Dary Ducha sw.

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 25 mar 2016, 20:52

Zbyszek, Pan Jezus przestrzega też przed fałszywymi Mesjaszami, czy to znaczy, że gdzieś będzie chodził prawdziwy?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Zbyszekg4 » 25 mar 2016, 21:40

Mesjasz prawdziwy jest tylko jeden! Jezus


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 01 kwie 2016, 21:29

No właśnie, więc argument ze są gdzieś prawdziwi prorocy bo Pan Jezus przestrzega przed fałszywymi jest błędny.
On przestrzegał też, że będą fałszywi Mesjasze, czy to znaczy, że po ziemi będą biegali prawdziwi? Nie! Dlaczego? Bo tylko Jezus jest prawdziwym Mesjaszem.
Ta sama analogia jest z prorokami.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: konto skasowane » 01 kwie 2016, 21:44

Napisane jest jednak "starajcie się o dar prorokowania". Nigdzie nie jest napisane "starajcie się o bycie Mesjaszem"


.
Awatar użytkownika
sweetnoise
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2016, 21:20
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wieden
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Dary Ducha sw.

Postautor: sweetnoise » 01 kwie 2016, 21:47

dr.sky pisze:Napisane jest jednak "starajcie się o dar prorokowania". Nigdzie nie jest napisane "starajcie się o bycie Mesjaszem"

U mnie w Biblii pisze, ze usilnie mamy sie o dary modlic :)

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 01 kwie 2016, 22:24

Dar prorokowania a bycie prorokiem to dwie różne rzeczy. To, że umiesz gotować nie czyni Cię kucharzem.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: konto skasowane » 02 kwie 2016, 00:00

Dlatego świadectwem Chrystusa jest dar proroctwa.


.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 02 kwie 2016, 01:07

Ale jest on czymś innym niż uczą dzisiejsi zielonoświątkowcy.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: kontousunięte1 » 02 kwie 2016, 11:40

polk pisze:Ale jest on czymś innym niż uczą dzisiejsi zielonoświątkowcy.

Masz rację. My obecnie kojarzymy ten dar z przepowiadaniem przyszłości /taki guru ;-) Jackowski mi się skojarzył z Człuchowa chyba/,ale tu nie chodzi o to. Dar prorokowania jest bliski darowi nauczania.


Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Justyna » 02 kwie 2016, 19:37

Najlepiej samemu posłuchać współczesnego proroka Ryszarda K. : https://www.youtube.com/watch?v=jNWjWo9sQKw


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 02 kwie 2016, 19:58

kontousunięte1 dokladnie! Dar proroctwa jest związany z nauczaniem, jest charyzmatem kaznodziejskim. Nie jakieś Elleny White czy inne Cerońskie.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Dezerter » 02 kwie 2016, 20:02

Czym jest proroctwo w sensie biblijnym
https://www.youtube.com/watch?v=2Tufg0X2qmg
a na zachętę
Proroctwo w sensie biblijnym – ogłoszenie Bożej prawdy, słowa potrzebnego człowiekowi, albo wspólnocie w danym momencie. Czasami tylko dotyczy to rzeczy przyszłych. Jest to jakaś Prawda. Czyli Słowo od Boga przemawiające z mocą do człowieka, objaśnienia czegoś czego zrozumienie jest bardzo potrzebne w danym momencie.
Objawia się na 2 sposoby:
- w słowie
- w obrazie

Jest to Łaska do budowania Kościoła, objawiająca się na inny sposób niż rzeczy codzienne, pojawia się z głębi i mamy przynaglenie do jego wypowiedzenia, pojawia się na sposób inny niż psychofizyczny.

Słowo poznania – objaśnienie, informacja dla kogoś - forma proroctwa zrozumiała dla odbiorcy a dla mówiącego i dla innych nie zrozumiała.


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: polk » 02 kwie 2016, 20:08

Czy to "Słowo od Pana" można wkleić do Biblii? Słowo Boże to Słowo Boże...


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Oberyn. » 02 kwie 2016, 20:17

kontousunięte1 pisze:Masz rację. My obecnie kojarzymy ten dar z przepowiadaniem przyszłości /taki guru Jackowski mi się skojarzył z Człuchowa chyba/,ale tu nie chodzi o to. Dar prorokowania jest bliski darowi nauczania.


Więc wskaż różnicę między darem nauczania, a darem proroctwa. Niestety istota i znaczenie daru proroctwa się nie zmieniła. Nie jest tak jak chcą cesajoniści, że jest to nauczanie. Proroctwo wypowiadanie w Starym Testamencie było poselstwem od Boga do ust proroka, w Nowym Testamencie jest napisane o prorokowaniu w takim samym znaczeniu czyli poselstwie od Boga np. dotyczące tego, co stanie się kiedyś (proroctwo Agabusa nt. głodu, który nastał za Klaudiusza). Niestety "obecne kojarzenie" daru proroctwa jest wymuszone sztucznie i jest nieprawidłowe. Trzeba też przyznać, że również wielu charyzmatyków proroctwo miesza z uczuciami, odczuwaniem, myślami itp.

polk pisze:kontousunięte1 dokladnie! Dar proroctwa jest związany z nauczaniem, jest charyzmatem kaznodziejskim. Nie jakieś Elleny White czy inne Cerońskie.


j.w.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dary Ducha sw.

Postautor: Dezerter » 02 kwie 2016, 20:52

Justyna pisze:Najlepiej samemu posłuchać współczesnego proroka Ryszarda K. : https://www.youtube.com/watch?v=jNWjWo9sQKw

Posłuchałem Justyno oto moje notatki:
W 2 minucie swoje słowa nazywa „objawieniem” – moim zdaniem nadużycie – Objawienie jest jedno Boże i się nazywa Biblia.
6 minuta –„ prorokuje” dla kobiety, która kazała jego żonie ubrać nakrycie głowy (jego żona jest przeciwniczką noszenia nakrycia), że pójdzie do piekła!

Minuta 10 – „Jezus prowokował pewne sprawy, by pokazać błędy Słowa”

Jak dla mnie wystarczy takiego "proroka" :-? :oops: – współczuje takich proroków, źle świadczą nie tylko o nim samym, ale i o tych, którzy to słuchają i nie reagują na takie tekst, - o polecających na forum świadczy jeszcze gorzej


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości