Proroctwo o 2300 wieczorach i porankach

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proroctwo o 2300 wieczorach i porankach

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lut 2016, 12:29

Ani mi w głowie negować czy coś w tym stylu robić odnośnie proroków biblijnych, ale proszę Obserwatorku, zaobserwuj poniższe wersety:

Act 21:10-12 bw "(10) A gdy przez dłuższy czas tam pozostawaliśmy, nadszedł z Judei pewien prorok, imieniem Agabus, (11) i przyszedłszy do nas, wziął pas Pawła, związał sobie nogi i ręce i rzekł: To mówi Duch Święty: Męża, do którego ten pas należy, tak oto zwiążą Żydzi w Jerozolimie i wydadzą w ręce pogan. (12) A gdy to usłyszeliśmy, prosiliśmy zarówno my, jak i miejscowi, aby nie szedł do Jerozolimy."

Act 21:30-34 bw "(30) I poruszyło się całe miasto i powstało zbiegowisko ludu; a pochwyciwszy Pawła, wywlekli go ze świątyni na zewnątrz, a drzwi natychmiast zostały zamknięte. (31) A gdy się szykowali, aby go zabić, doszła do dowódcy kohorty wieść, że jest wzburzona cała Jerozolima. (32) Ten, wziąwszy z sobą żołnierzy i setników, natychmiast pobiegł do nich, oni zaś, skoro zobaczyli dowódcę i żołnierzy, zaprzestali bić Pawła. (33) Wówczas dowódca zbliżył się, zatrzymał go i kazał związać dwoma łańcuchami, po czym wypytywał się, kim jest i co uczynił. (34) Jedni z tłumu wołali tak, drudzy inaczej; a gdy z powodu wrzawy nie mógł się dowiedzieć nic pewnego, rozkazał zaprowadzić go do twierdzy."

Masz coś do napisania odnośnie w/w wersetów?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proroctwo o 2300 wieczorach i porankach

Postautor: Obserwatorek » 24 lut 2016, 13:15

Ty mi nie cytuj wersetów bo one się mają nijak do Twego kościoła. Twój kościół powstał XIX wieków po tych wersetach
Po drugie, pisałaś że ludzie pytają adwentystów o 2300 wieczorów... a tu NIKT nie pyta.
Po trzecie, cytuj natchnione pisma E. White bo Biblia jest chrześcijańska a nie adwentystyczna.
Adwentystyczne to są te oto kawałki:

„Ellen. G. White, autorka natchnionego dzieła »Wielki bój« daje przepiękny obraz wybawienia...” (Daniel a współczesność W. Polok, Warszawa 1982, s. 142).

„Znajdują się w nich głęboko natchnione rady dotyczące życia chrześcijańskiego” (Apokalipsa A. Godek, Warszawa 1988, s. 327).

„(...) dzięki natchnionym ostrzeżeniom, pochodzącym zwłaszcza z poselstw E. G. White, kryzys został we właściwym czasie rozpoznany i przezwyciężony” (Adwentyzm Z. Łyko, Warszawa 1970, s. 48).


„Pisma E. G. White uważane są jedynie za natchniony wykład Pisma Świętego, przy zachowaniu wyłącznego autorytetu Biblii” (Nauki Pisma Świętego Z. Łyko, Warszawa 1989, s. 41).


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proroctwo o 2300 wieczorach i porankach

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lut 2016, 13:30

Cytaty ok.
Masz już dziś wolne, odpoczywaj sobie [skoro nie chcesz w oparciu o Biblię badać tematu]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proroctwo o 2300 wieczorach i porankach

Postautor: Obserwatorek » 24 lut 2016, 13:42

Zbyszekg4 pisze:Cytaty ok.
Masz już dziś wolne, odpoczywaj sobie [skoro nie chcesz w oparciu o Biblię badać tematu]

Ależ adwentyści nie mają biblijnej wykładni tylko wykładnię E. White:

„Pisma E. G. White uważane są jedynie za natchniony wykład Pisma Świętego, przy zachowaniu wyłącznego autorytetu Biblii” (Nauki Pisma Świętego Z. Łyko, Warszawa 1989, s. 41).

Nie zasłaniaj się więc Biblią, bo z Biblii nijak nie wychodzi żaden rok 1844.
Nie ma takiej daty w Biblii.
Nie podał jej Jezus.
Nie podali jej Apostołowie.
Nie podali jej uczniowie Apostołów.

Wymyślili ją w XIX wieku protoplaści KADS. :!:


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proroctwo o 2300 wieczorach i porankach

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lut 2016, 15:14

Obserwatorek pisze:Ależ adwentyści nie mają biblijnej wykładni tylko wykładnię E. White:

„Pisma E. G. White uważane są jedynie za natchniony wykład Pisma Świętego, przy zachowaniu wyłącznego autorytetu Biblii” (Nauki Pisma Świętego Z. Łyko, Warszawa 1989, s. 41).

Cyganisz, aż Ci się z uszu kopci... :lmao:
Jak byś ze zrozumieniem czytał, to byś zauważył różnicę miedzy słowem "jedynie" [w sensie: tylko, nic poza tym], a słowem "wyłącznie".

Obserwatorek pisze:Nie zasłaniaj się więc Biblią, bo z Biblii nijak nie wychodzi żaden rok 1844.
Nie ma takiej daty w Biblii.
Nie podał jej Jezus.
Nie podali jej Apostołowie.
Nie podali jej uczniowie Apostołów.

Wymyślili ją w XIX wieku protoplaści KADS.

Kiedy ostatnio badałeś/studiowałeś proroctwa z Księgi Daniela?
Zrób to kiedyś - wykład jaki zaczyna ten temat pomoże Ci w tym...
Udanego wieczoru :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Obserwatorek
Posty: 4675
Rejestracja: 11 maja 2012, 11:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proroctwo o 2300 wieczorach i porankach

Postautor: Obserwatorek » 24 lut 2016, 16:31

Ja wcale nie mówiłem że "jedynie" to oznacza wyłącznie.
To ty tak opacznie rozumiesz i wciskasz mi, że ja tak rozumiem.

Mi wystarczą słowa "natchniony komentarz". Wcale nie potrzebuje słowa wyłącznie czy jedynie:

Pisma E. G. White uważane są jedynie za natchniony wykład Pisma Świętego, przy zachowaniu wyłącznego autorytetu Biblii” (Nauki Pisma Świętego Z. Łyko, Warszawa 1989, s. 41).

Natchniony komentarz to coś znacznie więcej niż natchniony tekst, skoro są nieomylnym, bo natchnionym, komentarzem.

Mam więcej od ciebie pism E. White i wiem czego uczy.
Widzę żeś w adwentystycznych naukach cienias.
Miałem lepszych nauczycieli niż ty. Korespondowałem tez z twoją Podkową i Znakami Czasu oraz z pastorami Makarewiczem i innymi.
Także z innymi kościołami adwentystycznymi i sobotnimi.

Komentarze do Daniela mam:

katolickie (np. KUL, ed. św. Pawła)
adwentystyczne (np. Smitha, Poloka, Bulli)
świadkowe (np. Dokonana Tajemnica, Pilnie zważaj na Proroctwa Daniela!)

Tak więc sam się doucz, a mnie nie pouczaj, bo przed godniejszymi stoję


Udzielam się na forum byłych Świadków Jehowy jako Roszada:
http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Moje poglądy tu:
http://www.piotrandryszczak.pl/artykuly ... matow.html

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości