Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Adalbertus » 04 wrz 2016, 16:36

Rembov pisze:Skąd wiesz, że nie ma, skoro z tego co napisałeś wynika, że nie raczyłeś zapoznać się z tym nauczaniem?


Skąd wiesz, że nie raczyłem?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 04 wrz 2016, 17:08

Pewnie dlatego:
Adalbertus pisze:To strata czasu uczyć się o czymś czego nie ma.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: KAAN » 04 wrz 2016, 20:55

Czyściec to katolicki wymysł, nie ma nauki o czyśćcu w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 04 wrz 2016, 21:09

Rembov jeśli czegoś niema w Biblii to nie ma . Ofiara ta prawdziwa na Golgocie krwawa i jednorazowa oczyszcza nas zupełnie bo jest doskonała , czowiek nowonarodzony to nie ten dawny tamten umarł a w tobie ma zyc Chrystus wiec jak mozesz twierdzic ze nowonarodzony chrześcijanin ma sie z czegoś doczyszczać własnym cierpieniem. Jak Bóg nie przebacza wszystkiego czowiekowi który ma w sercu jego syna co za umniejszanie ofiary i caego zbawienia, czyścieć to najobrzydliwsza nauka bo sugeruje ze dzieło Jezusa nie jest doskonae i wystarczające ochyda te nauki katolickie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 04 wrz 2016, 21:15

magda pisze:Rembov jeśli czegoś niema w Biblii to nie ma.

Po pierwsze, wymóg "ma być w Biblii" jest niebiblijny bo nie ma takiej nauki w Piśmie Świętym.
Po drugie, fragmenty Pisma Świętego, które stanowią podstawę dla nauczania o czyśćcu, pokazywaliśmy na tym forum wielokrotnie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 04 wrz 2016, 22:32

I za każdym razem sie okazywało ze wasze nauczanie to djabeskie umniejszanie ofiary Jezusa i wypaczenie prostej nauki o zbawieniu wiec idx spać lepiej ci to zrobi niz gadanie o czymś co nie istnieje , idziesz od razu do pieka nie zawadzajac o czysciec bo on NIE ISTNIEJE , czaisz to czy niekoniecznie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 04 wrz 2016, 22:34

O czyśćcu, magdo, pogadamy jak wreszcie raczysz się zapoznać z tym nauczaniem i przestaniesz polemizować ze swoimi przekonaniami na jego temat.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Samolub » 04 wrz 2016, 23:53

Czyściec to chyba miejsce w piekle


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Marcel777 » 05 wrz 2016, 05:44

Samolub pisze:Czyściec to chyba miejsce w piekle

Według wikipedii i chyba też według kościoła katolickiego.
Czyściec to nie miejsce a stan przejściowy w ,którym człowiek jest oczyszczany przez jakby przez ogień.


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 08:06

Samolub pisze:Czyściec to chyba miejsce w piekle

Zapraszam do uzupełnienia wiedzy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czy%C5%9Bciec
http://www.katechizm.opoka.org.pl/kkkI- ... 51kkkI-2-3


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: magda » 05 wrz 2016, 09:01

Kompletne brednie pomieszanie bajek z ksiąg Mahabejskich zwyczajów starotestamentowych , składanie ciage ofiar za grzechy w tamtym czasie ze zbawieniem w Jezusie , ale zapomnialam ze katolicy codziennie ofiarują Jezusa tego eucharystycznego bezkrwawo więc im to pasuje i taki fragment : Czyściec to przejściowy stan, a nie miejsce, który trwa do chwili powszechnego zmartwychwstania[2]. Dostępują go dusze osób umierających w łasce, ale które nie są całkowicie oczyszczone (KKK 1030) No i owszem znów to ze Jezus nas nie zbawił całkiem nie oczyscił nie mieszka w nas nie jesteśmy jego świętością i sprawiedliwościa obleczeni nie umarliśmy całkim z Jezusem . Od razu widać że czyściec jest potwierdzeniem ze KRK jest wrogi Jezusowi oczywiscie temu prawdziwemu i temu co on dokonał . Aż wstyd sie za czyms takim opowiadać no ale skoro Ktoś jest zaślepiony to żeby widział zło czarno na białym to nie zrozumie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 09:12

Mam dla ciebie dwa cytaty:

1 Kor 3:11-15
11. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus.
12. I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy,
13. tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień /Pański/; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest.
14. Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę;
15. ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień.
(BT)

2 Kor 5:10
10. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.
(BT)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Zbyszekg4 » 05 wrz 2016, 09:44

"Nauka Marcina Lutra o usprawiedliwieniu została uroczyście potępiona jako heretycka przez Sobór Trydencki. Tymczasem 31 października 1999 roku, przedstawiciele różnych organizacji luterańskich i Watykanu podpisali Wspólną Deklarację o usprawiedliwieniu."

"Nie sposób pogodzić luterańskiego wyjaśnienia doktryny o usprawiedliwieniu, zawartego we Wspólnej Deklaracji z doktryną katolicką zdefiniowaną przez Sobór Trydencki. Dlatego trzeba uznać Wspólną Deklarację za dokument heretycki i konsekwentnie uznać wszystkich którzy ją uznają, za heretyków, przynajmniej obiektywnie."


Powyższy cytat pochodzi stąd: http://www.ultramontes.pl/deklaracja_o_ ... wieniu.htm
Sporo tam cytowań z Sobory Trydenckiego, w zestawieniu do WSPÓLNEJ DEKLARACJI W SPRAWIE NAUKI O USPRAWIEDLIWIENIU, która została podpisana w 1999 r.
I jak to wszystko rozumieć? [jestem spokojny, że Rembov nam to wyjaśni, więc czekam(y)].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Rembov » 05 wrz 2016, 09:49

Przeczytaj sobie dokładnie Dekret o Usprawiedliwieniu z Soboru Trydenckiego, a potem porównaj go z deklaracją. Tekst dekretu znajdziesz na stronie http://soborowa.strefa.pl/trydent.html , a tekst deklaracji w tym miejscu: http://www.bik.luteranie.pl/pl/strona_g ... wieniu.htm


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pastor Chojecki o biskupie Rysiu: on łże (WIDEO)

Postautor: Zbyszekg4 » 05 wrz 2016, 10:04

Uważasz, że autor tekstu, który podałem nie dokonał takiego porównania?
Drugi link nie działa


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości