Mały róg w Księdze Daniela

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 12:34

Ponieważ czat ma to do siebie, że przemija co się tam pisze, to zakładam temat, kopiując dyskusję głównie z Rembovem:
Niestety, mimo, że mam ustawienie poprawne, tu mi się wkleiło od najnowszego wpisu - więc trzeba czytać od dołu do góry:

@ Zbyszekg4 « pn 12:23 pm »

Jeśli nie rozumiesz, o co pytam, to otwórz np. Dan 7.

@ Zbyszekg4 « pn 12:17 pm »

A co z opisami nadejścia/nastania Królestwa Bożego?

@ Rembov « pn 12:16 pm »
Wskazane prorctwa nie sięgają dalej. :)

@ Zbyszekg4 « pn 12:13 pm »

Czyli proroctwa z Daniela nie sięgają dalej niż do Grecji?

@ Rembov « pn 12:11 pm »
Zakres czasowy proroctw, które wskazujesz jako pasujące do papiestwa, w opisie królestw kończy się na państwie Greków. Happy?

@ Zbyszekg4 « pn 12:10 pm »

Od rana zadaję Ci te same pytania, odpowiesz? [uwzględnij też ostatnie, poparte wersetami]. Dzięki.

@ Rembov « pn 12:08 pm »
Nijak nie pasuje, bo się nie zgadza historia. No, chyba że będziesz ignorował niewygodne, bo obalające taką interpretację, fragmenty historii. No, to wtedy pasuje. :D

@ Zbyszekg4 « pn 12:01 pm »

Papiestwo super pasuje do treści proroctw! Zdejmij jarzmo poddaństwa papiestwu, to zobaczysz to...

@ Zbyszekg4 « pn 12:00 pm »

A co Rembov z Medami i Persami? Czy Biblia się myli? Kto napisał Księgę Daniela i kiedy? [nadal nie odpowiadasz, i do kiedy trwa proroczy jej czas?]

@ Rembov « pn 11:58 am »
A nie dopiero od V wieku.

@ Rembov « pn 11:58 am »
Sęk w tym, że, jak pisałem, historia pokazuje, że papiestwo NIE PASUJE do opisu małego rogu. Choćby dlatego, że instytucję Namiestnika Chrystusa powołał do istnienia Chrystus i trwa ona od początku istnienia Kościoła. :D

@ Zbyszekg4 « pn 11:58 am »

Rzecz w tym, że potomkowie tamtych protestantów już dawno odeszli od takiego rozumienia proroctw...

@ Zbyszekg4 « pn 11:57 am »

Ktoś więcej zaskoczony też?...

@ Zbyszekg4 « pn 11:55 am »

...zaskoczony?!?

@ Zbyszekg4 « pn 11:55 am »

Czas Efendii, abyś wiedział,że to nie KADS podał taką interpretację Daniela, że mały róg to papiestwo! Serio - tak wierzyli protestanci od dawna...

@ Zbyszekg4 « pn 11:52 am »

Efendi, no i po co ta zmiana tematu? No powiedz, po co?! Sam nie wiesz co myśleć o Danielu, więc ponieważ się nie znasz, to się wypowiesz... :hihi:

@ Efendi « pn 11:50 am »
Daniel Danielem, ale w Nowym Testamencie apostołowie pisali że powstaną zwodziciele i to też się spełniło np. Ellen White ;)

@ Zbyszekg4 « pn 11:48 am »

...a Daniel głupstwa napisał!

@ Zbyszekg4 « pn 11:48 am »

Jest to jedno mocarstwo w proroctwach Daniela! No chyba, że Boży Gabriel się pomylił... ;)

@ Zbyszekg4 « pn 11:47 am »

Ponawiam prośbę: Zajrzyj do Dan 5,28; 6,9; 6,16; 6,28; 8,20 - i zobacz, że prorok Daniel nie oddziela Medów od Persów!

@ Zbyszekg4 « pn 11:46 am »

Jesteś Rembov w błędzie co do Antiocha - pora na porzucenie pewnych przekonań (sam tekst biblijny im przeczy - widzisz to chyba, co?!)

@ Zbyszekg4 « pn 11:45 am »

ono zapanowało nad Babilonem, w niewolę którego trafił Daniel, i prorok oglądał upadek Babilonu, a nastanie Medo-Persji; potem przyszła Grecja, a jako 4 Imperium nastał żelazny Rzym (Antioch w żaden sposób nie pasuje do charakterystyki małego rogu!)

@ Zbyszekg4 « pn 11:43 am »

Było Imperium Medo-Perskie: http://www.histurion.pl/historia/staroz ... archa.html
@ Zbyszekg4 « pn 11:41 am »

Rembov, wizje z Dan 2; Dan 7 i Dan 8 są w zasadzie o tym samym: od czasów Daniela prorocza wizja sięga paruzji Mesjasza i nastania Bożego Królestwa. Dan 8 zaczyna się jednak nie od Babilonu (jak Dan 2 i Dan 7) ale od Medo-Persji bo Babilon już przeszedł do historii. Ale cały czas wszystkie te wizje prorocze obejmują ten sam temat i czas, a tylko poprzez akcentowanie pewnych kwestii, innymi obrazami jest wszystko opisane... [podobnie jest w Apokalipsie].

@ Zbyszekg4 « pn 11:30 am »

Zajrzyj do Dan 5,28; 6,9; 6,16; 6,28; 8,20 - i zobacz, że prorok Daniel nie oddziela Medów od Persów! [no ale Ty wierzysz, że Daniel nie spisał Księgi więc pewnie to bajka...]

@ Rembov « pn 11:28 am »
Miała miejsce, trzymając się tekstu, 2 lata później.

@ Rembov « pn 11:27 am »
A rozdział 8 to jest osobna wizja.

@ Zbyszekg4 « pn 11:26 am »

Co na to Boże Słowo?!?

@ Zbyszekg4 « pn 11:25 am »

A Gabriel co na to?!?

@ Rembov « pn 11:25 am »
Oddzielam, tak jak historia, dwa osobne królestwa: Medów i Persów (lata 700-550 p.n.e.) i Perskie (d 550 do 330 p.ne.)

@ Zbyszekg4 « pn 11:23 am »

Ty oddzielasz Medów od Persów! Toś mądrzejszy od anioła Gabriela! :hihi: Dan 8:20 bt5 "(20) Baran, którego widziałeś z dwoma rogami, [oznacza] królów Medów i Persów."

@ Rembov « pn 11:21 am »
Czwartym jest Grecja, a mały róg jest obrazem Antiocha IV Epifanesa.

@ Rembov « pn 11:20 am »
Jest naciągnięte, a nie udowodnione. A zignorowanie imperium perskiego, aby jako czwarte królestwo wypadł Rzym, to zwykłe naciąganie faktów.

@ Zbyszekg4 « pn 11:20 am »

A Rzym jest ujęty w Danielu?

@ Zbyszekg4 « pn 11:19 am »

Nie ze wszystkim się zgadzam z tym, co podano w artykule powyżej przeze mnie podanym; np. kwestia Antiocha. Na szybko wyszukałem, i nie dopatrzyłem tego, ale generalnie papiestwo jest tam udowodnione.

@ Rembov « pn 11:14 am »
Czwarte imperium to GRECJA.

@ Rembov « pn 11:13 am »
Były dwa imperia. Jak czytałeś historię? Medów i Persów w latach 700-550 p.n.e. i Perskie od 550 do 330 p.ne.

@ Zbyszekg4 « pn 11:11 am »

A opis czwartego imperium w Danielu pasuje do Persów? Imperium Medo-Perskie jest ujęte w proroctwie jako II Imperium.

@ Zbyszekg4 « pn 11:10 am »

Nie odpowiesz! To w Twoim stylu... :nerwus:

@ Zbyszekg4 « pn 11:06 am »

odpowiesz mi?

@ Rembov « pn 11:06 am »
Twórcy tych rewelacji zignorowali Imperium Perskie istniejące w latach 550-330 p.n.e., bo nie mogli by wskazać Rzymu jako tego, które obrazuje czwarta bestia

@ Zbyszekg4 « pn 11:03 am »

odpowiesz mi?

@ Rembov « pn 11:01 am »
Nie potwierdza. Na przykład Imperium zachodniorzymskie podzielono na 9, a nie 10 państw. :D

@ Zbyszekg4 « pn 11:01 am »

Do kiedy one czasowo sięgają?

@ Zbyszekg4 « pn 11:01 am »

Rembov, kiedy spisano proroctwa Daniela?

@ Zbyszekg4 « pn 11:00 am »

żadne gdybanie!! Historia potwierdza taką interpretacje!

@ Rembov « pn 10:59 am »
Rewelacje, bo większosć to gdybanie co też ktoś uważa

@ Zbyszekg4 « pn 10:55 am »
możesz też oglądać: https://www.youtube.com/watch?v=rfjVpTQYOeI

@ Zbyszekg4 « pn 10:52 am »

Rewelacją by było utożsamienie Małego rogu z np. Chinami, albo z Trampem... :hihi:

@ Zbyszekg4 « pn 10:52 am »

Rewelacje?! Chopie, toż to żadne rewelacje!! O czym Ty mówisz?...

@ Rembov « pn 10:51 am »
Właśnie sobie przeglądam te rewelacje.

@ Zbyszekg4 « pn 10:51 am »

No to szkoda czasu na dalsze pisanie z Tobą, cześć

@ Zbyszekg4 « pn 10:50 am »

NIE! Prawda?

@ Zbyszekg4 « pn 10:50 am »

Przeczytasz treść wyżej podaną?

@ Zbyszekg4 « pn 10:49 am »

Nie koleś, tak wierzyli protestanci, dawno przed adwentystami!

@ Rembov « pn 10:48 am »
Nie mogłeś tak od razu napisać, że po prostu tak głoszą adwentyści i przyjąłeś tę interpretację od nich?

@ Zbyszekg4 « pn 10:48 am »

To TY się migasz, kolego :-)

@ Zbyszekg4 « pn 10:48 am »

Papiestwo w proroctwie Daniela – Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego http://zboryboze.pl/?page_id=754

@ Rembov « pn 10:47 am »
Skończ z wymigiwaniem się i zdradź wreszcie jaka to ścieżka rozumowania doprowadziła cie do wniosku, że mały róg symbolizuje papiestwo.

@ Zbyszekg4 « pn 10:46 am »

I jeszcze powiedz: Kiedy spisano Księgę Daniela?

@ Zbyszekg4 « pn 10:45 am »

Najpierw mi rzeknij: dokąd sięga proroctwo Daniela? A potem ja ci dam materiały o tym jak wierzono od dawna nt papiestwa...

@ Zbyszekg4 « pn 10:42 am »

i to nie ja wymyśliłem coś!

@ Zbyszekg4 « pn 10:42 am »

moje pytani o zakres czasu jest na miejscu - Ty się migasz od ustalenia wstępnych założeń

@ Zbyszekg4 « pn 10:40 am »

a obejrysz materiały, które mogę wyszukać?

@ Rembov « pn 10:39 am »
Zbyszekg4 pisze:
i wciąż się nie wypowiadasz o zakres czasowy Daniela... Czemu?
- bo to twoja próba odejścia od kwestii, którą poruszyłeś. :D

@ Rembov « pn 10:38 am »
Nic nie muszę szkukać. Skoro napisałeś, że mały róg to symbol papiestwa, to teraz wskaż przesłanki, które przemawiają za taką interpretacją.

@ Zbyszekg4 « pn 10:36 am »

i wciąż się nie wypowiadasz o zakres czasowy Daniela... Czemu?

@ Zbyszekg4 « pn 10:35 am »

Rembov, możesz sam poszukać, bo to nie jest wiadomość z wczoraj, że Mały róg w Danielu to papiestwo. Już przed adwentystami tak wierzono. Żadna nowość; że to cię dziwi, tzn, że nie znasz tematu...

@ Rembov « pn 10:23 am »
@Zbyszekg4 : ślicznie się wymigujesz od odpowiedzi na to, skąd wytrzasnąłeś swoją interpretację Księgi Daniela. :D

@ Zbyszekg4 « pn 10:00 am »

Teraz oglądam to : https://www.youtube.com/watch?v=QDvrjncRYG8

@ Zbyszekg4 « pn 10:00 am »

A mnie interesuje co myślisz o zakresie proroczym tej Księgi?

Rembov « pn 9:55 am »
Mnie bardziej intryguje jakim cudem doszedłeś do wniosku, że mały róg z proroctw Daniela to obraz papiestwa. :)


Można się dalej oddać tu dyskusji... Zapraszam!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 26 gru 2016, 12:39

Koszmarnie się czyta w odwróconej kolejności. :(


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Torcik » 26 gru 2016, 13:16

Siódmy rozdział Dan. to liczne mocarstwa światowe, a to czwarte, rzymskie już było raz i będzie (być może chodzi o UE?). W każdym razie raczej dotyczy to spraw państwowych, a nie religijnych. Coś chyba mieszasz. Warto dodać, że podobny wydźwięk ma roz.2.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 13:55

Rembov pisze:Koszmarnie się czyta w odwróconej kolejności. :(

Racja, dlatego "walczyłem", aby czat był pisany od góry do dołu i jest tam taka opcja do wyboru (chyba nawet Ty ją wskazałeś?).

Rembov, odnośnie papiestwa w Księdze Daniela, to czwarta bestia z Dan 7 nie jest papiestwem - ona w pierwszym rzędzie dotyczy Rzymu Cesarskiego, i jako "żelazne" Imperium doskonale pasuje do opisu!
Ale nagle Daniel widzi, że na głowie tej bestii wyrasta mały róg - a więc czasowo jest to dalej niż początek tej bestii; charakterystyka tego rogu PASUJE do papiestwa, tej organizacji, która na gruncie biblijnego chrześcijaństwa, zbudowała odstępczy system religijno-państwowy.
I tyle...

Gdybyś mi w końcu odpowiedział czemu nie widzisz proroctw Daniela dalej niż do czasów Grecji, choć np. w Dan 7 jest jasno pokazane Boże Królestwo, to byłbym wdzięczny, bo nie mogę tego zrozumieć, że można tylko do Grecji proroctwa widzieć...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 13:57

Torcik pisze:W każdym razie raczej dotyczy to spraw państwowych, a nie religijnych. Coś chyba mieszasz.

To poczytaj Dan 7 i zobacz, że wątek religijny jest tam mocny!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 26 gru 2016, 14:02

Zbyszekg4 pisze:Rembov, odnośnie papiestwa w Księdze Daniela, to czwarta bestia z Dan 7 nie jest papiestwem

I co z tego? To, że twierdzisz, że papiestwo opisuje mały róg też nie pasuje. :D

Ale nagle Daniel widzi, że na głowie tej bestii wyrasta mały róg - a więc czasowo jest to dalej niż początek tej bestii; charakterystyka tego rogu PASUJE do papiestwa, tej organizacji, która na gruncie biblijnego chrześcijaństwa, zbudowała odstępczy system religijno-państwowy.

Jak się zignoruje pierwsze wieki istnienia urzędu Namiestnika Chrystusa (ok. 30-33 n.e. - V wiek n.e.), a to właśnie robisz, oraz przestanie zwracać uwagę, że papiestwo nie zniszczyło żadnego królestwa, to "pasuje". :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Samolub » 26 gru 2016, 14:38



Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 14:59

Papiestwo do spółki z politycznymi siłami, którymi kierowało (żaden król na tronie w Europie nie mógł być osadzony bez zgody papieża), świetnie wpisuje się w charakterystykę małego rogu!

A co z moimi pytaniami, kolego Rembovie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: konia_z_rzedem » 26 gru 2016, 15:03

Myślę, że przede wszystkim należy domyśleć się, o co Bogu tak na prawdę chodzi. Bo fakt przekazania władzy Piotrowi nie podlega wątpliwości. Ba, w historii miało miejsce zdarzenie, że w czasie wyboru głowy Kościoła na jednym z kandydatów usiadła gołębica (a nie kupczono stanowiskami jak to miało miejsce w średniowieczu).

Myślę też, że jeżeli Jezus posłał listy do siedmiu kościołów, to należy te listy odczytywać jako wskazówkę, jak mamy badać kondycję danego kościoła i na co Bóg rzeczywiście zwraca uwagę.

A czemu do czwartej bestii pasuje Imperium Rzymskie? Jeden z pastorów twierdzi, że podpowiedzi udziela posąg, który śnił się Nabuchodonozorowi, a mianowicie to, że golenie były z żelaza (co ma nawiązywać do podziału Imperium na dwie części, czego nie ma w opisie czwartej Bestii). No dobra, mamy jeszcze Medo-Persję (piersi i ramiona). A czy Grecja (brzuch i biodra) pasuje w takim razie skoro później podzieliła się na cztery państwa? Nie koniecznie.

No ale patrząc na chronologię imperiów no to na pierwszy rzut oka nasuwa się Imperium Rzymskie jako czwarta bestia. Jest to jedyne znaczące imperium, które powstało bezpośrednio po imperium Aleksandra Macedońskiego. Raz że uległo podziałowi, dwa pojawiły się w jego miejscu inne państwa, które raz zachowywały unię, a czasami tłukły się między sobą i próbowały nawiązywać do czwartej bestii (Benito Mussolini i jego chęć odrodzenia Imperium Rzymskiego, Święte Imperium Rzymskie, tytuł cesarza, teraz mamy UE). Kolejnym powodem, dla którego nie można nazwać czwartej bestii Imperium Greckim jest to, że trzecia Bestia miała cztery głowy, co nawiązuje do późniejszego podziału imperium Aleksandra Macedońskiego na cztery królestwa. Dlatego Mały Róg musiał powstać po imperium, które nastąpiło po Grecji. Ba, Imperium Rzymskie tak jak i poprzednie imperia z tego posągu też dokonało podboju Izraela.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 26 gru 2016, 15:16

Zbyszekg4 pisze:Papiestwo do spółki z politycznymi siłami, którymi kierowało (żaden król na tronie w Europie nie mógł być osadzony bez zgody papieża), świetnie wpisuje się w charakterystykę małego rogu!

Guzik się wpisują, bo w proroctwie napisali, że mały róg zniszczy trzy wcześniejsze, a nie że podpuści kogoś do ich znisczenia. :D

Poza tym nadal dopasowujesz sobie wybrane fakty do przyjętej tezy. Według Daniela mały róg pojawił się po dziesięciu dużych i zniszczył trzy z nich. Według ciebie te 10 rogów to państwa, które powstały na skutek rozpadu Cesarstwa Zachodniorzymskiego w roku 476. Skąd inąd wiemy, że instytucja Namiestnika Chrystusa powstała około roku 30-33 n.e. W efekcie twoja to nie przejdzie, Zbyszku. Zwykła chronologia wydarzeń nie pozwala na przyjęcie tej interpretacji. :D


A co z moimi pytaniami, kolego Rembovie?

Już Ci odpowiedziałem:
@ Rembov « pn 1:32 pm »
Nie odpowiadam na pytania, które mając na celu uniknięcie konieczności wyjaśnienia niewygodnych kwestii i rozmywanie tematu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 15:23

Ja bym się tego jednego chciał dowiedzieć od Rembova: Na jakiej podstawie on uważa, że proroczy czas w Danielu kończy się na Grecji, skoro są tam wersety mówiące o nastaniu Bożego panowania/Bożego Królestwa, całkowicie zastępującego wszystkie ziemskie królestwa?
[a gdyby przy okazji napisał: Kto i kiedy napisał Księgę Daniela, to bym był zadowolony]

Zadałem powyższe pytania, a tu Rembov już coś napisał, wiec na próżno pytam... Szkoda, że nie można z nim normalnie ustalić ważnych wstępnych informacji...

Nie masz racji, Rembovie, ale stratą czasu jest tłumaczenie tego, skoro się upierasz, że poza Grecję czas proroctw nie sięga!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2016, 15:34

Rembov pisze:Zbyszekg4 pisze:
Papiestwo do spółki z politycznymi siłami, którymi kierowało (żaden król na tronie w Europie nie mógł być osadzony bez zgody papieża), świetnie wpisuje się w charakterystykę małego rogu!

Guzik się wpisują, bo w proroctwie napisali, że mały róg zniszczy trzy wcześniejsze, a nie że podpuści kogoś do ich znisczenia.

Nie zauważasz faktu, że mały róg nie widnieje w proroctwie jako coś zupełnie samodzielnego (jak inne bestie) - on WYRASTA na głowie 4 bestii, po czym ta bestia nie znika, a róg nie działa z dala od niej...!

Czwarta bestia z Daniela dotyczy początkowo Rzymu pogańskiego, a dopiero potem na jego terytorium, na jego w pewnym sensie gruzach, wyrasta siła papieskiego Rzymu, który trwa do dziś [popełniasz błąd zrównując struktury pierwotnego Kościoła z papiestwem, które jest odstępczą - w proroctwach zapowiedzianą - siłą; Chrystus nie założył papiestwa - ono powstało później, gdy już pogański Rzym się do upadku pochylił, a masa odstępczych nauk weszła do Kościoła Apostolskiego].

Rembov pisze:@ Rembov « pn 1:32 pm »
Nie odpowiadam na pytania, które mając na celu uniknięcie konieczności wyjaśnienia niewygodnych kwestii i rozmywanie tematu.

Gdybyś odpowiedział, to byśmy mieli jakieś ważne wstępne założenia, a tak to się nijak nie zrozumiemy! Ale wola Twoja... :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Samolub » 26 gru 2016, 16:14

Proroctwa są tak szczegolowe że tylko ślepy może nie zauważyć o co chodzi. Obecnie studiuje zagadnienie dotyczące 4 jeźdźców z Apokalipsy i przecież nie robię tego tylko poprzez Pismo, bo Pismo opisuje rzeczywistość wokół nas oraz tą która ma nastac. Więc nie wiem skąd to oburzenie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Rembov » 26 gru 2016, 16:18

Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:Zbyszekg4 pisze:
Papiestwo do spółki z politycznymi siłami, którymi kierowało (żaden król na tronie w Europie nie mógł być osadzony bez zgody papieża), świetnie wpisuje się w charakterystykę małego rogu!

Guzik się wpisują, bo w proroctwie napisali, że mały róg zniszczy trzy wcześniejsze, a nie że podpuści kogoś do ich znisczenia.

Nie zauważasz faktu, że mały róg nie widnieje w proroctwie jako coś zupełnie samodzielnego (jak inne bestie) - on WYRASTA na głowie 4 bestii, po czym ta bestia nie znika, a róg nie działa z dala od niej...!

Co również przeczy tezie, że czwartą bestią jest Rzym, a małym rogiem papiestwo. Cesarstwo Rzymskie zniknęło, a papiestwo nigdy nie było jego częścią. :)

Czwarta bestia z Daniela dotyczy początkowo Rzymu pogańskiego, a dopiero potem na jego terytorium, na jego w pewnym sensie gruzach, wyrasta siła papieskiego Rzymu, który trwa do dziś

"Papieski Rzym", przyjmując to określenie jako miasto, które jest siedzibą papieży, powstał w momencie, kiedy święty Piotr objął biskupstwo w tym mieście, a nie po upadku ("na gruzach") Imperium Rzymskiego.

[popełniasz błąd zrównując struktury pierwotnego Kościoła z papiestwem, które jest odstępczą - w proroctwach zapowiedzianą - siłą; Chrystus nie założył papiestwa - ono powstało później, gdy już pogański Rzym się do upadku pochylił, a masa odstępczych nauk weszła do Kościoła Apostolskiego].

Wybacz, ale to, co napisałeś, kolejny raz pokazuje, że przebierasz historię i wybierasz sobie z niej to, co ci pasuje do przyjętych tez. Nie mówiąc już o tym, że masz totalnie spaczone poglądy na temat tego, kiedy powstała instytucja Namiestnika Chrystusa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Mały róg w Księdze Daniela

Postautor: Dzik » 26 gru 2016, 16:46

Rembov pisze:"Papieski Rzym", przyjmując to określenie jako miasto, które jest siedzibą papieży, powstał w momencie, kiedy święty Piotr objął biskupstwo w tym mieście, a nie po upadku ("na gruzach") Imperium Rzymskiego. (...)
Wybacz, ale to, co napisałeś, kolejny raz pokazuje, że przebierasz historię i wybierasz sobie z niej to, co ci pasuje do przyjętych tez. Nie mówiąc już o tym, że masz totalnie spaczone poglądy na temat tego, kiedy powstała instytucja Namiestnika Chrystusa.

Rembov proszę cię poczytaj trochę książek historycznych tych nie katolickich jeśli takowe niespalone jeszcze znajdziesz, a najlepiej poczytaj Biblię. Wtedy się dowiesz że "święty" Piotr nie objął żadnego biskupstwa w Rzymie, ba nawet nie był w Rzymie. Przestań proszę powtarzać jak zindoktrynowany młody adept fałszywą, spisaną ponownie historię katolicką na temat pierwszych wieków ale poczytaj jak było naprawdę:
CZY PIOTR BYŁ PIERWSZYM PAPIEŻEM?


STOJĄCYM NA CZELE kościoła rzymskokatolickiego jest papież Rzymu. Ten człowiek – zgodnie z katolicką nauką – jest ziemską głową kościoła i spadkobiercą apostoła Piotra.
Zgodnie z tą wiarą, Chrystus namaścił Piotra jako pierwszego papieża, a ten poszedł do Rzymu i służył w tym charakterze przez dwadzieścia pięć lat. Od niego, twierdzi się, sukcesja papieży kontynuowana jest po dziś dzień – i jest to bardzo ważna część rzymskokatolickiej doktryny. Lecz czy Chrystus wyznaczył jednego człowieka ażeby był ponad wszystkimi innymi w jego kościele? Czy założył urząd papieski? Czy mianował Piotra Najwyższym Kapłanem?
Zgodnie z Pismem Świętym „CHRYSTUS jest GŁOWĄ Kościoła” (Efezjan 5:23) – NIE PAPIEŻ!
Jakub i Jan pewnego razu przyszli do Jezusa, prosząc aby jeden mógł zająć miejsce po jego prawej ręce, a drugi po jego lewej ręce w królestwie. (We wschodnich królestwach dwóch najważniejszych ministrów stanu, posiadających najwyższą władzę po królu, zajmowało te pozycje.) Jeżeli to, co twierdzi rzymski katolicyzm jest prawdą, to wydaje się, że Jezus powinien wyjaśnić iż dał miejsce po swojej prawicy Piotrowi i nie zamierza stwarzać żadnego stanowiska po lewej! Lecz przeciwnie, oto jaka była odpowiedź Jezusa: „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. NIE TAK BĘDZIE MIĘDZY WAMI” (Ew. Marka 10:35-43). Oczywiście to wyjaśnienie kłóci się z pomysłem, że jeden z nich miał być Papieżem rządzącym ponad wszystkimi innymi w kościele jako Biskup biskupów!
Jezus dalej nauczał idei równości ostrzegając uczni przed używaniem pochlebczych religijnych tytułów takich jak „Ojciec” (słowo papież znaczy „ojciec”), „Nauczyciel” (słowo rabbi znaczy „nauczyciel”) lub „Mistrz”. „JEDEN jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem [religijnym]; JEDEN bowiem jest Ojciec wasz – Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami [duchowymi], bo JEDEN jest tylko wasz mistrz, Chrystus.” (Ew. Mat. 13:4-10).
Lecz rzymscy katolicy są uczeni, że Piotrowi dano taką wyniosłą pozycję iż cały kościół został zbudowany na nim! Tym wersetem, który jest wykorzystywany do podparcia tego twierdzenia jest fragment z Ew. Mateusza 16:18: „Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”.
Jeżeli jednak spojrzymy na ten werset w jego kontekście, to możemy zobaczyć, że kościół nie został zbudowany na Piotrze, ale na CHRYSTUSIE. W wersetach dokładnie poprzedzających to zdanie, Jezus zapytał uczni za kogo uważają go ludzie. Niektórzy mówili, że jest Janem Chrzcicielem; drudzy ? że Eliaszem; inni myśleli, że jest Jeremiaszem lub jednym z proroków. Wtedy Jezus zapytał: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Na to Piotr odpowiedział: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego”. Wtedy to Jezus powiedział: „A ja też powiadam, żeś ty jest Piotr [„Piotr” to po grecku petros, co znaczy – kamyk, skała], a na tej opoce [„opoka” to po grecku petra, co znaczy – masa skalna, wielki fundament opoki prawdy, którą Piotr właśnie wyraził] zbuduję kościół mój”. Prawdziwym fundamentem na którym zbudowano kościół jest sam Chrystus, nie Piotr. To jest, rzeczywiście, kościół Chrystusowy – nie „Piotrowy”!4
Piotr sam stwierdził, że Chrystus jest tym fundamentalnym kamieniem, KAMIENIEM węgielnym (1 Piotra 2:4-8). On mówi o Chrystusie, że jest tym „KAMIENIEM, odrzuconym przez budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia” (Dzieje 4:11-12). Kościół został zbudowany na Chrystusie. On jest tym prawdziwym fundamentem i nie ma żadnego innego fundamentu: „Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest JEZUS CHRYSTUS” (1 Kor. 3:11).
Kiedy Jezus mówił o budowaniu swego kościoła na opoce, uczniowie nie przyjęli tego jako wywyższenia Piotra, ażeby był ich papieżem, gdyż dwa rozdziały dalej zapytali Jezusa, który znich jest NAJWIĘKSZY (Ew. Mat. 18:1). Gdyby Jezus uczył, że kościół będzie zbudowany na Piotrze, uczniowie automatycznie wiedzieliby kto jest największy pomiędzy nimi!
Faktycznie, to nie było aż do czasów Kaliksta, który był biskupem Rzymu od 218 do 223 roku, ażeby werset z Ew. Mateusza 16:18 był wykorzystywany jako próba udowodnienia, że kościół zbudowano na Piotrze i że biskup Rzymu jest jego sukcesorem.
Jeżeli spojrzymy uważnie na Piotra w Piśmie, to staje się oczywiste, że on nie był papieżem!
1. Piotr był ŻONATY. Fakt, że Piotr był żonatym człowiekiem nie harmonizuje z katolickim stanowiskiem iż papież ma być nieżonaty. Biblia Święta mówi nam, że matka żony Piotra została uzdrowiona z gorączki (Ew. Mat. 8:14). Oczywiście nie byłoby „teściowej Piotra” gdyby Piotr nie miał żony! Nawet lata później, Paweł uczynił stwierdzenie, które pokazuje, że apostołowie – łącznie z Kefasem – mieli żony. „Czy nie wolno nam zabierać z sobą – pyta Paweł – ŻONY CHRZEŚCIJANKI, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?” (1 Kor. 9:5 BB). Kefas to było aramejskie imię Szymona Piotra (Ew. Jana 1:42).
2. Piotr nie pozwolił ludziom, aby oddawali mu POKŁON. Kiedy Piotr przyszedł do jego domu, „Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. Piotr podniósł go ze słowami: ‘Wstań, ja też jestem człowiekiem’.” (Dzieje 10:25-26). To było całkiem różne od tego, co powiedziałby papież, gdy ludzie klękają przed nim i oddają mu pokłony.
3. Piotr nie równał TRADYCJI ze spisanym Słowem Boga. Przeciwnie, Piotr miał małą wiarę w religijne tradycje „odziedziczone po przodkach” (1 Piotra 1:18). Jego kazanie w Dniu Pięćdziesiątnicy wypełnione było Słowem Boga, a nie tradycjami ludzkimi. Kiedy ludzie pytali, co powinni uczynić, ażeby zostali usprawiedliwionymi u Boga, Piotr nie powiedział im, aby wylano na nich odrobinę wody lub by zostali pokropieni. Zamiast tego rzekł: „Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was OCHRZCI SIĘ W IMIĘ JEZUSA Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.” (Dzieje 2:38).
4. Piotr nie był papieżem, gdyż nie ubierał żadnej KORONY [„tiary”]. Piotr sam wyjaśnił, że gdy objawi się Najwyższy Pasterz – Chrystus – WTEDY otrzymamy „koronę chwały” (1 Piotra 5:4 BG). Ponieważ Chrystus jeszcze się nie objawił się po raz drugi, korona, którą nosi papież nie jest tą nadaną mu przez Chrystusa. Jednym słowem, Piotr nigdy nie czynił tego, co czyni papież; nigdy nie ubierał się tak, jak ubiera się papież; nigdy nie mówił tak, jak mówi papież; nigdy nie pisał tego, co pisze papież, a ludzie nie poczytywali go za papieża!
Z całym prawdopodobieństwem, w bardzo wczesnym okresie kościoła, Piotr MIAŁ najbardziej widoczną posługę pomiędzy apostołami. To Piotr był tym, który wygłosił pierwsze kazanie po wylaniu Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy i 3.000 „tych, którzy dostępowali zbawienia” zostało dodanych dla Pana. Później, to Piotr był tym, który pierwszy zaniósł ewangelię do pogan. Gdziekolwiek znajdujemy listę dwunastu apostołów w Biblii, imię Piotra jest zawsze wymienione jako pierwsze (Mt 10:2; Mk 3:16; Łk 6:14; Dz 1:13). Lecz żaden z tych faktów – przy najwyższym wysiłku wyobraźni – nie wskazuje, że Piotr był Papieżem albo powszechnym Biskupem biskupów!
Podczas gdy Piotr wydaje się odgrywać najbardziej znaczącą rolę pomiędzy apostołami z samego początku, później, to PAWEŁ wydaje się mieć najbardziej znaczącą posługę. Jako pisarz Nowego testamentu Paweł napisał 100 rozdziałów z 2.325 wersetami, podczas gdy Piotr napisał tylko 8 rozdziałów ze 166 wersetami.
Paweł mówił o Jakubie, Piotrze i Janie jako o filarach kościołach (Gal. 2:9). Niemniej, on mógł powiedzieć: „W NICZYM przecież nie byłem mniejszy od ‘wielkich apostołów’” (2 Kor. 12:11). Lecz jeżeli Piotr był Najwyższym Kapłanem, Papieżem, to oczywiście Paweł byłby mniejszy od niego! Pewnego razu Paweł napomniał Piotra „wobec wszystkich” i „otwarcie mu się sprzeciwił, bo na to zasłużył” (Gal. 2:11-14). To są dziwne słowa, jeżeli Piotr byłby uznawany za „nieomylnego” papieża!
Paweł został nazwany „apostołem pogan” (Rzym. 11:13), podczas gdy posługa Piotra była początkowo skierowana do Żydów (Gal. 2:7-9). Ten fakt – sam w sobie – wydaje się wystarczający aby pokazać, że Piotr nie był biskupem Rzymu, gdyż Rzym był pogańskim miastem (por. Dzieje 18:2). Wszystko to jest rzeczywiście wielce znaczące kiedy uwzględnimy, że cały szkielet rzymskiego katolicyzmu opiera się na twierdzeniu, iż Piotr był pierwszym rzymskim biskupem!
Nie ma żadnego dowodu, mówiąc biblijnie, że Piotr choćby przechodził obok Rzymu! Czytamy o jego podróżach do Antiochii, Samarii, Joppy, Cezarei i innych miejsc – ale nie do Rzymu! To jest dziwne ominięcie, szczególnie iż Rzym był poczytywany za najważniejsze miasto świata!
Encyklopedia Katolicka (w artykule: „Piotr”) podkreśla, że tradycja wierząca iż Piotr był biskupem Rzymu przez dwadzieścia pięć lat – pojawiła się nie wcześniej niż w trzecim wieku. Te lata zawierałyby się (jak wierzył Hieronim) pomiędzy 42 i 67 rokiem n.e. Lecz ten punkt widzenia stwarza poważne problemy. Około roku 44 Piotr był na soborze w Jezuzalem (Dzieje 15). Około 53 roku Paweł gościł go w Antiochii (Gal. 2:11). Około 58 roku Paweł napisał swój list do chrześcijan w Rzymie, w którym przesłał pozdrowienia dla 27 osób, LECZ NIGDZIE NIE WYMIENIŁ PIOTRA! Wyobraź sobie misjonarza piszącego do kościoła i pozdrawiającego dwudziestu siedmiu wiernych po imieniu, lecz nigdzie nie wspominającego pastora!
Załączona fotografia pokazuje statuę, przypuszczalnie Piotra, która jest postawiona w bazylice św. Piotra w Rzymie. (Dokładne miejsce zaznaczone jest na planie w rozdziale 5.) Widziałem na własne oczy długie kolejki ludzi czekających, by przejść przed posągiem i pocałować jego stopę (lecz więcej o tym później).
1 Tylko Kościół Chrystusa: Kościół Niebiański gromadzący w niebie – od prawie dwu tysięcy lat – święte dzieci Boże, powinien być pisany z dużej litery; wywyższenie jednego ziemskiego kościoła („Kościoła”) ponad inne kościoły chrześcijańskie lub inne religie – prowadziło zawsze do fanatyzmu i religijnych wojen.
2 Niestety w tłumaczeniach polskich nie użyto dużych liter jak w angielskim tłumaczeniu „Biblii Króla Jakuba” (KJV).

3 już w 5 wieku biskup Rzymu był najbogatszym człowiekiem w całym Imperium, zaś w średniowieczu 1/3 całej ziemi uprawnej w Europie – wraz z niewolniczo „przypisanymi do ziemi” chłopami – należała do rzymskokatolickiego duchowieństwa. Karlheinz DESCHNER, Opus diaboli, str. 128 i 51.
4 [Sam Piotr (Petros - kamyk) pamiętał słowa Jezusa, że „wy wszyscy braćmi jesteście” i że każdy z wierzących jest jednym z wielu „kamieni” tworzących Kościół Chrystusa: „ wy również, niby żywe KAMIENIE, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo” – przyp. tłum.]
R.E Woodrow Tajemnicza Religia Babilonu



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości