Każdemu, kto ma, będzie dane...

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lut 2017, 17:33

3 razy w zapisie ewangelicznym znajdujemy, uważam, dość zagadkowe zdanie, które niżej wytłuszczam, podając je w kontekście:

Mat 25:26-30 bw
(26) A odpowiadając, rzekł mu pan jego: Sługo zły i leniwy! Wiedziałeś, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem.
(27) Powinieneś był więc dać pieniądze moje bankierom, a ja po powrocie odebrałbym, co moje, z zyskiem.
(28) Weźcie przeto od niego ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów.
(29) Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie, a temu, kto nie ma, zostanie zabrane i to, co ma.
(30) A nieużytecznego sługę wrzućcie w ciemności zewnętrzne; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Mar 4:21-25 bw
(21) I mówił im: Czyż przynoszą światło po to, aby je postawić pod korcem albo pod łóżkiem? Czyż nie po to, aby je postawić na świeczniku?
(22) Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione i nic nie pozostało utajone, co by nie wyszło na jaw.
(23) Jeśli kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha!
(24) I rzekł do nich: Baczcie na to, co słyszycie! Jaką miarą mierzycie, taką wam odmierzą, a nawet wam przydadzą.
(25) Albowiem temu, który ma, będzie dodane, a temu, który nie ma, zostanie i to, co ma, odebrane.

Luk 19:22-27 bw
(22) Rzecze do niego: Na podstawie twoich słów osądzę cię, sługo zły. Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym; biorę, czego nie położyłem, i żnę, czego nie posiałem.
(23) Dlaczego więc nie dałeś pieniędzy moich do banku? Po powrocie miałbym je z zyskiem?
(24) A do tych, którzy stali obok, powiedział: Odbierzcie od niego minę, a dajcie temu, który ma dziesięć min.
(25) A oni rzekli do niego: Panie, ma już dziesięć min.
(26) Powiadam wam, iż każdemu, kto ma, będzie dane, temu zaś, który nie ma, i to, co ma, będzie odebrane.
(27) Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach.

Czy ktoś ma jasny wykład tych pogrubionych zdań? Może być nawet rozłożenie "na czynniki pierwsze"... ;-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: Małgorzata » 17 lut 2017, 17:47

Pan Bóg każdego obdarza talentami. Jeżeli te Boże prezenty pomnożysz, to będziesz miał ich więcej, czyli czeka cię nagroda od Boga, a jeżeli nie wykorzystasz, czyli zlekceważysz, to stracisz, bo nie będziesz cieszył się z Bożego prezentu i Bóg nie da ci nagrody. To jest ostrzeżenie przed lekceważeniem tego, co Bóg daje.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lut 2017, 17:56

Małgorzata!?...
Powitać, powitać... :D Pozdrawiam [na dłużej tu?] :papa:

Dzięki za wypowiedź! Też coś dodam, ale może jeszcze nie teraz, by posłuchać, co macie do powiedzenia...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: Małgorzata » 17 lut 2017, 18:06

Czy na długo? To się okaże, czy rozmowy będą ubogacajace. Też witam :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lut 2017, 19:31

Jutro po południu podam z ciekawego komentarza warte poznania treści, na ten temat...

==========
Tak w ogóle, to dziś założyłem 2 tematy - ten, oraz ten: Obyś był zimny albo gorący! - PROTESTANCI
viewtopic.php?f=57&t=16097
- a zrobiłem to w celu edukacyjno/budująco/pomocowym...
Czyli nie po to, aby kolejne spory wieść (jest ich tu już od groma), ale po to, aby coś pozytywnego wnieść na forum...
Czy jesteście zainteresowani taką moją tu aktywnością?
Pytam wprost, bo mam spore zasoby komentarzy [zaraz uprzedzam: różnych denominacyjnie- a więc bez lęku: nie z jednego źródła adwentystycznego pochodzących], które by były (w mojej ocenie) pomocne w rozumieniu różnych trudnych kwestii biblijnych (a że takie są to chyba każdy widzi...).
==========


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: n.ellie » 17 lut 2017, 20:04

Zbyszku, mnie akurat te dwa tematy ciekawią, ale czekam na komentarze innych, gdyż sama nie mam zbytnio czym się podzielić. :)


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: KAAN » 18 lut 2017, 09:12

Znowu nie wdając się w szczegółowe wyjaśnienia podam tylko myśli, które powinny ukierunkować was w zrozumieniu tego fragmentu Słowa.

Te wypowiedzi Pana Jezusa mają kontekst eschatologiczny związany z Izraelem, to czas powtórnego przyjścia Pana. Izrael dostał wielką wartość w postaci proroctwa, zakonu Bożego i został obdarzony świętością jako naród (oddzieleni dla Boga). Jednak byli, są i będą tacy, którzy tą wartość pozostawią jaka była, nie rozmnożą tej wartości w Panu Jezusie. Dlatego ci którzy pozostali przy starym przymierzu zostaną ogołoceni z tego co mają i zostaną odrzuceni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lut 2017, 16:02

Przyznaję się do błędu, gdy zaczynając temat napisałem, że 3 razy jest w Ewangeliach zwrot o dawaniu i zabieraniu (zmyliła mnie wyszukiwarka biblijna, ale to z mego niedopatrzenia, więc ona jest ok).
Oprócz wcześniej podanych miejsc [Mt 25,29; Mk 4,25; Łk 19,26], jeszcze mamy kolejne:
Mateusza 13:12 (BW)
Albowiem temu, kto ma, będzie dane i obfitować będzie; a temu kto nie ma i to, co ma, będzie odjęte.

Łukasza 8:18 (BW)
​Baczcie więc, jak słuchacie; albowiem temu, który ma, będzie dodane, a temu, który nie ma, i to, co sądzi, że ma, zostanie odebrane.

Zatem aż 5 razy (chyba już nic nie przeoczyłem) znajdujemy podobnie lub tak samo zapisane słowa Jezusa.

Z komentarza w tej Biblii: Pismo Święte : Edycja Świętego Pawła
http://www.edycja.pl/produkty/biblia-i- ... smo-swiete
gdzie tekst Pisma brzmi tak:
Biblia Paulistów (2008)
Mat 25:26-30 pau
(26) Wtedy pan mu odpowiedział: «Sługo zły i leniwy. Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdzie nie rozsypałem.
(27) Powinieneś był więc przekazać pieniądze bankierom, a ja po powrocie odebrałbym je z zyskiem.
(28) Dlatego zabierzcie mu talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów.
(29) Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane i będzie miał w nadmiarze. Temu zaś, kto nie ma, zostanie zabrane nawet to, co ma.
(30) A nieużytecznego sługę wyrzućcie na zewnątrz, w ciemności. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów».


czytam takie słowa komentarza (jest on obszerny, ale tylko wyłuskam to, co się odnosi do sprawy dawania-odbierania):
"W odniesieniu do bogactw duchowych Jezus zastosował zasadę: kto u Boga jest bogaty, tego Bóg uczyni jeszcze bogatszym przy ostatecznej zapłacie. Kto jednak nie posiada skarbów, które liczą się w niebie (Mt 6,20), na sądzie Bożym zostanie z niczym."

Z kolei pod tym urywkiem biblijnym:
Biblia Paulistów (2008)
Mar 4:21-25 pau
(21) Mówił im też: „Czy wnosi się zapaloną lampę po to, aby ją postawić pod garncem lub pod łóżkiem? Czy może raczej, by postawić ją na świeczniku?
(22) Nie ma bowiem nic tajemnego, co by nie miało być ujawnione. Nic też nie może być tak ukryte, aby nie wyszło na jaw.
(23) Kto ma uszy do słuchania, niech słucha!”.
(24) I dalej mówił im: „Uważajcie na to, czego słuchacie. Jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą, a nawet wam dodadzą.
(25) Bo temu, który ma, będzie dodane, a temu, który nie ma, zabiorą nawet to, co ma”.


Jest taki komentarz (fragment):
"Oba przysłowia zawarte w ww. 24 i 25 rozwijają poprzednią myśl. Jezus posługuje się tutaj obrazem mierzenia i warzenia towarów na rynku, aby wyjaśnić, od czego zależy owocność słowa, którego słuchają Jego uczniowie.
Na ile otworzą się na Jego naukę, na tyle będą w stanie zrozumieć zawartą w tym słowie tajemnicę Królestwa Bożego. Kto wierzy nauce Jezusa, będzie otrzymywał od Boga coraz więcej światła. Kto zaś nie ma w sobie wiary w słowa Jezusa lub nie troszczy się o jej pogłębianie, ten utraci nawet to światło Boże, które ma w sobie."


======
Na tym nie koniec bo do wersetu:
Biblia Tysiąclecia, wyd. V (1999)
Mat 13:12 bt5
(12) Bo kto ma, temu będzie dodane, i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma.

Praktyczny Komentarz NT [PKNT]- Mateusza 13:12
daje taką treść:
"Bóg traktuje ludzi jako istoty obdarzone pełnym poczuciem odpowiedzialności. Ci, którym została dana od Boga łaska zrozumienia istoty królestwa Bożego, za wierność tej łasce otrzymają kiedyś zasłużoną nagrodę. Ci zaś, którzy – z własnej winy – znajdują się w stanie ubóstwa, gdy chodzi o dobra nadprzyrodzone, ci będą kiedyś pogrążeni w jeszcze większej nędzy.
Lub jeszcze inaczej: posiadając już teraz pewne zrozumienie tajemnic Bożych, uczniowie Jezusa w przyszłości otrzymają łaskę jeszcze lepszego pojmowania wielu prawd Bożych. Inni natomiast niewiele lub prawie nic z owej mądrości nie posiadając, będą pozbawiani – lub dokładniej, sami będą się pozbawiać resztek światła nadprzyrodzonego. W rzeczywistości Izrael zdobywał się niekiedy na słabe przebłyski dobrej woli względem Chrystusa, ostatecznie jednak i z tego prawie nic nie pozostało."


A Komentarz tysiąclatki - Mateusza 13:12
brzmi tak:
"Duszom dobrze usposobionym do tego, co przeżyły w Starym Przymierzu, zostanie dodana doskonałość Nowego (por. Mt 5,17.20), natomiast tym, które są nastawione niewłaściwie, zostanie zabrane to, co mają, czyli Prawo starotestamentalne, które teraz się przedawnia."

Natomiast Komentarz Barclay'a Mateusza 13:12 powiada:
"Druga uwaga natury ogólnej jest zawarta w Mt 13:12, w którym czytamy, że „ten kto ma, temu będzie dane; a temu kto nie ma, i to co ma, będzie mu odjęte”. Na pierwszy rzut oka wypowiedź ta brzmi bardzo surowo. Tak jednak nie jest. Przedstawia ona po prostu pewną prawdę, która stanowi nieuniknione i nieodwracalne prawo życia.
W każdej dziedzinie życia człowiek, który coś ma, otrzymuje więcej, a ten, co mało posiada, traci nawet to, co ma. W dziedzinie zdobywania wiedzy, student, który pracuje, trudzi się, z wysiłkiem poznaje obszary nauki, ten rzeczywiście zdobywa więcej. Przechodzi na wyższe semestry, otwierają się przed nim nowe horyzonty. Dzieje się tak dlatego, że dzięki pilności i systematyczności czyni sam siebie zdolnym do przyjęcia więcej.
Z drugiej strony, student, który jest leniwy, który nie chce pracować, sam siebie pozbawia nawet tej wiedzy, którą już zdobył. Jest wiele osób, które w młodości, w latach szkolnych, doskonale radziły sobie z łaciną lub na przykład z językiem francuskim czy z jakimkolwiek innym, ale w późniejszym życiu zapomnieli niemal wszystko. Stało się tak dlatego, że nie próbowali rozwijać zdobytych wiadomości. Nie jeden opanował jakąś umiejętność w zawodzie czy w sporcie, lecz ją utracił, ponieważ zaniedbał codziennego treningu, codziennego posługiwania się tą umiejętnością. Pilny, solidnie pracujący i studiujący człowiek jest w stanie otrzymać więcej. Człowiek leniwy nie potrafi zdobyć więcej, a nawet może stracić to, co posiada. Każdy dar można rozwinąć. A ponieważ w życiu nic nie stoi w miejscu, to też każdy dar nie rozwijany, nie pielęgnowany, może być utracony.
Tak dzieje się z pobożnością. Pokonanie danej pokusy umożliwia nam zwycięstwo nad następną. Z drugiej strony, każda pokusa, której ulegamy, osłabia nasze siły potrzebne do pokonania następnej. Za każdym razem, gdy nie korzystamy z okazji, by przezwyciężyć zło, stajemy się do tego mniej zdolni za następnym razem. Życie jest procesem, w którym zdobywamy więcej lub tracimy więcej. Jezus wypowiedział tu prawdę polegającą na tym, że im kto jest bliżej jego Osoby, im jest bliżej chrześcijańskiego ideału życia, tym więcej sił otrzymuje do prowadzenia tego życia. Im bardziej zaś człowiek odchodzi od Chrystusa, tym trudniej mu żyć w pobożności, ponieważ słabość, jak i siła, mogą się pomnażać."


Idźmy dalej.
Mar 4:25 bt5
(25) Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma.


Komentarz Barclay'a - Marka 4:25
"Prawo wzrostu (4,25)
Powiedzenie to może się wydawać surowym, ale życie dowodzi, że oddaje ono rzeczywistość prawidłowo.

1. Prawdziwość jego stwierdzamy w odniesieniu do wiedzy. Im więcej człowiek wie, tym większe ma możliwości poszerzenia wiedzy. Nikt nie może wejść w bogaty świat literatury greckiej zanim nie przebrnie przez gramatykę języka greckiego. Jeżeli posiądzie podstawy języka, otrzyma dużo więcej. Nikt nie będzie mógł w pełni korzystać z bogactw muzyki, jeżeli wcześniej nie pozna elementów budowy symfonii. Kiedy zaś posiądzie tę wiedzę, każde następne słuchanie muzyki będzie go czyniło bogatszym o nowe piękno. jednocześnie prawdą jest, że człowiek straci posiadaną wiedzę, jeżeli nie będzie ciągle zabiegał o jej pomnażanie. Dlaczego wiele spośród osób, które w czasach swej młodości, w szkole, zdobyły praktyczne poznanie języka francuskiego, dzisiaj nie potrafi posłużyć się tym językiem nawet w najprostszych sytuacja? Dlatego, że ludzie ci nic nie uczynili dla pomnożona zdobytej umiejętności.
Im więcej człowiek posiada wiedzy, tym więcej może jej zdobyć. Jeżeli natomiast nie będzie zabiegał o jej pomnażanie, to wiedza którą posiadł, szybko mu się z rąk wymknie. Żydowscy nauczyciele mieli dziwne wyraziste powiedzenie. Mówili, że naukowiec powinien być traktowany jak młoda jałówka – każdego dnia trzeba na niego wkładać coraz większy ciężar. Jeśli chodzi o wiedzę – nie możemy stać w miejscu. Albo będziemy ciągle tracili, albo ciągle zyskiwali.

2. Podobnie ma się rzecz z wysiłkiem. Im więcej człowiek ma siły fizycznej, tym więcej może jej – oczywiście w granicach możliwości ciała – nabyć. Im więcej będzie trenował, tym lepsze będzie miał osiągnięcia. Z drugiej strony, jeżeli pozwoli, aby jego ciało osłabło, stawało się miękkie i wiotczało, doprowadzi siebie do utraty posiadanej kiedyś sprawności. Powinniśmy sobie czasami przypominać, że nasze ciała należą do Boga tak samo, jak nasze dusze. Niejeden człowiek nie może wykonywać jakiejś pożytecznej pracy, ponieważ, poprzez zaniedbania w stosunku do własnego ciała, uczynił sobie niesprawnym.

3. Tak samo jest z każdą umiejętnością i rzemiosłem. Im bardziej człowiek rozwija zręczność ręki, wprawność oka i bystrość umysłu, tym bardziej je rozwinie. Jeżeli wystarcza mu unoszenie prądem, jeżeli nie wprowadza nic nowego, nie próbuje żadnej nowej techniki, utkwi w wykonywaniu jednego zajęcia, bez perspektywy postępu. Zaniedbując swój dar będzie musiał w końcu stwierdzić, że go stracił.

4. Tak się też sprawy mają jeśli chodzi o zdolność niesienia odpowiedzialności. Im więcej odpowiedzialności bierze człowiek na swoje ramiona, tym więcej może unieść, im częściej nakłania siebie do podejmowania decyzji, tym lepiej potrafi decydować. Ale jeżeli człowiek uchyla się od odpowiedzialności, jeżeli unika podejmowania decyzji i zawsze brak mu zdecydowania, doprowadzi siebie do żałosnego stanu, będzie wiotki, bez kręgosłupa, zupełnie nie nadający się do niesienia odpowiedzialności i niezdolny do podjęcia jakiejkolwiek decyzji. Ciągle na nowo wychodzi Jezus w swych podobieństwach z założenia, że nagrodą za dobrą pracę jest praca w większym wymiarze. Wśród praw rządzących życiem jedno mówi, że im więcej człowiek zdobył, tym więcej może zdobyć, oraz, że jeżeli nie będzie podejmował wysiłku, straci nawet to, co kiedyś zdobył. Często człowiek zapomina o tym na własne nieszczęście."


PKNT - Marka 4:25
"Tak należy rozumieć paradoksalnie brzmiące słowa: Kto ma, będzie mu dane, a kto nie ma – i to, co ma, będzie mu odjęte. Sens drugiej części tej przestrogi jest następujący: kto nie troszczył się wcale o pomnożenie, o wzbogacanie daru wiary, temu jej resztki będą wydarte przez szatana, czyhającego ciągle na ludzką zagładę. Tak więc słowo Boże raz zasłyszane nakłada na człowieka bardzo konkretne i poważne obowiązki."

Luk 8:18 bt5
(18) Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą nawet to, co mu się wydaje, że ma.

PKNT - Łukasza 8:18
"Oświadczenie, że kto ma, temu będzie dane, a kto nie ma, temu zabiorą i to, co – jak mu się wydaje – ma, powtarza Łukasz w sformułowaniu znanym już z Ewangelii Mateusza. Chodzi więc o stwierdzenie, że objawienie Boże podobne jest w pewnym stopniu do kapitału, który powinien procentować, rosnąć w ten sposób z każdym dniem. Kto posiada duży kapitał, tego przychody są znaczne; małym kapitałem zaś niewiele można zarobić; co więcej, dochodzi z czasem wręcz do bankructwa, i traci się wszystko."

Luk 19:26 bt5
(26) Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.

PKNT - Łukasza 19:26
"Tak będzie się rzecz miała w dzień ostateczny z naszymi dobrami duchowymi: kto je pomnoży, ten w nagrodę za gorliwość otrzyma jeszcze więcej. Porachuje się też Pan i z tymi, którzy byli Jego wyraźnymi przeciwnikami i nie chcieli dopuścić do tego, żeby był ich królem: każe ich stracić w swojej obecności. Tak więc znów wizja przyszłego sądu wysuwa się na plan pierwszy w nowotestamentowych zapowiedziach paruzji."

======
Uff... dużo tego (nawet ponad to, co się spodziewałem), ale myślę, że warto zebrać w jednym miejscu sporo myśli, dających szersze spojrzenie na może i nie łatwy, ale na pewno pouczający fragment Bożego Słowa... :yes:
Chcecie więcej?!
:zhm:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Każdemu, kto ma, będzie dane...

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lut 2017, 16:36

Zbyszekg4 pisze:Chcecie więcej?!

To było pytanie o wiecej trudnych wersetów, w świetle komentarzy, a nie o więcej treści o w/w kwestii.
To jak? mam jeszcze coś zapodać?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości