Czy Bóg urodził Marie ?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych

Czy Bóg zrodził Marie ?

Tak
0
Brak głosów
Nie
4
67%
Nie wiem
2
33%
 
Liczba głosów: 6
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: nadrozd » 16 lut 2017, 15:13

Jak w temacie. O odpowiedzi proszę WYŁĄCZNIE osoby będące katolikami*.

*czyli takich co należą do kościoła powszechnego.
Bo nie ma żyda ani greka.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: Rembov » 16 lut 2017, 15:20

Święta Anna.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: nadrozd » 16 lut 2017, 15:43

no każdy chrześcijanin musiał sie z mamy narodzić cielśnie....
ale ja sie pytam o co innego

Czy z Boga Maria sie nie narodziła nigdy ?
nie jest Maria Nowo narodzona ?

hmmm.....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: Torcik » 16 lut 2017, 19:11

nadrozd pisze:Jak w temacie. O odpowiedzi proszę WYŁĄCZNIE osoby będące katolikami*.

*czyli takich co należą do kościoła powszechnego.
Bo nie ma żyda ani greka.

Zapomniałeś zaznaczyć z jakim IQ :mrgreen: :rotfl:


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: nadrozd » 18 lut 2017, 15:14

Ale ja sie pytalem na serio ;) czy Maria i kiedy Maria sie z Boga Narodziła.....

Joh 1:13 bg "(13) Którzy nie z krwi, ani z woli ciała, ani z woli męża, ale z Boga narodzeni są."


Bo jak patrze na calosc.... z kontekstem.... tzn

Joh 1:11-13 bg
Lecz którzykolwiek go przyjęli, dał im tę moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w imię jego. (13) Którzy nie z krwi, ani z woli ciała, ani z woli męża, ale z Boga narodzeni są


To Maria przyjela Jezusa zanim on sie narodzil........ ?
Zas o chrzcie Marii nie ma wzmianki......

Wiec moim zdaniem pytanie jest zasadne i warte zastanowienia.
Nawet jak wolicie sie sw Anna wykręcac ;) i unikac pytania jak sowa światła...


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: artur403 » 18 lut 2017, 15:42

Niewątpliwie Maria narodziła się z Boga, ale Pisma Święte nie precyzują tego, kiedy.
Natomiast "Bóg urodził Marię" jest sformułowaniem, które ludzie zwykle rozumieją fizycznie i odrzucają.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: Torcik » 18 lut 2017, 17:05

@Nadrozd Pytanie, jak najbardziej zasadne i wybacz tamten poprzedni, nieco zlosliwy wpis, zartobliwy. A jest zasadne, gdyz wiemy, ze nie od poczatku Maria w Niego wierzyla, jak tez i bracia. Prawde mowiac juz zastanawialam sie kiedys nad tym. Wiemy z Ewangelii, ze Rodzina miala Go za ... niezrownowazonego, ale po Jego smierci to wlasnie Jakub_brat byl filarem nowego Zboru w Jerozolimie. A Matka kiedy uwierzyla? Nie wiemy dokladnie, ale byla z Apostolami. Jest to nieco dziwne, bo skoro w tak nadnaturalny sposob poczela i zwastowal to aniol....dlaczego nie wierzyla od poczatku? Nie mam dobrej odpowiedzi.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lut 2017, 17:26

Tarciku, bądźmy precyzyjni!
Mar 3:21 bw "(21) A krewni, gdy o tym usłyszeli, przyszli, aby go pochwycić, mówili bowiem, że odszedł od zmysłów."
J 7:5 bw "Bo nawet bracia jego nie wierzyli w niego."


Jak widać, nie jest tu imiennie wspomniana Matka Jezusa!
Można przyjąć, że ona nie wszystko od razu rozumiała bo:
Łk 2:19 bw "Maria zaś zachowywała wszystkie te słowa, rozważając je w sercu swoim."
Łk 2:51 bw "I poszedł z nimi, i przyszedł do Nazaretu, i był im uległy. A matka jego zachowywała wszystkie te słowa w sercu swoim."

ale ja bym jej braku wiary nie zarzucił (bo jak moja wiara w ogólności przy jej wierze wygląda?... Może lepiej nie porównywać...)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: Torcik » 18 lut 2017, 17:31

Nie mam pod reka PS, ale zapewme szybko znajdziesz wersety o sytua,ji, gdzie Jezus nauczal i przyszla Matka i bracia, aby Go zabrac, a wtedy powiedzal:"kto jest matka moja....itd", sugerujac raczej brak wiary u bliskich.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lut 2017, 17:46

Nie, Torciku, naciągasz... Tam nie ma nic o braku wiary!
A nie podam wersetów, bo gdy ich sama poszukasz, to na dłużej zapamiętasz!... ;) [taka metoda naprawdę działa].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: nadrozd » 18 lut 2017, 19:01

artur403 pisze:Niewątpliwie Maria narodziła się z Boga, ale Pisma Święte nie precyzują tego, kiedy.
Natomiast "Bóg urodził Marię" jest sformułowaniem, które ludzie zwykle rozumieją fizycznie i odrzucają.


No i dobrze ze odrzucaja bo co prawda Bog uksztaltował Marie w łonie matki, ( idac za psalmem) ... jednak cieleśnie urodziła sie z Anny i tu zaczela sie jej egzystencja i istnienie.... TAK ?
W wypadku drugich narodzin warto by wspomniec o nownarodzeniu, drugim narodzeniu cokolwiek.. by nie wprowadzac w bład...
Tak jak ja to zrobilem ... brakiem prezyzji.


Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: musicie się na nowo narodzić.
Ewangelia Jana 3,6-7


Celowo pominolem fakt ze chodzi o narodziny drugie by ukazac jak nonsensownie nieprezyzyjnie brzmi...
Gdy ten fakt poprzedniego istnienia przed drugimi narodzinami sie pominie. W ten sposob tworza sie bledne zalozenia... i mozna celowo wprowadzic w błąd,..
Widac to ?

Przepraszam,.... wiec za moj brak prezyzji (chcialem tylko nim cos pokazac).


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: artur403 » 18 lut 2017, 19:58

Zgodnie z katolicką doktryną, Maria odrodziła się duchowo już w momencie swojego poczęcia.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: Adalbertus » 18 lut 2017, 21:17

artur403 pisze:Zgodnie z katolicką doktryną, Maria odrodziła się duchowo już w momencie swojego poczęcia.


A jak było naprawdę?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: Rembov » 18 lut 2017, 21:56

Co jak było naprawdę?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg urodził Marie ?

Postautor: artur403 » 18 lut 2017, 22:40

Nie ma biblijnych środków, by to sprawdzić. Można by ewentualnie zwrócić się do samej Marii z pytaniem, licząc, że usłyszy i odpowie.
Albo Anioła Stróża zapytaj.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości