Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Arvinger » 05 wrz 2016, 11:28

KAAN pisze:Ja nie zakładam, ja wiem że Słowo Boże dla nas to tylko Biblia, myślenie że ja zakładam coś i na tym buduję scholastyczny gmach jest fałszywe. Pała z logiki Arvinger.

Skąd wiesz, że Słowo Boże to tylko Biblia? Podaj mi wers mówiący coś takiego. Takiego wersu oczywiście nie ma, zatem arbitralnie przyjąłeś doktrynę sola scriptura zanim w ogóle zacząłeś ją udowadniać. Nie mamy nic poza Twoim gołosłownym założeniem - cyrkularny argument ("twierdzę, że Słowo Boże to tylko Biblia, więc jeśli Biblia mówi o Słowie Bożym, musi chodzić tylko o Biblię").

KAAN pisze:Kolejna pała z logiki; Słowo było przekazywane przez proroków, którzy mieli świadectwo i autorytet ogłaszania Słowa Bożego. Popełniasz błąd "bibliotekarski" żądasz aby katalog był skatalogowany.

Którzy to prorocy nauczali również ustnie, podobnie jak apostołowie, nie mamy tu więc do czynienia z sola scriptura. Wszystkie Pisma zostały spisane w czasie, gdy prorocy/apostołowie nauczali również ustnie, a więc kiedy doktryna sola scriptura na pewno nie obowiązywała. W związku z tym żaden wers Pisma nie może nauczać doktryny sola scriptura, bo w tym samym czasie apostołowie nauczali jednocześnie ustnie. Protestant wpada więc tutaj w pułapkę anachronizmu - wczytywania w tekst z perspektywy czasu czegoś, czego piszący nie miał na myśli.

KAAN pisze:Każde Słowo kiedyś spisane istniało przed spisaniem go, ten werset nie popiera twojej tezy, przeciwnie wskazuje na apostołów jako proroków Pańskich, których nauka była później spisana.

Werset ten wykazuje, że jako Słowo Boże przyjmowane było także ustne nauczanie. Obala to tezę, że Słowem Bożym może być tylko Pismo. To, że nauka apostolska została później pisana to po raz kolejny Twoje gołosłowne założenie, przyjmujące doktrynę żeby ją udowodnić - błędne koło. Poproszę o wers mówiący, że całość apostolskiego nauczania została/zostanie spisana i zamknięta w kanonie Pisma Świętego.

KAAN pisze:Ustna tradycja jest nieświęta i nie ma autorytetu w Kościele Pańskim.

Św. Paweł naucza czegoś wręcz przeciwnego (2 Tes 2:15, Flp 4:9, 2 Tym 2:2).

KAAN pisze:Ponownie cytujesz werset, który stwierdza jedynie że przed spisaniem słowo Było głoszone, nic więcej.

Brawo, czyli Słowem Bożym może być także ustna nauka, a nie tylko Pismo.

KAAN pisze:
Widzimy więc, że Słowo Boże to nie tylko Pismo, ale i treść ustnego nauczania apostołów.
Z powyższych wersetów nie wynika twoja teza, kolejna pała z logiki.

Czyli treść ustnego nauczania apostołów nie była Słowem Bożym? Przed chwilą twierdziłeś co innego pisząc, że Słowo było głoszone ustnie - sam sobie zaprzeczasz.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 11:39

Zbyszekg4 pisze:Właśnie wysłuchałem to, co jest podane tu: http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... wideo.html
i zakładam temat, aby się chcący wypowiedzieć, wysłowić mogli...

Też tego posłuchałem i przykro się robi, kiedy się ogląda takie "warsztaty". Dlaczego? Padło tam dużo oskarżeń, ale zero dowodów, które potwierdzałyby wygłoszone tezy. Nawet nie przytoczono dekretów Soboru Trydenckiego, z którymi miało by być sprzeczne nauczanie bpa Rysia, a to już jest dno totalne.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: KAAN » 05 wrz 2016, 12:16

Arvinger pisze:
KAAN pisze:Ja nie zakładam, ja wiem że Słowo Boże dla nas to tylko Biblia, myślenie że ja zakładam coś i na tym buduję scholastyczny gmach jest fałszywe. Pała z logiki Arvinger.
Skąd wiesz, że Słowo Boże to tylko Biblia?


I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu.

Podaj mi wers mówiący coś takiego. Takiego wersu oczywiście nie ma,...
Jest: Przyp 30:6, Judy 3, Kaz 3:14, Ap 22:18-19.

KAAN pisze:Kolejna pała z logiki; Słowo było przekazywane przez proroków, którzy mieli świadectwo i autorytet ogłaszania Słowa Bożego. Popełniasz błąd "bibliotekarski" żądasz aby katalog był skatalogowany.
Którzy to prorocy nauczali również ustnie, podobnie jak apostołowie, nie mamy tu więc do czynienia z sola scriptura.
Mamy, ponieważ cała ta nauka, która została przewidziana dla wierzących została spisana, to czego nie spisano nie stanowi innej nauki od tego co spisano. Popełniasz błąd uogólnienia polegający na tym że każde słowo prorocze jest istotne dzisiaj w Bożym planie zbawienia, a tak nie jest; to czego nie spisano nie stanowi części doktryny jaką przekazał Bóg Kościołowi. Jeśli coś zostało spisane to znaczy że jest istotne dla nas, jeśli nie, to oznacza że nie powinniśmy się tym zajmować, bo nie ma wiarygodnego źródła do weryfikacji tego słowa. Pamięć ludzka i wyroki grzeszników nie są wiarygodne.

Wszystkie Pisma zostały spisane w czasie, gdy prorocy/apostołowie nauczali również ustnie, a więc kiedy doktryna sola scriptura na pewno nie obowiązywała.
Obowiązywała już w czasach starotestamentowych i zdarzało się że kiedy prorok wypowiadał Słowo znajdował się w obrębie proroctwa wcześniejszego i spełniał zapowiedź przyjścia nowego Słowa, np.:

V Księga Mojżeszowa 18:15 Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Pan, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.

To jest proroctwo o Panu Jezusie, wypełnione w czasie kiedy Pan chodził po ziemi. Podobnie proroctwo Joela cytowane w Dz 1:17-21. To proroctwo nie wypełniło się do końca, bo jeszcze powstaną prorocy w czasie ostatecznym.
Zasadę sola scriptura trzeba rozumieć w sposób rozsądny, duchowy, a nie jako zasadę scholastyczną.
W związku z tym żaden wers Pisma nie może nauczać doktryny sola scriptura, bo w tym samym czasie apostołowie nauczali jednocześnie ustnie. Protestant wpada więc tutaj w pułapkę anachronizmu - wczytywania w tekst coś, czego piszący nie miał na myśli.
To błędne rozumowanie, nie uwzględniające wewnętrznego świadectwa Słowa o nim samym. Słowo Boże funkcjonuje inaczej niż ludzka filozofia, to nie jest produkt ludzkiego myślenia i konstrukcji filozoficznych, ale to objawienie Boże, dlatego katolicy czując że poszliby za daleko nie dołączają swoich do Biblii bo wmieszaliby to co pospolite do tego co święte.
KAAN pisze:Każde Słowo kiedyś spisane istniało przed spisaniem go, ten werset nie popiera twojej tezy, przeciwnie wskazuje na apostołów jako proroków Pańskich, których nauka była później spisana.
Werset ten wykazuje, że jako Słowo Boże przyjmowane było także ustne nauczanie.
I co z tego? Czy dzisiaj istnieją prorocy i apostołowie? Oczywiście nie i nie ma sytuacji, kiedy prorok naucza a ktoś to spisuje i umieszcza w Biblii.
Obala to tezę, że Słowem Bożym może być tylko Pismo.
Nie obala, jest jedynie wynikiem twojej konstrukcji filozoficznej, która nie pasuje do Słowa Bożego i dlatego widzisz sprzeczność, jednak prawda leży po stronie Biblii a nie ludzkich wymysłów.
To, że nauka apostolska została później pisana to po raz kolejny Twoje gołosłowne założenie, przyjmujące doktrynę żeby ją udowodnić - błędne koło. Poproszę o wers mówiący, że całość apostolskiego nauczania została/zostanie spisana i zamknięta w kanonie Pisma Świętego.
Nie masz żadnego dowodu że było inaczej. Historia biblijna sama sie broni. Ty wiesz o tym i nie dołączysz nic do Biblii, bo wiesz że było by to świętokrdztwo.
KAAN pisze:Ustna tradycja jest nieświęta i nie ma autorytetu w Kościele Pańskim.
Św. Paweł naucza czegoś wręcz przeciwnego (2 Tes 2:15, Flp 4:9, 2 Tym 2:2).
Nie naucza nic przeciwnego, opisuje jedynie to co funkcjonowało w czasie kiedy Biblia nie była jeszcze ukończona, to wszystko :) .
KAAN pisze:Ponownie cytujesz werset, który stwierdza jedynie że przed spisaniem słowo Było głoszone, nic więcej.
Brawo, czyli Słowem Bożym może być także ustna nauka, a nie tylko Pismo.
Mogło wtedy, ale to był stan chwilowy, do czasu skompletowani Biblii i końca działalności proroków. Ostatnim prorokiem był Jan który spisał Objawienie i zakończył jest znanymi wersetami o zakazie uszczuplania i rozszerzania. Datego ty dzisiaj do Biblii niczego nie dołączasz, bo znasz konsekwencje takiego posunięcia. Nie odważyli sie na to katolicy przez całe tysiąc lat swojego istnienia.

KAAN pisze:Czyli treść ustnego nauczania apostołów nie była Słowem Bożym?
Zadajesz sofistyczne pytanie, zawierające twoją fałszywą odpowiedź która chcesz wkładać w moje usta. Nie wszystko co mówili apostołowie było Słowem Bożym, jak i nie całe Słowo prorockie wypowiedziane przez proroków zostało spisane, ale Bóg ograniczył przekaz do kształtu dzisiejszej Biblii i nie kazał spisywać wszystkiego. Ten przekaz został ustalony i spisany aby nie było powodu do przyjmowania fałszywej nauki tak jak zostało to napisane przez Jana:

Ewangelia św. Jana 20:30 I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze;
31 Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Rozumiesz ten przekaz? Pan Bóg ograniczył przekaz do niezbędnego minimum, aby wszytko było wystarczające do zbawienia i wzrostu chrześcijańskiego. Nie będziemy zajmowali się wszystkim co apostołowie powiedzieli, ale skupiamy się na tym co Bóg przez swojego Ducha zechciał na objawić i przekazać przez swoje Słowo.
Niestety katolickie tradycje nie mają nic wspólnego z tym co głosili apostołowie, to ludzkie fantazje religijne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 12:24

KAAN pisze:
Arvinger pisze:
KAAN pisze:Ja nie zakładam, ja wiem że Słowo Boże dla nas to tylko Biblia, myślenie że ja zakładam coś i na tym buduję scholastyczny gmach jest fałszywe. Pała z logiki Arvinger.
Skąd wiesz, że Słowo Boże to tylko Biblia?


I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu.

Gdzie napisano? Święty Paweł, kiedy mówił o księgach Biblii, używał określenia "Pisma" (por. 1 Kor 15:4, Ga 3:8, Ga 4:30, Ef 4:8), więc tutaj zdecydowanie nie księgi Biblii miał na myśli.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Arvinger » 05 wrz 2016, 13:29

KAAN pisze:I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu.

W kontekście Św. Paweł mówi o zasadach odnoszenia się do siebie chrześcijan, a nie o Objawieniu Bożym czy jego zakresie. W momencie pisania 1 Listu do Koryntian Św. Paweł nadal nauczał ustnie, więc gdyby uczył tutaj sola scriptura, przeczyłby autorytetowi swojego własnego ustnego nauczania (nie wspominając o fakcie, że większość ksiąg Nowego Testamentu jeszcze wtedy nie powstała). Ponadto, w tym samym liście Św. Paweł chwali Koryntian za zachowywanie tradycji które otrzymali od niego ustnie:
1 Kor 11:2 "Pochwalam was, bracia, za to, że we wszystkim pomni na mnie jesteście i że tak, jak wam przekazałem, zachowujecie tradycję."

Widzimy więc, że wczytujesz w tekst coś, czego Św. Paweł nie miał na myśli aby znaleźć potwierdzenie dla swojej niebiblijnej doktryny.

KAAN pisze:Jest: Przyp 30:6, Judy 3, Kaz 3:14, Ap 22:18-19.

Żaden z tych wersów nie definiuje Słowa Bożego wyłącznie jako Pisma (ponownie mamy Twoje cyrkularne założenie, że jeśli jest jakaś wzmianka o łowie, jak w Prz 30:6, to musi chodzić o Pismo, bo tak wcześniej przyjąłeś). Wiemy ponadto, że samo Pismo określa nauczanie przekazywane ustnie jako Słowo Boże (1 Tes 2:13, Dz 8:14).

KAAN pisze:Mamy, ponieważ cała ta nauka, która została przewidziana dla wierzących została spisana, to czego nie spisano nie stanowi innej nauki od tego co spisano. Popełniasz błąd uogólnienia polegający na tym że każde słowo prorocze jest istotne dzisiaj w Bożym planie zbawienia, a tak nie jest; to czego nie spisano nie stanowi części doktryny jaką przekazał Bóg Kościołowi. Jeśli coś zostało spisane to znaczy że jest istotne dla nas, jeśli nie, to oznacza że nie powinniśmy się tym zajmować, bo nie ma wiarygodnego źródła do weryfikacji tego słowa. Pamięć ludzka i wyroki grzeszników nie są wiarygodne.

Wszystko powyższe to nic innego jak Twoje założenie. Przyjąłeś doktrynę sola scriptura, i na podstawie swojego założenia uznajesz, że cała nauka obowiązująca Kościół została spisana, mimo iż Pismo Święte nie tylko nie naucza niczego takiego, ale wprost kieruje do tradycji ustnej (2 Tes 2:15, Flp 4:9, 2 Tym 2:2).

KAAN pisze:Obowiązywała już w czasach starotestamentowych i zdarzało się że kiedy prorok wypowiadał Słowo znajdował się w obrębie proroctwa wcześniejszego i spełniał zapowiedź przyjścia nowego Słowa, np.:

V Księga Mojżeszowa 18:15 Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Pan, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.

To jest proroctwo o Panu Jezusie, wypełnione w czasie kiedy Pan chodził po ziemi. Podobnie proroctwo Joela cytowane w Dz 1:17-21. To proroctwo nie wypełniło się do końca, bo jeszcze powstaną prorocy w czasie ostatecznym.

Nie ma tutaj nic o wystarczalności Pisma ani o tym, że całość objawienia została spisana. Nadal nie mamy nic poza Twoim gołosłownym założeniem.

KAAN pisze:Zasadę sola scriptura trzeba rozumieć w sposób rozsądny, duchowy, a nie jako zasadę scholastyczną.

Wobec braku nauczania, że całość Objawienia została spisana, musisz się teraz odwoływać do "rozsądku". Zasada sola scriptura musi być jasno nauczana w Piśmie Świętym, bo jeśli nie jest, to sama w sobie jest pozabiblijna, a co za tym idzie wewnętrznie sprzeczna.

KAAN pisze:To błędne rozumowanie, nie uwzględniające wewnętrznego świadectwa Słowa o nim samym. Słowo Boże funkcjonuje inaczej niż ludzka filozofia, to nie jest produkt ludzkiego myślenia i konstrukcji filozoficznych, ale to objawienie Boże, dlatego katolicy czując że poszliby za daleko nie dołączają swoich do Biblii bo wmieszaliby to co pospolite do tego co święte.

Nie adresuje to zupełnie problemu na który wskazuję - ten sam tekst (czy to 1 Kor 4:6, czy często używany przez protestantów 2 Tym 3:16-17) musiałby mieć dwa różne, sprzeczne znaczenia - jedno w czasach Objawienia (bo wtedy apostołowie nauczani ustnie, więc doktryna sola scriptura nie mogła obowiązywać, i pisany wtedy tekst nie mógł tego nauczać), i po zakończeniu Objawienia, kiedy ten sam wers rzekomo zaczyna nauczać sola scriptura. Mamy więc zmianę znaczenia tekstu na znaczenie sprzeczne z oryginalnym.

KAAN pisze:I co z tego? Czy dzisiaj istnieją prorocy i apostołowie? Oczywiście nie i nie ma sytuacji, kiedy prorok naucza a ktoś to spisuje i umieszcza w Biblii.

Ależ nikt nie twierdzi, że obecnie mamy apostołów czy proroków mających autorytet tych ze Starego Testamentu. Wskazuję po prostu na fakt, że definicja Słowa Bożego nie jest ograniczona do Pisma.

KAAN pisze:Nie obala, jest jedynie wynikiem twojej konstrukcji filozoficznej, która nie pasuje do Słowa Bożego i dlatego widzisz sprzeczność, jednak prawda leży po stronie Biblii a nie ludzkich wymysłów.

Mojej konstrukcji filozoficznej? Zacytowałem Ci wersy, które explicite określają ustne nauczanie apostołów jako Słowo Boże.

KAAN pisze:Nie masz żadnego dowodu że było inaczej. Historia biblijna sama sie broni. Ty wiesz o tym i nie dołączysz nic do Biblii, bo wiesz że było by to świętokrdztwo.

Mam jak najbardziej - nauczanie samego Pisma o istnieniu ustnej, pozabiblijnej tradycji i konieczności jej przestrzegania - 2 Tes 2:15, Flp 4:9, 2 Tym 2:2. Powiesz - ale te tradycje zostały spisane! I tutaj jest Twoje bezpodstawne założenie, bo Pismo Święte nie naucza nigdzie, że tradycje wymienione w powyższych wersach zostały spisane. Ja przestrzegam więc nauczania Pisma o traktowaniu pozabiblijnej tradycji jako autorytatywnej, Ty odrzucasz to nauczanie gołosłownie twierdząc, że wszystko zostało spisane. Ponownie zakładasz a priori doktrynę sola scriptura żeby ją udowodnić.

KAAN pisze:Nie naucza nic przeciwnego, opisuje jedynie to co funkcjonowało w czasie kiedy Biblia nie była jeszcze ukończona, to wszystko :) .

Gdzie Św. Paweł (czy inny nowotestamentowy autor) naucza, że po ukończeniu Biblii wszystkie te tradycje będą w niej spisane?

KAAN pisze:Mogło wtedy, ale to był stan chwilowy, do czasu skompletowani Biblii i końca działalności proroków. Ostatnim prorokiem był Jan który spisał Objawienie i zakończył jest znanymi wersetami o zakazie uszczuplania i rozszerzania. Datego ty dzisiaj do Biblii niczego nie dołączasz, bo znasz konsekwencje takiego posunięcia. Nie odważyli sie na to katolicy przez całe tysiąc lat swojego istnienia.

Po pierwsze, nie dodajemy niczego do Biblii, a jedynie rozpoznajemy drugie źródło Objawienia na które wskazuje samo Pismo w wersach które już podawałem. Po drugie, słowa z Ap 22 odnoszą się do samej Księgi Apokalipsy i były spisane w czasach, gdy nikt nie miał jeszcze pojęcia po biblijnym kanonie - pozostawałyby więc niezrozumiałe dla chrześcijan do czau rozpoznania kanonu (najstarszy znany przekaz o kanonie Nowego testamentu pochodzi z III w., a jeszcze w IV w. kanon nie był autorytatywnie rozpoznany, co potwierdza Euzebiusz z Cezarei). Ponownie wczytujesz w tekst coś innego niż znaczył on w I w.

KAAN pisze:ale Bóg ograniczył przekaz do kształtu dzisiejszej Biblii

To trzeba udowodnić konkretnymi wersami z Pisma Świętego, zwłaszcza w kontekście jasnego nauczania o autorytatywnej tradycji ustnej (2 Tes 2:15, 1 Tes 2:13, 1 Kor 11:2, 2 Tym 2:2, Flp 4:9), a nie zakładać. Gdzie więc Pismo naucza, że wszystkie autorytatywne nauczania apostołów zostały spisane?

KAAN pisze:Ewangelia św. Jana 20:30 I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze;
31 Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Rozumiesz ten przekaz? Pan Bóg ograniczył przekaz do niezbędnego minimum, aby wszytko było wystarczające do zbawienia i wzrostu chrześcijańskiego. Nie będziemy zajmowali się wszystkim co apostołowie powiedzieli, ale skupiamy się na tym co Bóg przez swojego Ducha zechciał na objawić i przekazać przez swoje Słowo.
Niestety katolickie tradycje nie mają nic wspólnego z tym co głosili apostołowie, to ludzkie fantazje religijne.

Jn 20:30-31 mówi o Ewangelii wg. Św. Jana, więc idąc tym tropem trzeba byłoby uznać, że Ewangelia wg. Św. Jana jest sama w sobie wystarczalna, a pozostałe księgi NT możemy sobie odpuścić.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 15:13

Rembov pisze:
Zbyszekg4 pisze:Właśnie wysłuchałem to, co jest podane tu: http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... wideo.html
i zakładam temat, aby się chcący wypowiedzieć, wysłowić mogli...

Też tego posłuchałem i przykro się robi, kiedy się ogląda takie "warsztaty". Dlaczego? Padło tam dużo oskarżeń, ale zero dowodów, które potwierdzałyby wygłoszone tezy. Nawet nie przytoczono dekretów Soboru Trydenckiego, z którymi miało by być sprzeczne nauczanie bpa Rysia, a to już jest dno totalne.

Zajrzałem sobie do kolejnego filmu, w którym Chojecki "odpiera" to, co mu wypomniano w komentarzach i przekonałem się, że jest jeszcze gorzej:

https://www.youtube.com/watch?v=eORPhzBzDCo

W tym momencie już po prostu chwilami w żywe oczy łże na temat wypowiedzi bpa Rysia przypisując mu treści, które z jego ust nie padły (na przykład z lepszym uporem twierdzi, że bp nauczał na tej konferencji o zbawieniu z łaski, chociaż nie ma nawet jednego zdania z takim tekstem) i manipuluje cytatami z Katechizmu (nie mówiąc już o zwykłym ośmieszaniu jako sposobie argumentacji).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: kontousunięte1 » 05 wrz 2016, 15:24

Ja Chojeckiego już od dość dawna nie słucham. Niech się zdecyduje, albo jest politykiem albo pastorem. Mam wrażenie, że wszystko mu się pokręciło.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 05 wrz 2016, 16:49

Nie będę z tobą dyskutować bo nie podajesz wersetów Bibllijnych tylko numery druga sprawa całe nauczanie katolickie jest niezgodne z pisnem to inna Ewangelia nie ta którą głosili apostołowie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 17:20

magda pisze:Nie będę z tobą dyskutować bo nie podajesz wersetów Bibllijnych tylko numery

Dlaczego kłamiesz? Choćby tutaj podałem cytaty z Biblii: viewtopic.php?p=509851#p509851

magda pisze:druga sprawa całe nauczanie katolickie jest niezgodne z pisnem to inna Ewangelia nie ta którą głosili apostołowie.

No to bez problemu wskażesz 10 nauk katolickich, które są niezgodne z Biblią.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 05 wrz 2016, 18:54

Tylko Rembov to nie było do ciebie a do Arvingera to on nie cytuje. Już ci niejeden podawał co jest niezgodne z Pismem a i tak masz to gdzieś to po co mam sie wysiać, będzie tak jak gadka z Arvingerem ty sobie a on sobie daej tokuje jak to apostoowie ustnie nauczali a ze nic z tych nauk nie pozostao oprócz tego co spisano to go nie obchodzi i tak można w kóko Macieju z tobą ta sama gadka szkoda na was czasu


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 18:57

magda pisze:Tylko Rembov to nie było do ciebie a do Arvingera to on nie cytuje.

Ale podaje dokładne namiary. Tak ciężko wziąć Biblię do ręki i przeczytać?

Już ci niejeden podawał co jest niezgodne z Pismem a i tak masz to gdzieś

Bo pokazaliście WYŁĄCZNIE sprzeczność z naukami protestanckimi, a nie z Biblią. :)

daej tokuje jak to apostoowie ustnie nauczali a ze nic z tych nauk nie pozostao oprócz tego co spisano to go nie obchodzi

Sęk w tym, że nie wykazaliście, że z nauczania Apostołów "pozostało" jedynie to, co spisali. To dlaczego mamy się przejmować waszymi wierzeniami?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Samolub » 05 wrz 2016, 19:35

Pamiętacie jak Ks Tadeusz Guz mówił o Lutrze i wymyślal cytaty? Wtedy Rembov mówił że film to żaden dowód, rządal, porównań, źródeł, zabraniał ocen. Dzis wrzuca film z Pastorem Chojeckim i zarzuca mu kłamstwa bez dowodów, bez cytatów. Cóż za obłuda katolicka


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 19:47

Samolub pisze:Pamiętacie jak Ks Tadeusz Guz mówił o Lutrze i wymyślal cytaty?

Nie. Pamiętamy jak ks. Guz podawał cytaty z wypowiedzi Lutra, które zaczerpnął z konkretnych, wymienionych przez siebie pozycji źródłowych.

Wtedy Rembov mówił że film to żaden dowód, rządal, porównań, źródeł, zabraniał ocen.

Może wrócisz do tamtych dyskusji i zobaczysz jak rzeczywiście było?
viewtopic.php?f=16&t=14443 - podrzuciłeś filmik, ale nie napisałeś na czym polegają kłamstwa prof. Guza. Kiedy zaczęliśmy się dopominać poszedłeś w uniki i inne puste teksty.

Dzis wrzuca film z Pastorem Chojeckim i zarzuca mu kłamstwa bez dowodów, bez cytatów.

Nie kłam. Wskazałem przykład łagrsstwa, które Chojecki zamieścił w tym filmie. Przypomnę: "W tym momencie już po prostu chwilami w żywe oczy łże na temat wypowiedzi bpa Rysia przypisując mu treści, które z jego ust nie padły (na przykład z lepszym uporem twierdzi, że bp nauczał na tej konferencji o zbawieniu z łaski, chociaż nie ma nawet jednego zdania z takim tekstem) "


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 05 wrz 2016, 20:02

Rembov Guz to nawet cytaty Bibijne przerabia zeby mu pasoway. Już mi ręce znów z powodu Rembova opadły bo w kóko powtarza to samo zajmuje czas rozwala temat.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 20:09

magda pisze:Rembov Guz to nawet cytaty Bibijne przerabia zeby mu pasoway.

Tak? To wskaż przykłady, bo ja jakoś sobie takiego przypadku nie przypominam.

Już mi ręce znów z powodu Rembova opadły bo w kóko powtarza to samo zajmuje czas rozwala temat.

Bądź uczciwa i sama popatrz kto w tym temacie przywołał przykład ks. Guza (pomogę: viewtopic.php?p=509984#p509984 ), a potem przestań mnie oskarżać o to, czego nie zrobiłem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości