Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: jj » 22 sie 2016, 20:33

Zgadza sie. Apostol Pawel byl swiadomy tego, ze proroctwo dotyczace przyszlosci kosciola i swiata musialo byc jeszcze objawione, zeby zamknac calosc w doskonalym przekazie... z reszta pisze o tym sam:

(8) Miłość nigdy nie ustaje, mimo, że proroctwa się skoń-czą, choć zniknie dar języków i choć wiedzy [już] nie stanie. (9) Po części bowiem tylko poz-najemy, po części prorokujemy. (10) Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko cząst-kowe.
(1 list do Koryntian 13:8-10, Biblia Warszawsko-Praska)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 22 sie 2016, 20:34

Fajnie, ale w tym miejscu jest mowa o powrocie Chrystusa, który sprawi, że dary Ducha Świętego znikną, bo już nie będą konieczne, a nie o objawieniu św. Jana.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: jj » 22 sie 2016, 20:43

Jest napisane o czyms, co bedzie doskonale. To slowo ma drugie znaczenie "kompletne". Sprawdz w Strongu. Nie ma podstawy do twierdzenia, ze "kompletny" bedzie powrot Chrystusa.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 22 sie 2016, 21:05

jj pisze:Jest napisane o czyms, co bedzie doskonale. To slowo ma drugie znaczenie "kompletne". Sprawdz w Strongu. Nie ma podstawy do twierdzenia, ze "kompletny" bedzie powrot Chrystusa.

Przede wszystkim nie ma podstaw do twierdzenia, że święty Paweł mówi tutaj o spisaniu ostatniej Księgi Nowego Testamentu, ponieważ taka nauka o zaniknięciu znaków towarzyszących chrześcijanom, jest sprzeczna z obietnicą Chrystusa z Mk 16:17-18.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: jj » 22 sie 2016, 21:11

Swiety Pawel mowi o "kompletnym i doskonalym". A Pan Jezus mowi dokladnie o tych znakach, ktore sa w "kompletnym i doskonalym" opisane, czyz nie?
Z wezami ciagle ludzie walcza, ale efekt jest kiepski, bo tego daru nie da sie podrobic.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Zbyszekg4 » 23 sie 2016, 08:57

Dobrze Rembov piszesz! Wolni mieszają pojęcia (przeinaczają sens słów Pawła o nadejściu doskonałości), dlatego im wychodzi ten brak darów duchowych w Kościele...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 23 sie 2016, 09:26

jj pisze:Swiety Pawel mowi o "kompletnym i doskonalym". A Pan Jezus mowi dokladnie o tych znakach, ktore sa w "kompletnym i doskonalym" opisane, czyz nie?

Nie. Chrystus obiecuje, że wierzącym będą towarzyszyć znaki. Nie ogranicza tego w żaden sposób, w tym czasowo.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Zbyszekg4 » 23 sie 2016, 09:39

Rembov pisze:
jj pisze:Swiety Pawel mowi o "kompletnym i doskonalym". A Pan Jezus mowi dokladnie o tych znakach, ktore sa w "kompletnym i doskonalym" opisane, czyz nie?

Nie. Chrystus obiecuje, że wierzącym będą towarzyszyć znaki. Nie ogranicza tego w żaden sposób, w tym czasowo.

Oczywiście! Wolni Chrześcijanie (KAAN i jj to ich tu reprezentanci) tego nie chcą widzieć i kombinują jak mogą, aby tylko wyszło na to, że żyjemy w doskonałości (oglądam TV wiadomości i jakoś tego nie widzę)...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 23 sie 2016, 09:45

Ja bym raczej powiedział, że z racji na brak znaków w KWCh, niczym ŚJ, usiłują przekonać siebie i innych, że znaki już zniknęły. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: kontousunięte1 » 23 sie 2016, 09:49

Rembov pisze:
jj pisze:Swiety Pawel mowi o "kompletnym i doskonalym". A Pan Jezus mowi dokladnie o tych znakach, ktore sa w "kompletnym i doskonalym" opisane, czyz nie?

Nie. Chrystus obiecuje, że wierzącym będą towarzyszyć znaki. Nie ogranicza tego w żaden sposób, w tym czasowo.

Powiedz mi, jakie znaki tobie towarzyszą? Pytam powaznie. Ile osób uleczyłeś, ile demonów :oops: wygnałeś, jakimi językami mówisz (blablasz czy jakieś karramarrasarrrra itp.?), z jakiego majątku zrezygnowałeś, jakie proroctwa dał ci Bóg i czy się spełniły itd.itd. Według wielu chrześcijan pokutuje jest przekonanie, że wszystkie dary istnieją, a kto ich nie ma ten nie jest chrystusowy. Ot co.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 23 sie 2016, 10:00

kontousunięte1 pisze:
Rembov pisze:
jj pisze:Swiety Pawel mowi o "kompletnym i doskonalym". A Pan Jezus mowi dokladnie o tych znakach, ktore sa w "kompletnym i doskonalym" opisane, czyz nie?

Nie. Chrystus obiecuje, że wierzącym będą towarzyszyć znaki. Nie ogranicza tego w żaden sposób, w tym czasowo.

Powiedz mi, jakie znaki tobie towarzyszą? Pytam powaznie.

To ja ci poważnie odpowiem: Żadne. Niestety, Duch Święty nie udzielił mi tej łaski, ale mnie to nie martwi, bo to jest JEGO wybór i decyzja:

1 Kor 12:8-11
8. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha,
9. innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu,
10. innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.
11. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.
(BT)


Jak zechce, bo będzie taka potrzeba, to i mi udzieli któregoś z tych darów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: kontousunięte1 » 23 sie 2016, 10:03

@Rembov
No to mi lżej, bo ja też nie mam takich spektakularnych darów, a jednak nadal uważam się za chrześcijankę. :-D :kiss:


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 23 sie 2016, 10:07

Nie rozumiem twojego posta. Czy ja powiedziałem, że członkowie KWCh nie są chrześcijanami?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: kontousunięte1 » 23 sie 2016, 10:14

Rembov pisze:Nie rozumiem twojego posta. Czy ja powiedziałem, że członkowie KWCh nie są chrześcijanami?

Ależ moja odpowiedź nie ma drugiego dna. Po prostu cieszę się, że są chrześcijanie (jak ty czy ja), którzy nie mają tych cudowności. Też uważam, że Duch św.daje jak chce i komu chce i w czasie dowolnym. Bo dary Jego są do służby konkretnej. Czytając tą dyskusję przypomniało mi się, że wiele razy zarzucano mi, że skoro nie gadam językami itd.itd. to się tak naprawdę nie narodziłam na nowo i wątpliwe jest, czy można mnie ( i osoby podobne - z brakiem darów) nazywać prawdziwymi chrześcijanami.
Tylko o to mi chodziło. :-D


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 23 sie 2016, 10:18

kontousunięte1 pisze:Po prostu cieszę się, że są chrześcijanie (jak ty czy ja), którzy nie mają tych cudowności.

Nie bardzo rozumiem dlaczego to jest dla ciebie powód do radości.

Czytając tą dyskusję przypomniało mi się, że wiele razy zarzucano mi, że skoro nie gadam językami itd.itd. to się tak naprawdę nie narodziłam na nowo i wątpliwe jest, czy można mnie ( i osoby podobne - z brakiem darów) nazywać prawdziwymi chrześcijanami.

To już odchyły charyzmatyków, którym się wydaje, że Duch Święty udziela daru języków hurtowo jako znaku narodzenia na nowo.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości