Sen Szczepana

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 10:19

Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:Sahcim!!, z Tobą to dyskusji żadnych już w innych tematach wiódł nie będę, dopóki w temacie: Czy Bóg zabija? nie dowiedziesz, że nie jesteś odstępcą od nauki apostolskiej oraz od nauki Magisterium Kościoła, który reprezentujesz!
Kropka.

Kolejny, który uważa, że trzeba dowieść swojej niewinności. :(

Rembov, wierzysz w mity!
"MIT 1: Domniemanie niewinności i brak obowiązku udowadniania swojej niewinności."
"Pierwszym mitem wymiaru sprawiedliwości jaki należy omówić jest tzw. domniemanie niewinności i brak obowiązku udowadniania swojej niewinności.
(...)
Domniemanie niewinności nie istnieje w praktyce z prostej przyczyny. Policja „przedstawiając” petenta prokuratorowi, a ten „przedstawiając” go sądowi posiadają katalog zgromadzonych dowodów, które są poddane pewnej ocenie w oczywisty sposób niekorzystnej dla oskarżonego, niezależnie od jego dotychczasowej postawy. Na tym etapie oskarżony trafia przed oblicze prokuratora czy sądu, który już niekorzystną wersję wydarzeń dla oskarżonego poznał i oskarżony ma w tym momencie korzystać z domniemania niewinności. Każdy człowiek, a prokurator czy sędzia to zwykły człowiek, w takiej sytuacji świadomie czy podświadomie nastawia się do takiego oskarżonego. Osoba niewinnie oskarżona z kolei często sfrustrowana tym faktem i nie robi „dobrego pierwszego wrażenia” uprzedzenie więc się pogłębia.
(...)
W tym miejscu pojawia się drugi groźniejszy mit, na który oskarżony już wpływ będzie miał.
Jest tzw. brak obowiązku udowadniania swojej niewinności. Mit ten jest chyba najgroźniejszym w procesie karnym. Strona nie ma obowiązku samoobciążania i z tego prawa należy bezwzględnie korzystać, np. poprzez nieodpowiadanie na pytania, które mogą narazić nas na negatywne konsekwencje. Nie należy natomiast kłamać, bowiem w razie przyłapania na kłamstwie poważnie ucierpi nasza wiarygodność. Lecz brak obowiązku samoobciążania się nie jest równoznaczny z brakiem obowiązku udowodnienia swojej niewinności. Oskarżony broniąc się musi sobie zdawać sprawę, że na etapie sprawy przed prokuratorem czy przed sądem przemawia przeciwko niemu pierwszy „dowód” w sprawie (i pierwsza lektura), którym faktycznie jest akt oskarżenia czy wniosek o ściganie. Oskarżony, który nie będzie zwalczał aktywnie tego „dowodu” i argumentów w nim powołanych skazany jest na skazanie. „Dowód” ten zawiera bowiem wiele okoliczności i faktów, które są dla oskarżonego obciążające, powołane są tam dowody, więc dlaczego temu „dowodowi” nie dać wiary i nie skazać zwłaszcza, że oskarżony nie przedstawia żadnych kontrargumentów?"
Źródło: http://prawonadrodze.org.pl/mity-i/

Gdyby ludzie stosowali się do Twoich reguł braku potrzeby dowodzenia swojej niewinności, to by nie podejmowali (i to przed sądami), np. takich kroków:
Posłanka Ostrowska chce dowieść swej niewinności przed sądem = http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=117019

Ksiądz skazany za molestowanie 15-latki chce dowieść swojej niewinności = http://www.tvn24.pl/pomorze,42/ksiadz-s ... 78825.html

Małkowski: nie wystartuję, chcę dowieść swej niewinności = http://www.tvp.info/355865/informacje/p ... ewinnosci/

Prezydent Bytomia: jestem niewinny i zamierzam tego dowieść = http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/pr ... iesc/215eb

Marek B.: "Będę dochodził swoich praw i DOWIODĘ NIEWINNOŚCI!" = http://www.pudelek.pl/artykul/71248/mar ... ewinnosci/

Przedsiębiorca w sporze z konsumentem musi dowieść niewinności = http://www.rp.pl/artykul/1114611-Przeds ... restricted

Rembov, ciekawe czy Ty, gdybyś się znalazł przed prokuratorem, to byś z założonymi rękami czekał, aż Ci sąd dowiedzie winy, czy raczej byś starał się dowody swej niewinności dostarczyć?!
Jeśli powiesz, że nie dowodziłbyś swej niewinności, to znaczy, że powyżej podane osoby są jakieś nienormalne... bo robią coś, o czym Ty twierdzisz, że nie trzeba robić! :O

Czy zatem sahcim zwolniony jest z prawa/możliwości/obowiązku dowiedzenia niewinności?
Nie musi tego robić - ale to przeciwko niemu działa! [podobnie w/w osoby też nie musiały dowodzić niewinności, ale zrozumiały, że jeśli tego nie będą próbować robić, to tylko na własną szkodę będą bezczynni i się pogrążą... bo prokuratura ma dowody.
Na sahcima też są dowody - biblijne i kościelne].

Rembov, nie powtarzaj więc w przyszłości swego ulubionego zwrotu: Musisz mi to dowieść, że źle piszę - bo ja [Rembov] nie będę ci tego dowodził, że piszę dobrze!...
Taką postawą pokazujesz, że wierzysz w MIT: Domniemanie niewinności i brak obowiązku udowadniania swojej niewinności.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 10:28

nadrozd pisze:Zbyszek a gdyby napisali tak

Jak często tak i tu raczysz żartować, prawda?... :lmao:
"...a gdyby..." - nie ma "gdyby" bo jest napisane w manuskrypcie tak: http://skroc.pl/f5c68
i tego się trzeba trzymać, nieprawdaż?!

Wuko, wiem, że mimowolnie w tamtym temacie zostałaś zagadnięta o sen śmierci... Dlatego nie chcąc tam dyskutować, założyłem nowy temat. A musiałem zacytować Cię, aby od czegoś wyjść...
Przepraszam, że bez pytania to zrobiłem.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: nadrozd » 14 maja 2016, 20:05

Zbyszekg4 pisze:
nadrozd pisze:Zbyszek a gdyby napisali tak

Jak często tak i tu raczysz żartować, prawda?... :lmao:
"...a gdyby..." - nie ma "gdyby" bo jest napisane w manuskrypcie tak: http://skroc.pl/f5c68
i tego się trzeba trzymać, nieprawdaż?!



Znasz mnie.... Ja sie tylko usmiecham.
Bo hmmmm i tak na jednym wersecie nie zbudujesz doktryny.

Adwentyści lubia bawić sie przecinkami, albo słówkami, by wpasować w swoje,
katolicy se lubią coś w nawias dopisać i gitara gra

Co ja na to moge poradzić i tak każdy z was wie lepiej
Więc chłonę te świetlane myśli niczym plażowycz promienie słoneczne ( przykryty kocem i nasmarowany najmocniejszym przeciw opalaczem).:thumbup:


Ze mnie ugodowy czlowiek
Moge pójśc na ręke adwentystom i pozwolić im by mnie uśpili
I moge pójśc na ręke katolikoim i pozowlic by mnie zabalsamowali i czcili mój palec u nogi prosząc o wstawiennictwo.
Reszte moich organów po śmierci mozna oddać na experymenty medyczne .... szczerze mam to gdzieś ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 20:13

Nie na jednym Dz 7:60 wersecie ale na podstawie całej Biblii nt snu śmierci mówimy...
Przyjemnego opalania :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: sahcim » 14 maja 2016, 20:18

Zbyszekg4 pisze:Nie na jednym Dz 7:60 wersecie ale na podstawie całej Biblii nt snu śmierci mówimy...

Zatem zastosuj się do całej Biblii i chciej w końcu zauważyć, że ogarnięci snem śmierci żyją dla Boga w krainie umarłych do której zstąpił Jezus Chrystus aby ogłosić im Ewangelię...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Sen Szczepana

Postautor: nadrozd » 14 maja 2016, 21:05

Zbyszekg4 pisze:Nie na jednym Dz 7:60 wersecie ale na podstawie całej Biblii nt snu śmierci mówimy...
Przyjemnego opalania :D




jak zamierzasz sie podrodze przekimać w wagonie sypialnym to nikt Ci nie zabroni myslę.
Jak ktos inny zamierza sie domyć w wagonie czyszczącym wspólnie z kolegami to niech weżmie mydło i bedzie czujny....

Ja sie zdaje na konduktora :-) Transport jaki wybrał dla łotra na krzyżu był spoko, bez opóznień. Więc zdaję sie całkowicie na Jego wybór.


Grunt żeby spotkać sie W raju Zbyszku.
Tam jest nasz skarb i nasze miejsce przygotowane przez Ojca, Tam jest Nasza ojczyzna.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości