Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: jj » 23 lut 2017, 12:46

Jak czesto, nie potrafisz zrozumiec prostych spraw. Wiara biblijna bierze sie z tej relacji:
(31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. (32) Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła.
(List do Efezjan 5:31-32, Biblia Warszawska)

To jest tak dalekie od "UFNEGO posluszenstwa", jak wschod od zachodu. Rozumiesz? :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lut 2017, 12:50

jj pisze:Wiara biblijna bierze sie z tej relacji:
(31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. (32) Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła.
(List do Efezjan 5:31-32, Biblia Warszawska)

To jest tak dalekie od "UFNEGO posluszenstwa", jak wschod od zachodu.

Ale, żeby tak radykalnie postąpić wiążąc się z Chrystusem, to chyba trzeba Go wpierw poznać i Jemu ZAUFAĆ, nieprawdaż?...
Ty się z żoną związałeś bez poznania jej i bez ufania jej??

Bardzo bym chciał, by też inne głosy się pojawiły... [na razie co miałem, to powiedziałem]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: KAAN » 23 lut 2017, 13:23

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Wiara jest czymś więcej niż posłuszeństwo
...
Zgoda! Dlatego jest to UFNE posłuszeństwo!
To także nie wystarcza, to coś więcej niż ufne posłuszeństwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Torcik » 23 lut 2017, 14:02

Chcesz, aby inne głosy się pojawiły? Proszę bardzo. Mam pytanie: ile ci płaca za promowanie tego do-kitu-przekładu?
Dziwisz się, jak można nie widzieć, że te dwa zwroty są tożsame. Nigdy w życiu. Odpowiedzi masz w postach powyżej.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: artur403 » 23 lut 2017, 15:37

Zbyszekg4 pisze:Jak często: półsłówka!
Dyskusja z Tobą to jakaś "jazda po muldach"... ;)
[może sie jeszcze ktoś wypowie...]


Najpierw jest wiara, a później jest posłuszeństwo.
Posłuszeństwo jest konsekwencją wiary.
Wiara nie jest posłuszeństwem.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lut 2017, 15:40

Torciku, od początku naszej tu znajomości, masz do mnie nastawienie, które bym określił jako zaczepno-wrogie... [ja go nie podzielam, i nie chcę dać się sprowokować do podobnych zachowań].
Jednak już przesadziłaś na maxa, sugerując, że mi płacą za promowanie NPD!
To było bardzo poniżej pasa zagranie, koleżanko, i nie będę się nawet zniżał do jego poziomu, by Ci dowodzić, że nawet żadnego złamanego grosza nikt mi nie płaci.

To, że tu czy gdzieś indziej cytuję NPD, to jest to moja w 100% inicjatywa, biorąca się z dość rewolucyjnego czasami podejścia do treści Biblii, które to podejście daje czytelnikowi możliwość szerszego niż do tej pory spojrzenia. Bo uważam, że źle jest zasklepić się na dotychczasowym tylko poziomie - gdyby tak kiedyś postąpiono, to do tej pory jedynym protestanckim przekładem Pisma była by Biblia Gdańska... [nie mam nic przeciwko temu przekładowi, ale współczesny człowiek potrzebuje współczesnego przekładu, i to nawet jeszcze rozbudowanego w komentarze i przypisy - co stara się robić NPD.
Nie musi Ci się podobać ten przekład, ale powinnaś pohamować swoje podejrzenia, co do mojego z nim "związku finansowego"!].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: artur403 » 23 lut 2017, 15:44

Krwawy Torcik postrachem forum.
Uwaga, Torcik-kanibal.
Do mnie też była wrogo nastawiona.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: jj » 23 lut 2017, 15:55

Pewnie jest wrogo nastawiona do wszystkich owiec nie rozpoznajacych glosu Pasterza.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lut 2017, 15:56

jj pisze:Pewnie jest wrogo nastawiona do wszystkich owiec nie rozpoznajacych glosu Pasterza.

...albo ma taką naturę...? :zhm:
[bywają ludzie, nie mówię, że Torcik, co to na każdego się "jeżą" i pazurki im tylko się błyszczą... Powiedz, że tak nie jest?
Ale myślę, że Torcik jest ok, tylko bardzo nerwowa...]
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 15:58 przez Zbyszekg4, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Torcik » 23 lut 2017, 15:57

:lol: :lol: Mam nadzieję, że do wtorku ze mną wytrzymacie ;) i uda mi się nikogo nie pokrwawić na amen.
@Artur
Nie do ciebie, ale do twoich poglądów mam awersję. ;-)
@Zbyszek
Czy ty w ogóle czytasz Biblię, czy tylko komentarze, a do komentarzy komentarze itd.itd.
Nie do ciebie, ale do twojej natrętności nastawiona jestem nieprzychylnie. Może na te kilka dni wrzućmy się do ignorowanych :-D


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lut 2017, 15:59

Uzupełniłem wyżej swój wpis.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: jj » 23 lut 2017, 16:00

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Pewnie jest wrogo nastawiona do wszystkich owiec nie rozpoznajacych glosu Pasterza.

...albo ma taką naturę...? :zhm:

Dobra natura... nowa. :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lut 2017, 16:03

...i dlatego jeszcze nie dopasowana? Nowe buty też się muszą dopasować do stopy... inaczej potrafią nieźle ją uciskać! ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: jj » 23 lut 2017, 16:06

Zbyszekg4 pisze:...i dlatego jeszcze nie dopasowana? Nowe buty też się muszą dopasować do stopy... inaczej potrafią nieźle ją uciskać! ;)

Nie, nie dlatego... Rozpoznaje bezblednie owce i barany. :)


Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Torcik » 23 lut 2017, 16:10

Cieszę się, że mnie tak ładnie obgadujecie. Ładnie, bo otwarcie, a nie poza plecami. Doceniam i cenię otwartość i szczerość. ;-) :-D


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości