Arminianizm religią przyszłości

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lis 2009, 11:53

Selena pisze:Zasmuca mnie to iż niektórzy współbracia katoliccy na tym forum starają się wmówić prawowitym wyznawcom Chrystusa, że kult świętych i Maryi nie oddala go.

Seleno, chyba jednak lepiej od Ciebie wiem, czy mi kult świętych oddala Chrystusa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 17 lis 2009, 13:56

Rembov pisze:
św.tomek pisze:nie
są opisem wydarzeń w pierwotnym Kościele

Chyba nie czytałeś Dziejów Apostolskich, skoro masz taką opinię na temat ich zawartości.

o!
widzę, że prawdziwy znawca sie odezwał
jeśli się Twoim zdaniem mylę to udowodnij mi, że Dzieje Apostolskie nie oisują wydarzeń, które miały miejsce w pierwotnym Kościele

czekam z niecierpliwością :)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lis 2009, 14:26

św.tomek pisze:o!
widzę, że prawdziwy znawca sie odezwał
jeśli się Twoim zdaniem mylę to udowodnij mi, że Dzieje Apostolskie nie oisują wydarzeń, które miały miejsce w pierwotnym Kościele

Od rozdziału 16 Dzieje Apostolskie opisują wyłącznie podróże i inne działania św. Pawła, a nie historię pierwszych lat istnienia Kościoła.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 17 lis 2009, 17:51

Rembov pisze:
Selena pisze:Zasmuca mnie to iż niektórzy współbracia katoliccy na tym forum starają się wmówić prawowitym wyznawcom Chrystusa, że kult świętych i Maryi nie oddala go.

Seleno, chyba jednak lepiej od Ciebie wiem, czy mi kult świętych oddala Chrystusa.

Cóż ty masz swoje zdanie ja mam swoje. No nic o gustach się nie dyskutuje. Ja tylko staram się postępować zgodnie z przykazaniami biblijnymi.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 19 lis 2009, 12:17

Selena pisze:Cóż ty masz swoje zdanie ja mam swoje.

Owszem. Twoje jest błędne, oparte na legendach protestanckich, moje prawidłowe, oparte na własnym doświadczeniu. :-)

Selena pisze:Ja tylko staram się postępować zgodnie z przykazaniami biblijnymi.

Bacz tylko, aby z czasem się nie okazało, że postępujesz zgodnie z przykazaniami protestanckimi, a nie biblijnymi.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
edi
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2009, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: edi » 19 lis 2009, 13:05

Rembov pisze:Bacz tylko, aby z czasem się nie okazało, że postępujesz zgodnie z przykazaniami protestanckimi, a nie biblijnymi.

Są one jak najbardziej tożsame. :-)


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić. (1 Kor. 6:12)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 19 lis 2009, 13:25

Niekoniecznie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 19 lis 2009, 14:23

Rembov pisze:
św.tomek pisze:o!
widzę, że prawdziwy znawca sie odezwał
jeśli się Twoim zdaniem mylę to udowodnij mi, że Dzieje Apostolskie nie oisują wydarzeń, które miały miejsce w pierwotnym Kościele

Od rozdziału 16 Dzieje Apostolskie opisują wyłącznie podróże i inne działania św. Pawła, a nie historię pierwszych lat istnienia Kościoła.


aha
podróże Pawła to już późne lata historii kościoła
rewelka

a co opisują Dzieje DO rozdziału 16? Czyli dalej niż do połowy?
hę?

tak czy siak W TYM CZASIE, który jest opisany w Dziejach miało miejsce rzekome wniebowizięcie Maryi - tradycja umieszcza je między 3 a 15 rokiem po wniebowstapieniu Chrystusa


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 19 lis 2009, 16:34

Rembov pisze:
Selena pisze:Cóż ty masz swoje zdanie ja mam swoje.

Owszem. Twoje jest błędne, oparte na legendach protestanckich, moje prawidłowe, oparte na własnym doświadczeniu. :-)

Selena pisze:Ja tylko staram się postępować zgodnie z przykazaniami biblijnymi.

Bacz tylko, aby z czasem się nie okazało, że postępujesz zgodnie z przykazaniami protestanckimi, a nie biblijnymi.

Przykro mi, ale Biblia nic nie mówi nam o Wniebowzięciu Marii albo o wstawiennictwie zmarłych alias świętych, których kult jest oparty na spirytyzmie i bałwochwalstwie. To Chrystus prawdziwie został wzięty do Nieba przez swego Ojca i to jest jeden z najważniejszych faktów jakie zostały udokumentowane w Piśmie zaś teorie o wstawiennictwie ,,świętych'' i Wniebowzięciu Marii zostały dorobione przez katolicką teologię i nie mają nic wspólnego z wydarzeniami opisanymi w Biblii.


Awatar użytkownika
Szara
Posty: 267
Rejestracja: 12 kwie 2009, 00:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: made in heaven
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Szara » 20 lis 2009, 22:01

Rembov pisze:Owszem. Twoje jest błędne, oparte na legendach protestanckich, moje prawidłowe, oparte na własnym doświadczeniu. :-)


Hmm... A skąd wiesz czy to akurat Twoje drogi Rembov nie jest błędne ?? Jak ja nie lubię takiego przekonania o własnej wyższości, braku jakiejkolwiek pokory... a brak pokory, pycha, sa jak najbardziej nie biblijne...

Seleno... zastanawia mnie czemu Ty w wyznaniu masz napisane KrK ?? Po Twoich poglądach raczej tego nie dostrzegam ?


Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest... miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku... ^^
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 20 lis 2009, 22:17

Szara pisze:
Rembov pisze:Owszem. Twoje jest błędne, oparte na legendach protestanckich, moje prawidłowe, oparte na własnym doświadczeniu. :-)


Hmm... A skąd wiesz czy to akurat Twoje drogi Rembov nie jest błędne ?? Jak ja nie lubię takiego przekonania o własnej wyższości, braku jakiejkolwiek pokory... a brak pokory, pycha, sa jak najbardziej nie biblijne...

Seleno... zastanawia mnie czemu Ty w wyznaniu masz napisane KrK ?? Po Twoich poglądach raczej tego nie dostrzegam ?

No widzisz droga siostro. Naprawdę z chęcią zmieniłabym ten podpis gdyby nie mój młody wiek i rodzice no niestety są aż nazbyt zagorzałymi katolikami. Na razie wspiera mnie kuzynostwo z których część jest baptystami a część zielonoświątkowcami. To dzięki nim zaczęłam coraz bardziej przybliżać się do Chrystusa i poznawać prawdziwe Słowo Boże..
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Szara
Posty: 267
Rejestracja: 12 kwie 2009, 00:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: made in heaven
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Szara » 20 lis 2009, 22:19

Ahh... rozumiem... ja niby dostałam wolną rękę od rodziców, ale chrzest np bede miala dopiero teraz niedlugo....
Obyś szła dalej za Jezusem ;)
Pozdrawiam.


Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest... miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku... ^^
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 20 lis 2009, 22:22

Szara pisze:Ahh... rozumiem... ja niby dostałam wolną rękę od rodziców, ale chrzest np bede miala dopiero teraz niedlugo....
Obyś szła dalej za Jezusem ;)
Pozdrawiam.

Ja również serdecznie Ciebie pozdrawiam i przy okazji Twojego chrztu życzę Tobie otrzymania wszelkich Bożych łask na nowej drodze z Chrystusem oraz umacniania swej wiary. Z Bogiem siostro!


Scott
Posty: 286
Rejestracja: 08 lip 2009, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Scott » 22 lis 2009, 11:50

Rembov pisze:Hmm... A skąd wiesz czy to akurat Twoje drogi Rembov nie jest błędne ?? Jak ja nie lubię takiego przekonania o własnej wyższości, braku jakiejkolwiek pokory... a brak pokory, pycha, sa jak najbardziej nie biblijne...
Kiedyś ściągnąłem sobie video ze spotkania w Kościele Zielonoświątkowym. Padły tam słowa - "Duchu Święty przyjdź, przyjdź do nas nie do katolików". Może należałoby Jemu postawić jakieś drogowskazy?

Z twojej wypowiedzi zapamiętałem słowa pastora w którym porównywał Jezusa do dentysty i tego że żeby sie z nim umówić nie trzeba przez Matkę. Po to Jezus dawał uczniowi Maryję za Matkę żeby pastor baptystyczny negował w ten sposób mądrość Boża?

Ortodoksyjność nie jest przejawem pychy i braku pokory. Właśnie w KrK znalazłem pełnie, właśnie tutaj Bóg wprost mnie skierował. Prorokini wypowiedziała w stosunku do mnie słowa "Jezus chce się z tobą codziennie spotykać w Eucharystii". To daje mi siłę do życia, pokonywania problemów o których bym nie marzył że mogę sie z nimi zmierzyć. Bóg potwierdza swoją obecność w KrK, tylko niektórzy tego nie widzą.


www.mamre.pl

Soli Deo Honor Et Gloria
Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 22 lis 2009, 11:58

Ależ droga szara...pycha jest jak najbardziej biblijna..."Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną" (Przyp. 16, 18) :-)

@ Scott. W wierze jak w biznesie...wystrzegaj się pośredników.


Doceo, sed frustra!

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości