbę o odniesienie się do treści tego Listu...
Owszem, to są twoje zachcianko gdyż moje wyjaśnienie już otrzymałeś...
ps...resztę twoich insynuacji pominąłem, bo mam wiele ciekawszych możliwości na spędzanie czasu wolnego w pracy niż użeranie się z gościem, który stworzył sobie obraz Boga, który(wg niego) nie mógłby dopuścić do tego żeby śmiertelne z natury zwierzęta w rajskim ogrodzie kończyły swój żywot w określonym przez Stwórcę czasie, ale który ludzi zabija...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 07:58

sahcim pisze:Twoje rozumienie wersetów Listu Judy wg tego jak zostały przetłumaczone, to twoja prywatna sprawa

I kto to pisze... :hihi: Ten, który na swoim zrozumieniu wersetu z Izajasza, oparł całą teologię... a ów werset może być PRZETŁUMACZONY tak:
Biblia Warszawska (1975)
Isa 26:12 bw
Panie! Zgotuj nam pokój; gdyż także wszystkich naszych dzieł Ty dla nas dokonałeś!


albo tak:
Biblia Warszawsko-Praska (1997)

Isa 26:12 br
A Ty nas, Panie, pokojem obdarzasz i postępujesz z nami według czynów naszych.


sahcim pisze:akurat nie tego dotyczył mój komentarz o twoich wymysłach. Jak masz problemy z pamięcią, to wystarczy cofnąć się o parę postów i sprawdzić co sobie na mój temat ubzdurałeś w punktach...

No właśnie o te punkty chodzi...
W jednym z nich pytam Cię: Kto wyprowadził Izraelitów z Egiptu? Uzasadniłem obszernie czemu o to pytam - nie dałeś odpowiedzi... i dalej nie wiem [podobnie brak reakcji na pozostałe punkty tylko wzmacnia moje przekonanie, że jesteś na tej drodze, jakiej się domyślam...]
sahcim pisze:Owszem, to są twoje zachcianko gdyż moje wyjaśnienie już otrzymałeś...

Masz na myśli to, cytuję moje pytanie:
To czemu Juda wprost nie napisał: To szatan wytracił buntowników na pustyni?!
i Twoją odpowiedź:
Z takiego samego powodu jak i Izajasz wprost nie napisał, że to Naród o kamiennych sercach i twardym karku dokonał wszystkich tych krwawych czynów, które przypisał Bogu...
Skąd u Ciebie pomysł, że Izajasz pisał o wszystkich krwawych czynach dokonanych przez Izraelitów, i że to właśnie je przypisał Bogu?!
Tak czytam cały 26 rozdz. i czy możesz mi wskazać uzasadnienie dla Twego rozumienia wersetu 12?

Końcowe wersety brzmią:
Isa 26:20-21 bw
(20) Wejdź więc, mój ludu, do swoich pokojów i zamknij swoje drzwi za sobą, skryj się na chwilkę, aż przeminie gniew!
(21) Bo oto Pan wyjdzie ze swojego miejsca, aby ukarać mieszkańców ziemi za ich winę; wtedy ziemia odsłoni krew na niej przelaną i już nie będzie ukrywała swoich zabitych.

Jak tu widzisz sprawę aktywności? Kto - czy to Pan, jak zapisano - "wyjdzie ze swojego miejsca, aby ukarać mieszkańców ziemi za ich winę"?
Kto będzie tym karzącym?
1. Bóg
2. szatan
3. Izrael
Izajasz napisał, że Pan Bóg! Ale Ty stosujesz zasadę: "Rozum inaczej niż czytasz" - więc się Ciebie pytam...
Jeśli powiesz, że to Izrael ma karać.. - to masz problem bo prorok tak pisze: "Wejdź więc, mój ludu, do swoich pokojów i zamknij swoje drzwi za sobą, skryj się na chwilkę, aż przeminie gniew!"
Chyba się zgodzisz, że raczej trudno karać mieszkańców ziemi za ich winę, gdy się jest w ukryciu za zamkniętymi drzwiami, prawda?!?...

Wychodzi na to, że tej kary - wg Twojego sposobu myślenia - ma dokonać szatan!! Oto sam szatan będzie karał tych, których na pewno wiódł do winy... Super idiota z niego, prawda?! Zamiast dalej ich "żywić", aby powiększało się jego królestwo, on zarżnie "kurę znoszącą złote jajka", tak sahcim??!

I w oparciu o tak odczytywany Iz 26,12 uważasz, że Juda apostoł choć wie, że to szatan wytracił Izraelitów na pustyni, to mimo to zapisał kłamstwo, że zrobił to Pan Bóg, tak?! Czy Ty masz dobrze w głowie poukładane, że do takich wniosków dochodzisz?! Toż to głupota jedna wielka!...
Ponawiam pytanie: Kto wywiódł z Egiptu Izraelitów? Juda pisze, że Pan Bóg i w ty samym zdaniu pisze on, że ten sam Pan Bóg wytracił niewiernych... Ty wykręcasz jego słowa i takie równanie robisz: Pan Bóg=szatan!
Gratuluje takiej "matematyki"... :cry: [już bym może choć trochę starał się zrozumieć, że w ST pisarze mogli wszystko Bogu przypisywać - to takie tylko przypuszczenie, aby Ci wyjść na przeciw - ale kolego, jeśli Ty dalej uważasz, że i w NT nie pisze się wprost o szatanie, a "mydli się oczy" czytelnikom takimi równaniami, że Bóg=szatan, to wybacz, ale jest to głupota do kwadratu - coś absolutnie nie do przyjęcia, i jak Ty tak wierzysz, toś bardzo zwiedziony jest!
Idąc tym tokiem rozumowania musisz w Apokalipsie też widzieć szatana tam, gdzie Jan widział Boga - samego Chrystusa, który krwawo rozprawi się z wrogami Swoimi i Bożego ludu... Czytaj np. Apok. rozdz. 19].
sahcim pisze:.resztę twoich insynuacji pominąłem, bo mam wiele ciekawszych możliwości na spędzanie czasu wolnego w pracy niż użeranie się z gościem, który stworzył sobie obraz Boga, który(wg niego) nie mógłby dopuścić do tego żeby śmiertelne z natury zwierzęta w rajskim ogrodzie kończyły swój żywot w określonym przez Stwórcę czasie, ale który ludzi zabija...

Przepraszam bardzo, ale to Ty zacząłeś po wielu dniach milczenia znów ten temat!... Widocznie zatęskniłeś za "użeraniem się"... :rotfl:

Ja sobie żadnego obrazu Boga nie stworzyłem! To Ty filozofujesz na całego i wykrzywiasz zapisy biblijne na maxa!
Do mnie przemawia zapis, że przed grzechem śmierci nie było! I amen!

Ja przyjmuję za prawdę takie np. zdanie dotyczące zagłady zepsutych miast:
Biblia Tysiąclecia, wyd II (1971)
Gen 19:24 bt2
"A wtedy Jahwe spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Jahwe z nieba."


Ty musisz robić takie równanie: Jahwe=szatan
a ja po prostu czytam, co jest zapisane... I kto lepiej robi? Ty, że nazywasz Boga Jahwe szatanem?!? :eek: Ja Cię koleś ostrzegam: Na krawędzi grzechu przeciw Duchowi Świętemu balansujesz bo PRZYPISUJESZ SZATANOWI BOŻE DZIEŁA [tak robili wrogowie Jezusa, dlatego im o tym grzechu powiedział; czy aż tak bardzo Ci zależy na bronieniu swojej - tzn. zapożyczonej od kogoś (powiedz od kogo?) filozofii - że nawet na pozycji wroga Boga się stawiasz, aby tylko nie wycofać się z tego, coś sobie przyswoił??!]
Zastanów się co robisz :!:

Nie chcesz rozmawiać o Liście Judy, to może o 1Koryntian pomówimy, co?!
Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)
1Kor 10:1-12 bt5
(1) Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy co prawda zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze
(2) i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu;
(3) wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy
(4) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a skałą był Chrystus.
(5) Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni.
(6) Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie byli skłonni do złego, tak jak oni zła pragnęli.
(7) Nie bądźcie też bałwochwalcami, jak niektórzy z nich, według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstali, by się oddawać rozkoszom.
(8) Nie bądźmy też rozpustnikami, jak byli nimi niektórzy spośród nich, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące.
(9) I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak niektórzy z nich Go wystawiali, i poginęli od wężów.
(10) Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali – i zostali wytraceni przez dokonującego zagłady.
(11) A wszystko to przydarzało się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało ku pouczeniu nas, których dosięga kres czasów.
(12) Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł.


Sahcim, KTO dokonał tych wytłuszczonych wyżej rzeczy?!
Ja czytam i wierzę, że Pan Bóg bo tak zapisał Paweł... pod Bożym natchnieniem [czy natchnienie Boże dopuszcza opcję wprowadzania w błąd??].
Czy apostoł Paweł choć pisał: "Bóg", to myślał: "szatan"?!?
Jak to widzisz, kolego??...
Czekam na odpowiedź [tylko nie mów, że już jej udzieliłeś bo na ten temat jeszcze nie pisaliśmy...].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 12 cze 2016, 08:55

Zbyszekg4 pisze:I kto to pisze... :hihi: Ten, który na swoim zrozumieniu wersetu z Izajasza, oparł całą teologię...
No tak, dla ciebie niezmienny Bóg, to taki, który nie MUSI posługiwać się śmiercią, a następnie sam zabija....
No właśnie o te punkty chodzi...
W jednym z nich pytam Cię: Kto wyprowadził Izraelitów z Egiptu?
Gdybyś zapytał w którymś z tych 4 punktów, to byś otrzymał odpowiedź, a twoje domysły o mojej drodze możesz sobie włożyć wiesz gdzie...
Skąd u Ciebie pomysł, że Izajasz pisał o wszystkich krwawych czynach dokonanych przez Izraelitów, i że to właśnie je przypisał Bogu?!
Z Biblii...
Wychodzi na to, że tej kary - wg Twojego sposobu myślenia - ma dokonać szatan!! Oto sam szatan będzie karał tych, których na pewno wiódł do winy... Super idiota z niego, prawda?!
Już wyjaśniłem ci wcześniej tą kwestię więc streszczę to w jednym zdaniu... jak ci się wydaje, że szatanowi zależy na losie ludzi, to jeszcze wiele przed tobą...
Sahcim, KTO dokonał tych wytłuszczonych wyżej rzeczy?!
To też już wyjaśniałem, tzn kwestię mentalności Żydów, którzy przypisywali Bogu wszystko gdyż nic na świecie nie dzieje się bez dopustu Bożego, a jak ty sobie myślisz, to już twoja sprawa...jak ci pasuje obraz Boga zmiennego w swej naturze jak człowiek, to twój problem...

ps...poproś jeszcze Administrację żeby udostępnili ci możliwość stosowania większych liter w tekście... :lol-above:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: Zbyszekg4 » 12 cze 2016, 10:13

sahcim pisze:No tak, dla ciebie niezmienny Bóg, to taki, który nie MUSI posługiwać się śmiercią, a następnie sam zabija....

Przyjmij do wiadomości, że uważam iż Bóg nie zabija jak jakiś psychopata, ale będąc Bogiem sprawiedliwym, dokonuje wyroków sądowych na winnych aniołach i ludziach.
Śmierć nie była zaplanowana przez Stwórcę; weszła na stworzony świat po grzechu Ewy i Adama - od tego czasu Boże stworzenia umierają, czyli dochodzą do stanu, gdy dany im przez Boga ożywiający ich dech życia, wraca do Stwórcy... On, jako Dawca życia ma pełne prawo do "dysponowania" tym, co dał - a odbywa się to na więcej "sposobów" bo:
# albo przez naturalne "wyczerpanie się akumulatorów" (śmierć z tzw. starości; choć tak naprawdę jest to śmierć na skutek chorób starczych);
# albo poprzez ingerencję ludzi lub zwierząt (śmierć na skutek napaści z zewnątrz);
# albo na skutek wypadków losowych;
# albo w wyniku bezpośredniego zadziałania Boga w ramach Jego prawa do sprawiedliwych sądów nad winowajcami [tę opcję Ty odrzucasz, choć wprost o niej czytamy w Biblii].

Zapamiętaj, że nie postrzegam Boga jako mordercy, który zabija bo lubi... Bóg to sprawiedliwy Sędzia, który wydaje wyroki i je wykonuje - ma do tego pełne prawo i nikomu nic do tego!
Przy czym nie jest Bóg nieczuły na postawy tych, którym już zagroził wyrokami śmierci - np. Niniwa miała ulec zagładzie, ale misja Jonasza i pokuta ludzi, odmieniły Boży wyrok... (podobnie by było z Sodomą, gdyby było choć tych 10-ciu...).
sahcim pisze:Gdybyś zapytał w którymś z tych 4 punktów, to byś otrzymał odpowiedź

Czy Ty w ogóle czytasz, co piszę?? :O Bo wydaje mi się, że tylko wzrokiem omiatasz tekst i nie przyswajasz nic poza przypadkowymi zdaniami, z którymi oczywiście się musisz nie zgodzić...
Cytuję moje pytanie, którego wg Ciebie nie zadałem :lmao: Powiększam też maxymalnie, abyś tym razem zauważył, co piszę...
Zbyszekg4 pisze:I tak oto apostoł wspomina o:
1. WYBAWIENIU przez Pana Boga narodu Izraelskiego z Egiptu [według Ciebie dokonał tego Bóg? Pytam, bo przecież jako wielkie zło, większość tego narodu odebrała to wybawienie; gdyby nie Boża interwencja, to buntownicy przejęli by władzę - Mojżesz nie raz ledwo z życiem uchodził - i naród by wrócił do Egiptu, bo... cebula i ryby tam były... oraz czosnek!
Ty uważasz, że żadnego zła (inną kwestią jest zdefiniowanie co jest złe, a co dobre - i kto te definicje ma podać?) Bóg nie czyni - zatem się pytam: Kto wyprowadził z Egiptu Izraelitów? (nastąpiło to po 10 pladze - śmierć wszystkich pierworodnych - którą to plagę, jak i inne chyba też przypisujesz szatanowi, więc logicznym by było, że to szatan stał za opuszczeniem przez Izraelitów Egiptu, skoro dopiero 10 plaga to umożliwiła... plaga zesłana przez szatana!);

Czy już widzisz, że wbrew Twojej uwadze, jednak zadałem Ci to pytanie?! Jaka dasz odpowiedź (uwzględnij - czyli: racz przeczytać - co napisałem wokół tych pytań).
sahcim pisze: Skąd u Ciebie pomysł, że Izajasz pisał o wszystkich krwawych czynach dokonanych przez Izraelitów, i że to właśnie je przypisał Bogu?!

Z Biblii...

A możesz bardziej uzasadnić tę odpowiedź? Gdzie jest w Biblii podana zasada: To tylko tak jest napisane, że to Bóg zrobił, bo to zrobił szatan!
sahcim pisze:jak ci się wydaje, że szatanowi zależy na losie ludzi, to jeszcze wiele przed tobą...

A gdzie ja pisałem, że szatanowi zależy na losie ludzi w sensie pozytywnym? Jemu zależy na powiększaniu wpływów, i dlatego np. centra zepsucia w rodzaju Sodomy i Gomory to idealne źródła, aby dalej szerzyć zepsucie... Ty byś uśmiercił kurę znoszącą złote jajka??
sahcim pisze:jak ci pasuje obraz Boga zmiennego w swej naturze jak człowiek, to twój problem...

Nigdzie nie twierdzę, że Bóg jest zmienny jak człowiek! Coś sobie wymyślasz, a potem mi to przypisujesz...
sahcim pisze:ps...poproś jeszcze Administrację żeby udostępnili ci możliwość stosowania większych liter w tekście...

A po co mam prosić [wystarczy, że ciągle muszę o coś Ciebie prosić :hihi: ] - jak widzisz taką opcję mam gotową...
Miłego dnia
PS. I racz jednak czytać, co piszę bo marnować czasu na Ciebie nie mam zamiaru, gdy tego nie czytasz!

PS II. Czyli tak samo jak o Liście Judy, tak i 1Kor. 10 pisać nie chcesz, tak? Nooo, ciekawe masz podejście do Bożego Słowa [nie zazdroszczę jednak].

PS III. Zapytałem się też o końcowe wersety z Izaj 26 - zero reakcji... No cóż - niewygodne pytania stawiam, to mam za swoje... :letssin:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: 7 wersetów o nieśmiertelności

Postautor: sahcim » 12 cze 2016, 12:07

Zbyszekg4 pisze:Przyjmij do wiadomości, że uważam iż Bóg nie zabija jak jakiś psychopata, ale będąc Bogiem sprawiedliwym, dokonuje wyroków sądowych na winnych aniołach i ludziach.(...)
Zapamiętaj, że nie postrzegam Boga jako mordercy, który zabija bo lubi... Bóg to sprawiedliwy Sędzia, który wydaje wyroki i je wykonuje - ma do tego pełne prawo i nikomu nic do tego!
Czyli uważasz, że Bóg nie zabija jak psychopata, tzn bezmyślnie, ale jednocześnie uważasz, że Bóg zabija z premedytacją(chociaż unikasz słowa zabija), tzn planuje kogo zabić, a kogo nie wg swojej Sprawiedliwości, a na dodatek uważasz także że ten sam Bóg(wg tej samej Sprawiedliwości) sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On(wg tej samej Sprawiedliwości) zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych...
Śmierć nie była zaplanowana przez Stwórcę; weszła na stworzony świat po grzechu Ewy i Adama - od tego czasu Boże stworzenia umierają, czyli dochodzą do stanu, gdy dany im przez Boga ożywiający ich dech życia, wraca do Stwórcy...
Gdyby śmierć nie była zaplanowana przez Stwórcę, to NIC i NIKT nie zmieniłby Bożego planu wobec natury istot stworzonych przez Niego...(to podstawa logiki w widzeniu Boga jako niezmiennego w swej naturze), a tak wg twojej koncepcji niezmienny Bóg stał się zmiennym pod wpływem czynu swojego stworzenia(człowieka)...
Czy już widzisz, że wbrew Twojej uwadze, jednak zadałem Ci to pytanie?!
W którym punkcie z tych czterech do których zastosowałem uwagę o twoich wymysłach, wskażesz wreszcie...?
A możesz bardziej uzasadnić tę odpowiedź?
Pomysł, że Izajasz pisał o wszystkich krwawych czynach dokonanych przez Izraelitów, i że to właśnie je przypisał Bogu wynika z dosłownego pojmowania Biblii, który ty stosujesz...
A gdzie ja pisałem, że szatanowi zależy na losie ludzi w sensie pozytywnym?
Tam gdzie napisałeś,
"Super idiota z niego, prawda?! Zamiast dalej ich "żywić", aby powiększało się jego królestwo, on zarżnie "kurę znoszącą złote jajka" i zadałeś mi pytanie za ja bym uśmiercił taką kurę znoszącą złote jajka...
Nigdzie nie twierdzę, że Bóg jest zmienny jak człowiek! Coś sobie wymyślasz, a potem mi to przypisujesz...
Jak to nie skoro twierdzisz, że to Bóg zabija...
Miłego dnia również

ps...apropo twojej wcześniejszej sugestii, że to niby ja zacząłem po wielu dniach milczenia znów ten temat i że rzekomo to ja zatęskniłem za "użeraniem się" polecam przeczytać sobie cytat do którego się odniosłem i sprawdzić kogo w nim obgadywałeś...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości