Sen Szczepana

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 13 maja 2016, 21:55

Ponieważ ten post mój: viewtopic.php?f=17&t=14499&p=499244#p499244
nie pasuje do tematu, gdzie się znalazł (jako reakcja na wypowiedź Wuki), to zakładam oddzielny temat.
Cytuję treść posta:

kontousunięte1 pisze:
nie ma żadnego snu. Apostoł mówi "zamiennie" o śmierci jako o śnie. Nie chodzi o spanie,nieświadomość.

ja odpowiadam:
A to o co chodzi? Co ma wyrażać słowo "sen" w kontekście zgonu? Równie dobrze by można innego słowa użyć - skoro jest słowo SEN, to chyba ma to coś do powiedzenia, nieprawdaż?! Co konkretnie??

Gdy kamienowano Szczepana, to relacja kończy się tym, że on zasnął [tak jest w grece]. Co to znaczy, że zasnął? Dlaczego natchniony pisarz nie zapisał: Poszedł do Pana w niebie, którego moment wcześniej oglądał przecież!... To było by bardziej logiczne w tym kontekście i tej tragicznej sytuacji, nieprawdaż?!
A tymczasem Łukasz zapisał:
Przekład Dosłowny (2002)
Dz.Ap. 7:60 bpd
A gdy padł na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im tego grzechu. I kiedy to powiedział, zasnął.

[nad grobami da się słyszeć podczas pogrzebu: Poszedł do Pana, do nieba, i jest już teraz z Nim.
Jakoś o Szczepanie tego nie powiedziano! - a była taka wspaniała okazja...]

**************
Jeśli nie kontousunięte1 (nie zmuszam), to może ktoś inny się wypowie [sorki za ponowny temat okołośmiertelny, ale to nie moja wina, że sprawa powraca nawet w innych dyskusjach].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: sahcim » 13 maja 2016, 22:06

Zbyszekg4 pisze:Dlaczego natchniony pisarz nie zapisał: Poszedł do Pana w niebie, którego moment wcześniej oglądał przecież!... To było by bardziej logiczne w tym kontekście i tej tragicznej sytuacji, nieprawdaż?!
A tymczasem Łukasz zapisał:
Przekład Dosłowny (2002)
Dz.Ap. 7:60 bpd
A gdy padł na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im tego grzechu. I kiedy to powiedział, zasnął.
Napisał "zasnął" (a nie tak, jak pisali z natchnienia autorzy ST) aby podkreślić/wyrazić prawdę, że żyje dla Boga(i Kościoła)... :-)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 06:58

Sahcim!!, z Tobą to dyskusji żadnych już w innych tematach wiódł nie będę, dopóki w temacie: Czy Bóg zabija? nie dowiedziesz, że nie jesteś odstępcą od nauki apostolskiej oraz od nauki Magisterium Kościoła, który reprezentujesz!
Kropka.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 07:21

Zbyszekg4 pisze:Sahcim!!, z Tobą to dyskusji żadnych już w innych tematach wiódł nie będę, dopóki w temacie: Czy Bóg zabija? nie dowiedziesz, że nie jesteś odstępcą od nauki apostolskiej oraz od nauki Magisterium Kościoła, który reprezentujesz!
Kropka.
Ja nie znam żadnego Apostoła(ani Świętego pańskiego), który by nauczał, że Bóg zabija :eek: ...a ty znasz ?


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 07:54

sahcim pisze:Ja nie znam żadnego Apostoła(ani Świętego pańskiego), który by nauczał, że Bóg zabija :eek: ...a ty znasz ?

Twój brat w katolickiej wierze jednak zna: http://salwowski.msza.net/pub/czy-pan-b ... karze.html
http://salwowski.msza.net/pub/trzy-prawdy-o-piekle.html - i podaje zarówno cytaty z Biblii, jak i z Magisterium KRK.

Ja już z Tobą dyskusji nie prowadzę! Jeśli chcesz mnie przekonać do swoich racji, to proszę w oparciu o 2 podane publikacje Mirosława Salwowskiego dowieść, że on pisze nieprawdę - bo ja się z nim zgadzam w 97% [pozostałe 3% to niezgoda na ideę niekończącego się piekła].
Wyobraź sobie, że to co napisał pan Mirosław, to jakbym ja napisał - więc masz spore pole do dyskusji i dowodzenia, że treść opracowań jego jest niezgodna z Biblią i Magisterium, a zgodne jest to, co Ty głosisz!
Jeśli nie masz zamiaru analizować tych publikacji, to nie zawracaj mi głowy, ok?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 07:59

Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:Ja nie znam żadnego Apostoła(ani Świętego pańskiego), który by nauczał, że Bóg zabija :eek: ...a ty znasz ?

Twój brat w katolickiej wierze jednak zna: http://salwowski.msza.net/pub/czy-pan-b ... karze.html
http://salwowski.msza.net/pub/trzy-prawdy-o-piekle.html - i podaje zarówno cytaty z Biblii, jak i z Magisterium KRK.
Nie widzę w tym tekście p. Salwowskiego zdania: Pan Bóg zabija, a ty widzisz...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 08:07

Nie dyskutuj z jednym zdaniem, ale z całością tekstu i z wnioskami, jakie z tej całości wypływają! [czy Ty masz jakąś chorobliwą manię konieczności pisania wciąż i wciąż, pomimo prostych próśb, abyś dał w końcu cytaty popierające Twoje poglądy?! Piszesz chyba tylko po to, aby pisać; nie marnuj mojego czasu :nerwus: ]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 08:20

Zbyszekg4 pisze:Nie dyskutuj z jednym zdaniem, ale z całością tekstu i z wnioskami, jakie z tej całości wypływają!
Hola, hola...Na twoją sugestię abym dowiódł, że nie jestem odstępcą od nauki apostolskiej oraz od nauki Magisterium Kościoła napisałem wyżej(cyt):
Ja nie znam żadnego Apostoła(ani Świętego pańskiego), który by nauczał, że Bóg zabija :eek: ...a ty znasz ?

Ty odpowiedziałeś, że(cyt): Twój brat w katolickiej wierze jednak zna

a zatem pokaż mi...po pierwsze:
zdanie w tekście owego autora, w którym jest napisane Bóg zabija/zabijał,
a po drugie:
że tekst pana Mirosława jest nauczaniem Kościoła posiadającym Imprimatur biskupa czy cuś...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 09:09

sahcim pisze:Na twoją sugestię abym dowiódł, że nie jestem odstępcą od nauki apostolskiej oraz od nauki Magisterium Kościoła napisałem wyżej(cyt):
Ja nie znam żadnego Apostoła(ani Świętego pańskiego), który by nauczał, że Bóg zabija :eek: ...a ty znasz ?

Wj 4:23 bw "Mówię do ciebie: Wypuść syna mojego, aby mi służył. Jeśli będziesz się wzbraniał od wypuszczenia go, Ja zabiję twego syna pierworodnego."

Wj 12:12 bw "Tej nocy przejdę przez ziemię egipską i zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej, od człowieka do bydła, i dokonam sądów nad wszystkimi bogami Egiptu: Ja, Pan."

Wj 12:29 bw "O północy zabił Pan wszystkich pierworodnych w ziemi egipskiej, od pierworodnego syna faraona, który miał zasiąść na jego tronie, aż do pierworodnego syna więźnia, który był w więzieniu, i wszelkie pierworodne bydła."
[3 powyższe wersety są Bożą zapowiedzią, i Bożym wykonaniem zapowiadanej plagi: zabicia!! wszystkiego co pierworodne]

Hbr 11:28 bw "Przez wiarę obchodził Paschę i dokonał pokropienia krwią, aby ten, który zabijał pierworodne, nie dotknął się ich."
[Autor Listu nie protestuje i nie mówi (co Ty mówisz!): Ależ to nie Bóg zabił pierworodnych w Egipcie!]

2Tes 1:8-9 bw
(8) w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
(9) Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,
10) gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.
[Czy zatracenie=zabicie? Powracający Chrystus tego dokona!]

Ap 16:3 bt5
(3) Drugi wylał swą czaszę na morze: i stało się ono jakby krwią zmarłego, i wszystko, co żyje, poniosło śmierć - co znajduje się w morzu.
[7 plag ostatecznych z woli Boga spadnie na Ziemię - ta plaga uśmierci stworzenia morskie; inne dotykając ludzi na pewno nie będą im długiego życia zapowiadać...]

Ap 19:21 bt5 "A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, mieczem, który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta."
[Siedzący na koniu to Jezus Chrystus; tak! - Ten sam, który trzciny nadłamanej nie dołamał i knota tlejącego się, nie dogasił...]

Ap 20:9 bt5
(9) Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich.
[Czy pochłonięcie przez ogień od Boga=zabicie?]

*********
A co do publikacji pana Mirosława, to dyskutuj z wnioskami, jakie on wyciąga z Biblii i Magisterium, a nie szukaj konkretnych zwrotów [bo i ja bym mógł się Ciebie zapytać: Czy w Biblii jest mowa o osobach? Ty byś odrzekł: Jest. To ja bym poprosił: To mi wskaż w Biblii słowo "osoba"! Zrobisz to?!?...]
Poglądy i wnioski pana Mirosława są zupełnie odmienne od Twoich poglądów - to dlatego Ci podałem te publikacje, abyś to może zobaczy, ale widzę, że nadaremno się trudziłem...!
Teraz napiszesz, że ten pan nie jest żadnym dla Ciebie autorytetem! Podaj więc stosowne cytaty z Biblii i Magisterium, żebym zobaczył, że to on się myli, gdy pisze to, co czytasz [czy Ty w ogóle przeczytałeś te artykuły? Czy tylko przy pomocy wyszukiwarki poszukałeś zwrotu o zabijaniu przez Boga? Przyznaj się jak było?...].

A jeśli poglądy pana Mirosława nie są dla Ciebie wiele warte (trudno, aby Imprimatur było przy każdej publikacji w internecie podanej!), to zważ na to, że jest on publicystą na katolickim portalu Fronda.pl - chyba ten portal nie jest oderwany od jakiegoś nadzoru kościelnego, co?!
Bo co do tego, że Twoje poglądy są oderwane od katolickiego nauczania (i oczywiście biblijnego) to widać gołym okiem :!:

Z mojej strony to wszystko, nic więcej nie mam raczej do dodania. Twój wybór co z tym zrobisz i Twoja odpowiedzialność - zważ tylko, że "walczysz" przeciw Bogu i przeciw Jego Świętemu Słowu (negując proste zapisy biblijne, a upierając się z całych sił przy swoich chorych, wydumanych poglądach!).
Panu Bogu nie są potrzebni tacy "obrońcy" jak Ty. On doskonale sam broni Swej świętości, miłości, sprawiedliwości...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Rembov » 14 maja 2016, 09:29

Zbyszekg4 pisze:Sahcim!!, z Tobą to dyskusji żadnych już w innych tematach wiódł nie będę, dopóki w temacie: Czy Bóg zabija? nie dowiedziesz, że nie jesteś odstępcą od nauki apostolskiej oraz od nauki Magisterium Kościoła, który reprezentujesz!
Kropka.

Kolejny, który uważa, że trzeba dowieść swojej niewinności. :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 09:36

Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:Na twoją sugestię abym dowiódł, że nie jestem odstępcą od nauki apostolskiej oraz od nauki Magisterium Kościoła napisałem wyżej(cyt):
Ja nie znam żadnego Apostoła(ani Świętego pańskiego), który by nauczał, że Bóg zabija :eek: ...a ty znasz ?

Wj 4:23
Widzę, że nie rozumiesz co znaczy Apostoł czy Święty pański...
Apropo tych cytatów, to przypomnę iż już przytaczałem słowa księdza biblisty W Węgrzyniaka ale jeszcze raz je powtórzę:
"Może wreszcie krytycy ST uwierzyliby w ewolucję nie tylko małpy. Ludzkość się rozwija a Bóg objawia się tylko tyle, ile człowiek jest w stanie Boga dla swego rozwoju przyjąć. Oczywiście, że Bóg nie kazał mordować w Starym Testamencie. On prędzej własnego Syna straci niż ukarze innych. Bóg pozwolił tylko napisać ludziom, że to Bóg kazał zabijać, żebyśmy nie zapomnieli nigdy, że mogą pojawiać się i dzisiaj tacy, którzy rzekomo w imieniu Boga będą zachęcać do wojny."
Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 09:50 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 09:49

sahcim pisze:Widzę, że nie rozumiesz co znaczy Apostoł czy Święty pański...

A to kto napisał (pod natchnieniem Bożym!) to co tu zacytowałem:
Zbyszekg4 pisze:Hbr 11:28 bw "Przez wiarę obchodził Paschę i dokonał pokropienia krwią, aby ten, który zabijał pierworodne, nie dotknął się ich."
[Autor Listu nie protestuje i nie mówi (co Ty mówisz!): Ależ to nie Bóg zabił pierworodnych w Egipcie!]

2Tes 1:8-9 bw
(8) w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa.
(9) Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego,
10) gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.
[Czy zatracenie=zabicie? Powracający Chrystus tego dokona!]

Ap 16:3 bt5
(3) Drugi wylał swą czaszę na morze: i stało się ono jakby krwią zmarłego, i wszystko, co żyje, poniosło śmierć - co znajduje się w morzu.
[7 plag ostatecznych z woli Boga spadnie na Ziemię - ta plaga uśmierci stworzenia morskie; inne dotykając ludzi na pewno nie będą im długiego życia zapowiadać...]

Ap 19:21 bt5 "A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, mieczem, który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta."
[Siedzący na koniu to Jezus Chrystus; tak! - Ten sam, który trzciny nadłamanej nie dołamał i knota tlejącego się, nie dogasił...]

Ap 20:9 bt5
(9) Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich.
[Czy pochłonięcie przez ogień od Boga=zabicie?]

sahcim pisze:Apropo tych cytatów już przytaczałem słowa księdza biblisty o tym, że Bóg pozwolił tylko tak napisać ludzkiemu autorowi...

Zmień nauczyciela! bo ten Ci podpowiada, że nie można ufać zapisanemu Bożemu Słowu - gdyż skoro w temacie, o którym tu mówimy, mogą być zapiski nieprawdziwe, to może i w innych tematach jest tak samo?!!
Jak wtedy ufać Bogu i Jego Słowu?!?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: nadrozd » 14 maja 2016, 09:49

Zbyszekg4 pisze:Dz.Ap. 7:60 bpd
A gdy padł na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im tego grzechu. I kiedy to powiedział, zasnął.


Zbyszek a gdyby napisali tak
A gdy padł na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im tego grzechu. I kiedy to powiedział, wyzionol ducha.

lub
A gdy padł na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im tego grzechu. I kiedy to powiedział, kopnoł w kalendarz.

lub
A gdy padł na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im tego grzechu. I kiedy to powiedział, wyciagnoł kopta.

lub
*http://synonim.net/synonim/kopn%C4%85%C4%87+w+kalendarz

lub
A gdy padł na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie policz im tego grzechu. I kiedy to powiedział, odwalił kitę.


to jakie wnioski byś wyciagnoł :oczami:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 09:53

Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:Apropo tych cytatów już przytaczałem słowa księdza biblisty o tym, że Bóg pozwolił tylko tak napisać ludzkiemu autorowi...

Zmień nauczyciela!
A niby dlaczego...bo tobie się nie podoba, że ksiądz katolicki(znany biblista) potwierdza oczywistą oczywistość, którą ja powtarzam tutaj już od jakiegoś czasu...???
Przecież to czywiste, że Bóg, który dał swojemu Ludowi przykazanie "Nie będziesz zabijał"(mordował) nie kazał mordować w Starym Testamencie. On prędzej własnego Syna straci niż ukarze innych. Bóg pozwolił tylko napisać ludziom, że to Bóg kazał zabijać, żebyśmy nie zapomnieli nigdy, że mogą pojawiać się i dzisiaj tacy, którzy rzekomo w imieniu Boga będą zachęcać do wojny.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 10:12 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: kontousunięte1 » 14 maja 2016, 10:11

Wyręczyłeś mnie ,nadrozd. Bardzo dziękuję.
Skoro już zostałam wywołana do tablicy, to daję odpowiedź Zbyszkowi: przeczytaj post nadrozda i masz w tym moją odpowiedź.
I w ogóle błędnie powołujesz się,że to ja wyskoczyłam z tym postem w temacie całkiem innym. To była tylko moja krótka odpowiedź na próbę zmiany tematu przez madelinkę. Bo nie rozumiem,jak w temacie o zdrowiu psychicznym można pisać o takich sprawach...Dla mnie to mistrzostwo manipulacji,aby udowodnić chyba tylko sobie samej swoje racje.
Już mi się w ogóle odechciewa pisać w jakimkolwiek temacie.
I zleźcie wreszcie z tej duszy śpiącej w każdym temacie,bo to ani potrzebne do niczego nie jest /zbawienie-mam na myśli/, ani nie buduje /wręcz przeciwnie - prowadzi do coraz ostrzejszych wypowiedzi / i parę innych negatywnych wrażeń zostawia.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości