Modlitwy do św. Rity

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwy do św. Rity

Postautor: derko » 25 lut 2017, 12:01

Torcik pisze:

derko pisze:
artur403 pisze:
Podaj choć jeden werset z Biblii, który nakazuje nazywać Boga Trójcą, albo Trójjedynym.


Wynika z Biblii, a nie z fatazji.
Samo określenie "trójca" w biblii nie występuje, ale to ze Bogiem jest Ojciec, Syn i Duch Święty wynika z Pisma, a nie z fantazji.
"Trójca" to nie nowe imię Boga, to termin teologiczny.
Więc nie wymyślaj, tematów zastępczych tylko odpowiedz na pytanie w temacie.

:roll: :)

Ja wymyślam? :eek:

artur403


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwy do św. Rity

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lut 2017, 14:29

Biblia Paulistów (2008)
2Pe 1:4 pau
(4) Przez nie otrzymaliśmy cenne i ważne obietnice, aby stać się uczestnikami Bożej natury i uchronić się przed zepsuciem spowodowanym powszechną w świecie żądzą.


Artur powołuje się na ten werset i słowa o uczestnictwie w boskiej naturze...
Przypis w Biblii Paulistów tak mówi:
Bożej natury - chodzi o rzeczywiste uczestnictwo w życiu Bożym. Pojęcia natury nie należy rozumieć w sensie filozoficznym, jak gdyby chodziło o jakąś tożsamość z Bogiem. Udział w Bożej naturze nie oznacza więc przemiany w bóstwo, wchłonięcia przez nie czy stopienia się z bóstwem. Chrześcijanin wszczepiony w Chrystusa przez chrzest (Jan 15,1-4; Rz 6,4; por. Rz 11,24) jest dzieckiem Bożym (Jan 1,12-18; Rz 8,14-17) i żyje życiem Bożym (Rz 6,8-11) dzięki łasce Ducha Świętego (Jan 4,14; 7,38 n).

Jakieś wnioski, Arturze?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwy do św. Rity

Postautor: Albertus » 25 lut 2017, 14:52

Niektórzy protestanci nie rozumieją,albo nie chcą zrozumieć czym jest Kościół Święty. Tego że jest Ciałem Chrystusa i Chrystus jest Głową a święci jego członkami.Śmierć cielesna poszczególnych członków nie powoduje całkowitego zerwania więzi między nimi a członkami żyjącymi na ziemi ale jesteśmy z nimi nadal jednością poprzez łączącą nas Głowę - Chrystusa.

Jesteśmy nadal w jednym Kościele z apostołami! :)

Czy wszyscy protestanci na tym forum są nadal w Kościele razem z apostołami?

Czy może to dla nich tylko "umarlaki" i "nieboszczyki"?

To jak? Jesteście w jednym Kościele z "umarlakami" i "nieboszczykami"?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Modlitwy do św. Rity

Postautor: nadrozd » 25 lut 2017, 15:16

Albertus pisze:To jak? Jesteście w jednym Kościele z "umarlakami" i "nieboszczykami"?


Jasne ze z żyjącymi....
Baa nawet mam propozycję....

To załóżmy że święta Rita żyje i chodzi miedzy nami.
Teraz ktoś spotyka ja na ulicy w biedronce przykładowo i se klęka przed nią i mówi modlitwę do św. Rity z nowo wydajej ksiązki z modlitwami .

"Zdobądź łaski u Boga!
Zamów książkę "Święta Rita"!
Znajdziesz w niej wiele modlitw do tej skutecznej świętej.
Dodatkowo w prezencie otrzymasz piękną poświęconą koronkę do św. Rity,
by zanosić do niej swe najtrudniejsze sprawy i wypraszać łaski."



do dzieła i powodzenia :thumbup:


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Modlitwy do św. Rity

Postautor: KAAN » 25 lut 2017, 15:20

Albertus pisze:Niektórzy protestanci nie rozumieją,albo nie chcą zrozumieć czym jest Kościół Święty. Tego że jest Ciałem Chrystusa i Chrystus jest Głową a święci jego członkami.Śmierć cielesna poszczególnych członków nie powoduje całkowitego zerwania więzi między nimi a członkami żyjącymi na ziemi ale jesteśmy z nimi nadal jednością poprzez łączącą nas Głowę - Chrystusa.
Jakiego zerwania? O co ci chodzi z tym zrywaniem więzi?
Protestanci wiedzą czym jest Kościół; to społeczność ludzi zbawionych przez Pana Jezusa w czasie łaski
Jesteśmy nadal w jednym Kościele z apostołami! :)
Mam poważne wątpliwości że wy... Ci którzy są zbawieni rzeczywiście należą do Kościoła, ale katolicyzm naucza innej ewangelii niż Biblia, nawet nie masz pewności czy będziesz zbawiony.
Czy wszyscy protestanci na tym forum są nadal w Kościele razem z apostołami?
Tylko ci, którzy narodzili się na nowo, uwierzyli, zaufali Panu Jezusowi.
Czy może to dla nich tylko "umarlaki" i "nieboszczyki"?
Wielu jest takich, podobnie jak katolicy.
To jak? Jesteście w jednym Kościele z "umarlakami" i "nieboszczykami"?
W Kościele są tylko żywi duchowo, dlatego katolicy muszą się nawrócić i uwierzyć w prawdziwego Pana Jezusa, zaufać mu odrzucając jednocześnie fałszywą ideologię KK.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości