Dary Ducha sw.

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Samolub » 20 kwie 2016, 11:02

jest taka legenda katolicka

Ze kiedy Jordan obnizyl sie znacznie z powodu suszy Jan Chrzciciel zrobil sobie kropidło


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 20 kwie 2016, 11:05

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze: również strażnik więzienia w Filippi został ochrzczony z całym domem ....
A osiołka, stoły i krzesła też ochrzcili?
Stały się elementami nowozałożonej wspólnoty zbawionych na zasadzie przynależnosci... ;P
Ty możesz mieć społecznośc z krzesłem i osiołkiem? :D . Nowa teologia według sahcima.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sahcim » 20 kwie 2016, 11:11

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:A osiołka, stoły i krzesła też ochrzcili?
Stały się elementami nowozałożonej wspólnoty zbawionych na zasadzie przynależnosci... ;P
Ty możesz mieć społecznośc z krzesłem i osiołkiem? :D . Nowa teologia według sahcima.
Chcesz udowadniać, że niemowlęta w których Bóg sprawia, że oddają Mu chwałę, na przekór Jego przeciwnikom, są równe osołkom stołom i krzesłom...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: nadrozd » 20 kwie 2016, 11:21

KAAN pisze:
sahcim pisze:również strażnik więzienia w Filippi został ochrzczony z całym domem ....

A osiołka, stoły i krzesła też ochrzcili?

:dziadek: i kota koniecznie .... to tez pełnporawny domownik....
Obrazek

i prawie wszyscy byli zadowoleni ....
a kot dotrzymał swoja nie wypowiedziana przysiege, stajac sie mrocznym rycerzem
obrazek


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sahcim » 20 kwie 2016, 11:26

nadrozd pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze:również strażnik więzienia w Filippi został ochrzczony z całym domem ....

A osiołka, stoły i krzesła też ochrzcili?

:dziadek: i kota koniecznie .... to tez pełnporawny domownik....
Dla Pana Boga i owszem...kotek jest również pełnoprawnym domownikiem...no chyba, że nadrozd uważa, że kotów Pan Bóg nie wybawił od śmierci wiecznej w wodach Potopu... :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 20 kwie 2016, 11:27

sahcim pisze:
KAAN pisze:
sahcim pisze: Stały się elementami nowozałożonej wspólnoty zbawionych na zasadzie przynależnosci... ;P
Ty możesz mieć społecznośc z krzesłem i osiołkiem? :D . Nowa teologia według sahcima.
Chcesz udowadniać, że niemowlęta w których Bóg sprawia, że oddają Mu chwałę, na przekór Jego przeciwnikom, są równe osołkom stołom i krzesłom...???
Chcę udowodnić że sahcim dowolnie wkłada w pojęcia znaczenie których one nie mają. Nie ma zasad jakie próbujesz tu sugerujesz, zbawienie nie polega na przynależności, zbawienie jest z łaski na podstawie wiary, tak mówi Słowo Boże. Niemowlęta nie wyznały wiary, wiary nie mają, bo nie mają świadomości. Chrzest jest udzielany na podstawie wyznania wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 20 kwie 2016, 11:31

sahcim pisze:
nadrozd pisze:
KAAN pisze:A osiołka, stoły i krzesła też ochrzcili?

:dziadek: i kota koniecznie .... to tez pełnporawny domownik....
Dla Pana Boga i owszem...kotek jest również pełnoprawnym domownikiem...
Sahcim, ty chrzcisz koty? Czy one wyznają jakąś kocią wiarę? Kociorz z ciebie jaki cy co?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sahcim » 20 kwie 2016, 11:36

KAAN pisze:
sahcim pisze:
KAAN pisze:Ty możesz mieć społecznośc z krzesłem i osiołkiem? :D . Nowa teologia według sahcima.
Chcesz udowadniać, że niemowlęta w których Bóg sprawia, że oddają Mu chwałę, na przekór Jego przeciwnikom, są równe osołkom stołom i krzesłom...???
Chcę udowodnić że sahcim dowolnie wkłada w pojęcia znaczenie których one nie mają.
A mianowicie...
Nie ma zasad jakie próbujesz tu sugerujesz, zbawienie nie polega na przynależności, zbawienie jest z łaski na podstawie wiary, tak mówi Słowo Boże.
No skoro wg ciebie zbawienie z łaski(bez uczynków) nie polega na przynależności do Narodu Wybranego, to już nie wiem o co ci chodzi...
Niemowlęta nie wyznały wiary, wiary nie mają, bo nie mają świadomości.
Aha czyli wg KAANa do tego aby zostać zbawionym nie z uczynków ale z łaski Chrystusa, potrzebna jest świadomość niemowlaka, ale do tego aby ponosić skutki grzechów rodziców niemowlę świadomości już nie potrzebuje...

KAAN pisze:
sahcim pisze:
nadrozd pisze::dziadek: i kota koniecznie .... to tez pełnporawny domownik....
Dla Pana Boga i owszem...kotek jest również pełnoprawnym domownikiem...
Sahcim, ty chrzcisz koty?
Nie muszę, ponieważ koty nie dziedziczą po ludziach ich grzesznej(potrzebującej nieustannej łaski Zbawiciela) natury... :letssin:


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Gingers » 20 kwie 2016, 12:34

KAAN pisze: zbawienie jest z łaski na podstawie wiary, tak mówi Słowo Boże. Niemowlęta nie wyznały wiary, wiary nie mają, bo nie mają świadomości. Chrzest jest udzielany na podstawie wyznania wiary.

Właśnie napisałeś, że (skąd inąnd bezwarunkowa) łaska jest warunkowa, a to dlatego, iz warunkiem jej otrzymania jest WYZNANIE wiary; nie wiara sama w sobie, ale jej wyznanie. Tym samym postawiłeś szlaban między łaską a niemowlętami, osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, osobami w spiączce (o których nie wiesz nic co dzieje sie w danym momencie w ich mózgach, czy jak wolisz myślach, sercach), osobami głuchoniemymi i ślepymi jednocześnie, a także przed wieloma innymi, którzy z róznych powodów nie sa w stanie wyznać wiary w taki sposób jak ty to sobie zafiksowałeś.
A teraz jeszcze powiedz skąd wziąłeś, to iż warunkiem wiary jest świadomość. Czyżby łaska była warunkowana również świadomością??
Z twojego pisania wynika również, że Jezus nie mógł na Krzyżu umrzeć za ciebie, bo wówczas obdarzyłby cię łaską zbawiania, a tego uczynic nie mógł, gdyż wówczas jeszcze nie posiadałeś żadnej świadomości


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sahcim » 20 kwie 2016, 12:42

Jak to mówią w niektórych kręgach...ZAORANE
Gingers :-)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 20 kwie 2016, 13:16

sahcim pisze:No skoro wg ciebie zbawienie z łaski(bez uczynków) nie polega na przynależności do Narodu Wybranego, to już nie wiem o co ci chodzi..
Wiem że nie wiesz :) , bo nie znasz Słowa Bożego które uczy o tym:

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Zbawienie nie polega na przynależności do narodu wybranego, ci z narodu wybranego co nie posłuchali Boga pomarli na pustyni.

.
Niemowlęta nie wyznały wiary, wiary nie mają, bo nie mają świadomości.
Aha czyli wg KAANa do tego aby zostać zbawionym nie z uczynków ale z łaski Chrystusa, potrzebna jest świadomość niemowlaka, ale do tego aby ponosić skutki grzechów rodziców niemowlę świadomości już nie potrzebuje...
Masz wielką zdolność wypisywania nonsensów :) . Niemowlę nie musi mieć świadomości żeby ponosić skutki grzechu Adama (nie rodziców), dziedziczy po Adamie grzeszną naturę i ciało.
KAAN pisze:
sahcim pisze: Dla Pana Boga i owszem...kotek jest również pełnoprawnym domownikiem...
Sahcim, ty chrzcisz koty?
Nie muszę, ponieważ koty nie dziedziczą po ludziach ich grzesznej(potrzebującej nieustannej łaski Zbawiciela) natury... :letssin:
A co to ma wspólnego z chrztem? Chrzest nie naprawia grzesznej natury. A jak chrzcisz cały dom to koty też :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: KAAN » 20 kwie 2016, 13:21

Gingers pisze:
KAAN pisze: zbawienie jest z łaski na podstawie wiary, tak mówi Słowo Boże. Niemowlęta nie wyznały wiary, wiary nie mają, bo nie mają świadomości. Chrzest jest udzielany na podstawie wyznania wiary.
Właśnie napisałeś, że (skąd inąnd bezwarunkowa) łaska jest warunkowa, a to dlatego, iz warunkiem jej otrzymania jest WYZNANIE wiary;
Mylisz się, ja pisałem o chrzcie a nie o łasce i zbawieniu.
Tym samym postawiłeś szlaban między łaską a niemowlętami,
Nieprawda, wyciągasz fałszywe wnioski z niewłaściwego czytania tego co piszę :)
A teraz jeszcze powiedz skąd wziąłeś, to iż warunkiem wiary jest świadomość.
Bez świadomości własnego ja możesz wierzyć?
Czyżby łaska była warunkowana również świadomością??
Łaska to nie to samo co wiara.
Z twojego pisania wynika również, że Jezus nie mógł na Krzyżu umrzeć za ciebie, bo wówczas obdarzyłby cię łaską zbawiania, a tego uczynic nie mógł, gdyż wówczas jeszcze nie posiadałeś żadnej świadomości
Kompletnie bezsensowny wniosek mieszający pojęcia i tematy, z mojego postu nie wynika nic co piszesz, na bezsens nie umiem odpowiedzieć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: konto skasowane » 20 kwie 2016, 13:25

@No popatrz, a czy potępienie jest wg dr sky dziedziczne czy nie...???

Kolejna manipulacja sahcima.
Napisałem, że zbawienia się nie dziedziczy. Czytaj tekst ze zrozumieniem zamiast trollować.


.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sahcim » 20 kwie 2016, 13:35

KAAN pisze:
sahcim pisze:No skoro wg ciebie zbawienie z łaski(bez uczynków) nie polega na przynależności do Narodu Wybranego, to już nie wiem o co ci chodzi..
Wiem że nie wiesz :) , bo nie znasz Słowa Bożego które uczy o tym:

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.
Pomijając tą pyszałkowatą aluzję pod moim adresem na temat mojej znajomości Słowa Bożego poproszę KAANa aby podkreślił teraz w tym cytacie słowa, które zaprzeczają temu, że zbawienie, Boży dar na który nikt nie może zasłużyć swoimi uczynki, nie polega na przynależności do Ludu Wybranego przez Chrystusa(Kościoła)...
Niemowlę nie musi mieć świadomości żeby ponosić skutki grzechu Adama (nie rodziców), dziedziczy po Adamie grzeszną naturę i ciało.
Skoro niemowlę nie musi być świadome aby ponosić skutki czynu Adama powodującego oddalenie od źródła życia, to dlaczego musi ono być świadome aby móc przyjąć skutki(owoce) zbawczego czynu/dzieła Drugiego Adama usuwające skutki czynu tego pierwszego...???
A co to ma wspólnego z chrztem? Chrzest nie naprawia grzesznej natury.
No chrzest sam w sobie nie naprawia ponieważ jest tylko zewnętrznym znakiem włączenia do Kościoła(Ludu Wybranego)...
A jak chrzcisz cały dom to koty też :D
To, że KAAN interpretuje biblijne sformułowanie >>cały dom<< tak jak wykazuje nie oznacza, że interpretuje je zgodnie natchnieniem Pisma...
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2016, 13:45 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Gingers » 20 kwie 2016, 13:41

KAAN pisze:
Z twojego pisania wynika również, że Jezus nie mógł na Krzyżu umrzeć za ciebie, bo wówczas obdarzyłby cię łaską zbawiania, a tego uczynic nie mógł, gdyż wówczas jeszcze nie posiadałeś żadnej świadomości
Kompletnie bezsensowny wniosek mieszający pojęcia i tematy, z mojego postu nie wynika nic co piszesz, na bezsens nie umiem odpowiedzieć.
nie nie dziwi mnie że masz problem z odpowiedzią, bo uczciwa odpowiedz byłaby ci nie na rękę.
To może zadam inne, łatwiejsze, pytanie: ochrzciłeś się? A jeśli tak to po co?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości