Komu bliżej?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Komu bliżej?

Postautor: Zbyszekg4 » 20 wrz 2016, 14:42

Poniżej moja wiadomość do jj i KAANa wysłana (po namyśle, doszedłem do wniosku, że warto to dać na forum):
===================
Rev 12:17 bw
(17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.

Rev 19:10 bw
(10) I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa.


Witaj.
Komu bliżej do opisanej w Ap 12,17 Resztki potomstwa Niewiasty - KWCh czy KADS?

Jako Wolni Chrześcijanie macie do przykazań Bożych podejście chyba (?) nie takie, żeby ich strzec...
Jako Wolni Chrześcijanie nie uznajecie (na czas poapostolski) darów duchowych, w tym: dary prorokowania...

KADS ma odmienne stanowisko! Czy zatem blisko KWCh do opisanej Resztki...?

Wiesz, kolego, mnie nie dziwi ogrom materiałów przeciwko KADS publikowanych pod przeróżnymi postaciami. Wiesz czemu? Bo ufam Bożemu Słowu, że prawdę przekazuje!
I to w nim czytam, że "zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie."

Jeśli katolicy oficjalnie się przyznają do zmiany Przykazań Bożych... jeśli jedni protestanci aprobują tę katolicką zmianę, i uznają niedzielę za święty dzień... a pozostali protestanci mają wręcz lekceważące stanowisko w tym temacie i wierzą w przybicie przykazań do Krzyża (co jest absurdem, bo tekst grecki nic o tym nie mówi)...
To czy może dziwić nawałnica antyadwentystyczna, która sprawia Ci radość bo możesz jednym kliknięciem coś dalej przekazać, i przyłożyć rękę do - wg mnie - działań szatańskich? (o czym nie wiesz, albo wiedzieć nie chcesz)...
Czy smok/szatan musi aż tak bardzo się trudzić, by zwalczać w/w denominacje? Proroctwo Apokalipsy mówi jasno, kto jest obiektem jego gniewu, jego ataków!
Jeśli KADS zarówno do przykazań, jak i do daru proroctwa ma podejście, które smokowi się nie podoba, to cóż dziwnego, że podjusza wszędzie, by zniesławiać adwentystów, do czego i Ty się przykładasz solidnie (nie gratuluję Ci jednak tej solidności bo zobacz w jakiej drużynie grasz!).

Czy KWCh blisko do Resztki?! Sam sobie odpowiedz na to pytanie!...

Bądź zdrów.
=================


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: Zbyszekg4 » 20 wrz 2016, 15:14

Efendi, ale jak TY rozumiesz Ap 12,17 + Ap 19,10 ??
Przedstawiłem takie zrozumienie, Ty co mówisz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: Samolub » 20 wrz 2016, 15:45

Oj Zbyszku Zbyszku, Ty widzisz smoki tam gdzie ich nie ma


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: jj » 20 wrz 2016, 15:55

Zbyszek, nawet nie trzeba komentowac. Kazdy normalny czlowiek widzi efekt adwentystycznego prania mozgu w twoich wypowiedziach. Smutne to.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: Zbyszekg4 » 20 wrz 2016, 15:56

Samolub pisze:Oj Zbyszku Zbyszku, Ty widzisz smoki tam gdzie ich nie ma

Czytać umiem... A Ty jak odczytujesz w/w wersety?? Jestem ciekawy bo Efendi nie odpowiada...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: Norbi » 20 wrz 2016, 15:59

Zbyszek pisze: Wiesz, kolego, mnie nie dziwi ogrom materiałów przeciwko KADS publikowanych pod przeróżnymi postaciami. Wiesz czemu? Bo ufam Bożemu Słowu, że prawdę przekazuje!


Ojej, ale to jest argument tak płytki, że aż śmieszny...
Przecież KADS bazuje mniej lub więcej, ale na WIZJACH prorokini Ellen.
Na WIZJACH, nie zwykłej interpretacji.
Różnica kolosalna.
Nie widzisz tego?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: Samolub » 20 wrz 2016, 16:31

Zbyszekg4 pisze:
Samolub pisze:Oj Zbyszku Zbyszku, Ty widzisz smoki tam gdzie ich nie ma

Czytać umiem... A Ty jak odczytujesz w/w wersety?? Jestem ciekawy bo Efendi nie odpowiada...


tak rozumiem
Ap 12:17 kobieta opisana w tym wersecię to Kościół Chrystusa (Oblubienica) która jest prześladowana ze strony smoka (Imperium Rzymskiego)

potem Anioł opisuje 10 królestw po rozpadzie zachodniego cesarstwa, trzy zostają usunięte w ich miejscu pojawia się mały róg czyli państwo kościelne, reprezentuje on dawny Rzym w dużej mierze czyli smoka

Ap 13:5 dano mu władze tworzyć herezję i władac Chrześcijańskim światem przez 1260 lat od 838 do 1798 czyli okres do rozwiązania państwa kościelnego i cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego

Ap 19:10

no w tym fragmencie Jan chcial oddac hołd Aniołowi ale on go upomniał że chwała się Bogu należy i powiedzial że świadectwem Jezusa jest duch proroctwa.


Noi nie wystarczy prorokować czy mówić że prorokujesz żeby uznać że jest to świadectwo Jezusa. Bo skoro proroctwa te są fałszywe lub omylne np Adwentystów to chyba nie są w duchu świadectwa o Jezusie. A to że każdy gdybal że Usa będą miały sojusz z Kanada, inny ze z Meksykiem, inni że z Uk to gdybanie polityczne i zawsze jakąś cześć się przez następne tysiąc lat zazebi jak wymienisz tysiąc państw z którymi Ameryka może mieć w ciągu tysiąca lat sojusz to raczej tak bedzie. To nie jest proroctwo tylko mędrkowanie co się może zdarzyć.

Władymir Putin to też prorok? Daj spokój Zbyszek ;)


Świadkowie czy Adwentysci bardzo często się mylili, podawali źle daty i proroctwa. Żeby proroctwo bylo świadectwem potrzeba potwierdzenia jego. Noi nie może być innych fałszywych proroctw. Bo jeśli wysnujesz kilka prawdopodobnych zdarzeń jak Adwentysci to jedno się może zdarzyć, a widzimy że proroctwa Mormonów, Adwentystów, Jehowych czy Muzuman są nic nie warte.

Wiec nie zasłaniaj się Pismem czy Apostołem Janem i jego Objawieniem bo to całkiem inna sytuacja!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: KAAN » 20 wrz 2016, 16:31

Zbyszku, cytujesz z Apokalipsy wersety kompletnie bez zrozumienia, wyrwane z kontekstu. Żeby dać ci do myślenia napiszę tylko sygnały tematów:
Ap 12:17 nie dotyczy Kościoła, ale resztki Izraela w wielkim ucisku, kobieta jest pojęciem zbiorowym w proroctwie i oznacza w kontekście Izrael.
Ap 19:10 dotyczy Ducha proroctwa, ale nie fałszywego proroctwa, E White to fałszywy prorok co było wielokrotnie na przestrzeni ponad 150 lat pokazane.
Zbyszku, wiem że trudno ci uznać że całe twoje życie pokładałeś ufność we fałszywym systemie religijnym, ale jest cały czas szansa że zamiast wierzgać przeciwko Bogu uznasz prawdę Biblii za jedyną i odrzucisz wymysły fałszywych proroków.
Ja nie mam nic przeciwko twojej osobie, przeciwnie, widzę w tobie gorliwość w tym co robisz i wierzysz, ale to jest gorliwość nierozsądna (p. Rz 10:1-3) i dlatego niestety muszę atakować twoje wystąpienia na forum, bo zawierają fałszywy doktrynalnie przekaz.
Zastanów się nad tym, poczytaj historię twojego ruchu i zastanów się nad pewnymi faktami, czy pochodzi to od Boga czy ludzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: Zbyszekg4 » 20 wrz 2016, 16:32

Bóg na świecie zawsze - od Adama i Ewy zaczynając - miał SWOJĄ RESZTKĘ!
Kto do niej należy w danym okresie czasu, to tylko On wie ("Zna Pan tych, którzy są Jego" pisze Piotr).
Apokalipsa wskazuje pewne CECHY RESZTKI - nie można tego ignorować, bo to zaszczyt należeć do Bożej Resztki.

Tylko tyle chcę jeszcze dodać, że nie wyznaję zasady, że kto tylko jest adwentystą, to tworzy Resztkę. Nie! To tak nie funkcjonuje. Każdy może tworzyć ową Resztkę - ale na Bożych warunkach się to dziej; a On właśnie m.in. w Apok. 12,17 te warunki wprost PODAJE.
Ot, i wszystko - niech KAŻDY z tymi BOŻYMI WARUNKAMI się zmierzy...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: KAAN » 20 wrz 2016, 16:47

Zbyszekg4 pisze:Bóg na świecie zawsze - od Adama i Ewy zaczynając - miał SWOJĄ RESZTKĘ!
Kto do niej należy w danym okresie czasu, to tylko On wie ("Zna Pan tych, którzy są Jego" pisze Piotr).
Apokalipsa wskazuje pewne CECHY RESZTKI - nie można tego ignorować, bo to zaszczyt należeć do Bożej Resztki.
To tylko twoja idea, niebiblijna, resztka zawsze była pokazana w Biblii w kontekście Izraela.
Zbyszekg4 pisze:Tylko tyle chcę jeszcze dodać, że nie wyznaję zasady, że kto tylko jest adwentystą, to tworzy Resztkę. Nie! To tak nie funkcjonuje. Każdy może tworzyć ową Resztkę - ale na Bożych warunkach się to dziej; a On właśnie m.in. w Apok. 12,17 te warunki wprost PODAJE.
Ot, i wszystko - niech KAŻDY z tymi BOŻYMI WARUNKAMI się zmierzy...
To jest bezkontekstowe, używasz w tym własne wyobrażenia i proroków, którym wierzysz, natomiast proroctwo Biblii jest konkretne i precyzyjne, nie podlega dowolnemu wykładowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
arturos
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2016, 19:05
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Komu bliżej?

Postautor: arturos » 26 wrz 2016, 17:10

Drogi Zbyszku. Czytałeś Katechizm KK? Czy tak jak moja wykładowczyni z teologii moralnej, nawet do niego nie zajrzałeś? W KKK na jednej ze stron są przedstawione przykazania "katechizmowe" w zestawieniu z oryginalnym tekstem biblijnym. Następnie przez kilkadziesiąt stron jest teologiczny opis przykazań w ich biblijnym brzmieniu.

Nie jest moją intencją obrona katechizmu katolickiego, ale zwrócenie uwagi na nierzetelnosc niektórych adwentystów. Być może nie tylko adwentyści mają problem z lekturą KKK, ale na studiach zauważyłem (teologia adwentystyczna, Podkowa Leśna), że adwentyści zdecydowanie mają.


Skoro już się wypowiadam, to chętnie poczytam co masz do powiedzenia w kwestii nieśmiertelności duszy przez pryzmat ewangeli Mateusza 10,28. Nie ukrywam, że pomimo szacunku jakim Was - adwentystów darze (naprawdę), temat śmiertelnosci duszy najbardziej mnie uwiera.


Z Paniem Bogiem.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości