Zabranianie jedzenie mięsa to nauka demonów

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 lis 2009, 16:32

Z tym niejedzeniem miesa w piątki to słyszalam ( zaznaczam słyszałam, więc nie twierdzę na pewno) to było tak: pewien papież miał podupadajacy interes w postaci stawów hodowlanych. Ryby były, tylko ludzie nie przepadali za nimi. Oglosił więc piątek dniem bezmięsnym. W zamian zaproponowal ryby. Efekt -niewola ogromnej rzeszy ludzi. Jak dobrze wiemy, post to bardzo dobra rzecz, ale dobrowolna i z modlitwą.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zabranianie jedzenie mięsa to nauka demonów

Postautor: Ian » 10 lis 2009, 16:38

Turretin pisze:http://wyborcza.pl/1,75248,7238921,300_zl_za_dyspense.html

Fajna sprawa. 300 zł za jedzenie mięsa :ok:


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 10 lis 2009, 17:54

Małgorzata pisze:Z tym niejedzeniem miesa w piątki to słyszalam ( zaznaczam słyszałam, więc nie twierdzę na pewno) to było tak: pewien papież miał podupadajacy interes w postaci stawów hodowlanych. Ryby były, tylko ludzie nie przepadali za nimi. Oglosił więc piątek dniem bezmięsnym. W zamian zaproponowal ryby. Efekt -niewola ogromnej rzeszy ludzi. Jak dobrze wiemy, post to bardzo dobra rzecz, ale dobrowolna i z modlitwą.

To raczej bajka. Przecież niejedzenie mięsa w piątek i traktowanie mięsa ryby jako "niemięso" to, z tego co mi wiadomo, wyłącznie polska tradycja. Taka nasza prasłowiańska "ludowa pobożność".


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 10 lis 2009, 21:30

Turretin pisze:
Erazm pisze:To raczej bajka. Przecież niejedzenie mięsa w piątek i traktowanie mięsa ryby jako "niemięso" to, z tego co mi wiadomo, wyłącznie polska tradycja. Taka nasza prasłowiańska "ludowa pobożność".


To mało wiesz...

Turretinie. Na jakiej podstawie twierdzisz, że mało wiem o polskiej tradycji? Czy Twoją idee fixe jest sianie burzy? To, że nie mówię wszystkiego, co wiem na jej temat, nie znaczy, że jej nie znam. Nicht war? Poza tym - zgoda. :)


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 11 lis 2009, 08:02

Turretin pisze:
Erazm pisze:Turretinie. Na jakiej podstawie twierdzisz, że mało wiem o polskiej tradycji? Czy Twoją idee fixe jest sianie burzy? To, że nie mówię wszystkiego, co wiem na jej temat, nie znaczy, że jej nie znam. Nicht war? Poza tym - zgoda. :)


Każdemu zdarza się napisać jakieś głupie zdanie. No może poza Kalwinem, bo na 48 tomów jego pism nie napisał niczego głupiego.

Skoro napisałes głupie zdanie, to nie oczekuj pochwały.
Nie jesteś papieżem, żeby każdą głupotę wychodzącą spod twojej klawiatury traktować poważnie.

Spox.

Mierna prowokacja. Gdybym nie wiedział, kto jest jej autorem, może bym się przejął.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 11 lis 2009, 13:07

przypadek z wprowadzeniem zakazu spożywania mięsa przez niewolników religii rzymskiej jest klasycznym przykładem omawianym na pierwszym roku ekonomii na przedmiocie mikroekonomia - pozwalającym zrozumieć prawo popytu i podaży


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 11 lis 2009, 15:45

Turretin pisze:
chrześcijanin pisze:przypadek z wprowadzeniem zakazu spożywania mięsa przez niewolników religii rzymskiej jest klasycznym przykładem omawianym na pierwszym roku ekonomii na przedmiocie mikroekonomia - pozwalającym zrozumieć prawo popytu i podaży

Po pierwsze - lepiej byłoby abyś używal oficjlanej terminologii - poddani papieża, a nie niewolnicy religii rzymskiej.
A po drugie - szkoda, że nie studiują dokładniej Adama Smitha na temat bogactwa narodów i jego opinii o systemie papieskim.
A po trzecie - nara.
nie mam wolności aby w odniesieniu do plugawego grzesznika używać terminu sugerującego "ojcostwo" - więc nie wymagaj ode mnie tego. Poza tym religia Rzymu jest oficjalnym terminem zaczerpniętym z jednej z książek z imprimatur - szybko przypadła do gustu jako że oddaje precyzyjnie istotę rzeczy - wiadomo, że system ten ma mniej wspólnego z chrześcijaństwem niż buddyzm wymieszany z krisznaityzmem - jest to brutalny antychrześcijański zabobon wyznawany przez nienawistnych wobec chrześcijan Rzymian czy wcześniej nienawidzących lud Boży Babilończyków - co ponad wszelką wątpliwość widać czytając choćby takie dokumentalne dzieła jak Dwa Babilony Biskupa Alexandra Hislopa


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 13 lis 2009, 21:56

Jakoś wielu protestantom nie przeszkadza to, żę nie jedzą mięsa. Dziwne temty tu tworzycie, chyba macie więcej czasu na takie dziwne pytania, niż na modlitwę?
Pozdrawiam :mrgreen:


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 lis 2009, 09:17

koleżanka pisze:Jakoś wielu protestantom nie przeszkadza to, żę nie jedzą mięsa. Dziwne temty tu tworzycie, chyba macie więcej czasu na takie dziwne pytania, niż na modlitwę?

To jest tak:
Niektórzy ludzie nie mogą po prostu przeżyć, że istnieje Kościół Katolicki, w którym są określone zwyczaje. Dlatego czepiają się go kiedy tylko mogą.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 lis 2009, 12:30

koleżanka pisze:Jakoś wielu protestantom nie przeszkadza to, żę nie jedzą mięsa. Dziwne temty tu tworzycie, chyba macie więcej czasu na takie dziwne pytania, niż na modlitwę?
Pozdrawiam :mrgreen:

Widzisz, tutaj nie chodzi o to, że np. nie jem mięsa (Bo mam do tego prawo!). Tutaj chodzi o to, że narzuca się to innym i nazywa się przekraczanie tego narzuconego nakazu "kościelnego" grzechem -- a to przeczy Słowu Bożemu i tak naprawdę wygląda bardziej jak nauki faryzejskie, które tak potępiał Chrystus.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości