Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Rembov » 20 lut 2017, 19:19

W tym wersie jest mowa o usprawiedliwieniu z łaski Bożej, a nie o zbawieniu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: kruszynka » 20 lut 2017, 19:46

Jesteśmy uznani sprawiedliwymi w chwili naszego zbawienia. Usprawiedliwienie nie sprawia, że stajemy się bezgrzeszni, lecz raczej ogłasza naszą sprawiedliwość w oczach Boga, poprzez to, że uwierzyliśmy w ukończone dzieło Jezusa Chrystusa.
Rembov pisze:Ten Bóg to Chrystus i to właśnie Jego słowa na temat konieczności wytrwania aby zostać zbawionym przytoczyłem

Okej.
Wytrwania w czym?
J 15:9 bw "Jak mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem; trwajcie w miłości mojej."

[i]1Kor 16:13 bw "Czuwajcie, trwajcie w wierze, bądźcie mężni, bądźcie mocni."

2Tes 2:15 bw "Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się przekazanej nauki, której nauczyliście się czy to przez mowę, czy przez list nasz."

1P 5:12 bw "Przez Sylwana, wiernego wam, jak mniemam, brata, napisałem krótko, napominając i upewniając was, że taka jest prawdziwa łaska Boża; w niej trwajcie!"[/i]

Uczynków nijak tu nie przemycisz. :) Uczynków spod szyldu "religia"


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Rembov » 20 lut 2017, 19:55

kruszynka pisze:Jesteśmy uznani sprawiedliwymi w chwili naszego zbawienia.

No patrz, a to będzie miało miejsce gdy wytrwamy, a nie w chwili uwierzenia.


kruszynka pisze:Uczynków nijak tu nie przemycisz. :) Uczynków spod szyldu "religia"

Nie przemycę? Po pierwsze, to każdy czyn, który wynika z wiary w Boga, jest uczynkiem spod szyldu "religia". Po drugie:

Jn 14:21
21. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.
(BT)


Mam cytować rzeczy nakazane przez Chrystusa, które są konieczne do zbawienia?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Adalbertus » 20 lut 2017, 20:40

Rembov pisze:Mam cytować rzeczy nakazane przez Chrystusa, które są konieczne do zbawienia?

Tak.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Rembov » 20 lut 2017, 20:46

To masz tutaj trzy z nich:

Jn 6:53-56
53. Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
54. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
55. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.
56. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
(BT)

Mt 25:31-46
31. Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały.
32. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
33. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.
34. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36. byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie.
37. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?
38. Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?
39. Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?
40. A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
41. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43. byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
44. Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?
45. Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.
46. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
(BT)


Jn 3:3-5
3. W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
4. Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
5. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
(BT)


Wystarczy?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: kruszynka » 20 lut 2017, 21:13

https://youtu.be/MEl8Yx4ZDNo?t=666
Posłuchaj 10 minut. Tylko 10 min.

Jezus nie przyszedł aby żli ludzie stali się lepszymi. Nie leczy się martwych ludzi.

Bez nowego narodzenia jesteś martwy. Nie masz życia z Ducha. Choćbyś nie wiem ile wersetów znalazł pochwalających Twoje uczynki (bo rozumiem, że je wszystkie czynisz, inaczej to ....klapa, chyba) .
Sam żadnymi wysiłkami nie stworzysz w sobie życia z Ducha, tak jak nie przyczyniłes się do swojego życia z ciała.

Bez zrozumienia tego ani rusz.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: artur403 » 20 lut 2017, 21:19

Jeżeli ktoś wierzy w nieutracalność zbawienia, to ta jedna modlitwa jest magiczna.
Wystarcza wymówić modlitwę/zaklęcie i jest się przeniesionym do świata zbawionych.

Słowo "zaryzykuj" jest w sprzeczności z powyższym rozumieniem, gdyż wtedy się niczym nie ryzykuje.
Ryzykuje się wtedy, gdy zbawienie zależy od całego życia, nie jednej chwili.

fAŁSZYWY Jezus nieutracalników mówi: "nie troszczcie się o trwanie w wierze. macie to ZAGWARANTOWANE"
Fałszywi chrześcijanie wierzą w to "macie to ZAGWARANTOWANE". A to jest oszustwo.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2017, 21:35 przez artur403, łącznie zmieniany 1 raz.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Adalbertus » 20 lut 2017, 21:27

Mt 25:31-46 Nie dotyczy wierzących, bo Pan Jezus powiedział: "Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony" Jan 3.18

Zwróć uwagę, że słowa Pana Jezusa Chrystusa "kto wierzy w niego, nie będzie sądzony" są wypowiedziane w tej samej rozmowie co podany przez Ciebie pierwszy cytat. Może choć raz przeczytałbyś go w szerszym kontekście niż dwie linijki.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Rembov » 20 lut 2017, 21:28

kruszynka pisze:https://youtu.be/MEl8Yx4ZDNo?t=666
Posłuchaj 10 minut. Tylko 10 min.

To coś zmieni w przytoczonych przeze mnie naukach Chrystusa? Obawiam się, że wątpię. :)

Bez nowego narodzenia jesteś martwy.

Szkoda, że przegapiłaś fakt, że narodzenie na nowo jest ewidentnie czynem, którego ma dokonać człowiek aby stać się dzieckiem Bożym. Dokonuje się ono bowiem, uwaga, "z wody i Ducha", czyli, drugi raz uważaj, przez chrzest.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: kruszynka » 20 lut 2017, 21:32

artur403 pisze:Wystarcza wymówić modlitwę/zaklęcie i jest się przeniesionym do świata zbawionych.

Używając słowa "zaklęcie" zamiennie z modlitwą - robisz sobie jakieś kpiny? To ja nie wiem co Ty wogóle rozumiesz pod pojęciem modlitwa i jak Ty z Bogiem rozmawiasz. Przeraża mnie prawie każdy Twój wpis.

artur403 pisze:Słowo "zaryzykuj" jest w sprzeczności z powyższym rozumieniem, gdyż wtedy się niczym nie ryzykuje.


:-D
Oddaj swoje życie Panu. Ale nie w zaklęciu, tylko poważnie. Gdyby Pan nakazał Ci porzucenie nauk, których nie głosił, a które są w KK, posłuchasz....bo nie będziesz już dzieckiem buntu. Odwróci się od Ciebie żona, rodzice, dzieci, w pracy będą się z Ciebie śmiać.....

Gotowyś?

My to poznaliśmy.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: Rembov » 20 lut 2017, 21:37

Adalbertus pisze:Mt 25:31-46 Nie dotyczy wierzących, bo Pan Jezus powiedział: "Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony" Jan 3.18

Ja mam nieco inaczej:
Jn 3:18-19
18. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.
19. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.
(BT)

Co bardziej pasuje do kontekstu Biblii, bo gdzie indziej mamy taką naukę:
Hbr 9:27-28
27. A jak
postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd
,
28. tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.
(BT)

Tudzież:
2 Kor 5:10
10. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.
(BT)




Ciekawe, że pominąłeś pozostałe fragmenty, które przytoczyłem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: artur403 » 20 lut 2017, 21:38

Pan Jezus nakazuje zaprzeć się samego siebie. I trwać w Kościele Katolickim.
Może niektórym niewygodnie, ale wtedy odrzucają Krzyż.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: kruszynka » 20 lut 2017, 21:38

artur403 pisze:fAŁSZYWY Jezus nieutracalników mówi: "nie troszczcie się o trwanie w wierze. macie to ZAGWARANTOWANE"

Łot?! :O
Naprawdę nic nie zrozumiałeś? Właśnie w wierze, miłości i łasce mamy trwać a nie bałwochwalstwie zwanym religią.
Rembov pisze:narodzenie na nowo jest ewidentnie czynem, którego ma dokonać człowiek

:eek:


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: artur403 » 20 lut 2017, 21:47

Trwanie w wierze, miłości, łasce to rzeczy rozciągnięte w czasie. Wymagające wysiłku, zaangażowania woli. WIERNOŚCI.
A wierność to trwanie aż do końca. Nie można więc zbawienia mieć zagwarantowanego. Jedno z drugim się wyklucza.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nie jesteście pod zakonem/pod prawem

Postautor: KAAN » 20 lut 2017, 21:47

Zbyszekg4 pisze:Rembov wyżej zacytował Jezusową naukę o konieczności wytrwania do końca!
[nie mów tylko, że to do Żydów słowo, bo Ci nie uwierzę]
Ta nauka jest fałszywa, nie ma w niej zdania o utracie zbawienia, Słowo mówi kim jesteśmy (zbawieni):

List do Hebrajczyków 10:38 A sprawiedliwy mój z wiary żyć będzie; Lecz jeśli się cofnie, nie będzie dusza moja miała w nim upodobania.
39 Lecz my nie jesteśmy z tych, którzy się cofają i giną, lecz z tych, którzy wierzą i zachowują duszę.

Rozumiesz ten werset? Został on objawiony w ST, dotyka tych co usiłują własnym wysiłkiem dojść do sprawiedliwości. Pan Jezus objawił sprawiedliwość i zbawienie według wiary w niego. Odrodzony duch ludzki ma inne cechy niż wcześniej, nie cofa się w wierze.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości