Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: Rembov » 09 lut 2017, 20:24

Adalbertus pisze:Nie mogę wypowiadać w imieniu całego KWCh.


Napisałem Ci w co wierzę i tak naucza się w moim zborze.

O, a to ciekawe. Nie istnieje jedno oficjalne nauczanie na ten temat, które obowiązuje w całym KWCh, że nie jesteś w stanie wypowiedzieć się na ten temat i możesz opowiedzieć jedynie o sobie i swoim zborze?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: Rembov » 09 lut 2017, 20:26

jj pisze:Tak, takie jest nauczanie w KWCH i w pozostalych Zborach Braterskich na calym swiecie. Pan Jezus powroci na ziemie "widzialnie" i spektakularnie. Zanim to nastapi, pochwyci swoj Kosciol (Oblubienice) do domu ojca, ktory przygotowal "Wesele Baranka".

Napiszę to jeszcze raz, aby mieć pewność, że dobrze zrozumiałem:

Chrystus zabierze swój Kościół do nieba PRZED swoim powrotem na ziemię w sposób widzialny.

Tak wierzycie?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: Zbyszekg4 » 09 lut 2017, 20:27

Rembov pisze:
Adalbertus pisze:Nie mogę wypowiadać w imieniu całego KWCh.


Napisałem Ci w co wierzę i tak naucza się w moim zborze.

O, a to ciekawe. Nie istnieje jedno oficjalne nauczanie na ten temat, które obowiązuje w całym KWCh, że nie jesteś w stanie wypowiedzieć się na ten temat i możesz opowiedzieć jedynie o sobie i swoim zborze?

A jednocześnie przychodzi jj i pisze:
jj pisze:Tak, takie jest nauczanie w KWCH i w pozostalych Zborach Braterskich na calym swiecie. Pan Jezus powroci na ziemie "widzialnie" i spektakularnie. Zanim to nastapi, pochwyci swoj Kosciol (Oblubienice) do domu ojca, ktory przygotowal "Wesele Baranka". Jest to zgodne z Biblia i z zydowska tradycja, w ktorej pan mlody opuszczal oblubienice zeby przygotowac mieszkanie w domu ojca. Powracal nastepnie o polnocy i "porywal" panne mloda, zeby "gdzie on jest" i ona byla.

Tak, takie jest nauczanie w KWCH i w pozostalych Zborach Braterskich na calym swiecie.
Może Adalbertus o tym nie wie?... :zhm:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 20:30

Zbyszekg4 pisze:Tak, takie jest nauczanie w KWCH i w pozostalych Zborach Braterskich na calym swiecie.
Może Adalbertus o tym nie wie?... :zhm:
Cały czas trolujesz Zbyszku, do spółki z Rembovem; czym innym jest nauczanie w zborach a czym innym jest "oficjalna nauka" której nie ma, bo nie ma władzy kościelnej czego ty i Rembov nie potraficie zrozumieć, albo rozumiecie i trolujecie ile wlezie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: Adalbertus » 09 lut 2017, 20:41

Tak, takie jest nauczanie w KWCH i w pozostalych Zborach Braterskich na calym swiecie.
Może Adalbertus o tym nie wie?... :zhm:


Adalbertus nie wie i nie musi wiedzieć.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: Zbyszekg4 » 09 lut 2017, 20:46

To jedna z najdziwniejszych dyskusji w jakiej brałem udział... Już pora iść stąd bo to niezdrowe jest.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: jj » 09 lut 2017, 20:48

Zbyszekg4 pisze:Już strach usta otworzyć... To choć jj powiedz, czy to będzie "sekretne" czy nie, co opisałeś?

Otwieraj usta, ale nie manipuluj.
Powrot Pana Jezusa na ziemie ze wszystkimi swietymi bedzie wielkim, jawnym dla calego swiata wydarzeniem.
Innym wydarzeniem bedzie pochwycenie Oblubienicy i jest ono opisane w kilku miejscach, i mozesz sobie przeczytac.
Jesli rozwoj wydarzen na swiecie bedzie akcelerowal w takim tepie, to nikt nie zwroci uwagi na znikniecie malej trzodki. Dzisiaj znika dziesiatki tysiecy ludzi w calym swiecie, a ty nic o tym nie wiesz. Pan zadba o to, zeby uniknac katastrof. Nie myslisz, ze ma On taka moc?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: Rembov » 09 lut 2017, 20:51

jj, odpowiedz na ten post: viewtopic.php?p=519191#p519191


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: jj » 09 lut 2017, 21:04

Rembov pisze:jj, odpowiedz na ten post: viewtopic.php?p=519191#p519191


Nie, zle zrozumiales.

(16) Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. (17) Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. (18) Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami!
(1 List do Tesaloniczan 4:16-18, Biblia Tysiąclecia)


... i TAK, przed swoim powrotem na ziemie ze wszystkimi swietymi.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: Rembov » 09 lut 2017, 21:05

To jak powinienem zrozumieć? Bo to wywnioskowałem z twojej wypowiedzi.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Futuryzm. Dyspensacjonalizm. Skryte porwanie Kościoła. Pochodzenie i znaczenie terminów.

Postautor: jj » 09 lut 2017, 21:35

Zbyszekg4 pisze:To jedna z najdziwniejszych dyskusji w jakiej brałem udział... Już pora iść stąd bo to niezdrowe jest.

Niezdrowe, bo trujesz. Konsekwentnie manipulujesz, insynuujesz i liczysz na to, ze zdyskredytujesz oponenta. Tak, to jest chore. Nie ma w tym zadnego dazenia do wylonienia prawdy, a jest walka o to, czyja religia jest lepsza. To sa marginalne sprawy, ale ty poswiecasz cale noce na zgromadzenie amunicji. A kiedy juz strzelisz sobie w kolano, to meczennika grasz przed wyimaginowana publicznoscia. Wydoroslej w koncu.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości