Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 23 sie 2016, 12:11

jj pisze:
Rembov pisze:
jj pisze:Swiety Pawel mowi o "kompletnym i doskonalym". A Pan Jezus mowi dokladnie o tych znakach, ktore sa w "kompletnym i doskonalym" opisane, czyz nie?

Nie. Chrystus obiecuje, że wierzącym będą towarzyszyć znaki. Nie ogranicza tego w żaden sposób, w tym czasowo.


...i towarzyszyly.

I towarzyszą do dnia dzisiejszego, a także będą towarzyszyć do czasu powrotu Chrystusa. Nic się nie zmieniło i nie zmieni w tej kwestii. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 23 sie 2016, 12:17

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:Jakie odchyły? Jak możesz takie rzeczy pisać?! Chcesz ograniczać Pana Boga w obdarowywaniu językami!
Nie, KAAN. Wskazuję na fakt, że Duch Święty nie obdarza każdego, kto się narodzi na nowo, darem języków.
On tego daru udziela wybranym, a nie wszystkim jak leci.
A na jakiej podstawie to robisz? jakie masz prerogatywy do takiego twierdzenia?

Robię? Prerogatywy? Motasz, KAAN, bo przytoczone przeze mnie, ca całkowicie pominięte przez ciebie nauczanie Apostolskie znowu okazało się inne od tego, co tutaj opowiadasz.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2016, 12:31 przez Rembov, łącznie zmieniany 1 raz.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Zbyszekg4 » 23 sie 2016, 12:29

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:KAANie, a do czego odnosi sie słowo "wówczas" w tym wersecie?:
1Kor 13:12 bw "Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany."
Wówczas to czas kiedy ostatnie słowo Biblii zostało objawione, spisane i podane wierzącym, wówczas nastała pełnia Słowa Bożego. Apostołowie mieli objawienia cząstkowe; Paweł część objawił i spisał, inną część Piotr, inną Juda i pozostali a na końcu Jan. Kiedy nastało pełne Słowo Boże cząstkowe objawienie zaniknęło, przestało być potrzebne.

Gdzie w 1Kor 13 (albo okolicach) mowa o tym, że sprawa dotyczy spisywania Biblii??!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: KAAN » 23 sie 2016, 12:57

Rembov pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze:Nie, KAAN. Wskazuję na fakt, że Duch Święty nie obdarza każdego, kto się narodzi na nowo, darem języków.
On tego daru udziela wybranym, a nie wszystkim jak leci.
A na jakiej podstawie to robisz? jakie masz prerogatywy do takiego twierdzenia?

Robię? Prerogatywy? Motasz, KAAN, bo przytoczone przeze mnie, ca całkowicie pominięte przez ciebie nauczanie Apostolskie znowu okazało się inne od tego, co tutaj opowiadasz.
Nie czytałeś całego postu :D , motasz się Rembov nie znasz anuczania apostolskiego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: KAAN » 23 sie 2016, 12:59

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:KAANie, a do czego odnosi sie słowo "wówczas" w tym wersecie?:
1Kor 13:12 bw "Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany."
Wówczas to czas kiedy ostatnie słowo Biblii zostało objawione, spisane i podane wierzącym, wówczas nastała pełnia Słowa Bożego. Apostołowie mieli objawienia cząstkowe; Paweł część objawił i spisał, inną część Piotr, inną Juda i pozostali a na końcu Jan. Kiedy nastało pełne Słowo Boże cząstkowe objawienie zaniknęło, przestało być potrzebne.

Gdzie w 1Kor 13 (albo okolicach) mowa o tym, że sprawa dotyczy spisywania Biblii??!
W tym wersecie który cytowałeś :) i w sąsiednich.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Zbyszekg4 » 23 sie 2016, 13:01

Tak, KAANie?, to weź zacytuj słowa/wersety, że faktycznie o spisywanie Biblii Pawłowi chodziło, a nie o mającą nadejść nową rzeczywistość, gdy ten znany nam świat przeminie...
Zacytuj, podkreśl, abym to widział, bo zgoła co innego widzę.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Rembov » 23 sie 2016, 13:13

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:A na jakiej podstawie to robisz? jakie masz prerogatywy do takiego twierdzenia?

Robię? Prerogatywy? Motasz, KAAN, bo przytoczone przeze mnie, ca całkowicie pominięte przez ciebie nauczanie Apostolskie znowu okazało się inne od tego, co tutaj opowiadasz.
Nie czytałeś całego postu

Przeczytałem cały post i zauważyłem coś bardzo ważnego: Pominąłeś i zignorowałeś w swojej "odpowiedzi" wszystkie fragmenty Pisma Świętego, które przytoczyłem na potwierdzenie tego, co napisałem. Bronisz ślepo swojej NIEbiblijnej nauki, że dary Ducha Świętego miały zaniknąć w momencie spisania ostatniej z ksiąg NT, chociaż apostołowie NICZEGO takiego nie przekazali, a znaki towarzyszą wierzącym w Chrystusa do dnia dzisiejszego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: KAAN » 23 sie 2016, 14:14

Zbyszekg4 pisze:Zacytuj, podkreśl, abym to widział, bo zgoła co innego widzę.
Nie dojrzysz dopóki nie porzucisz błędnej ideologii sprzedanej ci przez fałszywego proroka Millera i potem drugiego E. G. White. Tak jak nie da się spraw duchowych wyjaśnić katolikom tak samo i tobie, nie jesteście na to gotowi, próżne moje wysiłki, jedyne co mogę zrobić to zostawienie was z ta informacją do przemyślenia, szkoda mojego czasu. Nie na darmo jesteś teraz z Rembovem w jednym obozie, to klasyczny przykład wspólnych ideologicznych korzeni które czerpią soki z dyskredytowania Słowa Bożego, umniejszania jego pełni, świętości, wystarczalności i prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: KAAN » 23 sie 2016, 14:17

Rembov pisze:Przeczytałem cały post ...
Skoro przeczytałeś to teraz trolujesz i piszesz bez związku z tym co napisałem, żeby wywołać kłótnię. Żałosne twoje wystąpienie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Zbyszekg4 » 23 sie 2016, 14:19

Marudzisz Kaanie, usiłując przeinaczyć prosty zapis biblijny!
[a co do jednego obozu z Rembovem, to i Ty z nim jesteś w jednym, gdy np. na forum bronisz doktryny o Trójcy - i co?, z tego powodu masz bóle brzucha?... :hihi: ]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: KAAN » 23 sie 2016, 14:26

Zbyszekg4 pisze:Marudzisz Kaanie, usiłując przeinaczyć prosty zapis biblijny!
Marudzisz Zbyszku, skoro taki prosty, to czemu go nie rozumiesz? Nie rozumiesz że nowe proroctwo automatycznie kwestionuje doskonałość i pełnię przekazu Biblii? Jeśli co to nie przeszkadza to gratuluję towarzystwa i nie mamy o czym rozmawiać, pozbawiasz się autorytetu deprecjonując Słowo Boże.

Zbyszekg4 pisze:[a co do jednego obozu z Rembovem, to i Ty z nim jesteś w jednym, gdy np. na forum bronisz doktryny o Trójcy - i co?, z tego powodu masz bóle brzucha?... :hihi: ]
Czy ty jesteś trynitarianem? Ja nie kwestionuję pełni Słowa Bożego tak jak ty i Rembov. Są dobre i zła sprawy wspólne, ty jesteś w jedności ze złem a nie z dobrem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: Zbyszekg4 » 23 sie 2016, 15:16

A Ty nas wręcz prawie osądzasz...
Może jeszcze ktoś głos zabierze, mnie rozmowa z Tobą nie buduje bo widzę, że pod przyjętą tezę o ustaniu darów duchowych, dopasowujesz np. 1Kor 13 choć nie o tym, co Ty myślisz, apostoł tam napisał. Mylisz czasy!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Walter Veith - Zwierzęta czyste i nieczyste

Postautor: KAAN » 24 sie 2016, 09:47

Zbyszekg4 pisze:A Ty nas wręcz prawie osądzasz...
Może jeszcze ktoś głos zabierze, mnie rozmowa z Tobą nie buduje bo widzę, że pod przyjętą tezę o ustaniu darów duchowych, dopasowujesz np. 1Kor 13 choć nie o tym, co Ty myślisz, apostoł tam napisał. Mylisz czasy!
Ty dopasowujesz 1Kor13 do ideologii dodatkowego objawienia pozabiblijnego. Mylisz czasy bo proroctwo jest związane z czasem ostatnim a nie z czasem łaski.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości