Dary Ducha sw.

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Puritan » 09 kwie 2016, 13:10

magda pisze:J 14:12 bw "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca."
A nikt nie czyni nawet troche jakies sporadyczne przypadki . Co jest przyczyną takiej sytuacji?

Na tym wersecie wiele sekt charyzmatycznych buduje swoją teologię czynienia cudów. Jezusowi wcale nie chodziło tutaj o spektakularne cuda typu rozmnażanie chleba czy chodzenie po wodzie. Wiadomo, że nikt takich sztuczek nie czyni i nie będzie czynił. Specjalistą w spektakularnych cudach będzie sam Antychryst, który zresztą sprawi wrażenie swojego zmartwychwstania. Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób chrześcijanie mogą dokonywać większych dzieł niż Jezus, zadajmy sobie pytanie co jest największym cudem. Czy jest nim uzdrowienie, prorokowanie, latanie, a może przemienianie wody w wino? Nie - największym cudem jest nawrócenie. Bóg przemienia serce z kamienia i czyni z niego serce mięsiste zdolne kochać Boga. Ilu uczniów podążało za Jezusem? Niewielu - większość się Nim zgorszyła i odeszła, gdy zaczął mówić w swojej śmierci. Kiedy Jezus wstąpił do Ojca, zesłał On swojego Ducha. Ilu ludzi nawróciło się podczas kazania Piotra podczas Dnia Pięćdziesiątnicy? Ponad 3000. W wielu krajach na świecie dzieją się przebudzenia i wiele tysięcy się nawraca. To są "większe uczynki" o których mówił Jezus.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 09 kwie 2016, 18:59

Jest jeszcze taki werset
Mar 16:17-18 bw "(17) A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, (18) węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją."
I tak rzeczywiscie sie działo na początku , a dlaczego tak się nie dzieje teraz. Czy pierwsi chrzescijanie byli inni , mieli moc z wysokosci a my tej mocy nie mamy??? Dlaczego piszesz że : Jezusowi wcale nie chodziło tutaj o spektakularne cuda typu rozmnażanie chleba czy chodzenie po wodzie. Wiadomo, że nikt takich sztuczek nie czyni i nie będzie czynił. gdzie to wyczytałes ze mu nie o to chodziło i gdzie jest napisane ze nikt nie ebędzie czynił cudów. nie jest tak w Biblii napisane a przeciwnie jest napisane ze wierząc bedziemy zdolni wszystkie cuda robić i to sam Jezus to mówił:
Mt 21:21 bw "A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, jeślibyście mieli wiarę i nie wątpili, nie tylko to, co się stało z drzewem figowym, uczynicie, ale gdybyście i tej górze rzekli: Wznieś się i rzuć do morza, stanie się tak."
Więc gdzie taka wiara jest, czy Jezus mówi tu o nawracaniu czy o cudach właśnie takich o jakich twierdzisz ze ich nie będzie. Jezus mówi o cudach. Nawet na modlitwy Bóg nie odpowiada a dlaczego jeśli sie modlisz o uzdrowienie kogoś to nie dostajesz tego o co prosisz????? Jezus mówił że :
J 14:13 bw "I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu."
1J 3:22 bw "i otrzymamy od niego, o cokolwiek prosić będziemy, gdyż przykazań jego przestrzegamy i czynimy to, co miłe jest przed obliczem jego."
A nie dostajemy bo co bo nie przestrzegamy jego przykazań , Ja chcę zeby Bóg wysłuchiwał a nie wysłuchuje bo chyba własnie mam za mała wiare i też jakos nie wykonuje przykazań Jezusa czy co bo juz nie wiem , dlaczego tak się dzieje ze ludzi juz nie wierzą Jezusowi że bedzie tak jak mówił , co sie stało ze tak jest.?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Dezerter » 09 kwie 2016, 20:18

Puritan pisze:
magda pisze:J 14:12 bw "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca."
A nikt nie czyni nawet troche jakies sporadyczne przypadki . Co jest przyczyną takiej sytuacji?

Na tym wersecie wiele sekt charyzmatycznych buduje swoją teologię czynienia cudów. Jezusowi wcale nie chodziło tutaj o spektakularne cuda typu rozmnażanie chleba czy chodzenie po wodzie. Wiadomo, że nikt takich sztuczek nie czyni i nie będzie czynił. Specjalistą w spektakularnych cudach będzie sam Antychryst, który zresztą sprawi wrażenie swojego zmartwychwstania. Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób chrześcijanie mogą dokonywać większych dzieł niż Jezus, zadajmy sobie pytanie co jest największym cudem. Czy jest nim uzdrowienie, prorokowanie, latanie, a może przemienianie wody w wino? Nie - największym cudem jest nawrócenie. Bóg przemienia serce z kamienia i czyni z niego serce mięsiste zdolne kochać Boga. Ilu uczniów podążało za Jezusem? Niewielu - większość się Nim zgorszyła i odeszła, gdy zaczął mówić w swojej śmierci. Kiedy Jezus wstąpił do Ojca, zesłał On swojego Ducha. Ilu ludzi nawróciło się podczas kazania Piotra podczas Dnia Pięćdziesiątnicy? Ponad 3000. W wielu krajach na świecie dzieją się przebudzenia i wiele tysięcy się nawraca. To są "większe uczynki" o których mówił Jezus.

Bardzo ciekawa interpretacja. Zawsze się zastanawiałem czemu nikt nie czyni cudów większych, ba nawet takich jak Jezus myśląc o cudach nadzwyczajnych, nigdy nie pomyślałem o nawracaniu, a to przecież daje wiarę czyli życie i to życie wieczne. Więc jest większym cudem niż uzdrawianie, czy wskrzeszanie nawet. :idea:


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: kontousunięte1 » 09 kwie 2016, 20:30

Czy już taka prosta,szczera ufność-wiara nie wystarczy? Czy zawsze muszą jakieś fajerwerki być na potwierdzenie?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 09 kwie 2016, 21:36

Chyba w Biblii właśnie tak jest ze ta wiara powoduje ze możemy " góry przenosić" przynajmniej Jezus tak uczył. Jeśli nie wierzymy Jezusowi , nie wierzymy ze Bóg nas wysłucha , nie wierzymy ze jesteśmy dziećmi Bożymi , kochanymi przez ojca i nie wierzymy że ten kochajacy ojciec nas wyposarza w wiele rzeczy że nas uzdrawia że nam coś przekazuje że wysłucha modlitw to co to za wiara w co wierzymy???? ze istniał Jezus ze umarł na krzyżu itp czyli w historię z Ewangelii. Czy taka wiara pokazuje ze mamy jakiekolwiek zaufanie do tego co nam Jezus obiecał , czy w te jego słowa wierzymy , oczywiscie ze nie, Ja sie modle o wiele rzeczy i szczerze powiedziawszy nie mam przekonania że Bóg mnie wysłucha to i nie wysłuchuje ,mam tak jak bym nie miała wiary popadam w strach ze mi sie cos nie uda mimo modlitwy tak jak bym nie wierzyla w pełni że modlitwa pomoże że Ojciec wysłucha , czy wy też tak macie?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: derko » 10 kwie 2016, 08:49

polk pisze:Jednym słowem warto się wystrzegać charyzmaniactwa. Nie pozwólmy się okraść z Ducha Świętego, który jest zupełnie inny niż Go przedstawiają zielonoświątkowcy.
Nie bójmy się prosić Go by nas prowadził!


Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o okradaniu się z Ducha Świętego?
Wierzysz, ze Bóg może dzisiaj działać nadnaturalny sposób, tak jak jest to opisane 1 list do Koryntian 12, poprzez dary Ducha Świętego?
Jakiego to innego Ducha Świętego przedstawiają zielonoświątkowcy?

I jeszcze jedna uwaga. Widzisz jakąś różnicę pomiędzy charyzmaniactwem, a charyzmatyzmem ?

:roll: ;)


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 11 kwie 2016, 23:23

Odpowiem w punktach:
1. Okradanie z Ducha Świętego - Zielonoświątkowcy lubią zarzucać innym chrześcijanom, że nie mają Ducha Świętego.
2. Może działać tak jak jest napisane w 1kor12. Zwłaszcza polecam werset 31, a później rozdział 13,1-13. Tam jest napisane co jest ważniejsze od tego co zostało opisane w 1kor12
3. Bywa, że zielonoświątkowcy nazywają swoje wyobrażenia Duchem Świętym, jest to zdecydowanie inny duch
4. Charyzmatyzm: miłość jest największym charyzmatem i o niego trzeba się starać w życiu, a nie o jakieś wizje, drgawki, wypedzania demonow, dodatkowe Słowa od Boga itd.
Charyzmaniactwo: trzeba starać się o dary języków, wizje, objawienia, sny, wypluwanie demonów, wiązania demonów, drgawki itd.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Oberyn. » 12 kwie 2016, 18:13

:lol:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 12 kwie 2016, 22:23

Panie polk wygląda mi na to ,że jesteś antyzielonoświatkowcem. Chyba nikt cie tu nie przekona że nie jest to jakiś djabelski kosciół bo juz sobie to wbiłeś w mózg i to głęboko . Moze trafiłes gdzieś na jakis tam zwichrowany zbór , zdarzaja sie takie zbory wszedzie bo jak wiesz protestanci nie maja papierza ani ciała kierowniczego jak świadkowie coby trzymał za mordę wszystkie zbory i moze sie zdarzyć ze gdzies tam coś półjdzie nie tak ale też nie tylko u Zielonych a w każdej denominacji ale na podstawie jednego zboru co sie conico zwichrował nie mozesz oceniać całej denominacji . Ja tam lubię Zielonoswiatkowców i do nich chodzić ,bo na prawde wiele razy trafiłam na fajne kazania wiec nie będę rezygnować z odwiedzania tego kościoła bo jakis tam jeden czy dwa zbory przeginaja z czyms w pogoni za Darami Ducha , i wez sie wstrzymaj dla własnego dobra z ocenianiem Ducha jaki tam działa bo jak wiesz nazywanie Ducha Świętego , złym duchem to chrzech nigdy niewybaczalny i moze sie zdarzyc ze szukasz prawdy ,krytykujesz kosciół i w jednej chwili po takiej wypowiedzi tracisz bezpowrotnie zbawienie i szansę na pokutę czy przebaczenie więc dla własnego dobra wstrzymaj się z krytykowaniem Ducha , Może ludzie nie maja darów może na siłę chcę je mieć ale skad wiesz jakiego są Ducha więc uwazaj co piszesz kiedykolwiek o Duchu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: derko » 12 kwie 2016, 22:27

polk pisze:Odpowiem w punktach:
1. Okradanie z Ducha Świętego - Zielonoświątkowcy lubią zarzucać innym chrześcijanom, że nie mają Ducha Świętego.
2. Może działać tak jak jest napisane w 1kor12. Zwłaszcza polecam werset 31, a później rozdział 13,1-13. Tam jest napisane co jest ważniejsze od tego co zostało opisane w 1kor12
3. Bywa, że zielonoświątkowcy nazywają swoje wyobrażenia Duchem Świętym, jest to zdecydowanie inny duch
4. Charyzmatyzm: miłość jest największym charyzmatem i o niego trzeba się starać w życiu, a nie o jakieś wizje, drgawki, wypedzania demonow, dodatkowe Słowa od Boga itd.
Charyzmaniactwo: trzeba starać się o dary języków, wizje, objawienia, sny, wypluwanie demonów, wiązania demonów, drgawki itd.


To teraz pokarz to co napisałeś w credo czy w jakimś innym oficjalnym nauczaniu zielonoświątkowców, no ewentualnie na stronach zborów zielonoświątkowych.
Nie na stronach zborów czy kościołów związanych z ruchem charyzmatycznym, które nie nalezą do kościołów zielonoświątkowych, a nienależną z jakiś względów ;)

:roll: ;)


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 13 kwie 2016, 21:15

Poszukaj a znajdziesz.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 13 kwie 2016, 22:11

A ty polk uważaj na grzech przeciwko Duchowi . Jesteś blisko popełnienia tego grzechu wiec uważaj co piszesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: derko » 14 kwie 2016, 10:13

polk pisze:Poszukaj a znajdziesz.


Szukałem. Nie znalazłem.
To co pokarzesz gdzie te wymienione przez ciebie nauki są oficjalnym stanowiskiem tych kościołów? ;)

Może coś gdzieś usłyszałeś od kogoś i opowiadasz bajki? To by raczej nieładnie o tobie świadczyło. :O

:roll: :)


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 14 kwie 2016, 19:50

magda pisze:A ty polk uważaj na grzech przeciwko Duchowi . Jesteś blisko popełnienia tego grzechu wiec uważaj co piszesz.


Dzięki za przestrogę, dzięki Bogu krytykując charyzmaniaków i ich ducha nie krytykuje Ducha Świętego :)

Derko a słyszałeś o takiej maksymie pochodzącej z chrześcijańskiej starożytności: lex orandi lex credenti ? Polecam.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: magda » 14 kwie 2016, 20:00

polk pisze:Dzięki za przestrogę, dzięki Bogu krytykując charyzmaniaków i ich ducha nie krytykuje Ducha Świętego


Mozesz sie pomylić uważaj na to jesteś przekonany z e to inny duch ale twoje przekonanie to sprawa subiektywna i jeśli sie pomylisz to nie chcę byc w twojej skórze więc lepiej uwazaj na to nie warto stracić zycia wiecznego za jakieś subiektywne odczucia. Nie znasz tych ludzi to sa chrześcijanie nowonarodzeni, zapieczętowani Duchem Jezusa jako dzieci Boże , moze akurat nie mają darów tych które chcieliby mieć ale wierzą Biblijnie i nie mów jakiego są ducha dla własnego dobra.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości